تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در کرج

دشتی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک هر خدماتی که برای تعمیر و سرویس و تعویض گیربکس اتوماتیک شما نیاز هستند توسط افراد خبره به شما ارائه می‌شوند، به همین دلیل تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در کرج با سایر مراکز تعمیر خودرو متفاوت است، تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک مجموعه‌ای کامل از ابزار و دستگاه‌های روز دنیا، فضای مناسب و تکنسین‌هایی متخصص است.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک

خدمات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تخصصی

در گیربکس اتوماتیک، روغن بدر سراسر خطوط سوخت حرکت میکند. همانطور که فرسوده می‌شود، ذرات کوچک همراه با روغن حرکت می‌کنند و می‌توانند داخل خطوط را بچسبند یا خورده کنند. حتی اگر بخواهید خطوط را تخلیه کنید، آن ذرات ریز همچنان ممکن است مشکل ساز باشند. تنها راه برای حذف کامل آن ذرات، شستشو با سیستم است.

اگر این ذرات به ساخت خود ادامه دهند، می‌توانند‌بخش‌های مختلف سیستم گیربکس اتوماتیک را فرسوده کنند. در اینجا چهار دلیل برای اهمیت انجام یک فلاش گیربکس طبق دستورالعمل‌های سازنده آورده شده است:

طول عمر گیربکس اتوماتیک خود را افزایش می‌دهد

گرفتگی در خطوط سوخت هیدرولیک می‌تواند منجر به انواع مشکلات شود. با تجمع ذرات و آلاینده‌ها، می‌توانند منجر به نشت و شکستگی درزگیر داخلی شوند. می‌تواند روغن را وارد مناطقی کند که نباید باشد. و در حالی که ممکن است فوراً متوجه نتایج نشوید، آنها می‌توانند اثر قطره‌ای داشته باشند. شستشوی گهگاهی گیربکس و تعویض قطعات جزئی در کیف پول بسیار دوستانه‌تر از تعویض گیربکس پس از خرابی کامل است. فلاش گیربکس می‌تواند با اطمینان از اینکه کل سیستم دوباره به درستی کار می‌کند، عمر وسیله نقلیه شما را افزایش می‌دهد.

جابجایی را آسان‌تر می‌کند

وظیفه گیربکس این است که با افزایش سرعت و کاهش سرعت، تعویض دنده را به آرامی تضمین کند. با گذشت زمان، ذرات و آلاینده‌ها می‌توانند باعث لغزش یا چسبیدن دنده‌ها شوند و بر کارایی رانندگی شما تأثیر بگذارند. فلاش گیربکس این عیوب را از بین می‌برد و تعویض نرم‌تر را تضمین می‌کند.

اینکه گیربکس چقدر خوب عمل می‌کند، موردی است که در نهایت کارایی سوخت را کنترل می‌کند. اگر جریان بنزین به هر طریقی مهار شود، انرژی بیشتری برای ایجاد نتایج مشابه مصرف می‌شود. یک وسیله نقلیه در شرایط کاری خوب، بهترین بهره وری سوخت را تضمین می‌کند. اگر گیربکس لیز بخورد یا به درستی درگیر نشود، به سوخت بیشتری در داخل موتور نیاز دارد. فلاش گیربکس کل سیستم را به وضعیت خوب باز می‌گرداند و به ماشین شما کمک می‌کند تا حد ممکن کارآمد باشد.

برخی از اقلام تعمیر و نگهداری خودرو آنقدر عادی می‌شوند که به ندرت به آنها فکر می‌کنید. بنزین را پر می‌کنید، برای تعویض روغن به داخل می‌کشید و وقتی آج‌ها فرسوده شد، لاستیک‌هایتان را تعویض می‌کنید.

اما درک موارد داخلی دشوارتر است. چگونه متوجه می‌شوید که گیربکس شما به خوبی کار نمی‌کند؟  آیا گیربکس کار می‌کند یا مشکل عمیق‌تر است؟

تویوتا توصیه می‌کند که هر 60000 تا 100000 کیلومتر سیستم را شستشو دهند، در حالی که خودروهای نیمه اتوماتیک هر 30000 تا 60000 کیلومتر نیاز به مراقبت دارند. مرسدس بسته به سال، ساخت و مدل، طیف وسیع تری از توصیه‌ها را دارد. شما توصیه‌هایی برای فلاشینگ گیربکس اتوماتیک بین 40000 تا 100000 کیلومتر خواهید یافت.

مانند سایر قسمت‌های وسیله نقلیه شما، کلاچ فقط به گونه‌ای طراحی شده است که مدت زیادی قبل از اینکه شروع به فرسودگی کند دوام بیاورد. هر دو گیربکس نیمه اتوماتیک و اتوماتیک دارای کلاچ‌هایی هستند که برای درگیر کردن گیربکس و مهار قدرت برای حرکت چرخ‌ها در طول یک چرخه کامل طراحی شده‌اند. وقتی از پارک خارج می‌شوید و شروع به حرکت می‌کنید، کلاچ درگیر می‌شود. با توقف، کلاچ درگیر می‌شود.

قبل از اینکه بتوانید مشکلات کلاچ را تشخیص دهید، یادگیری بیشتر در مورد عملکرد آن می‌تواند به شما در تشخیص زودهنگام مشکلات احتمالی کمک کند.

کلاچ وسیله‌ای مکانیکی است که گیربکس را بین چندین شفت دوار درگیر و جدا می‌کند. کلاچ نقطه اتصال بین دو شفت است که به آنها اجازه می‌دهد تا با هم قفل شوند و بچرخند یا جدا شوند تا به طور جداگانه کار کنند.

در اکثر خودروها، کلاچ بین موتور و میل محرک اصلی قرار می‌گیرد. نیرو را از موتور گرفته و به چرخ‌ها منتقل می‌کند. در حالی که یک موتور به طور مداوم می‌چرخد ​​و نیرو ایجاد می‌کند، چرخ‌های شما این کار را نمی‌کنند. برای به دست آوردن کنترل بر روی چرخ‌ها بدون خاموش کردن موتور، به روشی برای کارکردن این دو به طور جداگانه نیاز دارید. این اتفاق بین دیسک کلاچ و فلایویل موتور رخ می‌دهد و به شما امکان می‌دهد در هر شرایطی به کنترل قدرت و سرعت دسترسی کامل داشته باشید.

کلاچ لغزنده

یک کلاچ قبل از نیاز به تعمیر یا تعویض می‌تواند بین 50000 تا 100000 مایل مسافت داشته باشد. همانطور که کلاچ فرسوده می‌شود، مواد شروع به فرسودگی می‌کند و مانند زمانی که نو بود عمل نمی‌کند. یک کلاچ برای درگیر شدن نیاز به اصطکاک دارد. بدون اصطکاک مناسب، کلاچ آنطور که باید کار نمی‌کند. این بدان معناست که ممکن است هنگام شتاب گرفتن، لغزش کلاچ را احساس کنید و کلاچ بین دنده‌ها حرکت کند. با وجود اینکه ممکن است دور موتور در حال افزایش باشد، احساس می‌کنید وسیله نقلیه شما در حال کشیدن است.

لغزش کلاچ می‌تواند ناشی از مشکلات مختلفی باشد، از جمله:

  • کابلی که نیاز به تنظیم دارد
  • اتصال کلاچ خم شده یا آسیب دیده است
  • صفحه فشار ضعیف یا تاب خورده است
  • مجموعه کلاچ به دلیل نشت روغن یا گریس کثیف شده است
  • پایه موتور شکسته
  • اتصال خارج از تنظیم

خرابی سیلندر اصلی کلاچ

خرابی کلاچ به دلایل مختلفی می‌تواند از سیلندر اصلی کلاچ سرچشمه بگیرد. با هر مشکل احتمالی، نشانه‌هایی ایجاد می‌کند که چیزی اشتباه است. شما به روش‌های مختلف متوجه یک مشکل خواهید شد.

صداها – وقتی قطعات به درستی همگام‌سازی نشده و به خوبی کار نمی‌کنند، اصطکاک بین قطعات صداهای مختلفی ایجاد می‌کند. با گیربکس دستی، ممکن است هنگام فشار دادن پدال کلاچ به زمین، صدایی بشنوید، حتی اگر موتور خاموش باشد. این نشان دهنده مشکل چنگال کلاچ است. همانطور که روان کننده خشک می‌شود، هنگام تلاش برای درگیر شدن می‌تواند صدایی ایجاد کند.

ارتعاش – وقتی روی پدال را فشار می‌دهید، ممکن است هر از گاهی احساس لرزش کنید. ارتعاش می‌تواند ناشی از چیزهای مختلفی باشد، اما معمولاً با فرسودگی اشیا شروع می‌شود. دیگر اصطکاک بین قطعات جداگانه رخ نمی‌دهد، به این معنی که آنها به اشتباه روی یکدیگر ساییده می‌شوند. این به عنوان یک ارتعاش ظاهر می‌شود که آنها سعی می‌کنند درگیر شوند.

صدای خرد شدن هنگام تعویض دنده – همیشه باید جریان آزاد وجود داشته باشد زیرا ماشین شما از دنده‌ای به دنده دیگر حرکت می‌کند. هنگامی که شروع به احساس یا شنیدن این فرآیند می‌کنید، نشانه‌ای از فرسوده شدن قسمت است. هر یک از قطعاتی که سیستم کلاچ را تشکیل می‌دهد، با سرعت مناسب به درستی حرکت نمی‌کند. به جای حرکت در موقعیت، به سرعت می‌چسبد یا می‌افتد. شما آن را می‌شنوید زیرا قطعات آن طور که در نظر گرفته شده است متصل نمی‌شوند. ممکن است نیاز به تنظیم یا تعویض کامل داشته باشد.

هر علامت علامتی است که زمان آن است که ماشین خود را برای بازرسی وارد کنید. این ساده‌ترین راه برای ریشه یابی مشکل است و قبل از اینکه به چیز دیگری تبدیل شود، آن را برطرف کنید. در برخی موارد، ممکن است یک تعمیر ساده باشد. بهتر است قبل از اینکه تشدید شود، آسیب بیشتری وارد کند و احتمالاً شما را در معرض خطر قرار دهد، مطمئن شوید. گیربکس اتوماتیک شما در حال لغزش است. به عبارت ساده‌تر  گیربکس خودرو یک جعبه دنده است. اگر به چرخ دنده‌ها و زنجیر دوچرخه خود فکر می‌کنید، برای شروع خوب است.

قطعات گیربکس به موتور متصل می‌شوند تا سیستم دنده و تسمه به طور موثر به نیروی تولید شده توسط موتور پاسخ دهند و حرکت گیربکس را فراهم کنند.

هنگامی که کلید را برای روشن کردن خودرو می‌چرخانید، سوخت در محفظه احتراق مشتعل می‌شود. با مشتعل شدن، گاز و گرما منبسط می‌شوند و پیستون‌ها را به داخل سیلندرهای موتور فشار می‌دهند. با حرکت بالا و پایین، میل لنگ موتور را می‌چرخانند. این به نوبه خود چرخ‌ها را متصل و حرکت می‌دهد.

اکثر گیربکس‌ها دارای پنج یا شش مجموعه دنده و قطار دنده (تسمه یا زنجیر) هستند که به راننده کمک می‌کند تا وسیله نقلیه را با سرعت‌های مختلف هدایت کند. همانطور که نیرو بر اساس میزان بنزینی که به آن می‌دهید حرکت می‌کند، دنده‌ها بر این اساس حرکت می‌کنند. بدون گیربکس، کل حرکت شروع و توقف امکان پذیر نخواهد بود.

گیربکس دشتی در کرج
گیربکس دشتی در کرج

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به عنوان تنها مرکز تخصصی تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک خودرو‌های داخلی و خارجی در ایران شناخته می‌شود، در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی کلیه خدمات با ضمانت نامه یکساله ارائه می‌شوند. تکنسین‌های ما به کمک ابزار و دستگاه‌های روز دنیا تمامی تعمیرات مربوط به گیربکس خودروی شما را انجام می‌دهند، یکی از موارد مهم که کاملا به صورت اتوماسیون انجام میشود، تعویض روغن گیربکس اتوماتیک است.

خدمات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی عبارتند از:

فلاشینگ گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

سرویس گیربکس اتوماتیک

شناسایی نوع گیربکس اتوماتیک خودرو

رفع خرابی اجزای داخلی گیربکس

رفع نشتی گیربکس

رفع خرابی ایجاد شده در لوله‌های انتقال گیربکس

تعویض چرخ دنده‌های گیربکس

به روزرسانی سیستم کامپیوتری گیربکس اتوماتیک انواع خودرو‌های داخلی و خارجی

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *