تعمیر گیربکس سانتافه

گیربکس سانتافه

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس سانتافه با توجه به ساختار این گیربکس و کارکرد دائمی  گیربکس سانتافه امری رایج است، دور از ذهن نیست که گیربکس سانتافه شما با مشکلاتی در چرخ‌دنده ، و کاهش سطح روغن روبه‌رو شود، نکته مهم انتخاب مرکزی مناسب برای تعمیر و سرویس است.

بازسازی کامل یک گیربکس شامل حذف گیربکس و جداسازی کامل آن است. هر جزء ازنظر آسیب یا سایش بیش‌ازحد بررسی می‌شود. قطعاتی که شکل خوبی دارند برای استفاده در گیربکس مونتاژ شده تمیز می‌شوند، درحالی‌که هر قسمتی که نیاز به تعویض داشته باشد در این مرحله مراقبت می‌شود. کلاچ‌ها، مهروموم‌ها، واشرها و سایر اقلام فرسوده نیز تعویض خواهند شد.

 

بازسازی و تعمیرات اساسی گیربکس

برای انجام بازسازی گیربکس، یک کیت بازسازی گیربکس موردنیاز است که تمام قطعات جایگزین موردنیاز را فراهم می‌کند. انواع مختلفی از کیت‌ها وجود دارد که ممکن است شامل نوارها، مهروموم‌ها، فولادها، کلاچ‌ها، واشرها، حلقه‌های O-Ring، مدولاتور، فیلتر، بوشینگ و واشر باشد. بستگی به این دارد که چه قطعاتی در جعبه‌دنده تعویض شوند. سپس مکانیک یا تکنسین قرار است گیربکس (اغلب با یک جک انتقال ویژه) را حذف کند.) از شاسی خودرو برای جدا کردن آن، که نیاز به دانش و تجربه عمیق زیادی دارد. هنگامی‌که گیربکس جدا می‌شود، اکثر قطعات تعویض می‌شوند که ممکن است شامل موارد زیر باشد یا نباشد:

تمام قطعات جداشده و تمیز شده است

تمام صفحات کلاچ و باندها تعویض شده است

تمام مهروموم‌ها، واشرها و حلقه‌های آب‌بندی تعویض شده‌اند

تمام شیر برقی‌ها یا تمیز و تست شده و یا تعویض شده‌اند

 

چه مدت طول می‌کشد تا یک گیربکس بازسازی شود؟

اکثر مردم نیاز دارند که خودروهایشان در اسرع وقت دوباره راه‌اندازی شود. اگرچه این می‌تواند بستگی داشته باشد، می‌تواند در کمتر از یک روز انجام شود، اگرچه میانگین آن معمولاً بین سه تا چهار روز است. بازسازی‌هایی که یک روز طول می‌کشد اغلب گیربکس را توسط یک فروشگاه خودرو دیگر حذف می‌کنند تا کار را آسان‌تر کنند.

سوار کردن خودرو برای تشخیص، حذف، بازسازی و نصب مجدد آن معمولاً حدود چهار روز طول می‌کشد. اگر تصمیم به ترمیم یک مشکل کمتر جدی دارید، تشخیص دقیق مشکلات ممکن است بیش از یک روز طول بکشد. تمام جزئیات دیگر را در نظر بگیرید، مانند مدت‌زمانی که مشتری برای تصمیم‌گیری نیاز دارد، میزان آسیب، و یافتن علت مشکل، همگی می‌توانند مدت‌زمان تعمیر گیربکس شما را طولانی‌تر کنند. به‌طورکلی بازسازی زمان کمتری می‌برد، زیرا نیازی به تشخیص مشکلات نیست زیرا اکثر قطعات تعویض می‌شوند.

 

گیربکس هیوندای سانتافه

خدمات گیربکس هیوندای سانتافه ارائه‌شده توسط تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی عبارت‌اند از:

تعویض سیال انتقال

تعویض فیلتر گیربکس

تعمیر گیربکس

ترمیم انتقال

فلاش انتقال

خدمات انتقال کامل هیوندای سانتا Fe شامل واشر، فلاش، تعویض مایع، تعویض فیلتر، بازرسی شلنگ و تشت و بازرسی چندنقطه‌ای رایگان در سایر قطعات می‌باشد.

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، تکنسین‌های ما در تعمیر گیربکس هیوندای سانتافه تخصص دارند و دارای گواهی OEM هستند. سایت و خدمات ما را بررسی کنید تا ببینید چرا هزاران مالک هیوندای سانتافه ما را برای تعمیر خودرو ، مقرون‌به‌صرفه و ایمن تعیین می‌کنند.

 

مایع گیربکس هیوندای سانتافه

تعویض مایع گیربکس معمولاً نصف قیمت شستشوی گیربکس است زیرا برای انجام آن به مایعات و زمان بسیار کمتری نیاز دارد. تغییرات روغن گیربکس هیوندای سانتافه بسیار تحسین‌برانگیز است تا گیربکس خودرو شما را جذاب و روان نگه دارد.

اگر حداقل هر 30000 مایل یا بیشتر مایعات خود را به‌طورمعمول تعویض نکنید، ممکن است متوجه شوید که گیربکس هیوندای سانتافه شما دچار لغزش می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد فواصل مسافت پیموده شده دقیق که در آن گیربکس شما نیاز به تعویض مایع دارد، دفترچه راهنمای مالک خودرو خود را بررسی کنید.

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، ما انواع ویژه روغن‌های گیربکس را ارائه می‌دهیم که مختص خودرو های هیوندای خصوصا هیوندای سانتافه هستند.

فیلتر گیربکس هیوندای سانتافه

تغییر فیلتر گیربکس هیوندای سانتافه به‌اندازه فیلترهای اضافه‌شده در خودروی شما قابل‌تشخیص نیست. اجزای متعددی در فیلتر گیربکس کیا شما وجود دارد که از خود فیلتر تشکیل‌شده است، که معمولاً یک صفحه فلزی با مواد فیبری است که آلاینده‌ها را جذب می‌کند.

هیوندای سانتافه شما همچنین حاوی یک واشر، لوله وانت و درزگیر لاستیکی است که ممکن است همگی به همراه فیلتر نیاز به تعویض داشته باشند. فیلتر گیربکس هیوندای سانتافه شما باید هر 30000 یا 50000 مایل تعویض شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مسافت پیموده شده و فواصل زمانی، جسارت داشته باشید و راهنمای تعمیر و نگهداری خودرو خود را بررسی کنید. همچنین می‌توانید برای مشاوره تخصصی با تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تماس بگیرید.

 

فلاش گیربکس هیوندای سانتافه

فلاش گیربکس معمولاً دو برابر قیمت تعویض مایع است به دلیل مدت‌زمان انجام سرویس و این واقعیت که فلاش نه‌تنها جایگزین مایع در ظرف می‌شود بلکه مایعات را از خطوط خنک‌کننده و عناصر اضافی گیربکس شما خارج می‌کند. یک فلاش گیربکس هیوندای سانتافه نیز از حدود 10 لیتر مایع برای تمیز کردن و تخلیه کامل سیستم استفاده می‌کند.

 

چگونه متوجه می‌شوید که آیا به تعویض سیال گیربکس یا فلاش گیربکس نیاز دارید؟

شستشوی انتقال تنها زمانی حیاتی است که سیستم شما حاوی خاک یا زباله باشد. اگر سیال بسیار تاریک باشد یا حاوی رسوبات دیگری باشد، به‌جای تعویض مایع، یک شستشوی کامل سیستم را تائید می‌کنیم.

 

هیوندای سانتافه اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک به‌طور طبیعی به مایعات متنوعی نیاز دارد. مایعات گیربکس اتوماتیک معمولاً نازک‌تر هستند و به‌طور طبیعی به رنگ قرمز یا سبز هستند. روغن گیربکس دستی یا روغن دنده به دلیل مواد افزودنی و ترکیبات اضافی اجباری برای روغن‌کاری گیربکس و اجزای اضافی ضخیم‌تر است. گیربکس‌های نیمه اتوماتیک به دلیل نحوه تعویض دنده‌ها محیط اصطکاک بالاتری دارند، بنابراین روان کننده متنوع می‌شود.

نه‌تنها مایعات بین گیربکس‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک فراوان است، بلکه سطح حرارتی که مایعات تجربه می‌کنند بسیار زیاد است. گیربکس‌های اتوماتیک گرمای بسیار بیشتری تولید می‌کنند و بنابراین مایع موجود در گیربکس شما باید به‌دفعات بیشتری تعویض شود.

اگر روغن گیربکس هیوندای سانتافه خود را تعویض نکنید، تراشه‌های فلزی گیربکس شما شکسته و مواد خورنده بیشتری در سراسر اجزای هشداردهنده هیوندای سانتافه شما پخش می‌شود. شما باید مرتباً سطح مایعات رابین فواصل سرویس شستشوی مایع و گیربکس بررسی کنید.

در موارد بی‌شماری، گیربکس‌های دستی مجهز به یک عدد سنج برای بررسی سطح مایع شما نیستند، بنابراین انجام این کار می‌تواند بسیار پیچیده باشد. اگر گیربکس شما فاقد نشانگر می‌باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر با نالی هیوندای تماس بگیرید یا از آن بازدید کنید.

 

تعویض گیربکس هیوندای سانتافه

انتقال خودرو بسیار پیچیده است. تصمیم‌گیری در موردبازسازی یا جایگزینی یک گیربکس بد می‌تواند بسیار دشوار باشد. به‌طورمعمول، عامل تعیین‌کننده تصمیم‌گیری است که کدام مؤلفه‌ها بد یا خراب هستند. در حین بازسازی، تکنسین‌های ما در تعمیرگاه دشتی گیربکس هیوندای سانتافه شما را جدا می‌کند و تک‌تک قطعات را تمیز و بازرسی می‌کند. این امر مستلزم دانش قابل‌تحسین نه در مورد اجزای گیربکس، بلکه هزینه تعمیر در مقابل تعویض است.

همچنین مستلزم دانستن اینکه کدام قسمت‌ها دارای جزئیات هستند. تکنسین‌های ماهر هیوندای خبره ما در گیربکس‌ها تخصص دارند و می‌توانند این فرآیند را سریع و مؤثر انجام دهند.

تعویض گیربکس هیوندای سانتافه گزینه بسیار ساده‌تری است، بااین‌حال، در کوتاه‌مدت می‌تواند هزینه بیشتری داشته باشد. هنگام تحقیق برای تعویض گیربکس، به‌خصوص در هیوندای سانتافه، قیمت نباید تنها نگرانی شما باشد. داشتن جدیدترین و سازگارترین قطعات مونتاژ شده توسط یک تکنسین ماهر آموزش‌دیده در کارخانه می‌تواند در درازمدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های هنگفت نوبت.

گزینه‌ای که برای شما اصلی است کاملاً تصمیم شماست. با مشاورین خدمات در نالی هیوندای تماس بگیرید و به ما کمک کنید. ما اغلب موارد ویژه تعویض گیربکس و خدمات ویژه گیربکس را برای کمک به شما در صرفه‌جویی تبلیغ می‌کنیم.

 

هزینه انتقال هیوندای سانتافه

هزینه یک گیربکس جدید هیوندای سانتافه بسته به نوع خودرو می‌تواند بیش از 35000 تومان باشد، بااین‌حال، خدمات گیربکس کیا مانند تعویض مایعات و شستشوی مایع گیربکس به میزان قابل‌توجهی ارزان‌تر هستند و در برخی موارد کمتر از 1500 تومان هزینه‌دارند. این خدمات برای افزایش عمر گیربکس هیوندای سانتافه شما حیاتی است.

 

مشکلات گیربکس هیوندای سانتافه

علائم هشداردهنده رایج مبنی بر اینکه انتقال شما با مشکل مواجه است عبارت‌اند از:

اگر هنگام تعویض دنده متوجه صدای عجیب‌وغریب یا صدای خراشیدگی شدید یا اگر هنگام تعویض دنده احساس کردید که دنده‌هایتان گیر می‌کند، احتمالاً گیربکس شما به روان کننده بیشتری نیاز دارد یا چیزی خطرناک‌تر ممکن است مقصر باشد.

یکی از دائمی‌ترین نشانه‌ها زمانی است که گیربکس شما دنده‌ها را تعویض می‌کند اما نتیجه آن تعویض‌ها به تأخیر می‌افتد.

بوهای عجیب‌وغریب نشانه این است که مایع گیربکس شما در داخل قطعات شما می‌سوزد.

اگر چراغ هشدار گیربکس هیوندای سانتافه روشن باشد، یک علامت قابل‌دسترس خواهد بود.

نشت مایع گیربکس دائمی‌ترین علامتی است که نیاز به تعویض روغن گیربکس یا حتی یک سرویس شستشوی کامل دارید. بعید است، اما نشت می‌تواند نشان دهد که مشکلی در شیلنگ انتقال شما وجود دارد.

اگر هر یک از این مشکلات را تجربه کرده‌اید یا فکر می‌کنید ممکن است با هر یک از این مشکلات روبرو شده باشید، همین حالا با تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تماس بگیرید و ما شما را در مراحل گام‌به‌گام بررسی سطح مایعات شما راهنمایی خواهیم کرد تکنسین‌ها و ما می‌توانیم هر مشکلی که ممکن است وسیله نقلیه شما داشته باشد را به‌عنوان بخشی از فرآیند بازرسی چندنقطه‌ای خود به‌صورت رایگان اسکن کنیم.کلیه خدمات ما برای اطمینان بیشتر شما عزیزان با ضمانت نامه کتبی ارائه می شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *