تعمیر گیربکس آزرا

گیربکس آزرا

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس آزرا مشابه سایر خودروهای برند هیوندای در تعمیرگاه‌های گیربکس اتوماتیک به‌صورت تخصصی انجام می‌شود. تعمیر گیربکس آزرا باید براساس علت خرابی گیربکس انجام شود.

 

علائم خرابی گیربکس آزرا

مشکل در جابجایی گیربکس

شما گیربکس آزرا خود را دائمی می‌دانید.  اگر ماشین شما تعویض سختی دارد، دنده لیز می‌خورد، دنده‌ها را می‌کوبد، یا دورهای شتاب‌دار بدون افزایش سرعت دارد، گیربکس شما خیلی داغ نیست.

صداهای عجیب از گیربکس

اگر دنده می‌رانید و هنگام تعویض دنده صدای ساییدن می‌شنوید، یا راننده بدی هستید یا مشکلی در گیربکس شما وجود دارد. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام بدتر است. اگر یک اتوماتیک رانندگی می‌کنید ممکن است صدای ناله‌ای وحشیانه آزاردهنده‌ای از یک گیربکس آزرا بشنوید.

روشن شدن چراغ هشدار خودرو

ما می‌دانیم که دوست دارید هر بار که چراغ چک موتور روشن می‌شود نادیده بگیرید. فقط کمی نور است، درست است؟ بدترین کاری که می‌تواند انجام دهد چیست؟ به خطر خود چراغ چک موتور را نادیده بگیرید. درنهایت، به این دلیل روشن می‌شود که مشکلی در ماشین شما وجود دارد، و مهم نیست که چقدر تلاش می‌کنید و آن را به وجود می‌آورید، این دلیل به‌طور جادویی از بین نمی‌رود.

گیربکس خروجی موتور را دست‌کاری می‌کند تا مطمئن شود که قدرت همیشه در دسترس شماست. گیربکس همچنین وظیفه گرفتن نیروی ایجادشده توسط موتور و هدایت آن به چرخ‌ها را بر عهده دارد سه نوع اصلی گیربکس وجود دارد. گیربکس‌های اتوماتیک، گیربکس‌های متغیر پیوسته (CTV) و گیربکس‌های دو کلاچِ (DCT به‌طورکلیDCT ها بازسازی نمی‌شوند، فقط تعویض می‌شوند.

در حین بازسازی، قطعات “نرم” گیربکس اتوماتیک تعویض می‌شوند. این‌ها عناصری هستند که به‌راحتی با استفاده و اصطکاک فرسوده می‌شوند، مانند نوارها، مهروموم‌ها، صفحات کلاچ و واشر. خنک‌کننده گیربکس تخلیه و تعویض می‌شود و پالایه نیز تعویض می‌شود. آسیب‌های بیشتر بررسی می‌شود و در صورت لزوم جایگزین می‌شود. و سپس همه این‌ها دوباره کنار هم قرار می‌گیرد، توسط افرادی که واقعاً می‌دانند دارند چه می‌کنند

بنابراین، چرا فقط گیربکس را تعویض نکنید؟ ساده. گاهی اوقات، بازسازی آن ارزان‌تر است. آیا ترجیح می‌دهید پول بیشتری خرج کنید یا پول کمتری؟ این‌طور فکر کرد. درست مانند کاری که با دستگاهی که درست‌کار نمی‌کند انجام می‌دهید. اما برخلاف شما و دستگاه، گیربکس درواقع ثابت می‌شود و به ترتیب درست کنار هم قرار می‌گیرد. در حین بازسازی، قطعات “نرم” گیربکس اتوماتیک تعویض می‌شوند. این‌ها عناصری هستند که به‌راحتی با استفاده و اصطکاک فرسوده می‌شوند، مانند نوارها، مهروموم‌ها، صفحات کلاچ و واشر. خنک‌کننده گیربکس تخلیه و تعویض می‌شود و پالایه نیز تعویض می‌شود. آسیب‌های بیشتر بررسی می‌شود و در صورت لزوم جایگزین می‌شود. و سپس همه این‌ها دوباره کنار هم قرار می‌گیرد، توسط افرادی که واقعاً می‌دانند دارند چه می‌کنند.

 

خدمات انتقال هیوندای آزرا 2013 توسط تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی عبارت‌اند از:

تعمیر گیربکس

تعویض پالایه گیربکس

تعویض روغن گیربکس آزرا

فلاش گیربکس آزرا

پالایه گیربکس هیوندای آزرا 2013

تعویض پالایه گیربکس هیوندای آزرا 2013 شما به‌آسانی فیلترهای دیگر خودروی شما نیست. بخش‌های حیاتی متعددی در پالایه انتقال شما وجود دارد، ازجمله خود پالایه، که معمولاً یک صفحه فلزی با مواد فیبری است که آلاینده‌ها را جذب می‌کند.

هیوندای آزرا 2013 شما نیز شامل یک لوله پیکاپ، واشر و مهروموم لاستیکی است که ممکن است همگی به همراه پالایه نیاز به تعویض داشته باشند. پالایه گیربکس هیوندای آزرا 2013 شما باید در هر 30000 یا 50000 مایل تعویض شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد مسافت پیموده شده و فواصل زمانی، حتماً راهنمای تعمیر و نگهداری خودرو خود را بررسی کنید.

 

سیال گیربکس هیوندای آزرا 2013

تعویض مایع گیربکس اغلب نصف قیمت شستشوی گیربکس است زیرا برای انجام دقیق به مایعات و زمان بسیار کمتری نیاز دارد. تغییرات روغن گیربکس هیوندای آزرا 2013 برای خنک و روغن‌کاری گیربکس خودرو شما بسیار مهم است. اگر به‌طورمعمول و مکرر مایعات خود را حداقل در هر 30000 مایل یا بیشتر تغییر ندهید، ممکن است متوجه شوید که گیربکس هیوندای آزرا 2013 شما فوراً دچار لغزش می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد فواصل مسافت پیموده شده که در آن گیربکس شما نیاز به تعویض مایع دارد، دفترچه راهنمای مالک خودرو خود را بررسی کنید.

 

فلاش گیربکس هیوندای آزرا 2013

فلاش گیربکس معمولاً دو برابر قیمت تعویض مایع است به دلیل زمان سختی که سرویس طول می‌کشد و این واقعیت که فلاش نه‌تنها مایع داخل ظرف را جایگزین می‌کند بلکه مایع اضافی را از خطوط خنک‌کننده و سایر قسمت‌های شما خارج می‌کند. انتقال ضروری یک فلاش گیربکس هیوندای آزرا مدل 2013 نیز از حدود 10 لیتر مایع برای تمیز کردن و تخلیه کامل سیستم استفاده می‌کند.

 

هیوندای آزرا اتوماتیک در مقابل گیربکس دستی 2013

گیربکس اتوماتیک و دستی معمولاً به مجموعه‌ای از مایعات مختلف نیاز دارد. مایعات گیربکس اتوماتیک معمولاً نازک‌تر بوده و معمولاً به رنگ قرمز یا سبز هستند. روغن گیربکس دستی یا روغن دنده به دلیل مواد افزودنی و سایر ترکیبات حیاتی لازم برای روان کاری گیربکس و سایر اجزا، محکم‌تر و ضخیم‌تر است. گیربکس‌های نیمه اتوماتیک به دلیل نحوه تعویض دنده‌ها محیط اصطکاک بالاتری دارند، بنابراین روان کننده بسیار متفاوت است.

نه‌تنها مایعات بین گیربکس‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک متفاوت است، بلکه سطح حرارتی که مایعات تجربه می‌کنند به‌طور فراوان ای متفاوت است. گیربکس‌های اتوماتیک گرمای قابل‌توجهی تولید می‌کنند و بنابراین مایع گیربکس شما باید به‌طورمعمول تغییر کند. اگر روغن گیربکس هیوندای آزرا 2013 خود را عوض نکنید، گیربکس شما دارای براده‌های فلزی شکسته خطرناک و سایر مواد خورنده خواهد بود که در تمام اجزای ضروری هیوندای آزرا 2013 شما پخش می‌شود.

معمولاً باید سطح مایع رابین فواصل سرویس شستشوی مایع و گیربکس بررسی کنید. در بسیاری از موارد، گیربکس‌های دستی مجهز به میله‌ای برای بررسی سطح مایع شما نیستند، بنابراین انجام این کار بسیار دشوار است.

 

تعویض گیربکس هیوندای آزرا 2013

گیربکس خودرو بسیار پیچیده است. تصمیم‌گیری در موردبازسازی کامل یا جایگزینی یک گیربکس بد می‌تواند بسیار دشوار باشد. اغلب، عامل تعیین‌کننده، تعیین این است که کدام قسمت‌ها بد یا خراب هستند. در طول بازسازی، تکنسین‌های ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی گیربکس هیوندای آزرا 2013 شما را به‌طور کامل جدا می‌کند و تک‌تک قطعات را باظرافت تمیز می‌کند و بررسی می‌کند. این امر مستلزم دانش قابل‌توجهی نه‌تنها در مورد قطعات گیربکس، بلکه هزینه تعمیر در مقابل تعویض است. هنوز هم نیاز به دانستن اینکه کدام قسمت‌ها سازگار هستند. تکنسین‌های ماهر هیوندای ما در گیربکس‌ها تخصص دارند و می‌توانند این فرآیند را بااحتیاط، سریع و به‌اندازه کافی تکمیل کنند.

تعویض گیربکس هیوندای آزرا 2013 گزینه بسیار ساده‌تری است، اما در کوتاه‌مدت می‌تواند هزینه بیشتری داشته باشد. زمانی که به دنبال تعویض گیربکس هستید، قیمت نباید تنها نگرانی شما باشد، به‌استثنای هیوندای آزرا 2013. مونتاژ جدیدترین و سازگارترین قطعات توسط یک تکنسین ماهر آموزش‌دیده در کارخانه می‌تواند در درازمدت مقدار قابل‌توجهی پول نقد را برای شما ذخیره کند. بهترین گزینه برای شما کاملاً تصمیم شماست. با مشاوران خدمات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی  تماس بگیرید و به ما کمک کنید. ما معمولاً انواع خدمات ویژه تعویض گیربکس و خدمات ویژه گیربکس را برای کمک به شما در صرفه‌جویی تبلیغ می‌کنیم.

 

مشکلات گیربکس هیوندای آزرا

علائم هشداردهنده رایج مبنی بر اینکه گیربکس آزرا شما با مشکل مواجه است عبارت‌اند از:

یکی از رایج‌ترین علائم زمانی است که گیربکس شما دنده را تعویض می‌کند اما نتیجه آن تعویض‌ها با تأخیر انجام می‌شود.

اگر چراغ هشدار گیربکس هیوندای آزرا 2013 شما روشن باشد، یک علامت آشکار به‌سرعت خواهد بود.

نشتی مایع گیربکس رایج‌ترین و مهم‌ترین علامتی است که نیاز به تعویض روغن گیربکس یا حتی یک سرویس شستشوی کامل دارد. این غیرمعمول است، اما نشت می‌تواند به این معنی باشد که مشکلی در شیلنگ انتقال شما وجود دارد.

اگر هنگام تعویض دنده متوجه صدای عجیب‌وغریب یا صدای خراشیدگی شدید یا اگر هنگام تعویض دنده احساس کردید که دنده‌هایتان درگیر می‌شوند، احتمالاً گیربکس شما به روان کننده بیشتری نیاز دارد یا مشکل جدی‌تری وجود دارد.

بوهای عجیب‌وغریب نشانه این است که مایع گیربکس شما در داخل قطعات شما می‌سوزد.

 

ویژگی‌های تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک

اصل عملکرد جعبه اتوماتیک با گیربکس رایج متفاوت است. بنابراین، مایعات، گره‌های روان کننده و عناصر در این مکانیسم‌ها، متفاوت خواهند بود. انتقال گشتاور در گیربکس دستی با کمک یک چرخ‌دنده دندانه‌دار انجام می‌شود، بنابراین کار در چنین گیربکس‌هایی باید دارای خواصی باشد که از سایش و ایجاد پوسته‌پوسته شدن جلوگیری کند.

اصل عملکرد گیربکس‌های اتوماتیک کاملاً متفاوت است. در آن‌ها، لحظه از طریق درایو هیدرو مکانیکی منتقل می‌شود، که برای آن روغن هیدرولیک لازم است. چنین روغن‌هایی ازنظر عملکرد با روغن‌های مورداستفاده در مکانیک متفاوت هستند. روان کاری هیدرولیک نقش یک سیال کار را در یک جعبه اتوماتیک اجرا می‌کند.

بنابراین تقاضاهای بالایی برای آن ارائه می‌شود. عملکردهای شوینده، آنتی‌اکسیدانی، بومی و اصطکاکی). تمام این خواص را می‌توان با افزودنی‌های ویژه‌ای که به روغن اضافه می‌شود بهبود بخشید.

 

دو روش برای تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک وجود دارد:

جزئی

کلی

جایگزینی جزئی زمانی اتفاق می‌افتد که از طریق یک سوراخ تخلیه ویژه که در زیر پالت قرار دارد، مقدار ممکن روغن ادغام شود، به‌عنوان یک قاعده، حدود 35٪ از حجم کل است. علاوه بر این، می‌توانید فیلتر را جایگزین کنید، برای این کار ابتدا باید پالت را بردارید. با جایگزینی کامل روان کننده، واحدهای ویژه استفاده می‌شود. دستگاه با روغن پرشده و به گیربکس اتوماتیک وصل می‌شود. از طریق یکی از شیلنگ‌ها، روغن تازه به جعبه می‌رسد و مصرف‌شده به‌تدریج ظرف مخصوص داخل دستگاه را جابجا می‌کند

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به دلیل مهارت و تخصص ما در تعمیر و سرویس مدل آزرا تولیدشده توسط هیوندای در سراسر ایران به رسمیت شناخته‌شده است. تکنسین‌های ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به‌صورت حرفه‌ای آموزش‌دیده‌اند و متخصصان واقعی در تعمیر نه‌تنها هیوندای آزرا، بلکه سایر انواع خودروهای وارداتی و داخلی نیز هستند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *