آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک

آموزش تعمیر گیربکس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک سبب میشود تا شما به عنوان یک تکنسین در این حوزه همچنان به روز و کارآمد باقی بمانید و بتوانید خودرو‌های جدید که از فناوری‌های روز دنیا بهره می‌برند را نیز به خوبی تعمیر و سرویس کنید به همین دلیل در مراکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک، تکنسین‌ها دائما در حال گذراندن آموزش‌ها و دوره‌های مختلف در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک هستند.

 

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک در کرج

گیربکس خودرو چیست؟

گیربکس در ماشین شما یک اسب کار است که نیروی ایجاد شده توسط موتور را بر اساس سرعت مورد نظر راننده به چرخ‌ها می‌فرستد. با کمک نسبت‌های دنده، گیربکس می‌تواند دور موتور و همچنین دور چرخ‌ها را در بهترین نرخ‌ها حفظ کند و قدرت را به دیفرانسیل‌هایی که چرخ‌ها را می‌چرخاند ارسال کند. یک گیربکس دستی به راننده نیاز دارد تا نسبت دنده را به صورت دستی تغییر دهد، یک گیربکس اتوماتیک با کمک روغن، فشار لازم را برای فعال کردن کلاچ‌ها و سایر اجزای داخلی که دنده مناسب را بر اساس سرعت و جهت تعیین می‌کند، وارد می‌کند.

از آنجایی که گیربکس جزء اصلی است که وسیله نقلیه برای کار به آن متکی است، گیربکس نیز باید به اندازه موتور مراقبت شود. تعمیر و نگهداری منظم گیربکس بسیار مهم است زیرا به جلوگیری از تعمیرات اساسی گیربکس در جاده کمک می‌کند. هنگامی که تعمیرات مورد نیاز است، باید به دنبال یک تکنسین قابل اعتماد، آگاه و دارای گواهی برای بهترین نتیجه برای گیربکس اتوماتیک خود باشید. هر سرویس گیربکس در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی  شامل یک بازرسی رایگان و جامع قبل از انجام هر گونه خدمات است که به شما آرامش خاطر می‌دهد.

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک، چک لیست بازرسی گیربکس اتوماتیک رایگان

سطح روغن را بررسی کنید

تست جاده

تست عملکرد موتور

بازرسی بصری محورها، اتصالات CV، چکمه‌ها و سایر عوامل بالقوه

بازرسی بصری گیربکس و پایه‌های موتور

نشتی و تراوش را بررسی کنید

بازرسی بصری میل محرک و زیر خودرو

همه پیوندها را بررسی کنید

بازرسی بصری عملکرد سیستم خنک کننده

بازرسی بصری پانل گیربکس اتوماتیک

تکنسین‌های ما به طور ماهرانه‌ای آموزش دیده‌اند تا مشکل را تشخیص دهند و بهترین راه را برای بازگرداندن ماشین شما به جاده توصیه کنند. به علاوه، ما کار خود را به صورت کتبی تضمین می‌کنیم و نرخ‌هایی را که نمایندگی نقل می‌کند، می‌کوبیم. اگر نیاز به بازسازی گیربکس است، می‌توانید به تکنسین‌های آموزش دیده ما اعتماد کنید تا کار را در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل کنند. ما سال‌ها است که در حال بازسازی گیربکس‌های خودرو در منطقه فونیکس هستیم. ما همچنین کلاچ‌ها و دیفرانسیل‌ها تعمیر می‌کنیم.

گیربکس اتومات
گیربکس اتومات

شستشو و تعویض روغن گیربکس

روغن گیربکس در وسیله نقلیه شما یک روغن ضروری است که تضمین می‌کند گیربکس شما به طور موثر، روان و به درستی کار می‌کند. درست مانند روغن موتور شما، روغن گیربکس برای حفظ دما، ویسکوزیته و عملکرد بهینه نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد. روغن گیربکس اتوماتیک چه کاری انجام می‌دهد؟

روغن کاری – اجزای حیاتی و متحرک داخل گیربکس شما را روغن کاری نگه می‌دارد تا عمر آنها طولانی شود و عملکرد صحیح آنها حفظ شود.

روغن هیدرولیک – روغن گیربکس برای ایجاد فشار از طریق معابر کوچک برای حرکت کلاچ‌ها برای جابجایی گیربکس طراحی شده است. در گیربکس‌های مدرن، از یک سری قرقره استفاده می‌کنند که با فشار حرکت می‌کنند تا زنجیر یا تسمه را تضمین کند و در محل مناسبی حرکت کند.

پاک کننده – روغن گیربکس روغن با مواد شوینده بالا است که با عبور روغن داخل جعبه دنده را بارها و بارها تمیز و شستشو می‌دهد. هدف از پاک کننده این است که از انباشته شدن زباله‌ها در گذرگاه‌های باریکی که روغن فشار ایجاد می‌کند جلوگیری کند و سطحی تمیز برای مواد اصطکاک داخلی و کلاچ‌ها حفظ کند.

خنک کننده – گیربکس اتوماتیک مقدار قابل توجهی گرما از اصطکاک اجزای متحرک ایجاد می‌کند. همه وسایل نقلیه مجهز به خنک کننده گیربکس هستند که به روغن اجازه عبور می‌دهد، گرما را دفع می‌کند و به بدنه جعبه دنده برمی گردد و آن را خنک نگه می‌دارد. با گذشت زمان، خواص خنک کنندگی روغن گیربکس اتوماتیک از بین می‌رود و کارایی خود را از دست می‌دهد.

با گذشت زمان روغن گیربکس اتوماتیک از گرما در سطوح اصطکاک، گرمای موتور، گرمای زیرشاخه و گرما از دمای محیط تجزیه می‌شود. افزودنی‌ها شروع به فرسودگی می‌کنند و توانایی روغن را برای انجام کارآمد کار خود کاهش می‌دهند. وقتی ذرات کوچکتر و آلاینده‌ها در روغن معلق نگه داشته می‌شوند، روغن با زباله پر می‌شود. توصیه می‌شود قبل از بدتر شدن وضعیت، که منجر به تعمیرات پرهزینه می‌شود، خودروی خود را به طور مرتب سرویس کنید و وضعیت روغن (در صورت لزوم) را بررسی کنید تا هرگونه نگرانی احتمالی را شناسایی کنید.

 

گیربکس بازسازی می‌شود

تعمیر گیربکس خودکار مانند بازسازی می‌تواند در مقایسه با جایگزینی کل گیربکس با یک واحد جدید یا تولید مجدد مقرون به صرفه‌تر باشد. اکثر قطعات داخل گیربکس شما برای تمام طول عمر خودرو در نظر گرفته شده است. با این حال، مکانیسم‌های پوشیدنی خاصی در جعبه دنده وجود دارد که نیاز به جایگزینی با سن، سایش و عادات رانندگی دارد.

 

توجه به این نکته ضروری است که در مراحل بعدی سایش، برخی از قطعات ممکن است خراب شوند و در صورت خرابی فاجعه بار، قطعات بزرگتر ممکن است نیاز به سرویس داشته باشند. در حالت ایده‌آل، زمانی که گیربکس اتوماتیک شما با مشکلاتی مواجه می‌شود، فقط قطعات شکست خورده نیاز به تعویض دارند. این مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه برای تعمیر وسیله نقلیه شما به جای تعویض کل مجموعه و سایر قطعاتی است که در غیر این صورت نیازی به تعویض نیستند و در هزینه شما صرفه‌جویی می‌شود.

 

در طول فرآیند تشخیص، تکنسین خودرو را آزمایش می‌کند تا نگرانی را تکرار کند و از تجهیزات آزمایشی برای مشاهده عملکرد گیربکس و همچنین قطعات الکترونیکی استفاده کند. بر اساس نتایج، می‌توان تعیین کرد که آیا مشکل گیربکس اتوماتیک در داخل، خارجی یا به دلیل خرابی کنترل مانند ماژول کنترل گیربکس اتوماتیک، ماژول کنترل موتور یا ماژول قطار قدرت وجود دارد.

 

در آن مرحله، ممکن است لازم باشد گیربکس را از خودرو خارج کنید، آن را جدا کنید و عملکرد داخلی را بررسی کنید تا مشخص شود چه چیزی باید تعویض شود. پس از تکمیل بازرسی نهایی، قیمت خدمات ارائه می‌شود و گیربکس با مبدل گشتاور جدید، روغن جدید و سایر دنده‌ها و مکانیسم‌های مورد نیاز بازسازی می‌شود.

 

به‌علاوه، خطوط و مجموعه‌های کولر گیربکس اتوماتیک به درستی شسته می‌شوند تا آشغال‌ها از بین بروند تا از هر گونه قطعاتی که واحد بازسازی‌شده را آلوده می‌کند، محافظت شود. خودرو قبل از بازگشت به شما در جاده تست شده و از نظر نشتی در گیربکس بررسی می‌شود. اکثر فروشگاه‌های معتبر گیربکس را با ضمانت 12، 24 یا 36 ماهه در سراسر کشور برای تعمیرات تضمین می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که سرمایه شما تحت پوشش قرار می‌گیرد.

از طریق سرویس منظم و عملکرد مناسب، یک گیربکس می‌تواند تا پایان عمر وسیله نقلیه شما بدون نیاز به سرویس عمده دوام بیاورد. از ارائه دهنده خدمات خود بخواهید که روغن را به طور مکرر بررسی کند (در صورت لزوم) و به شما توصیه کند که چگونه خودروی خود را برای چندین مایل کار کند.

 

تعویض دنده با گیربکس اتوماتیک:

برای تعویض دنده در خودرو یا کامیون با گیربکس اتوماتیک، راننده پارک، دنده عقب یا رانندگی را انتخاب می‌کند. هنگامی که خودرو در حال حرکت است، گیربکس اتوماتیک به طور خودکار دنده صحیح را بر اساس دور موتور انتخاب می‌کند و به آن دنده تغییر می‌دهد. گیربکس‌های اتوماتیک از طریق مبدل گشتاور به موتور متصل می‌شوند. این سیستم‌ها از نظر طراحی بسیار پیچیده‌تر از گیربکس‌های استاندارد هستند، بنابراین نیاز به دانش و تجهیزات تخصصی بیشتری برای تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک دارد.. آنها عملکردهای انتخاب و تعویض دنده ایده آل را در شرایط فعلی رانندگی انجام می‌دهند و در صورت لزوم دنده‌ها را به طور خودکار تغییر می‌دهند. سنسورهای متعدد در سرتاسر خودرو اطلاعات مربوط به شرایط رانندگی را جمع‌آوری و ارسال می‌کنند. این اطلاعات توسط ماژول کنترل الکترونیکی (ECM) جمع‌آوری و پردازش می‌شود.

اجزای گیربکس اتوماتیک:

مبدل گشتاور – مبدل گشتاور یک جزء هیدرولیک پر از روغن است که شامل پروانه، توربین و استاتور است.

پروانه – پروانه به میل لنگ که با چرخش موتور می‌چرخد ​​وصل می‌شود و گشتاور را به توربین منتقل می‌کند.

توربین – توربین به گیربکس متصل می‌شود.

استاتور – استاتور مقدار گشتاور گیربکس یافته از پروانه به توربین را کنترل می‌کند.

گیربکس‌های اتوماتیک متکی به روغن گیربکس – سیستم‌های هیدرولیک

در سیستم‌های گیربکس اتوماتیک، روغن گیربکس و فیلتر درون یک مخزن روغن قرار دارند. گیربکس‌های اتوماتیک سیستم‌های هیدرولیک هستند، به این معنی که نیروی روغن گیربکس برای نیرو دادن به تعویض دنده‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که عملکرد گیربکس‌های اتوماتیک به شدت به روغن گیربکس بستگی دارد، مهم است که روغن گیربکس خودروی خود را طبق توصیه‌های سازنده تغییر دهید. روغن ممکن است کثیف یا آلوده به زباله شود یا ممکن است به میزان خطرناکی پایین بیاید. این شرایط می‌تواند باعث بسیاری از مشکلات گیربکس مانند لغزش گیربکس و حتی خرابی کامل گیربکس شود.

 

سوالات متداول در مورد گیربکس اتوماتیک

هر چند وقت یکبار روغن گیربکس را تعویض کنیم؟

پاسخ: اکثر دستگاه‌های گیربکس اتوماتیک باید هر 30000 مایل شستشو شوند، نه اینکه بیش از 50000 مایل باشند. اکثر سازندگان خودرو دستورالعمل‌هایی برای بررسی روغن دارند یا اصلاً دستورالعملی برای سرویس ندارند، با این حال، افزودنی‌های موجود در روغن به مرور زمان تخلیه می‌شوند و نیاز به پر کردن دارند، حتی در واحدهای مهر و موم شده.

 

چگونه روغن گیربکس اتوماتیک را بررسی کنیم؟

پاسخ: اکثر گیربکس‌های جدید دارای یک سنسور سنتی برای بررسی سطح روغن نیستند. در بیشتر موارد، باید با یک متخصص خدمات مشورت کنید تا وضعیت و سطوح روغن را برای شما بررسی کند. برخی برای دسترسی به گیربکس اتوماتیک نیاز به استفاده از ابزار خاصی دارند.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

آموزش تعمیر گیربکس اتوماتیک در مدل‌ها و نسخه‌های مختلف به عنوان یک فرایند کاملا تخصصی توسط متخصصین خبره ما به نوآموزان و افراد تازه کار برای ارتقای سطح دانش ارائه می‌شود، تکنسین‌های ما در دوره‌های مختلف برای ارتقای سطح دانش شرکت می‌کنند تا بتوانند هر نوع گیربکس اتوماتیک را به صورت کاملا حرفه‌ای تعمیر و سرویس کنند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *