تعمیر گیربکس اتوماتیک شاهین

تعمیر گیربکس شاهین

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

شاهین یکی از خودروهای داخلی برند سایپا با فضای داخلی خوب و آپشن های مناسب است که در اواخر سال 1400 در نوع اتوماتیک عرضه شد، گیربکس شاهین از گیربکس اتوماتیک نوع سی وی تی بهره می‌برد، این گیربکس در خودرو شاهین حالت رانندگی اسپرت را ارائه می‌کند.

 

تعمیر گیربکس شاهین

گیربکس CVT یا گیربکس متغیر پیوسته انتخاب ترجیحی گیربکس اتوماتیک برای بسیاری از خودروسازان بوده است که در خودروی شاهین نیز از آن استفاده می‌شود. این سیستم‌های انتقال تسمه محور به دلیل تغییرات نسبتاً بدون درز دنده با مزیت نسبت‌های دنده بی‌نهایت شناخته‌شده‌اند و این به کیفیت سواری باکیفیت تبدیل می‌شود.

سطوح دور در دقیقه ثابت‌تر می‌مانند و موتور در سرعت‌های مختلف آرام می‌ماند، و این باعث می‌شود خودروهای مجهز به CVT کاملاً مصرف سوخت داشته باشند. بااین‌حال، ظرفیت یدک‌کشی یک وسیله نقلیه تحت تأثیر قرار می‌گیرد و مهارت‌های رانندگی باید هنگام استفاده از خودروی مجهز به CVT، به‌ویژه در موقعیت‌های زمین بلند و هنگام دنده‌عقب، تجربه شود.

به دلیل مشکل بعدی، بسیاری از صاحبان خودرو و خودروسازان بر ضد قابلیت بودن گزینه‌های موتور CVT سوگند یاد می‌کنند.

 

مزایا و معایب CVT گیربکس متغیر پیوسته

مزایای گیربکس CVT

بهره‌وری سوخت بهبودیافته است

گیربکس CVT در بازار حساس به قیمت و کیت‌ها دتا هاین ، یک موهبت برای مشتریانش است. توجه شده است که اکثر خودروهایی که مجهز به گیربکس CVT هستند، به دلیل بهره‌وری سوخت، دارای اعداد بهتر کیلومتر در لیتر هستند. اکثر خودروهای هیبریدی یا PHEV دارای گزینه‌های گیربکس CVT هستند که در شرایط خاص به خودروهای سایز متوسط ​​نیز کمک می‌کند تا به‌سرعت 22 کیلومتر در لیتر برسند. در حال حاضر، هوندا Amaze یکی از کم‌مصرف‌ترین خودروهایی است که به CVT مجهز شده است و مسافت پیموده شده در بخش ARAI 27.4 کیلومتر بر لیتر را دریافت می‌کند.

قدرت پاسخگوی مطلوب در همه زمان‌ها

ازآنجایی‌که گیربکس CVT مانند یک گیربکس معمولی ضریب دنده ثابتی ندارد، هنگامی‌که پدال گاز هنگام رانندگی در سربالایی به‌شدت فشار داده می‌شود، واکنش بسیار مثبتی را ارائه می‌دهد. با عدم نگرانی در مورد تعویض دنده مناسب، هنگام پیمودن یک مسیر شیب‌دار، قدرت و سرعت مناسب را به دست خواهید آورد. این در هنگام رانندگی در بزرگراه‌ها نیز مفید است، جایی که می‌توانید به‌راحتی به‌سرعت کروز برسید.

سواری نرم در مسافت‌های طولانی

مکانیسم تسمه گیربکس CVT که قرقره یا رو تور/دیسک را در یک واحد CVT به حرکت درمی‌آورد، تعویض دنده‌های لازم را براساس ورودی قدرت و حرکت خودرو انجام می‌دهد. هرچقدر هم که پیچیده به نظر برسد، این مکانیسم بدون درز بسیار ظریف کار می‌کند و تکان‌های ناگهانی یا لجن‌های ناگهانی را که فرد اغلب با وسایل نقلیه مجهز به گیربکس دستی تجربه می‌کند را خنثی می‌کند. بنابراین، خودروی مجهز به گیربکس CVT کیفیت سواری بسیار نرمی دارد. به‌خصوص در مسافت‌های طولانی که موتور در حالتی آرام حرکت می‌کند.

نسبت گشتاور بهتر

ازآنجایی‌که گیربکس CVT حد دور در دقیقه را در یک محدوده بسیار آرام یعنی بین 2000-4000 دور در دقیقه نگه می‌دارد، این به حفظ نسبت گشتاور بسیار کارآمد در هر شرایطی کمک می‌کند. این امکان‌پذیر است زیرا گیربکس به دنده‌ای مشابه با گیربکس‌های معمولی نیاز ندارد. این قدرت تحویل ثابت، خودروی مجهز به CVT را بسیار قابل پیش‌بینی می‌کند، که در آن هنگام برخاستن از وضعیت بی‌کار، قدرت فوری خواهید داشت یا در دورهای ثابت برای مدت طولانی‌تری بیکار می‌مانید.

واحد سبک‌تر و قطعات کمتری برای تعمیر

گیربکس CVT کل مکانیسم تعویض دنده را ساده می‌کند، که با این واقعیت بیان می‌شود که تجهیزات کمی برای ساخت CVT استفاده می‌شود. این به‌نوبه خود خطر کلی تجربه هر نوع خرابی مکانیکی را در درازمدت کاهش می‌دهد. و ازآنجایی‌که این واحد برای حفظ نسبت مناسب نیازی به بار دنده ندارد، وزن موتور انتقال متغیر پیوسته به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. این واحد همچنین به فضای کمتری نیاز دارد، بنابراین زمینه برای یک کابین کاربردی امکان‌پذیر می‌شود. کاهش وزن به بهره‌وری بهتر سوخت کمک می‌کند و این‌یکی از مزایای داشتن خودروی مجهز به CVT است.

معایب گیربکس CVT

گران است برای تعمیر

ازنظر تاریخی، گیربکس CVT نسبت به یک گیربکس معمولی تمایل به خراب شدن سریع‌تر دارد. در بیشتر مواقع، عمر مفید CVT برای 80 تا 90000 کیلومتر خوب است، پس‌ازآن، تسمه شروع به نشان دادن علائم پوسیدگی می‌کند. در چنین سناریوهایی، اکثر خودروسازان تمایل به تعویض کل واحد دارند و این امر هزینه تعمیر را به‌طور تصاعدی بالا می‌برد.

هزینه‌های نگهداری بالا

حفظ سادگی سیستم انتقال CVT به دلیل این واقعیت بدیهی که از روغن خاصی استفاده می‌کند که با مایعات گیربکس معمولی مخلوط نمی‌شود کاملاً امری است. برخلاف سیستم‌های انتقال معمولی، روغن قطعات فلزی را روان کاری می‌کند، درحالی‌که روغن CVT قطعات فلزی را می‌گیرد تا لغزش ایجاد نشود.

آهنگ شتاب عجیب‌وغریب

هنگامی‌که به سیستم انتقال CVT مجهز می‌شود، این صدای عجیب‌وغریب موتور هنگام شتاب گیری وجود دارد. این به دلیل اثر نوار لاستیکی است. انبساط و انقباض تسمه‌های CVT ممکن است تأثیر قابل‌توجهی بر انتقال قدرت نداشته باشد، اما قطعاً منجر به صدای تاب‌گیری غیرخطی می‌شود که به‌ندرت در خودروهای مجهز به CVT می‌یابیم.

در سطوح RPM بالا قطع کنید

همان‌طور که داشتن یک وسیله نقلیه CVT در موقعیت‌های صعود از تپه مفید است، کنترل دور نیز به همان اندازه چالش‌برانگیز است تا به‌وسیله نقلیه به منطقه خطر شلیک نکنید. این واقعیت که یک واحد CVT تعداد بی‌نهایت ضریب دنده دارد چیز خوبی است، اما گاهی اوقات واحد ورودی دریافتی خود را اشتباه می‌خواند، که در صورت عدم نیاز، موتور را در دنده بالا می‌چرخاند.

 

سؤالات متداول گیربکس CVT

چه خودروهایی دارای گیربکس CVT هستند؟

CVT ها سال‌هاست که در وسایل نقلیه مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند و به‌طورکلی گیربکس‌های قابل‌اعتماد در نظر گرفته می‌شوند. آن‌ها به‌ویژه در خودروهای هیبریدی و SUV محبوب هستند زیرا راندمان سوخت عالی و ارائه برق روان و بدون وقفه را ارائه می‌دهند.

 

گیربکس‌های CVT چگونه کار می‌کنند؟

یک گیربکس CVT با استفاده از یک سیستم تسمه و قرقره برای تغییر دائمی نسبت دنده کار می‌کند. این کار با قرار دادن تسمه بر روی دو قرقره، یک قرقره ورودی و یک قرقره خروجی انجام می‌شود.

همان‌طور که تسمه بر روی قرقره کوچک‌تر حرکت می‌کند، سریع‌تر از قرقره بزرگ‌تر حرکت می‌کند که به شما نسبت دنده بالاتری می‌دهد. همان‌طور که تسمه بر روی قرقره بزرگ‌تر حرکت می‌کند، کندتر از قرقره کوچک‌تر حرکت می‌کند که ضریب دنده کمتری را برای شما فراهم می‌کند.

 

گیربکس‌های CVT چقدر قابل‌اعتماد هستند؟

انتقال متغیر پیوسته بسیار قابل‌اعتماد است و معمولاً مدت طولانی دوام می‌آورد. بسیاری از مردم بر این باورند که CVT ها نسبت به گیربکس‌های اتوماتیک معمولی قابل‌اعتمادتر هستند، که یکی از دلایل محبوبیت روزافزون آن‌ها است

 

چگونه خودرو شاهین را با گیربکس CVT برانیم؟

درحالی‌که یک گیربکس CVT ازنظر مکانیکی با گیربکس اتوماتیک  یا تبدیل گشتاور بسیار متفاوت است، از شنیدن اینکه همه آن‌ها ازنظر رانندگی یکسان هستند، خوشحال خواهید شد. معنی آن چیست؟ خوب، برای شروع، شما فقط دو پدال دارید که نگران آن باشید – برای شتاب گیری و ترمز.

بسیار شبیه به خودروهای دیگر، شما همچنین یک انتخاب‌گر دنده با گزینه‌های آشنا مانند D (درایو)، N (خنثی)، R (معکوس) و P (پارک) دریافت می‌کنید. D را انتخاب کنید (معمولاً باید پای خود را روی ترمز قرار دهید) و بیشتر CVT ها به ماشین اجازه می‌دهند با سرعت کمتر از راه رفتن به جلو خزند، این عملکرد آن‌ها را برای مانورهای آهسته در شهر ایدئال می‌کند – مانند یک مبدل گشتاور استاندارد، CVT ها. در هنگام حرکت تکان نمی‌خورند، که مزیتی است که آن‌ها نسبت به یک DSG پرش دارند.

می‌خواهید سریع‌تر بروید؟ سپس پدال گاز را فشار دهید و توجه داشته باشید که دور موتور ثابت نگه می‌دارد. می‌خواهید متوقف شوید؟ سپس پدال ترمز را فشار دهید و به یاد داشته باشید که می‌توانید بدون ترس از آسیب، ماشین را روی ترمز در حالت توقف کامل نگه دارید.

 

چه نوع خودروهایی دارای گیربکس CVT هستند؟

یک گیربکس CVT در مقایسه با یک اتوماتیک معمولی نسبتاً ساده است – تسمه آن جای دنده‌های متعدد را می‌گیرد – بنابراین قطعات متحرک کمتری وجود دارد و به همین دلیل ساخت آن نیز ارزان‌تر است. به همین دلیل است که CVT ها اغلب گزینه‌های خود نوبتی هستند که در خودروهای کوچک ارائه می‌شود.

CVT ها نیز در میان خودروهای چینی، اروپایی و هیبریدی محبوب هستند. این عدم تعویض دنده است که این کار را انجام می‌دهد، زیرا CVT یک موتور را در دورهای تقریباً ثابت نگه می‌دارد، کارآمدتر است و اگر در انتخاب گیربکس هیبریدی یک‌چیز مهم باشد، کارایی است.

 

آیا CVT ها نسبت به سایر خودکارها قابل اعتمادتر هستند؟

مانند هر گیربکس دیگری – یک CVT درصورتی‌که به‌درستی با تغییرات مایع مطابق دستورالعمل‌های سازنده نگهداری شود، عمر طولانی‌تری خواهد داشت. CVT های هوندا قبلاً از معیوب مبدل‌های گشتاور رنج می‌بردند، اما به نظر می‌رسد این شکایت از سال 2018 برطرف شده است. نکته اصلی که باید به آن توجه کنید یک تسمه فرسوده است که تشخیص آن نسبتاً آسان است – به نظر می‌رسد باید روی آن کارکنید. موتور برای پیشرفت عادی سخت است.

 

آیا CVT بهتر از گیربکس اتوماتیک است؟

بله و خیر. یک گیربکس CVT می‌تواند نرم‌تر و کارآمدتر از یک اتوماتیک معمولی باشد، اما ممکن است به همان اندازه مستقیم یا پاسخگو نباشد و همه نمی‌توانند با موتور بدون سرنشین ثابتی که تحت شتاب شدید تولید می‌کنند، استفاده کنند.

 

گیربکس‌های CVT چقدر دوام می‌آورند؟

می‌توانید انتظار داشته باشید که یک گیربکس CVT که به‌درستی نگهداری می‌شود بیش از 100000 مایل دوام بیاورد، اما تعمیر و نگهداری بسیار مهم است. برای اطمینان از طول عمر، برنامه تعمیر و نگهداری را به‌صورت اصولی رعایت کنید و برای سرویس حتماً به تعمیرگاه‌های تخصصی گیربکس اتوماتیک مراجعه کنید.

 

آیا CVT بهتر از DSG است؟

گیربکس‌های CVT و (دوکلاچه) DSG از دو طرف طیف گیربکس تشکیل می‌شوند. CVT برای نرمی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت عالی است، درحالی‌که DSG برای پاسخگویی و سرعت تغییرات آن عالی است.

 

تعمیر گیربکس شاهین در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، ما با مراقبت‌های باکیفیت عالی در تشخیص و تعمیر گیربکس به شما خدمت می‌کنیم. گاهی اوقات مشتریان به‌اندازه کافی در مورد خودروهای خود اطلاعات دارند تا مطمئن شوند که گیربکس آن‌ها مشکل دارد. در مواقع دیگر، ممکن است با تردید به ما مراجعه کنید که آیا مشکلی وجود دارد. درهرصورت، ما به تشخیص دقیق آنچه اشتباه است کمک می‌کنیم و هر مشکلی را توضیح می‌دهیم تا متوجه شوید چه اتفاقی می‌افتد.

ما خدمات زیر را ارائه می‌دهیم:

  • بررسی عملکرد رایگان: هنگامی‌که برای تعمیر گیربکس وارد می‌شوید، ما یک بررسی عملکرد رایگان ارائه می‌دهیم. اگرچه ما در گیربکس تخصص داریم، اما در تعمیر کلی خودرو متخصص هستیم. ما اطمینان می‌دهیم که ماشین شما بدون مشکل کار می‌کند.
  • خدمات سرویس و عیب‌یابی ممکن است در وسیله نقلیه خود چیز عجیبی را تجربه کنید که به‌تنهایی نتوانید آن را تشخیص دهید. وقتی ماشین خود را وارد می‌کنید، ممکن است بتوانیم کمک کنیم. کارشناسان ما هرروز انواع مختلفی از مشکلات را تشخیص می‌دهند.
  • نگهداری گیربکس: بسیار مهم است که با تعمیر و نگهداری گیربکس خود همراه باشید. وقتی صحبت از وسیله نقلیه شما به میان می‌آید، کمی تلاش می‌تواند بسیار کمک کند.
  •  هنگامی‌که یک مشکل جزئی پیش می‌آید، ما خدمات تعمیر و مراقبت‌های پیشگیرانه را ارائه می‌دهیم. خدمات تعمیر گیربکس که ما ارائه می‌دهیم مقرون‌به‌صرفه تر از سایر شرکت‌ها یا فروشگاه‌های خودرو هستند.
  • بازسازی گیربکس در چند مورد، گیربکس شما ممکن است کاملاً فراتر از تعمیرات ساده باشد. ما خدمات جایگزینی برای این موارد نادر ارائه می‌دهیم. بازسازی ما برای مشتریان بیشتر از بسیاری از شرکت‌های تعمیر دوام می‌آورد.
  • تضمین : ما نوع بسیار ویژه‌ای از ضمانت را در جعبه‌دنده‌های خود ارائه می‌دهیم. شما نه‌تنها می‌توانید آن را در این مکان، بلکه در مکان‌های دیگر نیز جایگزین کنید. اگر اغلب به مسافرت می‌روید، دیگر نیازی به نگرانی در مورد خراب شدن از خانه نخواهید داشت.
  • خودروبر رایگان بسیاری از تعمیرگاه‌ها برای یدک کشی وسیله نقلیه خود هزینه اضافی از شما دریافت می‌کنند یا اصلاً این کار را انجام نمی‌دهند. ما این خدمات را به‌صورت رایگان به شما ارائه می‌دهیم. اگر خودروی شاهین خود به‌درستی کار نمی‌کند، نگران تحویل دادن خودروی خود به شما و انتقال به تعمیرگاه نباشید

هدف اصلی ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی ارائه خدمات باکیفیت براساس استانداردهای روز دنیا برای انواع خودروهایی است که از گیربکس اتوماتیک بهره می‌برند تمامی انواع گیربکس اتوماتیک توسط کارشناسان ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی قابل تعمیر و سرویس هستند و خدمات ما برای گیربکس  محدود به گیربکس سی وی تی و خودروهای داخلی یا خارجی صرفاً نیست.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *