تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

گیربکس چینی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی برای پاسخ به نیاز خودروهای چینی با توجه به نوع گیربکس موجود در این خودروها ایجادشده است، تعداد تعمیرگاه‌های تخصصی گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی در ایران شاید از سایر برندها بیشتر باشد اما همچنان کم و محدود نسبت به تعداد این خودروها است. تکنسین مشغول به کار در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی باید بتواند هر نوع آسیب و مشکل ایجادشده در گیربکس خودرو چینی شمارا شناسایی و رفع کند بدون اینکه کوچک‌ترین خللی در عملکرد کلی خودروی شما ایجاد شود.

خودروهای چینی به دلیل قیمت مناسب، کیفیت خوب و استفاده از فنّاوری‌های روز دنیا در ایران فروش خوبی چه به‌صورت نو و چه به‌صورت دست‌دوم دارند، یکی از قطعاتی که در خودروهای چینی همواره در معرض آسیب قرار دارد گیربکس است، گیربکس اتوماتیک به‌کاررفته در خودروهای چینی متفاوت است اما معمولاً از گیربکس سی وی تی در این خودروها استفاده می‌شود.

تعمیر گیربکس سی وی تی برخلاف باور افراد بی‌تجربه در حوزه تعمیر خودرو مانند سایر گیربکس‌ها تخصصی است و به مهارت بالایی نیاز دارد.

 

گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

گیربکس‌های اتوماتیک تقریباً جادوی سیاه هستند. تعداد زیاد قطعات متحرک درک آن‌ها را بسیار دشوار می‌کند. بیایید کمی آن را ساده کنیم تا به درک اساسی از نحوه عملکرد همه آن در یک سیستم سنتی مبدل گشتاور برسیم.

موتور شما در مکانی به نام محفظه زنگ به گیربکس اتوماتیک متصل می‌شود. محفظه زنگ حاوی یک مبدل گشتاور برای وسایل نقلیه مجهز به گیربکس اتوماتیک در مقابل کلاچ در خودروهای دستی است. مبدل گشتاور یک کوپلینگ سیال است که وظیفه آن اتصال موتور شما به گیربکس و درنتیجه به چرخ‌های محرک شما است. جعبه‌دنده شامل چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای است که وظیفه ارائه نسبت‌های مختلف دنده را بر عهده‌دارند.

اول‌ازهمه، صفحه انعطاف‌پذیر موتور شما (عمداً یک چرخ طیار برای خودکار) مستقیماً به مبدل گشتاور متصل می‌شود. بنابراین وقتی میل‌لنگ می‌چرخد، محفظه مبدل گشتاور نیز می‌چرخد. هدف مبدل گشتاور ارائه وسیله‌ای برای اتصال و قطع نیروی موتور به بار رانده است. مبدل گشتاور جای یک کلاچ را در یک گیربکس دستی معمولی می‌گیرد. مبدل گشتاور چگونه کار می‌کند؟ خوب، به ویدیوی بالا نگاه کنید. این اصول اساسی پشت کوپلینگ سیال را توضیح می‌دهد.

اجزای اصلی مبدل گشتاور عبارت‌اند از: پروانه، توربین، استاتور و کلاچ قفل کننده. پروانه بخشی از محفظه مبدل گشتاور است که به موتور متصل است. توربین را از طریق نیروهای ویسکوز به حرکت درمی‌آورد. توربین به شفت ورودی انتقال وصل می‌شود. در اصل، موتور پروانه را می‌چرخاند که نیرویی را به سیال وارد می‌کند و سپس توربین را می‌چرخاند و گشتاور را به گیربکس می‌فرستد.

 

نحوه انتخاب تعمیرگاه گیربکس

شناسایی یک تعمیرگاه مناسب برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی که بتوانید در هر نقطه‌ای – برای تعمیر و نگهداری یا تعمیر جدی – به آن اعتماد کنید و به آن مراجعه کنید بسیار سودمند و کم استرس است. در زیر چندین توصیه در مورد نحوه انتخاب تعمیرگاهی که می‌توانید روی آن حساب کنید را به شما نشان می‌دهیم.

نکته 1: قبل از اینکه با مشکلات جدی گیربکس مواجه شوید، یک مکانیک گیربکس پیدا کنید

لازم نیست منتظر بمانید تا گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی شما به‌طورجدی خراب شود تا به دنبال یک متخصص تعمیر گیربکس واجد شرایط باشید. شما می‌توانید با مراجعه به یک تعمیرگاه گیربکس قابل‌اعتماد برای معاینه خودرو خود شروع کنید. سطح تخصص و نوع نگرش متخصصان این تعمیرگاه را بررسی کنید. هنگامی‌که یک سرویس تعمیر متخصص را انتخاب می‌کنید که در نحوه ارائه تعمیرگاه و نحوه رسیدگی آن‌ها به هر نوع درخواستی نشان داده‌شده است، می‌توانید مطمئن شوید که کار باکیفیت بالا و نتیجه‌ای ماندگار دریافت خواهید کرد.

نکته 2: تخمین بزنید

اگر برای تعمیر وسیله نقلیه خود عجله نداشته باشید، بسیار مناسب است که قبل از انجام هر کاری، از هر مکانیک گیربکس به‌صورت کتبی یک تخمین را درخواست کنید. یک تخمین کلی قیمت قبل از انجام هرگونه عیب‌یابی دقیق، که زمان‌بر است و ممکن است شامل حذف گیربکس شما از خودرو باشد، به شما این درک را می‌دهد که آیا این تعمیرگاه معتبری است که می‌خواهید تعمیرات را در آن تکمیل کنید. بسیار محتمل است که یک تعمیرگاه باتجربه گیربکس مشکل را زود تشخیص دهد. همه این‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید هزینه مورد انتظار برای کل تعمیرات چقدر خواهد بود.

با داشتن یک تخمین کتبی، از خود در برابر برخی هزینه‌های اضافی غیرمنتظره محافظت می‌کنید که پس از تکمیل مراحل تعمیر آشکار می‌شوند. اساساً، قانونی نیست که یک تعمیرگاه گیربکس بیش از یک تخمین از پیش اعلام‌شده شارژ کند، مگر اینکه شما با این افزایش موافقت کنید. داشتن مدرکی مبنی بر توافق قبلی به‌عنوان محافظت خوبی از خرج کردن بیش ازآنچه توافق کرده‌اید عمل می‌کند. وقتی صحبت از مقایسه تخمین‌های مختلف در مورد هزینه تعمیر گیربکس می‌شود، به خاطر داشته باشید که تفاوت در قیمت‌ها اغلب به دلیل عوامل متعددی است:

 • سطح تخصص تکنسین،
 • کیفیت قطعات،
 • گنجاندن قطعات و خدمات اضافی،
 • ارائه ضمانت‌نامه‌ها

کمترین هزینه لزوماً بهترین گزینه نیست. به خاطر داشته باشید که برای اطمینان از اینکه تعمیری باکیفیت بالا دریافت می‌کنید که بالاتر از مدت گارانتی دوام می‌آورد، این عوامل را روشن کنید.

تعمیرگاه گیربکس خودروهای چینی
تعمیرگاه گیربکس خودروهای چینی

کلاه‌برداری‌های معمولی در تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

لوبالینگ. این روش همگام‌سازی در یک تاکتیک بسیار ساده برای جذب مشتری باقیمت‌های بسیار پایین یا تخفیف‌های هنگفت نهفته است. برای جلوگیری از گاز گرفتن در این مسیر زمان لازم است مکانیک مغازه زمان موردنیاز برای تعمیر گیربکس خودرو و هزینه آن را تخمین بزند. تشخیص صحیح مشکلات انتقال سریع نیست و ممکن است چندین ساعت طول بکشد. همچنین باید در مورد قیمت‌های پایین شک داشته باشید. این‌ها اغلب پس از جداسازی گیربکس شما به میزان قابل‌توجهی رشد می‌کنند.

بازسازی‌های تقلبی برخی از تکنسین‌های خدمات انتقال نامناسب ممکن است ادعا کنند که گیربکس شما در وضعیت نامناسبی قرار دارد درحالی‌که درواقع فقط نیاز به تنظیم اتصال دنده شما دارد. آن‌ها حتی ممکن است از برداشتن گیربکس شما از روی وسیله نقلیه اجتناب کنند و به‌سادگی آن را برای مدت طولانی در مغازه خود نگه می‌دارند تا تصوری از انجام خدمات جدی ایجاد کنند. مواردی وجود داشت که تکنسین‌های غیر صادق از این بهانه برای تعمیر پرهزینه استفاده می‌کردند: هنگام انجام عملیات تعویض ATF، مقداری تراشه فلزی روی تابه می‌گذاشتند.

بدون دمونتاژ خودرو هیچ پیشنهادی وجود ندارد. اگر یک مکانیک گیربکس به شما می‌گوید که در صورت جدا نشدن ماشین شما نمی‌تواند قیمت دقیقی برای خدمات ارائه کند، مراقب باشید: وقتی ماشین جدا شد، کاملاً به وضعیت وابسته می‌شوید، زیرا انتقال خودرو در چنین حالتی بسیار مشکل‌ساز است. و همچنین خطرناک فقط یک برچسب قیمت بدترین و بهترین حالت را بخواهید تا بدانید قبل از هر حرکت جدی چه انتظاری دارید.

کلاه‌برداری آنلاین این روزها مثل همیشه محبوب است. هنرمندان کلاه‌بردار با خرید گیربکس یا قطعات یدکی در اینترنت از مشتریانی که می‌خواهند پول را تنگ کنند، سوءاستفاده می‌کنند – به‌ویژه گیربکس‌های بازسازی‌شده. بدون شک، تجارت آنلاین بسیار کارآمد است و تعداد زیادی تأمین‌کننده انتقال آنلاین قابل‌اعتماد وجود دارد. بااین‌حال، هنگامی‌که گیربکس‌های بازسازی‌شده یا بازسازی‌شده باکیفیت بالا باقیمت‌های مشکوک پایین به حراج گذاشته می‌شوند، مراقب این پیشنهادها باشید. ممکن است به این شکل باشد که شما با یک گیربکس مستعمل مواجه شوید که بازسازی نشده است، اما به‌سادگی تمیز شده است. اگر یک گارانتی کوتاه‌مدت برای خدمات به شما پیشنهاد شود، این اولین نشانه‌ای است که چنین تقلبی صورت می‌گیرد.

شستشوی گیربکس همیشه موردنیاز نیست. برخی از مغازه‌ها ممکن است توصیه کنند که فلاشینگ گیربکس 100٪ موردنیاز است و گیربکس شما شرایط عملکرد ایده آل خود را بازمی‌گرداند. در وهله اول، بسیاری از خودروسازان توصیه می‌کنند که ملاحظات عمل کنند و ادعاهای بیش‌ازحد مداوم مبنی بر فلاشینگ بدون دلیل واضح را رد کنند. بسیار مهم است که بدانید برخی از ضمانت‌های گیربکس شما لغو می‌شوند، اگر فلاش را برخلاف دستورالعمل‌های سازنده انجام دهید.

کیفیت گارانتی گیربکس جدید خریداری‌شده. گزینه‌های گارانتی زیادی در بازار وجود دارد اما همه آن‌ها کاملاً قابل‌اعتماد نیستند. به یاد داشته باشید که قبل از ثبت‌نام برای هر چیزی شرایط گارانتی را به‌طور کامل مطالعه کنید. اغلب اوقات، قول‌های شفاهی فروشندگان به‌خوبی گارانتی کتبی گیربکس اتوماتیک نیست.

قبل از خرید گارانتی، به تعمیرگاه گیربکس محلی مراجعه کنید و بپرسید که آیا خودرو شمارا تحت گارانتی موردنظر شما تعمیر خواهند کرد یا خیر. در صورت امتناع تعمیرگاه، شما دلایلی دارید که نظر خود را تغییر دهید و نوع دیگری از گارانتی را از ارائه‌دهنده دیگری خریداری کنید.

فروشگاه گیربکس اتوماتیک را تعمیر نمی‌کند. اغلب، تعمیرگاه‌های خودرو به بخش‌های مختلف خودرو خدمات می‌دهند، اما خود گیربکس اتوماتیک را سرویس نمی‌دهند. اگر تصمیم بگیرید که با آن‌ها کارکنید، درنهایت برای اینکه گیربکس خود را از وسیله نقلیه خارج کرده و سپس به ایستگاه تعمیر گیربکس هدایت کنید، هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.

 

دلایل مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

گیربکس اتوماتیک (یا گیربکس خودکار) بخش مهم و پیچیده‌ای از رشته برق خودرو شما است. برای تغییر سرعت و گشتاور وسیله نقلیه با توجه به شرایط مختلف جاده و بار استفاده می‌شود. برخلاف گیربکس دستی، برای ایجاد این تغییرات به ورودی کاربر متکی نیست. گیربکس اتوماتیک علاوه بر تعویض دنده، به خودروی شما اجازه می‌دهد تا به حالت پارک، خنثی یا دنده‌عقب برود.

یکی از معایب گیربکس اتوماتیک این است که در مقایسه با گیربکس دستی مستعد مشکلات بیشتری است. هنگامی‌که بخشی از گیربکس اتوماتیک از کار بیفتد، قابلیت رانندگی اتومبیل شما تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

 

در گیربکس اتوماتیک چندین مشکل وجود دارد. در زیر تعدادی از رایج‌ترین مشکلات ذکرشده است:

 • مایع انتقال کم / گرمای بیش‌ازحد
 • گرفتگی فیلتر انتقال
 • دنده‌های فرسوده و سایر اجزای انتقال
 • اتصالات گیربکس آسیب‌دیده

 

علائم مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی

مشکل در تعویض دنده  – اگر روغن گیربکس به سطوح مناسب نرسد، گیربکس اتوماتیک خودروی شما ممکن است برای تعویض دنده مشکل داشته باشد. این را می‌توان با عملکرد کند، دور در دقیقه بالا و صدای بلند موتور هنگام شتاب گیری تشخیص داد.

صداهای سنگ‌زنی  – یک گیربکس خراب ممکن است هنگام تعویض دنده صداهای سنگ‌زنی ایجاد کند. این مشکل احتمالاً باگذشت زمان بدتر خواهد شد، به این معنی که باید در اسرع وقت خودرو را معاینه کنید.

تکان در هنگام تعویض دنده  – گیربکس/گیربکس خودکار معیوب می‌تواند بین تعویض دنده تکان بخورد، چه هنگام تعویض دنده به‌صورت خودکار بالا یا پایین.

خودرو به‌سرعت درگیر نمی‌شود  – اگر هنگام قرار دادن خودرو در رانندگی یا دنده‌عقب متوجه تأخیر شدید، ممکن است گیربکس شما مشکل داشته باشد. این اغلب ناشی از سیال انتقال قدیمی است که غلیظ شده است.

بوی سوزش  – بوی سوزش همیشه دلیلی برای نگرانی است. هنگامی‌که روغن گیربکس شما خاصیت روان کنندگی خود را از دست می‌دهد، سیستم گیربکس داغ می‌شود و درنتیجه گرمای بیش‌ازحد و بوی شدید سوختگی ایجاد می‌شود.

لیز خوردن از دنده  – خرابی گیربکس می‌تواند باعث شود ماشین شما به سمت دنده‌های پایین برود. این امر علاوه بر اینکه بر عملکرد خودروی شما تأثیر می‌گذارد، می‌تواند بر ایمنی شما به‌خصوص در سرعت‌های بالاتر نیز تأثیر بگذارد.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

چگونه در خدمات تعمیر گیربکس از کلاه‌برداری جلوگیری کنیم

 1. برآوردهای انجام‌شده از طریق تلفن را فراموش کنید . بدون دیدن واحدی که تعمیر می‌شود، عملاً غیرممکن است که برای تعمیرات گیربکس قیمت‌گذاری کنید. اگر یک تعمیرگاه گیربکس تخمین‌هایی را بدون بازرسی بصری ارائه می‌دهد، کاملاً محتاط باشید.
 2. جستجوی کامل آنلاین انجام دهید. امروزه، بررسی‌های اینترنتی، پست‌های بازخورد، گروه‌های علاقه‌مند و انجمن‌ها اطلاعات زیادی را برای در نظر گرفتن و درنتیجه ردیابی شهرت، کیفیت خدمات، سطح مراقبت از مشتری، عادلانه بودن قیمت‌ها در تقریباً هر نوع تجارت و تعمیرگاه گیربکس فراهم می‌کنند. به‌طورجدی در این مورد پوشش داده‌شده است. بنابراین وقت خود را به‌صورت آنلاین صرف کنید تا وجوه خود را برای تعمیرات گیربکس به روشی خوب ارسال کنید.
 3. به پایین‌ترین قیمت‌ها توجه نکنید، از خود بپرسید که آیا می‌خواهید به کیفیت واقعی دست‌یابید و آیا می‌خواهید وسیله نقلیه شما دوام داشته باشد یا خیر. اگر واقعاً این‌طور است، به یاد داشته باشید که یک تعمیرگاه حرفه‌ای گیربکس معمولاً به دلایلی قیمت‌های بالاتری دارد. به‌خصوص اگر می‌خواهید خودروی شما با گارانتی محکم محافظت شود. این ساده است که مکانیک‌های بسیار ماهر و باتجربه عملی خدمات تعمیر باکیفیت بالا را ارائه می‌دهند که نسبتاً گران‌تر است.
 4. در فرآیند تشخیص شرکت کنید. اگر بتوانید در بررسی حضورداشته باشید، نگرش مکانیک و همچنین مهم‌تر از همه، خواندن کدهای خطا توسط اسکنر را مشاهده خواهید کرد.
 5. نتایج تشخیص کامپیوتر را بخوانید. آن کدهای خطایی که در حین اسکن آشکار می‌شود، به شما درک روشنی ازآنچه در وسیله نقلیه شما خراب است می‌دهد و بنابراین، بهتر برای پرداخت هزینه آن آماده خواهید شد. اگر از میانگین قیمت‌های مربوط به این کدهای خطا مطمئن نیستید، می‌توانید با مکانیک‌های سایر تعمیرگاه‌های گیربکس مشورت کنید و تصویر کاملی از اقدامات تعمیرات موردنیاز و قیمت آن‌ها دریافت کنید.
 6. به یاد داشته باشید که اگر تصمیم دارید ماشین را در مغازه رها کنید ، به قرائت کیلومتر شمار توجه کنید. گاهی اوقات کارکنان تعمیرگاه‌ها از امتیاز خود سوءاستفاده می‌کنند و خودروهای مشتریان را برای اهداف شخصی که مربوط به خود فرآیند تعمیر نیست، رانندگی می‌کنند.
 7. از جداسازی گیربکس اتوماتیک خود در فرآیند تعمیر اطمینان حاصل کنید . اگر گیربکس اتوماتیک شما جداسازی نشود، واقعاً غیرممکن است که تعمیر گیربکس را انجام دهید. بنابراین مراقب وضعیت اتصالات گیربکس خود باشید.
 8. پس از اتمام بازرسی خودرو، سند برآورد کتبی را با دقت مطالعه کنید. هنگامی‌که آزمودن عیب‌یابی انجام شد، تکنسین تعمیرگاه باید به‌طور کاملاً واضح از علل خرابی در ماشین شما مطلع باشد. یک برآورد کتبی دقیقاً آن مسائل و هزینه تعمیر را مشخص می‌کند. به‌شدت توصیه می‌شود که این سند را دریافت کرده و قبل از امضا آن را به‌دقت مطالعه کنید. این‌یک روش کاملاً استاندارد برای تعمیرگاه‌های قابل‌اعتماد گیربکس است. بدین ترتیب طیف کاملی از خدمات ارائه‌شده در اختیار شما قرار خواهد گرفت. پوشش آن از تشخیص تا تعمیر.
 9. مواظب مراکزی باشید که اعدا می‌کنند فقط در 1 روز وسیله نقلیه خود را به جاده بازگردانید. تعمیر گیربکس فرآیندی پیچیده و زمان‌بر است، به‌ندرت پیش می‌آید که چنین رویه‌ای به‌سرعت انجام شود. آماده‌باشید که حداقل چند روز را بدون ماشین خود بگذرانید.
 10. اگر واقعاً هدفتان صرفه‌جویی در هزینه است، خودتان یک گیربکس بازسازی‌شده بخرید . اگر می‌دانید که تعویض گیربکس قابل رد نیست، قیمت‌های گیربکس‌های اتوماتیک خودروهای چینی را بررسی کنید. اگر به گزینه خوبی برخورد کردید، فقط از تأمین‌کنندگان قابل‌اعتماد خرید کنید. در چنین شرایطی اگر تعمیرگاه برای شما گیربکس بخرد از پرداخت هزینه اضافی اجتناب می‌کنید.
 11. اگر پس از انجام تعمیر گیربکس مشکوک هستید، به تعمیرگاه دیگری مراجعه کنید تا خودروی خود را بلند کرده و گیربکس را بررسی کنید. اگر گیربکس شما به‌درستی تعمیر شده باشد یا خیر، یک متخصص بی‌طرف می‌تواند بلافاصله آن را ببیند.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک چینی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی واحدهای معیوب ابتدا به دستگاه‌های آزمایشی ما متصل می‌شوند تا بتوانیم تشخیص دقیق خرابی را انجام دهیم. این پارامترهای آزمون ثبت و با دقت مستند می‌شوند. برنامه‌ای برای صلاحیت مجدد باراهنمایی تکنسین‌های مجرب تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تهیه می‌شود و تعمیرات بعدی توسط متخصصان قابل‌اعتماد انجام می‌شود. قبل از اینکه یک واحد درایو یا واحد کنترل تعمیر شده از کارگاه خارج شود، عملکرد آن به‌دقت بررسی می‌شود.

این کار دوباره با کمک شبیه‌سازهای اندازه‌گیری انجام می‌شود. تنظیمات دقیق لازم بیشتر در اینجا انجام می‌شود تا از دقت توزین چند سر شما اطمینان حاصل شود. سپس هر واحد تعمیر شده یک گزارش آزمودن یا تنظیم دریافت می‌کند. پارامترهای اندازه‌گیری واردشده نشان‌دهنده یک مرجع برای عملکرد کامل واحدهای تمام‌شده است. خدمات ما حتی از این هم فراتر می‌رود، زیرا ما مقایسه‌ای از پارامترهای اندازه‌گیری قبل و بعد از تعمیر ارائه می‌دهیم. به‌عنوان تضمین کیفیت، هر واحد گواهی با شماره واحد و کد تکنسینی که آن را تعمیر و آزمایش کرده است دریافت می‌کند.

خدمات ما عبارت‌اند از:

 • تعمیر، تعویض گیربکس
 • تعمیرات کلاچ
 • تعمیرات دیفرانسیل
 • تعمیر کیس ترانسفر
 • تعمیرات مکاترونیک
 • تعمیرات 8 سرعته ZF
 • صفحه الکترونیکی
 • کد نویسی

اصول اولیه خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

یک گیربکس وظیفه انتقال نیرو از موتور به چرخ‌های محرک را بر عهده دارد و به موتور کمک می‌کند تا طیف وسیعی از سرعت‌ها را در خود جای دهد. یک گیربکس اتوماتیک نیرو را از موتور به چرخ‌های محرک هدایت می‌کند درحالی‌که بین دنده‌ها به‌طور خودکار تعویض می‌شود تا بتوانید روی تنظیم قدرت و سرعت تمرکز کنید.

گیربکس‌های اتوماتیک شامل اجزای اصلی زیر هستند: یک واحد دنده سیاره‌ای، یک پمپ هیدرولیک و یک مبدل گشتاور. تفاوت اصلی بین گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی مبدل گشتاور است که مشابه کلاچ عمل می‌کند. مبدل گشتاور به‌طور خودکار با سرعت موتور تنظیم می‌شود و نیروی چرخ‌های خودرو را تأمین می‌کند. مبدل‌های گشتاور برای کمک به روان کاری دنده‌ها و اجزای داخلی به مایع انتقال متکی هستند. اگرچه سیال انتقال نیز به نیرو و فشار موردنیاز برای تعویض دنده کمک می‌کند. در طول عمر گیربکس اتوماتیک، خدمات تعمیر و نگهداری مختلف می‌تواند به جلوگیری از تعمیرات اساسی و خرابی‌های غیرمنتظره کمک کند و درعین‌حال عمر گیربکس شما را افزایش دهد.

چرا باید خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک را در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی انجام دهید؟

سرویس گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی برای جلوگیری از خرابی غیرمنتظره و حفظ عملکرد بهینه گیربکس طراحی‌شده است. چند مورد که می‌تواند منجر به سرویس گیربکس اتوماتیک شود عبارت‌اند از بکسل کردن بارهای سنگین و سطح ناکافی مایع گیربکس. بررسی سطح مایع گیربکس برای تمیز و روغن‌کاری نگه‌داشتن تمام دنده‌ها و قطعات داخلی مهم است. صداهای سنگ‌زنی و نشت به شما در مورد مشکلات احتمالی زودهنگام هشدار می‌دهد. اگر متوجه بوی سوختگی شدید که از جعبه‌دنده خودروی خود متصاعد می‌شود، ممکن است مشکلی در توانایی گیربکس شما در حفظ مایعات وجود داشته باشد. فقدان تعمیر و نگهداری معمولی می‌تواند به مشکل گیربکس اتوماتیک کمک کند.

تعویض گیربکس می‌تواند گران باشد، بنابراین مراقبت از تعمیرات گیربکس اتوماتیک و نگهداری اولیه برای به حداکثر رساندن عمر گیربکس شما مهم است.

تمامی تعمیرات با بالاترین سطح تخصص و حرفه‌ای انجام می‌شود. برخلاف اکثر تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی، ما نه‌تنها گیربکس و گیربکس اتوماتیک را تعویض می‌کنیم، بلکه آن‌ها را نیز تعمیر می‌کنیم. مشکل شما هر چه باشد، تکنسین‌های متخصص ما به شما رسیدگی خواهند کرد.

ما می‌توانیم واحدهای شکسته را باکم یا بدون سروصدا تعمیر کنیم یا گیربکس‌های کاملاً نو یا کاملاً بازسازی‌شده یا گیربکس‌های اتوماتیک را در کارگاه جدید خود جای دهیم.  تعمیر گیربکس تمام‌کاری که ما در اینجا انجام می‌دهیم نیست. ما سرویس و تعمیر دیفرانسیل خودرو، میل درایو، شفت پایه و کیس انتقال درایو 4×4 را انجام می‌دهیم. ما کالاهای کاملاً جدید را عرضه می‌کنیم و می‌سازیم یا می‌توانیم نمونه‌های موجود شمارا بازسازی کنیم و همه‌چیز درست در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی انجام می‌شود. اگر سؤالی دارید یا اگر گیربکس شما با مشکل مواجه شده است، همین امروز با ما تماس بگیرید و اجازه دهید خودروی شما را بررسی کنیم.

هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که تمام‌کارها در اولین بار و با کمترین هزینه ممکن انجام می‌شود. بنابراین اگر به خدمات گیربکس اتوماتیک جدید، کلاچ جدید یا خدمات دیفرانسیل یا به‌صورت کلی تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک خودروی چینی خود نیاز دارید، همین امروز با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک چینی

گیربکس CVT چگونه کار می‌کند؟

یک گیربکس CVT به همان اندازه ساده است که هوشمندانه است. به زبان ساده، تسمه یا زنجیری دارد که به دور دو قرقره مخروطی شکل حلقه شده است، یکی به موتور و دیگری به چرخ‌های محرک، جایی که تسمه در آن قرار دارد – چه در انتهای پهن‌تر یا نازک‌تر هرکدام باشد. قرقره – نسبت گیربکس را در هر زمان مشخص می‌کند.

مردم اغلب می‌گویند که یک گیربکس CVT تعداد بی‌نهایت نسبت دنده دارد، که درست است، اما دقیق‌تر است که بگوییم تعداد بی‌نهایت پله بین بالاترین و کمترین نسبت‌های مجاز به دلیل اندازه قرقره‌های مخروطی شکل آن وجود دارد.

در عمل، این تعداد بی‌نهایت پله به این دلیل است که دور موتور خودروهای مجهز به CVT هنگام کار با دنده بالا و پایین نمی‌رود – در عوض صدای موتور ثابت است. به‌طور یکنواخت در برخی موارد.

 

مزایای گیربکس CVT چیست؟

مزیت اصلی گیربکس CVT راندمان بی‌نظیری است که ارائه می‌دهد. خودروهایی که با گیربکس CVT عرضه می‌شوند، کارآمدترین اقتصادهای ارائه‌دهنده هستند که در سدان های سایز متوسط به 38MPG می‌رسند. در حال حاضر، اکثر هیبریدی‌ها از CVT برای کمک به دستیابی به مصرف سوخت بهینه استفاده می‌کنند.

درشیب‌های تند، گیربکس‌های اتوماتیک سنتی در زیر بار سنگین با مشکل مواجه می‌شوند. از سوی دیگر، CVT ها بلافاصله نسبت‌های دقیق خود را پیدا می‌کنند و به‌طور یکپارچه و بدون تعویض دنده برق را تأمین می‌کنند. نوبت‌های بدون درز نیز برای تجربه سواری در داخل اتاقک مفید هستند و سواری‌های نرم و بدون تغییر قابل‌توجهی را ارائه می‌دهند.

اصطلاح “گیربکس اتوماتیک” برای افراد مختلف به معنای مختلفی اسبِ کار برده می‌شود.. اما برای شما به‌طورکلی فقط یک‌چیز معنی دارد: آن را در دنده قرار دهید و بروید. بدون تعویض دنده… گیربکس کار را برای شما انجام می‌دهد.

به این دلیل که گیربکس اتوماتیک یک اصطلاح گسترده برای توصیف بسیاری از سیستم‌های مختلف است که از اواخر دهه 40 ساخته‌شده‌اند. در آن زمان، یک گیربکس اتوماتیک اغلب فقط دو سرعت داشت: کم‌وزیاد. آن‌ها قدرت زیادی ارائه نکردند و آن‌قدرها هم کارآمد نبودند. اما رانندگی با آن‌ها آسان بود، زیرا آن‌ها تصمیم می‌گیرند چه زمانی دنده را تغییر دهند.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک ماشین نو و دست‌دوم

گیربکس‌های اتوماتیک امروزی هیچ شباهتی به گیربکس‌های اتوماتیک گذشته ندارند. و دارای چهار، پنج، شش سرعت و بیشتر هستند. درواقع گیربکس‌های 8 و 9 سرعتِ اتوماتیک تازه در جاده‌ها ظاهر می‌شوند!

و کارآمد! اضافه شدن یک مبدل گشتاور قفل‌شده و کنترل‌های کامپیوتری، اتو مات‌های بی‌نظم گذشته را به ماشینی قدرتمند و کارآمد تبدیل کرده است. درواقع، اکثر مردم به‌سختی می‌توانند مسافت پیموده شده بنزین را از یک گیربکس استاندارد خارج کنند که شما از یکی از خودکارهای امروزی انتظار دارید.

دلیل اینکه برخی از افراد پس از سرویس انتقال با مشکل مواجه می‌شوند این است که در وهله اول خیلی طولانی منتظر ماندند تا آن را سرویس کنند. صبر کردند تا مشکل انتقال پیدا کنند، سپس آن را سرویس کردند. اما وقتی مشکل ظاهر شد، دیگر خیلی دیر شده بود.

 

مزایای دِرَخش گیربکس اتوماتیک خودرو های چینی چیست؟

سرویس انتقال – چه یک تعویض ساده روغن و فیلتر باشد یا یک شستشوی کامل گیربکس یا تعویض مایع – یک مورد تعمیر و نگهداری است. شما باید این کار را به‌طور منظم انجام دهید، قبل از اینکه مشکل گیربکس خودرو چینی شما افزایش پیدا کند و دردسرساز شود.

هر تکنسین حرفه‌ای گیربکس به شما می‌گوید که تعمیر منظم گیربکس اتوماتیک، سال‌ها و مایل‌ها به عمر گیربکس شما اضافه می‌کند.

 

معایب گیربکس CVT چیست؟

درحالی‌که CVT صرفه‌جویی در مصرف سوخت بی‌رقیب را ارائه می‌دهد، هزینه‌ای دارد که باید در نظر گرفته شود. هزینه تعویض گیربکس CVT تقریباً بین 3000 تا 5000 تومان یا بیشتر است. گیربکس‌های CVT تقریباً به‌اندازه گیربکس‌های اتوماتیک استاندارد دوام نمی‌آورند، و تعجب‌آور نیست که بیش از 100 هزار مایل یا کمتر را طی نکنند.

علاوه بر این، هنگامی‌که آن‌ها خراب می‌شوند، نه بار از هر ده بار نیاز به تعویض دارند و نه تعمیر. دلیل اصلی این است که قطعات تعویضی بسیار گران هستند و یافتن آن‌ها تقریباً غیرممکن است و در صورت خرابی، آسیب بسیار زیاد است، تعمیر یک گزینه نیست.

یکی دیگر از معایب CVT این است که آن‌ها در برابر نوع اسب بخار، گیربکس‌های دستی یا اتوماتیک مقاومت نمی‌کنند. به همین دلیل است که سیستم‌های CVT برای شرایط عملکرد ایدئال نیستند.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای چینی در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

گیربکس CVT یا گیربکس متغیر پیوسته هنوز هم یک گیربکس اتوماتیک محبوب است. متخصصان گیربکس اتوماتیک، تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، به‌طور مرتب تعمیر گیربکس سی وی تی را انجام می‌دهند.

CVT یک گیربکس تسمه محور است نه دنده. CVT همچنان استفاده از مبدل گشتاور را باقرقره‌ها و تسمه‌های فولادی حفظ می‌کند. گیربکس دائماً متغیر در تعویض دنده نرم‌ترین است. گیربکس دائماً متغیر به موتور اجازه می‌دهد تا در تمام خروجی‌های سرعت با حداکثر راندمان کار کند. واحدهای CVT به دلیل توانایی کنترل دور موتور، آلایندگی کمتری تولید می‌کنند.

واحد CVT ازنظر طراحی دارای نقاط ضعفی در واحد انتقال است. یکی از مشکلات مربوط به واحد CVT، سختی در مسیر حرکت است. نشانه‌های کلاسیک مشکل احتمالی در CVT نشت روغن یا لرزش هنگام رانندگی با سرعت‌های بالاتر است.

کارشناسان ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی قادر است قطعات یدکی برای گیربکس‌های اتوماتیک را از سازنده تهیه کند. هنگامی‌که قطعات فرسوده جایگزین در دسترس نباشند، می‌توان قطعات جدید را در بخش تعمیرات مبدل گشتاور تخصصی مجموعه ما ساخت.

خدمات CVT (گیربکس متغیر پیوسته) ما عبارت‌اند از:

 • تعمیرات CVT
 • بازسازی CVT
 • تعویض CVT
 • عیب‌یابی CVT
 • تعمیر و نگهداری سیالات CVT
 • تعویض بدنه شیر CVT
 • تعویض تسمه فشاری، قرقره و بلبرینگ CVT
امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *