تعمیرگاه گیربکس H30 کراس

تعمیر گیربکس اتوماتیک h30کراس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

H30 کراس یکی از خودرو های مونتاژی ایران خودرو در ایران است، این خودرو با همکاری شرکت دانگ فنگ در ایران تولید می‌شود، این خودرو برخلاف اسمی که دارد کراس اوور نیست، H30 کراس یک خودروی هاچ بک به شمار می‌رود که برخی از المان های خودرو کراس اوور را دارد مانند نوارهای پلاستیکی دور بدنه و روف رک، با توجه به امکاناتی که این خودرو داشت و بهره‌مندی از گیربکس 4 سرعته اتوماتیک، H30 کراس توانست به‌سرعت جای خود را در بین خریداران ایرانی پیدا کند.

H30 کراس هرچند در ایران تولید می‌شود اما مونتاژ داخل ایران است و از قطعاتی بهره می‌برد که در خودرو های ایرانی کمتر یافت می‌شود تعمیرگاه گیربکس H30 کراس در شهرهای مختلف برای پاسخ به این نیاز ایجادشده‌اند. گیربکس چهار سرعته تعمیرگاه گیربکس H30 کراس از نوع اتوماتیک و دیفرانسیل جلو است و با گیربکس‌هایی که در اغلب خودروی‌های ایرانی یافت می‌شوند تفاوت‌های عمده‌ای دارد، این تعارض در زمان تعمیر گیربکس بیشتر نمود پیدا می‌کند.

 

تعمیرگاه تخصصی گیربکس H30 کراس

در تعمیرگاه گیربکس H30 کراس اگر تعمیرگاه تخصصی باشد در ابتدا علت‌یابی انجام می‌شود، پس از علت‌یابی روش تعمیر مشخص و درنهایت تعمیر شروع می‌شود کلیه این مراحل باید توسط استادکاران متخصص انجام شوند تا نتیجه نهایی منجر به رفع مشکل گیربکس اتوماتیک H30 کراس شما شود. تخصص استادکار در حین بررسی و تعمیر نقش مهمی درنتیجه کار دارد، اگر فرد دانش کافی نداشته باشد علت‌یابی به‌درستی انجام نمی‌شود درنتیجه، نتیجه نهایی با واقعیت کارکرد گیربکس فاصله دارد.

 

خدمات تعمیر گیربکس اتوماتیک

پیشرفت در فناوری به صنعت خودرو اجازه داده است تا راه‌حل‌های مدرن تعویض دنده‌اتوماتیک را برای وسایل نقلیه توسعه دهد. این مکانیسم‌های پیچیده ترکیبی از سیستم‌های کنترل مکانیکی، الکتریکی و کامپیوتری هستند. در بسیاری از کشورها، گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس معمولی با اختلاف زیادی ارجحیت دارد. سیستم‌های گیربکس اتوماتیک رانندگی نرم و راحت را ارائه می‌دهند – همه پیچیدگی‌های عملکرد کلاچ دستی و تعویض مکرر دنده‌ها را حذف می‌کنند.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک h30کراس
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک h30کراس

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک H30 کراس

یک سرویس گیربکس اتوماتیک H30 کراس مناسب شامل برداشتن تشت روغن ترنی اجزای داخلی است. یک ارائه‌دهنده خدمات بی‌تجربه می‌تواند به‌راحتی با این روش آسیب وارد کند. می‌توانید تعویض روغن گیربکس را در یک کارگاه روغن‌کاری سریع یا تعمیرگاه عمومی انجام دهید، جایی که مخزن را برای دسترسی به داخل جعبه‌دنده و تعویض فیلتر خارج نمی‌کنند، اما واقعاً چه ارزشی دارد؟

هنگامی‌که روغن‌موتور خود را تعویض می‌کنید، به این فکر نمی‌کنید که بدون تعویض هم‌زمان فیلتر روغن، این کار را انجام دهید زیرا روغن جدید فقط با مواد باقی‌مانده در فیلتر آلوده می‌شود.

یک گیربکس می‌تواند برای تمیز کردن فیلتر داخلی شسته شود، که تا حدی آلودگی‌ها را حذف می‌کند، اما یک فیلتر با به دام انداختن ذرات کار می‌کند، بنابراین اگر طبق طراحی کار کند، برخی از ذرات در فیلتر باقی می‌مانند، بنابراین جریان روغن کاهش می‌یابد. و امکان تکان خوردن ذرات را برای آسیب بیشتر در آینده رها می‌کند. فیلترهای روغن گیربکس تقریباً یک جزء داخلی تقریباً در همه خودروها هستند، بنابراین برای تعویض فیلتر و تعمیر کامل گیربکس باید سینی مایع ترنی را جدا کنید. هزینه این نوع تعمیر و نگهداری مناسب کمی بیشتر از یک تعویض یا شستشوی ساده مایع است، اما در درازمدت هزینه کمتری دارد.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس مورانو

برای طولانی‌ترین عمر وسیله نقلیه خود، همیشه گیربکس خود را در یک اتوماتیک تخصصی تعمیر کنید هزینه این نوع تعمیر و نگهداری مناسب کمی بیشتر از یک تعویض یا شستشوی ساده مایع است، اما در درازمدت هزینه کمتری دارد. برای طولانی‌ترین عمر وسیله نقلیه خود، همیشه گیربکس خود را در یک اتوماتیک تخصصی تعمیر کنید هزینه این نوع تعمیر و نگهداری مناسب کمی بیشتر از یک تعویض یا شستشوی ساده روغن است، اما در درازمدت هزینه کمتری دارد.

فرقی نمی‌کند ماشین، کامیون، شاسی‌بلند یا چیزی بین‌المللی رانندگی می‌کنید، ارزیابی از All County Auto Repair & Tire بهترین راه برای بازگرداندن رانندگی ماشین شما به 100٪ است. از خدمات ساده حسگر گرفته تا تنظیم کلاچ تا تعمیرات اساسی گیربکس، مکانیک‌های متخصص ما قطعات و مهارت‌هایی رادارند که مشکل را مشخص کرده و هر مشکلی را قبل از دست دادن آن برطرف کنند. اگر به خدمات تعمیر گیربکس نیاز دارید، برای درخواست قیمت و برنامه‌ریزی قرار ملاقات همین امروز تماس بگیرید!

اگر وسیله نقلیه شما هر یک از مشکلات زیر را نشان می‌دهد، باید در اسرع وقت بررسی شود.

 • جابجایی سخت
 • نامزدی با تأخیر
 • نشت مایع
 • لیز خوردن
 • دور در دقیقه بیش‌ازحد بالا
 • موتور یا چراغ‌های گیربکس را روشن کنید (حتی اگر خاموش شوند)
 • احساس “لرزیدن” خشن و ناهموار هنگام رانندگی با سرعت بزرگراه
 • هرگونه صدا یا احساس ناشناخته یا مشکوک دیگر

همه این علائم می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل درحال‌توسعه گیربکس باشد که نیاز به خدمات تعمیر گیربکس خودرو دارد.  کارشناسان ما می توانند علاوه بر بررسی و بازسازی گیربکس‌ها می‌تواند تعمیر و سرویس کیس گیربکس، تعمیر و سرویس دیفرانسیل و انواع خدمات تعویض کلاچ را انجام دهند.

ما می‌توانیم عیب‌یابی کامپیوتری را بر روی انواع وسایل نقلیه اجرا کنیم، مشکلات الکتریکی را پیداکرده و برطرف کنیم، و خدمات گیربکس، شستشوی گیربکس، و باز کردن چرخ فلایویل کلاچ را انجام دهیم. اجازه ندهید یک مشکل جزئی به یک مشکل بزرگ تبدیل شود – همین امروز تماس بگیرید و برای تشخیص برنامه‌ریزی کنید!

 

اهمیت تخلیه روغن گیربکس

قسمت‌های مختلف گیربکس می‌تواند با رسوبات لجن و لاک مسدود شود، زیرا، درست مانند روغن‌موتور، مایع گیربکس اتوماتیک دائماً در معرض اصطکاک، گرما، و فرسایش الکتروشیمیایی است. بااین‌همه سوءاستفاده به‌طور منظم، جای تعجب نیست که تقریباً 90٪ از همه خرابی‌های گیربکس از آلودگی مایعات و گرمای بیش‌ازحد ناشی می‌شود.

اما درحالی‌که برخی از مایعات مانند روغن‌موتور به‌طورمعمول تخلیه می‌شوند، بیشتر مایعات گیربکس تخلیه نمی‌شوند. روغن آلوده در مبدل گشتاور، خطوط گیربکس و بدنه سوپاپ باقی می‌ماند و در طول زمان جمع می‌شود تا زمانی که تخلیه کامل روغن عملاً غیرممکن شود. در آن مرحله، سرویس‌های گیربکس اتوماتیک استاندارد تنها حدود یک‌چهارم مایع گیربکس آلوده را حذف می‌کنند و بقیه را پشت سر می‌گذارند. بدتر از آن، با افزودن مایع تمیز جدید به مایع موجود، درواقع می‌توان خطوط را با ته‌نشین کردن لجن و لاک بیشتر مسدود کرد که باعث مسدود شدن فیلترها و احتمالاً ازکارافتادن کامل کلاچ گیربکس اتوماتیک می‌شود.

سرویس گیربکس اتوماتیک ما با خیال راحت بیشتر، اگر نگوییم همه، هم مایع قدیمی گیربکس و هم رسوبات لجنی را که در داخل آن انباشته‌شده‌اند حذف می‌کند. مکانیک‌های حرفه‌ای تعمیر گیربکس خودرو ما کولر انتقال، خطوط انتقال، بدنه سوپاپ و مبدل گشتاور را به‌طور کامل تمیز می‌کنند. ازآنجا، تعمیرگاه گیربکس خودرو ما قبل از جایگزینی مایع با مایع تازه که به موتور خودرو در حداکثر کارایی کار می‌کند، فلزاتی را که در داخل جعبه‌دنده آسیاب می‌شوند، حذف می‌کند.

بیشتر بخوانید:  تعویض روغن گیربکس در کرج

اگر گیربکس شما با مشکلاتی مواجه بوده است، به‌خصوص لغزش یا تعویض دنده سخت، یا اگر بیش از 30000 مایل رانندگی کرده‌اید، وقت آن است که فلاش کنید. به یک تعمیرکار ضعیف گیربکس خودرو که خدمات کامل موردنیاز خودروی شمارا ارائه نمی‌دهد، اعتماد نکنید کارشناسان ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی  تمام مشکلات گیربکس شمارا در تعمیرگاه گیربکس ما باقیمتی مقرون‌به‌صرفه و متناسب با هر بودجه‌ای تشخیص داده و برطرف می‌کند.

 

درک گیربکس اتوماتیک

دانستن اصول اولیه وسیله نقلیه شما بهترین راه برای دانستن اینکه چه زمانی اشتباه است و نیاز به توجه دارد. گیربکس‌ها ماشین‌هایی قوی هستند که برای سال‌ها و مایل‌ها دوام طراحی‌شده‌اند، اما مانند هر قطعه دیگری از تجهیزات، فرسودگی و پارگی اجتناب‌ناپذیر است. بااین‌حال، کمی مراقبت و نگهداری پیشگیرانه می‌تواند عمر گیربکس شمارا به‌شدت بهبود بخشد و به خودروی شما کمک کند تا در بهترین حالت خود کار کند. مراحل زیر را دنبال کنید تا در مورد گیربکس خود و نحوه تشخیص علائم هشدار بدانید.

 1. همیشه مطمئن شوید که گیربکس شما مایع کافی دارد. مایع گیربکس را خنک و روان می‌کند، بنابراین وقتی مایع کافی وجود نداشته باشد، گیربکس می‌تواند بیش‌ازحد گرم شود و درنهایت سریع‌تر فرسوده شود. این مایع همچنین فشاری را فراهم می‌کند که نیرو را از موتور به گیربکس منتقل می‌کند، به این معنی که کمبود مایع می‌تواند مانع از تعویض صحیح دنده خودرو شما شود.
 2. اگر مایع گیربکس مایل به قرمزی را در مسیر خود یا هرجایی که ماشین خود را پارک می‌کنید مشاهده کردید، احتمالاً نشتی دارد. نشتی می‌تواند ناشی از کار یا معیوب واشر، شیلنگ یا آب‌بند باشد و همیشه باید فورا تعمیر شود.
 3. حتماً روغن گیربکس خود را طبق برنامه تعویض کنید تا عمر ماشین شما افزایش یابد. بدون روغن مناسب، دنده‌های گیربکس می‌توانند در برابر یکدیگر ساییده شوند و خطوط روغن را با قطعات ریز فلز پر کنند و خود چرخ‌دنده‌ها را از بین ببرند. علاوه بر این، مایع گیربکس حاوی مواد شوینده و سایر مواد افزودنی برای محافظت از گیربکس است. این افزودنی‌ها به‌مرورزمان تخلیه می‌شوند، به این معنی که مایع قدیمی‌مانند مایع جدید محافظت نمی‌کند.

دانستن اصول اولیه بخش مهمی از داشتن یک ماشین است، بنابراین حتماً به‌طور منظم مشکلات را بررسی کنید!

 

نشانه‌هایی که نشان می‌دهد زمان تعمیر کلاچ فرارسیدهاست

در جعبه‌دنده‌های استاندارد، بسیاری از مشکلات ناشی از کلاچ است، مکانیزمی که به خودرو اجازه می‌دهد دنده‌ها را تعویض کند. تعمیر کلاچ معمولاً بسیار ارزان‌تر از بازسازی کامل گیربکس یا تعمیر کلاچ گیربکس اتوماتیک است و حتی حل نشدن مشکلات جزئی تعمیر کلاچ می‌تواند باعث نیاز به خدمات تعمیر کلاچ بسیار گران‌تر شود. یک بازرسی ساده کلاچ توسط کارشناسان اغلب به شما این امکان را می‌دهد که چه چیزی اشتباه است و برای رفع آن چه‌کاری می‌توان انجام داد. به‌طورکلی، پنج علامت رایج وجود دارد که نشان می‌دهد کلاچ خراب است:

 • خلاص شدن خودرو  اگر وسیله نقلیه شما در حفظ سرعت و قدرت هنگام شتاب گیری سریع یا بالا رفتن از تپه‌ها مشکل داشته باشد، یا اگر ناگهانی در دور در دقیقه بدون هیچ افزایش حرکتی افزایش یابد، کلاچ شما ممکن است لیز بخورد. کلاچ لغزنده درگرفتن یا جدا کردن دنده‌ها با مشکل مواجه می‌شود و برای جلوگیری از آسیب بیشتر باید فوراً تشخیص داده شود.
 • تعویض دنده ناهموار – کلاچ فرسوده ممکن است باعث شود ماشین شما در تعویض دنده به‌آرامی یا حتی به‌طورکلی با مشکل مواجه شود. در بیشتر مواقع، این مشکل هنگام تعویض دنده‌عقب یا دنده یک مشهود است.
 • بوی سوختگی – کلاچ‌های فرسوده اصطکاک ایجاد می‌کنند که به‌نوبه خود باعث بوی بد و سوزش می‌شود. این اصطکاک می‌تواند به‌سرعت اجزای وسیله نقلیه شمارا فرسوده کند و بنابراین باید فوراً درمان شود.
 • تغییر در عملکرد پدال کلاچ – اگر پدال کلاچ شما هنگام درگیر کردن یا جدا کردن دنده تغییر موقعیت دهد، ممکن است کلاچ فرسوده شده باشد. در حالت ایده آل، کلاچ زمانی که پدال یک یا دو اینچ از زمین فاصله داشته باشد درگیر می‌شود، اما اگر آسیب‌دیده باشد این‌طور نیست. اگر کلاچ با حرکت بیش‌ازحد یا خیلی کم پدال کلاچ درگیر می‌شود، یا اگر پدال نرم یا اسفنجی به نظر می‌رسد، زمان ارزیابی و تعمیر فرارسیدهاست.
 • تکان‌های غیرمعمول یا صداهای ناآشنا – اگر ماشین شما حتی زمانی که کلاچ به‌درستی استفاده می‌شود، به‌سرعت در دنده تکان می‌خورد، یا در هنگام تعویض دنده صداهای عجیبی می‌شنوید، احتمالاً روغن یا آلاینده دیگری در کلاچ یا دنده گیرکرده است. بدون تعمیر مناسب، این مشکل جزئی می‌تواند به‌سرعت کلاچ شمارا فرسوده کند.
بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس‌ هایما

 

تعویض کلاچ

اگر وسیله نقلیه شما برای تعویض دنده مشکل دارد، در هنگام تعویض دنده صدای خش خشن تولید می‌کند، یا در هنگام بالا بردن سرعت، کمبود قدرت محسوسی دارد، ممکن است به یک کلاچ جدید نیاز داشته باشید.

برای شروع، متخصصان در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی  سیستم کامل کلاچ را عیب‌یابی می‌کنند. اغلب اوقات، سیستم هیدرولیک مقصر مشکلات کلاچ است. باگذشت زمان، سیلندرهای اصلی کلاچ و سیلندرهای کلاچ می‌توانند نشتی داشته باشند و درنهایت مکانیزم کلاچ را عملی نکنند. این به‌نوبه خود از عملکرد کلاچ جلوگیری می‌کند و تعویض دنده را غیرممکن می‌کند. با برداشتن خط محرکه، گیربکس و فلایویل به‌منظور تعویض صفحه کلاچ، صفحه فشار، یاتاقان پرتاب و یاتاقان پیلوت، می‌توانیم از درگیری صاف و روان کلاچ اطمینان حاصل کنیم.

سرویس تعویض کلاچ یک تعمیر نسبتاً آسان کلاچ است و تقریباً همیشه هزینه کمتری نسبت به ادامه مشکل دارد. تشخیص و تنظیم زودهنگام می‌تواند شمارا از تعمیرات بسیار بزرگ‌تر در آینده نجات دهد، بنابراین یک قرار ملاقات بگذارید تا امروز کلاچ خود را بررسی کنید!

 

تعمیرات فنی گیربکس H30 کراس، تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی یکی از خودروهایی که به‌صورت کامل توسط کارشناسان ما بررسی و تعمیر می‌شود. گیربکس اتوماتیک H30 کراس

تعمیر گیربکس H30 کراس تخصص شماره یک ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی است. تکنسین‌های ما بهترین آموزش‌دیده‌ترین و باتجربه‌ترین در این صنعت هستند. ازآنجایی‌که ما روی گیربکس اتوماتیک تمرکز می‌کنیم، عملیات خود را برای ارائه کارآمدتر و مؤثرتر این خدمات نسبت به سایر تعمیرگاه‌های گیربکس در ایران بهبود بخشیده‌ایم، بنابراین می‌توانیم کار بهتری انجام دهیم و هزینه‌های خود را پایین نگه‌داریم. این امر سبب صرفه‌جویی قابل‌توجهی در وقت و هزینه شما می‌شود.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *