تعمیرگاه گیربکس اتومات

گیربکس آریزو

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیرگاه گیربکس اتومات ترکیبی از نیروهای متخصص، ابزار و دستگاه های مناسب برای سرویس گیربکس اتوماتیک و تعمیر گیربکس اتوماتیک و فضایی مناسب برای تعمیر گیربکس است. تعمیرگاه گیربکس اتومات با توجه به مادام‌العمر نبودن گیربکس‌های اتومات در تمام جهان ایجادشده‌اند.

 

تعمیر گیربکس اتومات CVT

گیربکس متغیر پیوسته یا CVT، گیربکسی است که به‌جای تعداد نسبت‌های تنظیم‌شده‌ای که همراه با گیربکس اتوماتیک ارائه می‌شود، دارای تعداد بی‌نهایت نسبت دنده است.

معمولاً یک گیربکس اتوماتیک مدرن بین شش تا ده سرعت دارد، درحالی‌که یک CVT وضعیت فعلی رانندگی شما و سرعت وسیله نقلیه شمارا در هرلحظه به ضریب دنده ایده آل می‌رساند.

ازآنجایی‌که این دو نوع گیربکس قدرت دارای طراحی‌ها و روش‌های متفاوتی برای گیربکس اتومات هستند، همچنین دارای مجموعه‌ای از نقاط قوت و ضعف خود هستند.

اکثر خودروهای مدرن، مانند هوندا CR-V، سوبارو فارستر، تویوتا کرولا و نیسان ماکسیما، با گیربکس CVT یا اتوماتیک به‌عنوان تجهیزات استاندارد عرضه خواهند شد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا باید یک ماشین بخرید یا نه، باید همه‌چیزهایی را که احتمالاً می‌توانید در مورد آن بدانید.

با داشتن دانش کاری خوب از تفاوت بین گیربکس CVT و اتوماتیک، می‌توانید بهترین انتخاب را برای خرید خودروی جدید خود داشته باشید.

 

مزایا و معایب CVT:

قبل از اینکه بتوانید تصمیم بگیرید که آیا CVT بهترین گزینه برای وسیله نقلیه شما است، باید برخی از مزایا و معایب آن را بدانید. درحالی‌که طراحی یک CVT به این منظور است که همیشه از مقدار بهینه قدرت موتور استفاده کند، برخی معاوضه‌ها با آن همراه است. دانستن مزایا و معایب CVT می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا برای شما و نیازهای خاص شما در جاده مناسب است یا خیر.

 

مزایای CVT:

مصرف سوخت بهتر:

ازآنجایی‌که یک CVT از دنده استفاده نمی‌کند، به نسبت دنده‌هایی که در جعبه‌دنده تعبیه‌شده است وابسته نیست. این به این معنی است که اگر در موقعیتی قرارمی‌گیرید که نسبت دنده عالی بین سرعت‌هایی است که در اتوماتیک ارائه می‌شود، گیربکس مجبور نیست سرعتی را انتخاب کند که ممکن است ایدئال نباشد. به همین دلیل، انرژی تولیدشده توسط موتور را هدر نخواهید داد. ماشین شما همیشه از مقدار مناسب گشتاور استفاده می‌کند تا بیشترین بهره را از پیشرانه شما ببرید.

عملکرد صاف:

گیربکس‌های متغیر پیوسته عملکرد فوق‌العاده نرمی دارند که وقفه‌ای در قدرت ایجاد نمی‌کند که یک گیربکس اتوماتیک هنگام تعویض دنده ایجاد می‌کند. ازآنجایی‌که تسمه به‌طور مداوم حرکت می‌کند، شما به‌احتمال‌زیاد حتی متوجه تغییر دنده خود نخواهید شد. بسته به موقعیت، این می‌تواند سواری نرم و راحت‌تری به شما بدهد. بااین‌حال، می‌تواند درگیری کمتری با جاده ایجاد کند، که ممکن است برای هر راننده‌ای بهترین نباشد.

معایب CVT:

سروصدا:

درحالی‌که CVT ها عملکرد بسیار نرمی را ارائه می‌دهند، اما می‌توانند در کابین خودروی شما نیز پر سروصدا باشند. اکثر خودروهای دارای CVT بیشتر نیروی موتور (برای عبور، گذرگاه و بالا رفتن از شیب) را در باند دور خود بالاتر می‌برند، به این معنی که موتور نسبت به خودروهای اتوماتیک نیاز به دورهای بالاتری دارد.

این به این معنی است که وقتی رانندگان ماشین را به‌شدت فشار می‌دهند، موتور به نظر می‌رسد که با صدای بلند در حال حرکت است و تجربه‌ای کمتر از مطلوب ایجاد می‌کند.

همچنین، ازآنجایی‌که تسمه CVT دائماً باقرقره‌ها تماس برقرارمی‌کند، گیربکس صدای زیادی تولید می‌کند که بلافاصله هنگامی‌که خودرو را از توقف کامل به‌سرعت بالا می‌برید، آشکار می‌شود. اگر یک فضای داخلی کمتر از درجه‌یک در وسیله نقلیه خود دارید، این صدای محیط احتمالاً کمی بلندتر از خودروهایی است که دارای کابین کاهش صدا هستند. یک گیربکس اتوماتیک ممکن است نرم‌ترین سواری را ایجاد نکند، اما بسیار بی‌صداتر خواهد بود، به‌خصوص در هنگام شتاب گیری.

تعمیرات گران‌قیمت

CVT ها به‌اندازه گیربکس‌های اتوماتیک سنتی ازنظر مکانیکی پیچیده نیستند. همان‌طور که گفته شد، اگر مشکلی پیش بیاید، کار کردن و تعمیر آن‌ها بسیار دشوارتر است. با توجه به طراحی آن‌ها، آن‌ها باید دقیقاً کالیبره شوند و کار می‌تواند فوق‌العاده پیچیده باشد. به همین دلیل، ممکن است برای پیدا کردن مکانیکی که دانش و تخصص لازم برای کاربر روی گیربکس متغیر پیوسته وسیله نقلیه شمارا داشته باشد، مشکل داشته باشید. حتی اگر کسی را پیدا کنید، تعمیر آن و بازگرداندن خود به جاده بسیار گران‌تر خواهد بود.

 

مزایا و معایب گیربکس اتوماتیک

درست مانند CVT ها، گیربکس‌های اتوماتیک مجموعه‌ای از مزایا و معایب خاص خود رادارند. درحالی‌که گیربکس‌های CVT هرسال محبوب‌تر می‌شوند، گیربکس‌های اتوماتیک سنتی هنوز رایج‌ترین هستند و ضروری است هنگام خرید خودرویی که مجهز به آن است، بدانید که در چه چیزی قرارمی‌گیرید. با درک ویژگی‌های خوب و بد یک گیربکس اتوماتیک، می‌توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید.

 

مزایای گیربکس اتوماتیک

هزینه‌های تعمیر کمتر

هنگامی‌که یک گیربکس اتوماتیک استاندارد دارید، پیدا کردن شخصی برای کار روی آن بسیار آسان‌تر خواهد بود. هر مغازه گیربکس ابزار و تخصص موردنیاز برای تشخیص هرگونه مشکل و تعمیر آن‌ها را خواهد داشت.

با CVT، احتمالاً باید متخصصان CVT را برای انجام هر کار تعمیر گیربکس پیدا کنید، که می‌تواند منجر به قبض‌های بسیار بالاتر در مغازه و انتظار طولانی‌تر برای بازگرداندن وسیله نقلیه شما شود.

دسترسی تکنسین‌های سرویس برای گیربکس اتوماتیک، به این معنی است که کل فرآیند تعمیر خودروی شما در درازمدت بسیار ساده‌تر و به‌احتمال‌زیاد بسیار کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

قابلیت تعویض دنده:

یکی از مزیت‌های بزرگ گیربکس اتوماتیک نسبت به CVT این است که می‌توانید درزمانی که شرایط جاده ایجاب می‌کند دنده‌ها را تعویض کنید. دنده‌ای که گیربکس شما به‌طور خودکار انتخاب می‌کند ممکن است برای کاری که می‌خواهید انجام دهید یا جاده‌هایی که می‌خواهید در آن رانندگی کنید ایده آل نباشد.

این امر مخصوصاً اگر بار سنگینی را یدک می‌کشید یا محموله بزرگی در وسیله نقلیه دارید صادق است. در این موارد، یک گیربکس اتوماتیک معمولی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. می‌توانید دنده را براساس نیاز خود تغییر دهید یا دنده‌ها را پایین بیاورید و اطمینان حاصل کنید که برای هر کاربرد خاص، حداکثر عملکرد را از خودرو دریافت می‌کنید.

با این اوصاف، بسیاری از جدیدترین CVT ها به شما امکان تعویض دنده را نیز می‌دهند، اگرچه در مورد آن‌ها ازنظر فنی فقط شبیه‌سازی کاری است که یک گیربکس اتوماتیک واقعی انجام می‌دهد، زیرا CVT دنده واقعی برای تعویض ندارد.

رانندگانی که به دنبال احساس عملکرد هستند، بهتر از اینکه یک CVT رانندگی کنند، درک خواهند کرد.

معایب گیربکس اتوماتیک

بازده سوخت پایین‌تر

ازآنجایی‌که یک گیربکس اتوماتیک وابسته به ضرایب دنده‌ای است که در سیستم تعبیه‌شده است، ممکن است همیشه در اوج راندمان کار نکند. در برخی موارد، بهترین نسبت دنده برای یک جاده یا سرعت خاص می‌تواند جایی در وسط دو دنده باشد. این بدان معناست که وسیله نقلیه شما در موقعیتی که در آن هستید با گشتاور مناسب کار نخواهد کرد. این امر می‌تواند موتور خودرو را مجبور کند که برای حرکت دادن ماشین به سمت جاده سخت‌تر ازآنچه لازم است کار کند. ممکن است متوجه شوید که MPG کمتری نسبت به آنچه باید داشته باشید دریافت می‌کنید و به همین دلیل پول بیشتری را در پمپ خرج می‌کنید.

انتشار بالاتر

یکی از عوارض جانبی عدم کارکرد وسیله نقلیه شما با دور موتور مناسب، میزان آلایندگی بیشتر از اگزوز است. هر زمان که موتور شما سخت‌تر کار کند، اگزوز بیشتری تولید می‌کند که در اتمسفر به پایان می‌رسد. اگر به دنبال رانندگی با خودرویی هستید که برای محیط‌زیست بهتر است، اما آماده نیستید که به یک خودروی کاملاً الکتریکی بروید، یک وسیله نقلیه CVT ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. همیشه با RPM بهینه کار می‌کند، بنابراین می‌توانید خیالتان راحت باشد که کمترین میزان آلاینده‌های مضر را از لوله اگزوز خارج می‌کند.

 

کدام بهتر است، CVT یا اتوماتیک؟

هنگام خرید خودرو، احتمالاً از خود خواهید پرسید که آیا گیربکس CVT یا گیربکس اتوماتیک سنتی بهتر است. فقط بدانید که خریداران بی‌شماری خودرو یک وسیله نقلیه جدید با CVT خریداری کرده‌اند و حتی نمی‌دانستند که این خودرو اتوماتیک معمولی نیست. اما برای کسانی که اهمیت می‌دهند، ما معمولاً اتوماتیک را به CVT ترجیح می‌دهیم.

اگر به دنبال خودرویی هستید که درزمینهٔ یدک کشی و حمل‌ونقل از تطبیق‌پذیری بیشتری برخوردار باشد، گیربکس اتوماتیک بهترین گزینه برای شما خواهد بود. یک گیربکس اتوماتیک معمولی نیز بهتر خواهد بود اگر در هنگام رانندگی کمی بیشتر درگیر باشید و زمانی که پشت فرمان هستید احساس تعویض دنده را داشته باشید. به‌علاوه، اگر مشکلی در گیربکس شما پیش بیاید، داشتن گیربکس اتوماتیک تقریباً همیشه منجر به خدمات گیربکس ارزان‌تر و فرآیند راحت‌تر می‌شود.

از طرف دیگر، یک گیربکس CVT معمولاً بهترین مصرف سوخت و مسافت پیموده شده بنزین را بدون توجه به نوع جاده‌ای که در حال رانندگی هستید، به شما می‌دهد. همچنین سواری نرم‌تری نسبت به آنچه ممکن است درگذشته خودروهایی داشته باشید که دارای گیربکس اتوماتیک بوده‌اند، ارائه می‌کند.

گیربکس دشتی در کرج
گیربکس دشتی در کرج

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، تعمیر گیربکس CVT با توجه به رایج بیشتری که در خودروهای مختلف دارد و سایر انواع گیربکس‌های اتوماتیک، توسط کارشناسان حرفه‌ای ما انجام می‌شود.

کلیه خدمات با ضمانت یک‌ساله ارائه می‌شوند، اگر خودروی شما خاموش شده استونمی توانید آن را حرکت دهید، می‌توانید از خودروبر رایگان مجموعه استفاده کنید.

کارشناسان ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی می‌توانند هر نوع گیربکس اتوماتیک را سرویس، تعمیر و در صورت نیاز به‌صورت کامل جایگزین کنند، کلیه قطعات به‌کاررفته برای جایگزینی و تعمیر گیربکس اتومات شما اصل و با توجه به نوع گیربکس اتوماتیک خودروی شما مورداستفاده قرار می‌گیرند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *