افزایش عمر گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

عمر گیربکس اتوماتیک کاملا وابسته به نوع گیربکس اتوماتیک و میزان مراقبت شما از گیربکس اتوماتیک بستگی دارد، اما می‌توان با رعایت نکاتی عمر گیربکس اتوماتیک را افزایش داد، افزایش عمر گیربکس اتوماتیک سبب افزایش طول عمر خودروی شما می‌شود.

 

روش‌های افزایش عمر گیربکس اتوماتیک

بسیاری از افراد در شرایطی قرار می‌گیرند که به دلیل عدم تمایل به صرف هزینه برای تشخیص پیشگیرانه، شکست آن رخ می‌دهد و سپس باید مبلغ زیادی را برای رفع آن بپردازند. اگر در موقعیت مشابهی قرار نداشتید، باید از قبل مراقبت کنید تا یک بررسی پیشگیرانه از خودرو انجام دهید تا به موقع مسافت پیموده شده خودرو خود را مشخص کنید. برای طولانی شدن گیربکس و پرداخت نکردن مبالغ هنگفت برای تعمیرات، کمی زمان و هزینه کمی برای کار عملی صرف کنید و در نتیجه پشیمان نخواهید شد.

توصیه 1. روغن گیربکس باید به طور دوره‌ای بررسی شود

عامل اصلی در رفع مشکلات در کار خودروی شما وجود روغن گیربکس باکیفیت است. با بررسی سطح و وضعیت آن به طور منظم، شما تضمین می‌کنید که عمر مفید گیربکس خود را افزایش دهید، دلایل اصلی خرابی که با آلودگی یا سطح پایین روغن مرتبط است.

امیدواریم قبلا متوجه شده باشید که در این مورد نباید سهل انگاری کرد،  دمای بالا تاثیر منفی بر گیربکس دارد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن، تمام اقدامات لازم را انجام دهید. وضعیت و سطح روغن را به طور منظم بررسی کنید، به عنوان مثال، یک بار در ماه برای جلوگیری از آلودگی یا کاهش آن کافی است. برای اینکه آزمایش با موفقیت انجام شود، یاد بگیرید که تفاوت بین روغن با کیفیت بالا و بد را ببینید و نیاز به تعویض دارید.

به طور کلی، موثرترین و مفیدترین کاری که می‌توانید برای افزایش طول عمر گیربکس اتوماتیک خود انجام دهید این است که به طور مرتب آن را از نظر ایراد بررسی کنید. با انجام این کار، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تمام مشکلات زمانی که هنوز مسائل جزئی هستند برطرف می‌شوند و می‌توانید از تعمیرات بسیار پرهزینه‌تر و طولانی‌تر، حتی تعویض کل چیز جلوگیری کنید.

مهمتر از همه، هرگز علائمی را که نشان می‌دهد مشکلی در گیربکسو جود دارد نادیده نگیرید – صداهای بد، صداهای خراشیده، مشکل در تعویض دنده، لغزش کلاچ (دور در دقیقه افزایش می‌یابد اما سرعت افزایش نمی‌یابد) و غیره. یک مشکل کوچک به راحتی قابل حل است و یک سرمایه گذاری مناسب با مکانیک محلی شما است. رها کردن چیزها بدون مراقبت فقط مشکلات را بدتر (و گران‌تر  می‌کند.

 

توصیه 2. بیایید با روغن گیربکس مصنوعی آشنا شویم

محبوبیت روغن‌های گیربکس اتوماتیک هر روز در حال افزایش است، این به دلیل کیفیت بالاتر و تأثیر بهتر نسبت به روغن معمولی است. استفاده از روغن مصنوعی به گیربکس کمک می‌کند تا تغییرات دما و اکسیداسیون را بهتر تحمل کند. تمام این اثرات در صورت عدم استفاده از روغن باعث کاهش عمر گیربکس می‌شود. بسیاری از تولید کنندگان به سادگی از تولید نسخه معمولی روغن خودداری کردند و آن را با یک نمونه مصنوعی جایگزین کردند. صاحبان خودرو در بیشتر موارد همین کار را کرده‌اند. هزینه آن بالاتر از هزینه روغن معمولی است، اما با بالاترین کیفیت و توانایی استفاده طولانی‌تر از روغن مصنوعی توجیه می‌شود.

توصیه 3. گیربکس را هر 30 هزار کیلومتر بررسی و سرویس کنید

قبلاً با این اطلاعات آشنا هستید که برای جلوگیری از آسیب رساندن به روغن گیربکس خودروی شما باید حداقل ماهی یک بار چک شود. در عین حال فراموش نکنید که گیربکس را هر 30 هزار مایل یا با منظم 1 بار هر 2 سال یک بار تعمیر و نگهداری انجام دهید. اغلب در تعمیرگاه‌های کامیون، این خدمات زمانی ارائه می‌شود که درخواست تعویض روغن و فیلتر می‌دهید. فیلتر تعویض شده است؛

ضروری‌ترین روش برای خودروی شما که باید به صورت سیستماتیک انجام شود، تعویض روغن گیربکس است. فراموش نکنید که به آن زمان و توجه کنید. علاوه بر این، هزینه آن قابل قبول است – در ایستگاه خدمات به طور متوسط ​​برای خودرو از شما در محدوده هزینه نرمال تعیین می‌شود.

 

توصیه 4. ترکیب فیلتر خارجی با خطوط کولر

یک فیلتر در گیربکس نصب شده است که عملکرد محافظت از روغن را از ذرات خارجی انجام می‌دهد. با این حال، کار آن به تنهایی کافی نیست. برای جلوگیری از آلودگی روغن، علاوه بر فیلتر موجود، فیلتر دیگری نیز نصب شود. این روش به شما امکان می‌دهد مطمئن شوید که روغن از ذرات خاک محافظت می‌شود و کار گیربکس در حالت عادی انجام می‌شود.

توصیه 5. بررسی سیستم خنک کننده

با توجه به اینکه دمای بالا تأثیر مخربی بر روی گیربکس دارد، رادیاتور خودرو برای انجام عملکرد خنک کننده خود طراحی شده است که هر 2 سال یکبار نیاز به پشتیبانی فنی دارد. این فرآیند باید شامل تعدادی روش از جمله بازرسی از موارد زیر باشد:

  • ضد یخ و در صورت لزوم جایگزینی آن؛
  • سطح روغن خنک کننده؛
  • نشت، آسیب و ترک؛
  • لوله و تسمه؛
  • فشار ترموستات و درپوش رادیاتور

در این صورت، اگر وسایل نقلیه سنگین را یدک می‌کشید یا اغلب از ماشین در دمای بالا استفاده می‌کنید، به فکر نصب یک سیستم خنک کننده اضافی در رادیاتور باشید.

رادیاتور خودرو شما همچنین برای خنک کردن موتور کار می‌کند زیرا گرما می‌تواند آسیب زیادی به گیربکس وارد کند. در حالی که ممکن است یک رادیاتور در جای خود داشته باشید، سطح عملکرد آن ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد، به همین دلیل است که توصیه می‌شود هر دو سال یک بار آن را تعمیر کنید.

این بررسی‌های تعمیر و نگهداری شامل بازرسی سطوح روغن خنک‌کننده، تعویض ضدیخ و بازرسی شیلنگ‌ها و تسمه‌ها می‌شود. سایر بررسی‌هایی که می‌توانید انجام دهید شامل آزمایش فشار درپوش رادیاتور و بررسی ترموستات است.

اگر تمایل دارید در محیط‌هایی سفر کنید که دمای گیربکس ممکن است به سطوح بالا افزایش یابد، یک خنک کننده گیربکس نیز ممکن است بسیار مفید باشد. اگر مکرراً با بارهای سنگین یا در ترافیک سنگین رانندگی می‌کنید، همین امر صدق می‌کند

گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی و نکات افزایش عمر گیربکس اتوماتیک

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی دارای کادری مجرب، تجهیزات متناسب و به روز برای تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک، روغن گیربکس اصل و با کیفیت و نیرو های زبده برای سرویس دوره ای گیربکس اتوماتیک در تمامی مدل ها است.کلیه خدمات با ضمانت نامه کتبی یکساله ارائه می شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *