تعمیر گیربکس النترا

گیربکس النترا

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

النترا یکی از خودروهای پرفروش هیوندای در ایران است، تعمیر گیربکس النترا به‌عنوان یکی از خدمات جانبی گیربکس النترا ارائه می‌شود. تعمیر گیربکس النترا در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با توجه به نوع گیربکس این خودروی محبوب به‌صورت تخصصی و سفارشی انجام می‌شود.

 

بازسازی و تعمیر گیربکس النترا

قطعات بازسازی‌شده قطعاتی هستند که به‌طور کامل تخریب و بازسازی‌شده‌اند. قطعات آسیب‌دیده تعویض می‌شوند. این فرآیند باعث می‌شود که قطعات بازسازی‌شده به‌اندازه قطعات جدید قابل‌اعتماد شوند.

آیا نیاز به بازسازی دارید – ابتدا آن را پیدا کنید

قبل از انتخاب مجدد در تعمیرگاه، باید بدانید که آیا به خدمات نیاز دارید یا خیر. به‌عنوان‌مثال، هنگامی‌که شما مشکلی در موتور ایجاد می‌کنید، تصمیم به بازسازی یا تعویض فوری آن ندارید.

بااین‌حال، با انتقال متفاوت است. اگر با مشکلی مواجه شد، تشخیص‌های اولیه نشان می‌دهد که باید آن را جایگزین یا بازسازی کنید.

به یاد داشته باشید، در بسیاری از موارد، نیازی به تعویض یا بازسازی نیست. تشخیص مشکل انتقال صحیح فرآیند آسانی نیست. این به این دلیل است که مشکلات انتقال علائم مشابهی دارند.

فرض کنید گیربکس می‌لغزد . ممکن است نیاز به بازسازی گیربکس شما داشته باشد زیرا کلاچ‌ها فرسوده شده‌اند.

جدای از آن، سطوح پایین سیال، جابجایی‌های سخت یا نامنظم، شیر برقی معیوب نیز می‌تواند نشانه‌ای از بازسازی گیربکس باشد.

بنابراین، ضروری است که قبل از تصمیم‌گیری برای بازسازی یا جایگزینی گیربکس، مواردی را رد کنید.

مایع آلوده

هنگامی‌که روغن گیربکس النترا شما کهنه یا کثیف می‌شود، علائمی شبیه به سطح پایین مایعات ایجاد می‌کند.

مایع کثیف همچنین می‌تواند فیلتر را مسدود کند، زیرا فشار موردنیاز برای تعویض کافی نیست.

پمپ روغن گیربکس باید سخت کار کند تا سیال را از طریق گیربکس با فیلتر مسدود شده پمپ کند، اما از کار می‌افتد.

راه‌حل این مشکل تعویض مایع یا فیلتر یا شستشوی مایع است.

ماژول کنترل گیربکس معیوب (TCM) یا ماژول کنترل پیشرانه (PCM)

با یک ماژول کنترل پیشرانه معیوب PCM یا ماژول کنترل گیربکس TCM، می‌توانید تعویض‌های نامنظم، تعویض‌های سخت، تأخیر بین تعویض دنده، پایین آمدن شدید دنده و زمان بیشتری را برای رفتن به دنده یا درایو تجربه کنید.

گیربکس شما ممکن است درگیر هیچ دنده‌ای نباشد. برای حل این مشکل، می‌توانید TCM یا PCM را تست کنید تا در صورت یافتن ایراد، آن را جایگزین کنید.

سطوح روغن النترا

مایع گیربکس شما نه‌تنها روغن‌کاری می‌کند، بلکه به خنک شدن عملکرد داخلی کمک می‌کند.

همچنین فشار موردنیاز برای تعویض دنده را تأمین می‌کند. بنابراین، هنگامی‌که سطح مایع پایین است، گیربکس شما به‌طور نامنظم جابجا می‌شود یا اصلاً تغییر نمی‌کند.

سطح پایین مایعات نیز درگیر شدن دنده را به تأخیر می‌اندازد و منجر به گرم شدن بیش‌ازحد گیربکس یا گیربکس می‌شود.

بهترین راه برای مقابله با این مشکل، استفاده از نوع صحیح مایع انتقال است. همان‌طور که نشان می‌دهد باید در “محدوده کامل” باشد.

اتصال شیفتر ازکارافتاده

هنگامی‌که اتصال شیفتر ازکارافتاده باشد، علائمی مشابه کابل شیفتر فرسوده یا فرسوده نشان می‌دهد. با یک کابل شیفتر فرسوده، ممکن است هنگام حرکت دادن اهرم شیفتر احساس شلی در سطح شیفتر کنید.

در این صورت ممکن است تفاوتی درحرکت اهرم شیفتر احساس نکنید. یک اتصال شیفتر نامرتب می‌تواند گیربکس شما را در دنده‌ای متفاوت ازآنچه در اهرم دنده نشان داده‌شده است قرار دهد.

روغن گیربکس النترا “سوخته”

سوخته یا اکسیده شده مایع انتقال به این معنی است که آسیب انتقال داخلی رخ‌داده است. بااین‌حال، شما نیاز به بازسازی آن هنوز مشکوک است.

به‌عنوان یک‌راه‌حل، شما باید بسته به مسافت پیموده شده ماشین خود، مایع را تعویض کرده و فیلتر یا شستشو دهید. اگر تعویض  فیلتر یا شستشوی مایع مشکل را حل نکرد، باید گیربکس را دوباره بسازید.

مشکل بدنه سوپاپ

بدنه سوپاپ گیربکس شما تعویض دنده را با کنترل یا هدایت روغن گیربکس النترا انتقال به گذرگاه‌های مناسب برای فعال کردن تعویض دنده را کنترل می‌کند.

 

گیربکس هیوندای النترا شما چه‌کار می‌کند؟

گیربکس نیرو را از موتور به چرخ‌ها می‌رساند تا بتوانید طبق شرایط خود رانندگی کنید. ازآنجایی‌که گیربکس باید مقدار دقیق قدرت را برای میزان سرعت موردنظر شما تبدیل کند، یک مشکل کوچک گیربکس می‌تواند تأثیر زیادی بر عملکرد خودروی شما داشته باشد. تشخیص چنین مشکلاتی کار سختی نیست. مشکلات گیربکس هیوندای النترا 2021 می‌تواند به‌صورت تأخیر در تعویض دنده، ساییدن یا پریدن در حین شتاب گیری، لرزش خودرو در جاده، یا بوی سوختن یا صدای سوت از زیر کاپوت ظاهر شود.

 

توصیه‌های گیربکس هیوندای برای النترا 2021

به گفته هیوندای، گیربکس النترا شما باید به‌طور مرتب ازنظر سایش و پارگی بررسی شود. به‌عنوان‌مثال، روغن دیفرانسیل و گیربکس النترا شما باید در فواصل زمانی معین با محصولات مورد تائید هیوندای تعویض شود. تکنسین‌های ما برای سرویس سیستم‌های گیربکس هیوندای النترا 2021 طبق توصیه‌های سازنده خودرو آموزش‌دیده‌اند.

در اولین نشانه مشکلات گیربکس، یک قرار ملاقات با تکنسین‌های ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تعیین کنید تا موتور و گیربکس خودروی النترا شما به‌طور دقیق بررسی شود.

 

قیمت سرویس گیربکس هیوندای النترا

ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا تعمیرات و خدمات گیربکس هیوندای النترا مقرون‌به‌صرفه باشد.  ما سیستم‌عامل‌های اصلی النترا شما را بررسی می‌کنیم تا بتوانید اطلاعات لازم را برای گرفتن بهترین تصمیم برای خودروی خود داشته باشید. چه خودروی شما به تعویض مایع گیربکس یا تعمیر نیاز داشته باشد، می‌توانید به قانون سه‌گانه ما اعتماد کنید: درست است. قیمت مناسب. درست در زمان.

پرسش و پاسخ هیوندای النترا گیربکس 2021

  • آیا ترمز سواری در هیوندای خود بد است؟ نگه‌داشتن پای خودروی پدال ترمز یا فشار آرام اما مداوم آن به سمت پایین می‌تواند منجر به مشکلات انتقال شود. توجه داشته باشید که چند بار ترمز خود را فشار می‌دهید و در صورت امکان از ترمز موتور استفاده کنید.
  • چقدر می‌توانم در هیوندای النترا یدک بکشم؟ قبل از ارائه پیشنهاد یدک‌کشی برای یک دوست، دو بار فکر کنید، هرچقدر هم که کوچک باشد. اگر از ظرفیت به کسل النترا شما بیشتر شود، بار اضافه‌شده می‌تواند سیستم انتقال شما را خراب کند. کتابچه راهنمای مالک خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که النترا شما مجهز به یدک‌کش است و می‌تواند هر کاری را که در مورد به کسل فکر می‌کنید انجام دهد.
  • آیا روغن گیربکس النترا من نیاز به بررسی دارد؟ مراقبت از روغن گیربکس هیوندای النترا یک‌راه عالی برای کمک به عملکرد آن است. تقریباً هر 30000 تا 60000 مایل یک بازه زمانی مناسب برای بازرسی و شاید تعویض مایع گیربکس است. بسته به نحوه استفاده از هیوندای خود، فواصل سرویس می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین ابتدا با تکنسین خود مشورت کنید. خبر خوب این است که نشتی مایع گیربکس قابل تعمیر است و به‌راحتی قابل‌تشخیص است.

گیربکس ماشین شما چیزهای بیشتری از آن گیربکس بی‌نظم دارد. گیربکس بخشی از گیربکس خودرو است که دنده‌ها رابین سرعت‌ها تغییر می‌دهد و گشتاور را بهبود می‌بخشد. گیربکس یک قطعه مکانیکی قوی است و تا زمانی که به‌طور منظم سرویس می‌شود باید برای مدت طولانی دوام بیاورد.

اما همه‌چیز دوام نمی‌آورد و حتی با نگهداری مناسب، گیربکس شما ممکن است با مشکل مواجه شود. بنابراین، شما باید مراقب چه مشکلاتی باشید، و چه عواملی برای حفظ یک گیربکس در بهترین شرایط دخیل هستند؟

 

طول عمر گیربکس چقدر است؟

چه گیربکس دستی رانندگی کنید و چه اتوماتیک، یک گیربکس که به‌درستی نگهداری می‌شود باید سال‌ها دوام بیاورد. دقیقاً مدت‌زمان ماندگاری آن‌ها به شرایط رانندگی بستگی دارد، خواه بارهای سنگین و حتی دمای بیرون را به کسل کنید. گفته می‌شود، با رانندگی معمولی می‌توانید 5 تا 7 سال از گیربکس/گیربکس خلاص شوید، یا بسته به تعمیر و نگهداری می‌تواند طول عمر وسیله نقلیه شما را دوام بیاورد. (هرازگاهی کمی شانس در میان است).

 

علت آسیب گیربکس النترا چیست؟

ازآنجایی‌که گیربکس خودروی شما دارای قطعات متحرک زیادی است، برای روان کاری و خنک نگه‌داشتن آن به روغن گیربکس یا روغن دنده متکی است. کیفیت و سن مایع می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد، بنابراین تعویض منظم آن و همچنین استفاده از مایع مناسب برای ماشین شما بسیار مهم است.

نحوه رانندگی شما بر مدت‌زمان دوام گیربکس/گیربکس شما نیز تأثیر می‌گذارد، بنابراین انجام اصول اولیه مانند توقف کامل قبل از تعویض دنده از درایو به دنده‌عقب و برعکس، به این معنی است که فشار فیزیکی کمتری بر دنده‌ها وارد می‌شود.

 

چگونه متوجه شوید که گیربکس النترای شما کار می‌کند؟

دانستن نحوه تشخیص زودهنگام مشکلات گیربکس می‌تواند به معنای تفاوت بین تعمیر ساده و تعمیرات اساسی گیربکس شما باشد. در اینجا چند مشکل وجود دارد که باید مراقب آن‌ها بود:

مایع نشتی: اگر زیر خودروی خود مایع قرمزرنگ (یا کهربایی برای گیربکس‌های دستی) مشاهده کردید، این مایع از گیربکس شما می‌آید. شما باید نشت را به‌سرعت برطرف کنید زیرا گیربکس شما برای حفظ روغن‌کاری خوب و جلوگیری از گرم شدن بیش‌ازحد به تمام مایع خود نیاز دارد.

بوی سوختگی: اگر بوی سوختگی به مشام می‌رسد می‌تواند به دلیل داغ شدن بیش‌ازحد گیربکس باشد که خبر بدی است. این بدان معنی است که شما یا نشتی دارید و مایع کافی برای خنک نگه‌داشتن آن وجود ندارد، یا از مایع گیربکس اشتباهی برای وسیله نقلیه خود استفاده کرده‌اید، بنابراین مانند بالا، به مکانیک مراجعه کنید.

لغزش دنده: این‌زمانی است که ماشین شما به دنده‌ای می‌لغزد که با سرعت آن مطابقت ندارد. نشانه‌های دیگر عدم پاسخ‌دهی یا تأخیر بین زمانی که دنده را تغییر می‌دهید و شروع می‌شود، است. رانندگی به این شکل خطرناک است و می‌تواند باعث گرمازدگی شود.

کلاچ کار نمی‌کند: اگر در خودروی دستی هستید و با فشردن کلاچ هیچ اتفاقی نمی‌افتد، این نیز می‌تواند نشانه‌ای از معیوب بودن گیربکس باشد که نیاز به توجه سریع دارد. این همچنین می‌تواند به این معنی باشد که کلاچ شما فرسوده شده است یا غیرقابل تعمیر است. این باید زودتر بررسی شود.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *