تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای لوکس در کرج

تعمیرگاه گیربکس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

خودروهای لوکس دسته‌ای از خودروها هستند که به دلیل قیمت، نوع ساختار و قطعات به‌کاررفته در این خودروها با سایر خودروهای رایج تفاوت دارند، این خودروها گاهی به‌صورت محدود در مدل‌هایی خاص عرضه می‌شوند، بدیهی است که دسترسی به ابزار موردنیاز برای تعمیر و بررسی این خودروها در ایران سخت و دشوار است به همین جهت مراکز بسیار اندکی در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک این خودروها به‌صورت تخصصی فعال هستند.

خودرویی که دنده‌عقب نمی‌رود نشانه این است که مشکلی در سیستم گیربکس اتوماتیک خودرو شما وجود دارد. بازگرداندن گیربکس به حالت عادی می‌تواند به‌آسانی تعویض روغن گیربکس یا تعمیر کامل خرابی باشد. ما برخی از مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک و راه‌حل‌های آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. درحالی‌که هیچ‌کس نمی‌خواهد مشکل گیربکس داشته باشد، اگر خودرویی دارید که دنده‌عقب نمی‌رود، برای آمادگی آماده‌باشید.

وقتی ماشین شما دنده‌عقب نمی‌رود اما خوب رانندگی می‌کند، چه معنایی دارد؟

رانندگی با خودرویی که دنده‌عقب نمی‌رود ناامیدکننده است، حتی اگر نتوانید از یک موقعیت خطرناک خارج شوید ممکن است یک خطر ایمنی باشد. در برخی موارد، خودرو به‌هیچ‌وجه به دنده‌عقب نمی‌رود، اما می‌توانید دنده جلو را گرفته و برانید. در مواقع دیگر، ممکن است بتوانید دنده‌عقب را درگیر کنید، اما ماشین شما عقب‌نشینی نمی‌کند.

تا زمانی که کار نکند، احتمالاً دنده‌عقب را بدیهی می‌دانید. به این فکر کنید که چگونه از گاراژ یا پارکینگ خارج می‌شوید. البته، اگر معکوس کار نمی‌کند، پس عقب رفتن در محل پارک نیز غیرممکن است. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید به دلایل رایجی که چرا یک خودرو به عقب نمی‌رود و تعمیرات احتمالی نگاه می‌کنیم.

3 دلیل متداول که چرا خودروی گیربکس اتوماتیک شما دنده‌عقب نمی‌رود و چگونه آن را تعمیر کنید

وقتی دنده‌عقب با گیربکس اتوماتیک کار نمی‌کند، ابتدا باید به چند نکته توجه کرد. در برخی موارد، هیچ دنده‌عقب در گیربکس اتوماتیک را نمی‌توان با راه‌حل‌های ساده و کم‌هزینه اصلاح کرد. در مواقع دیگر، خدمات مکانیک حرفه‌ای موردنیاز خواهد بود.

روغن گیربکس کم

یک گیربکس اتوماتیک که معکوس نمی‌شود، تنها یکی از علائم سطح پایین روغن گیربکس است. ممکن است متوجه تغییر دنده یا موتوری شوید که بیش‌ازحد گرم می‌شود یا از کار می‌افتد. وقتی سیستم‌های ماشین شما باید بیشتر ازآنچه تصور می‌شود کار کنند، چیزهای عجیبی اتفاق می‌افتد. این وضعیت، که بر گیربکس‌های دستی نیز تأثیر می‌گذارد، ناشی از عدم روغن کاری مناسب دنده‌ها از سطح روغن کم است.

جایگزینی روغن گیربکس اتوماتیک

با نگاه کردن به میله گیربکس، روغن کم را بررسی کنید. اگر در مورد مکان یا نحوه عملکرد آن مطمئن نیستید، به دفترچه راهنمای مالک نگاه کنید. روغن بهتر است زمانی که موتور داغ است و گیربکس در حالت خنثی است بررسی شود. نکته مهم این است که حتماً ترمزدستی را تنظیم کنید و از وجود قطعات متحرک زیر کاپوت آگاه باشید.

درحالی‌که ممکن است وسوسه شوید که فقط روغن گیربکس را اضافه کنید، بهتر است آنچه را که باقی‌مانده و همچنین پالایه را جایگزین کنید. این مراحل هرگونه آلودگی را از بین می‌برد و به طول عمر گیربکس اتوماتیک کمک می‌کند. همچنین این زمان بسیار خوبی است تا ببینید آیا حوضچه‌ای از روغن گیربکس روی زمینی که معمولاً در آن پارک می‌کنید وجود دارد یا خیر. در این صورت، سطح پایین روغن ناشی از نشت گیربکس است، مانند واشر بد، که باید فوراً توسط مکانیک بررسی شود. به خاطر داشته باشید که روغن گیربکس اتوماتیک ممکن است به‌عنوان روغن هیدرولیک شناخته شود.

حس‌گر انتخاب‌گر گیربکس بد

هنگام تعویض دنده به عقب، یک حس‌گر به ماژول کنترل پیشرانه سیگنال می‌دهد تا دنده‌عقب را فعال کند. یک سنسور معیوب از این اتفاق جلوگیری می‌کند و ممکن است چراغ چک موتور را در دسته ابزار ببینید. اگر خودروی شما در دنده‌عقب نشینی نمی‌کند و از دنده سوم جلوتر نمی‌رود، یک سنسور بد مقصر احتمالی است.

 

رفع خرابی سنسور انتخاب‌گر گیربکس

معمولاً می‌توانید با نگاه کردن به کدهای عیب‌یابی خودرو، سوئیچ انتخاب‌گر گیربکس نامناسب را تأیید کنید. این تعمیر بهتر است به متخصصان واگذار شود.

روغن گیربکس آلوده

همان‌طور که یاد گرفتید چه اتفاقی می‌افتد با روغن گیربکس کم، روغن کثیف یا گرفتگی فیلتر می‌تواند مشکلات مشابهی در گیربکس ایجاد کند و خودرویی را ایجاد کند که عقب‌نشینی نمی‌کند. روغن‌کاری نادرست از روغن قدیمی یا زباله‌های موجود در روغن آلوده بر نحوه تعویض گیربکس به دنده‌عقب یا دنده دیگر تأثیر می‌گذارد. روغن کثیف معمولاً در اثر خوردگی اتفاق می‌افتد، زمانی که یک واشر معیوب به آلاینده‌های بیرونی اجازه می‌دهد یا خود روغن شروع به تجزیه شدن و تشکیل لجن می‌کند. البته این وضعیت با گیربکس دستی هم می‌تواند اتفاق بیفتد.

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک آلوده

این تعمیر آسان شامل تخلیه روغن کثیف و پر کردن گیربکس با روغن مناسب برای ماشین شما است. فیلتر را هم‌زمان تعویض کنید. دفترچه راهنمای مالک به شما می‌گوید که از چه روغن و فیلتری استفاده کنید، یا مکانیک محلی شما می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد.

4 دلیل احتمالی که چرا خودروی شما به دنده‌عقب نمی‌رود و نحوه تعمیر آن

درحالی‌که برخی از نقاط مشکل رایج برای گیربکس‌های اتوماتیک و دستی وجود دارد، مشکلات مربوط به گیربکس دستی که معکوس نمی‌شود ممکن است به دلیل مشکلاتی باشد که در گیربکس اتوماتیک مشاهده نمی‌کنید. بیایید برخی از موقعیت‌های رایج را که ممکن است منجر به خودرویی شود که به‌صورت دستی دنده‌عقب نمی‌رود را مرور کنیم.

مکانیزم تعویض دنده معیوب

زمانی که شیفتر دنده در یک گیربکس دستی به عقب نمی‌رود یا حرکت آن بسیار سخت است، احتمالاً می‌توانید اتصال تعویض دنده معیوب را که کابلی است که انتخاب‌گر دنده را به گیربکس متصل می‌کند، مقصر بدانید.

مکانیزم تعویض دنده معیوب

شما باید از یک مکانیک باتجربه در تعمیر گیربکس کمک بگیرید، اما تعمیر یا تعویض اتصال شیفتر در مقایسه با سایر مشکلات گیربکس یک‌راه حل نسبتاً جزئی است.

دنده‌عقب آسیب‌دیده

اگرچه در مورد دنده‌اتوماتیک بی‌سابقه نیست، اما خرابی دنده‌عقب معمولاً توسط یک راننده بی‌دقت یا بی‌تجربه در هنگام تعویض دنده دستی ایجاد می‌شود. صدای قروچه دنده‌ها که ممکن است بشنوید می‌تواند به این معنی باشد که دندان‌های دنده‌های عقب یا جلو آسیب‌دیده‌اند و عملکرد منظم گیربکس را غیرممکن می‌کند.

تعویض دنده‌عقب آسیب‌دیده

تنها راه‌حل برای تعمیر دنده‌عقب آسیب‌دیده، برداشتن و جداسازی گیربکس است. از طریق این فرآیند که توسط مکانیک مجرب انجام می‌شود، دنده شکسته تعویض می‌شود.

حلقه قفل معیوب

حلقه قفل مانع از حرکت تصادفی راننده به عقب می‌شود درحالی‌که همچنان به جلو حرکت می‌کند، یک رویداد تخریب‌کننده گیربکس اتوماتیک، حلقه قفل آسیب‌دیده یا نامناسب ممکن است دلیل عقب نماندن خودروی شما باشد.

تعمیر حلقه قفل معیوب

تعمیر حلقه قفل گیربکس دستی معیوب بهتر است به یک متخصص واگذار شود.

کلاچ خراب

دیر یا زود، یک گیربکس دستی به کار کلاچ نیاز دارد. مسئله این نیست که آیا، بلکه کی است. بنابراین، یک کلاچ بد را به لیست دلایلی که ماشین شما دنده‌عقب نمی‌رود اضافه کنید.

تعمیر کلاچ خراب

اگر گیربکس دستی شما دنده‌عقب نمی‌رود، سعی کنید کلاچ را چند بار پمپ کنید تا فشار ایجاد شود. اگر کمکی نکرد، موتور را خاموش‌کنید و از طریق دنده‌ها، ازجمله به عقب، تعویض کنید. اگر بتوانید از این طریق معکوس را درگیر کنید، می‌دانید که کلاچ نیاز به توجه دارد.

تعمیر گیربکس شاهین
تعمیر گیربکس شاهین

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای لوکس با توجه به نوع گیربکس اتوماتیک به‌کاررفته در این خودروها و ساختاری که دارند پیچیده‌تر از گیربکس‌های اتوماتیک موجود در خودروهای داخلی و سایر خودروها است، به‌عنوان‌مثال گیربکس‌های اتوماتیک به‌کاررفته در بنز، پورشه، بی ام و،  و بوگاتی ازجمله خودروهای لوکس به شمار می‌روند که در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، گیربکس اتوماتیک به‌کاررفته در مدل‌های متخلف این خودروها از ساده تا پیشرفته به کمک ابزارهای به‌روز و مناسب و تخصص تکنسین‌های ما شناسایی و تعمیر می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *