تعمیر گیربکس‌ هایما

گیربکس هایما

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

گیربکس‌هایما یکی از اجزای اصلی و ضروری در خودرو است که وظیفه انتقال قدرت از موتور به چرخ‌ها و حرکت خودرو را به عهده دارد، هر چه قدر گیربکس عملکرد بهتر و روان‌تری در خودرو داشته باشد موتور و چرخ‌ها کمتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند.

شناسایی مشکلات خودروی شما همیشه آسان نیست، حتی برای مکانیک‌هایی که به‌خوبی آموزش‌دیده‌اند. به یاد داشته باشید که اگر فکر می‌کنید چیزی کاملاً درست نیست، باید فوراً به مکانیک مراجعه کنید تا اینکه عیب را ترک کنید تا زمانی که به یک مشکل گران تبدیل شود. هرگونه نشانه‌ای مبنی بر اینکه دنده‌های ماشین شما به‌درستی کار نمی‌کنند دلیل کافی برای ورود به تعمیرگاه تخصصی است. قبل از اینکه آسیب بیشتری رخ دهد یا متوجه شوید که خرابی در جاده باز چگونه است، مطمئن شوید که ماشین خود را چک کنید.

 

فرآیند تعمیر گیربکس‌هایما

درک نحوه انجام فرآیند تعمیر گیربکس برای درک زمان چرخش، هزینه و توانایی بازرسی محصول شما بسیار مفید است.

 1. بازرسی اولیه

این‌یک بازرسی کلی است که قبل از باز کردن دستگاه انجام می‌شود. این فرآیند به ارزیابی سلامت بیرونی و عمومی دستگاه کمک خواهد کرد.

 1. جداسازی قطعات

کل دستگاه جداشده است. این شامل جداسازی تمام اجزا تا بلبرینگ می‌شود.

 1. تجزیه‌وتحلیل خرابی

پس از جداسازی تمام قطعات، آن‌ها تجزیه‌وتحلیل می‌شوند. دلیل خرابی مشخص می‌شود. این اطلاعات مفیدی را در اختیار مشتری و تعمیرکار قرار می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه انجام دهند.

 1. هزینه و تائید

در طول فرآیند تجزیه‌وتحلیل شکست، محدوده کار تعمیر تعریف خواهد شد. این به ارائه‌دهنده خدمات اجازه می‌دهد تا هزینه کلی را که برای تعمیر اجزای گیربکس متحمل می‌شود، مشخص کند.

 1. تعمیر

این فرآیند شامل ماشین‌کاری محصولات برای بازگرداندن آن‌ها به شرایط کاری اولیه است.

 1. مونتاژ

تمامی قطعات پس از تعمیر توسط کارشناسان نصب و با استفاده از فرآیندها و ابزارهای قابل‌اعتماد مونتاژ می‌شوند. علاوه بر این، در هر مرحله از نصب، آزمایش‌هایی انجام می‌شود.

 1. تست های کیفیت

این محصول برای بررسی عملکرد و سطح کیفی آن تحت چندین آزمایش قرار می‌گیرد. این مرحله کنترل کیفیت به مالک تجهیزات اطمینان می‌دهد. همچنین عملکرد طولانی‌مدت را تضمین می‌کند. این فرآیند عمیق تضمین می‌کند که هیچ سنگی در مورد تعمیر گیربکس باقی نماند. هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات تعمیر گیربکس مناسب هستید، یکی را انتخاب کنید که قادر به ارائه هر هفت سرویس ذکرشده در بالا باشد. برخی از تکنسین‌ها یا شرکت‌ها ممکن است فقط برخی از خدمات را ارائه دهند.

 

تعمیر تخصصی گیربکس‌هایما

تعمیر گیربکس یک روش دقیق است. اگر به‌درستی انجام شود، می‌تواند مزایای طولانی‌مدتی را برای کاربر فراهم کند. بنابراین، هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات هستید، مطمئن شوید که یک روش کامل دنبال می‌شود. پس‌ازاین باید نتایج ملموسی ازنظر عملکرد گیربکس دریافت کنید.

تقریباً از آغاز عصر خودروسازی، مشکلات گیربکس همچنان یکی از پراسترس‌ترین و پرهزینه‌ترین مشکلات وسایل نقلیه برای رفع آن‌ها بوده است.

مراقبت از سلامت خودرو برای شما مهم است تا از زمان استفاده از آن نهایت استفاده را ببرید، بدون اینکه هزینه‌ای که می‌تواند به‌طور مداوم هزاران دلار در یک‌زمان برای شما داشته باشد.

بیایید به واقعیت‌ها نگاه کنیم. برای اینکه وسیله نقلیه خود را به‌طور ایمن در جاده‌ها کار کند و گیربکس شما همان‌طور که از شما انتظار می‌رود کار کند، باید بدانید که به دنبال چه مسائلی باشید. مشکلات گیربکس هم در خودروهای اتوماتیک و هم در خودروهای دستی می‌تواند باعث آسیب‌های بیشتر در طول زمان شود، بنابراین بیایید برخی از رایج‌ترین چیزها و نحوه تشخیص آن‌ها را بررسی کنیم.

اگر می‌خواهید از هزینه‌های ناخوشایند تعمیر جلوگیری کنید، نشانه‌های کوچکی که نشان می‌دهد با خودروی خود مشکل دارید را نادیده نگیرید. و گیربکس یکی از قطعاتی است که شما نمی‌خواهید اشتباه کنید زیرا یکی از گران‌ترین قطعات در ماشین شما است. مشکلات گیربکس شما می‌تواند کشنده باشد، بنابراین هوشیاری بسیار مهم است.

 

عدم نگهداری

یکی از دلایل اصلی خرابی انتقال به‌سادگی به عدم رعایت صحیح توصیه‌های تعمیر و نگهداری سازنده مانند تعویض مداوم مایعات و فیلترها مربوط می‌شود. بدون تغییر مناسب مایع گیربکس، سیال دیگر به‌درستی روغن‌کاری نمی‌کند که منجر به خرابی زودرس، گرمای بیش‌ازحد و بسیاری از مشکلات مکانیکی دیگر می‌شود.

 

چراغ چک موتور

هنگامی‌که چراغ چک موتور روشن می‌شود، می‌تواند به معنای طیف وسیعی از مسائل مختلف باشد که بستگی به نوع وسیله نقلیه شما دارد. وقتی چراغ روشن می‌شود – حتی اگر ظاهراً به موتور اشاره دارد، ممکن است لزوماً به این معنی نباشد که مشکل فقط مربوط به خود موتور است. این می‌تواند سیستم ترمز، تهویه مطبوع، گیربکس یا هر سیستم دیگری در بازی باشد. به خاطر داشته باشید که اگر چراغ چک موتور چشمک می‌زند، می‌تواند یک مشکل کاملاً جدی باشد که نیاز به توجه فوری دارد.

 

چرخ‌دنده‌های لغزنده

آیا به نظر می‌رسد دور موتور شما بالاتر ازآنچه باید باشد و قدرت کافی وجود ندارد؟ به‌احتمال‌زیاد دنده‌های شما لیز می‌خورند. چند نکته دیگر که باید در رابطه با این مشکل به دنبال آن باشید عبارت‌اند از:

 • گیربکس در تعویض دنده با مشکل مواجه است
 • صدای سرخوردن عجیب‌وغریب تغییر دنده
 • بوی مایع سوخته
 • دور در دقیقه بالا
 • بررسی کن که چراغ‌های موتور روشن باشد

برای جلوگیری از لغزش انتقال، به‌طور مرتب سطح مایع خود را حفظ کرده و نشت آن را بررسی کنید. درحالی‌که مشکلات سیال اغلب به‌راحتی برطرف می‌شوند، سایر مسائل مانند تعویض کلاچ ، باندها یا سایر قطعات داخلی نیاز به یک مکانیک قابل‌اعتماد دارند.

 

نشت روغن

نشت گیربکس نیز یکی از مشکلات رایج انتقال است که می‌تواند صدمات زیادی ایجاد کند. نشتی می‌تواند در محور، واشر تشت، مهروموم میل محرک یا خط خنک‌کننده رخ دهد. تشخیص زودهنگام نشتی از گرمای بیش‌ازحد و آسیب‌های پرهزینه جلوگیری می‌کند که فقط با رفع نشتی‌ها قابل‌رفع نیستند.

 

بوی سوختگی

بوی سوختن اغلب به نشت انتقال مربوط می‌شود. همان‌طور که قبلاً ذکر شد، بررسی منظم سطح مایعات به جلوگیری از این نشت‌ها که منجر به سایر مشکلات عمده خودرو می‌شود کمک می‌کند.

 

مشکلات شیر ​​برقی

شیر برقی شما قطعاتی هستند که بالا و پایین رفتن دنده را در حین رانندگی کنترل می‌کنند. شیر برقی فرسوده می‌تواند منجر به آسیب دیدن گیربکس شود. اگر احساس می‌کنید در تعویض دنده دچار تأخیر هستید، لیز می‌خورید یا به دنده نمی‌رود، آن را نزد یک متخصص ببرید تا مشکل را تشخیص دهد.

 

ارزیابی گیربکس

تعویض گیربکس می‌تواند هزینه و زمان زیادی را صرف کند، به‌خصوص زمانی که تولید به‌طور غیرمنتظره‌ای متوقف شود. این مشکل اغلب به دلیل گزینه‌های جایگزینی که به‌راحتی در دسترس هستند، چند برابر می‌شود. دریافت یک گیربکس جدید از یک OEM ممکن است چندین ماه طول بکشد، با این فرض که آن‌ها هنوز در حال کار هستند و نوع واحد موردنیاز شما را می‌سازند. بااین‌حال، در بیشتر موارد تعویض گیربکس لزوماً موردنیاز نیست. خدمات تخصصی تعمیر می‌تواند عملکرد گیربکس شما را با هزینه‌ای بسیار کمتر از تعویض بازیابی کند. یک گروه تعمیر گیربکس خوب حتی می‌تواند طراحی OEM شما را بهبود بخشد تا طول عمر و عملکرد گیربکس شما را افزایش دهد.

قبل از شروع خرید برای تعویض، با ارزیابی گیربکس شروع کنید. فروشگاه‌های گیربکس واجد شرایط می‌توانند واحد را بازرسی کنند، خرابی‌های آن را ارزیابی کنند، مشکلات را تشخیص دهند و حتی به شما کمک کنند مقرون به‌صرفه‌ترین و بی‌موقع‌ترین راه را برای راه‌اندازی مجدد عملیات خود شناسایی کنید.

یک متخصص باتجربه تعمیر گیربکس همچنین می‌تواند گیربکس شما را مهندسی معکوس کند تا ارزیابی و کلیه تعمیرات موردنیاز را انجام دهد، حتی اگر نقشه‌های اولیه در دسترس نداشته باشید. مطمئن شوید که فروشگاه را آماده کرده و بیانیه رسمی تعمیرات توصیه‌شده را به شما ارائه می‌دهد تا بتوانید قبل از شروع هر کاری آن را بررسی و تائید کنید.

 

تعمیر گیربکس سیاره‌ای

گیربکس‌های سیاره‌ای باید جدا شوند، بازرسی شوند، با اندازه‌گیری تمام چرخ‌دنده‌ها و شفت‌ها انجام شود. این اقدامات به تعیین اینکه آیا قطعات شما واجد شرایط تعمیر هستند یا خیر کمک می‌کند. برخی از تعمیرگاه‌ها این قابلیت رادارند که در صورت نیاز چرخ‌دنده‌ها و شفت‌های جدید بسازند. سایر خدمات تعمیر شامل موارد زیر است:

 • تعویض بلبرینگ، مهره، مهروموم و پیچ و مهره.
 • بازسازی مجموعه‌های درایو
 • بازسازی نوار نقاله های سطحی
 • مونتاژ نوار نقاله، کاسه و گیربکس را متعادل کنید.
 • تست و مونتاژ مجدد سانتریفیوژ در سرعت سرویس.
 • قاب‌ها و مجموعه‌های پوشش و همچنین تمیز کردن را تعمیر کنید.
 • تعمیر یا اصلاح کنترل‌های الکتریکی

 

هایما 7

طراحان با کار بر روی ظاهر هایما 7 اندکی فرم بدنه را تغییر داده‌اند که شکلی مدرن و سریع به چینی‌ها بخشیده است. این می‌تواند کمی خسته‌کننده باشد، اما خودروی آفرود هایما 7 راه‌حل‌های طراحی جالب زیادی ندارد. ظاهر آن کمی شبیه به بسیاری از کراس اوورهای مدرن است، نه‌تنها از ژاپن، بلکه از اروپا و چین. روی دماغه می‌توانید وجود اپتیک های بزرگ جلو و جلوپنجره بزرگ رادیاتور کاذب با درج کرومی گسترده را مشاهده کنید که در پس‌زمینه کل جلوی خودرو خودنمایی می‌کند.

نصب‌شده در جلوی سپر، دارای شکل کلاسیک و همچنین وجود خطوط صاف است که بار دیگر ظرافت پوشش‌های باریک زیر مه را برجسته می‌کند. روی هود می‌توان اشکال عظیم و عضلانی را مشاهده کرد که به‌طور دقیق در لبه‌ای از نور روبه‌جلو و یک شبکه رادیاتور جریان دارند.

اجزای بدنه کراس اوور محکم و کامل به نظر می‌رسد. قسمت کناری بدنه هایما 7 نیز آشنا به نظر می‌رسد. خط آستانه پنجره نزدیک به پشت به سمت بالا متمایل است و خود شیشه کناری در سطح مناسبی قرار دارد و کاملا رضایت‌بخش است.

خیلی خوب است که چینی‌ها سطح قابل قبولی از فاصله را از زمین تعیین کرده‌اند که البته ضربه را در کابین کمی بدتر می‌کند، زیرا باید پای خود را بالا ببرید. اما در کل با توجه به کیفیت جاده‌های ما و امکان استفاده از این کراس اوور راه‌حل مناسبی است. قسمت عقب دارای یک سپر است که خطوط اصلی کل خودرو را تکرار می‌کند و وجود اپتیک عقب مایل بسیار منظم و دلپذیر به نظر می‌رسد.

 

هزینه تعمیر گیربکس‌ هایما

تعمیرات گران‌قیمت و گاهی اوقات تقریباً غیرممکن است، قطعات جدید برای گیربکس‌های 5 و 6 سرعته اتومات، بلبرینگ‌ها و شفت‌های گیربکس می‌توانند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کنند. برای کمک به هموارسازی تعویض دنده و بهبود کلی رانندگی و اصلاح موتور، اکنون یک فلایویل دو جرمی در اکثر خودروهای مدرن نصب‌شده است.

هزینه تعمیر گیربکس‌ هایما وابسته به نوع خرابی گیربکس و شدت آسیب است و قیمت کلی ندارد، متخصصین پس از بررسی دقیق گیربکس‌هایما شما و مشخص کردن نوع و علت خرابی قیمت تعمیر را برآورد می‌کنند. در برخی از موارد قیمت تعمیر بسیار بالا است و آسیب بسیار عمقی و شدید در این شرایط تعمیر گیربکس‌هایما به‌صرفه نیست و شما ناچار هستید کل گیربکس را تعویض کنید، در غیرازاین شرایط گزینه اصلی تعمیر گیربکس است و تعویض اصلاً پیشنهاد نمی‌شود.

متأسفانه در تعمیرگاه‌های غیرتخصصی با توجه به اینکه امکانات و نیروی فنی متخصص در حوزه تعمیر گیربکس در اختیار ندارند به‌جای تعمیر گیربکس از همان ابتدا گیربکس خودروی شما را بدون در نظر گرفتن نوع آسیب تعمیر و سرویس می‌کنند.

 

مشکلات گیربکس اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

ازآنجایی‌که گیربکس‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بسیاری از خودروهای مدرن بسیار پیچیده و پیچیده هستند، مستعد مشکلات الکترونیکی ECU هستند. موجود در انواع مختلف، معروف به DSG، Easytronic، Multitronic، Steptronic، SMG و Selespeed، یک عیب رایج در گیربکس‌ها این است که مبدل گشتاور آن‌ها خراب‌شده است.

 

تعمیر افزایش‌دهنده سرعت / کاهش سرعت

همانند گیربکس‌ها، افزایش‌دهنده‌ها و کاهنده‌های سرعت نیز به‌جای تعویض قابل تعمیر هستند. این اجزا برای افزایش یا کاهش دور در دقیقه ارسال‌شده بین دونقطه پایانی طراحی‌شده‌اند. گیربکس‌ها ممکن است از کار بیفتند یا در صورت ازکارافتادن این دستگاه‌ها عملکرد بسیار کمتری از مشخصات فنی داشته باشند. نمونه‌هایی از مشکلات معمولی عبارت‌اند از خرابی کمپرسور، فشار کم‌روغن، دمای تخلیه غیرعادی، نشتی، صداهای عجیب و بسیاری دیگر. قطعات افزایش‌دهنده سرعت و کاهنده‌ها باید جدا شوند، بازرسی شوند و دوباره سرهم شوند تا مشکل پیدا شود، که می‌تواند شامل هر چیزی از بلوک مهروموم شفت گرفته تا یاتاقان‌ها باشد.

 

مزایای تعمیر گیربکس

هزینه یکی از مزایای آشکار در تعمیر گیربکس است، زیرا ممکن است هزینه آن بسیار کمتر از خرید یک واحد جدید باشد. مزیت دیگر پتانسیل عملکرد بهتر گیربکس شما است. به‌عنوان‌مثال، سرعت را می‌توان افزایش داد و یک مزیت مهم در تعمیر است. برخی از تعمیرات ممکن است کمتر از 24 ساعت طول بکشد، که یک مزیت بزرگ نسبت به خرید در اطراف و سفارش یک تعمیر جدید است.

بااین‌حال، گاهی اوقات تعمیر گیربکس برای واحدهایی که آسیب زیادی دارند، گزینه‌ای نیست. در سناریوهایی که نقص طراحی یا ارتقای ناقص باعث آسیب اولیه شده است، تعمیرات نیز معیوب است. تعمیر تنها خرابی دیگری را در آینده به تأخیر می‌اندازد.

شما می‌دانید ماشین خود و نحوه کار با آن‌ها می‌دانید، اگر دنده بدون دلیل شروع به تعویض کرد، مثلاً اگر در جاده باز هستید و گیربکس دستی شما به دنده دیگری تغییر می‌کند یا در اتوماتیک به حالت خنثی می‌لغزد، در تعویض دنده مشکل دارید. یکی دیگر از نشانه‌های حکایت‌کننده که باید مراقب آن بود، ناله یا جابه‌جایی زمین از موتور است.

همچنین تأخیر در درگیر شدن گیربکس یکی دیگر از علائمی است که نباید از آن اجتناب کرد. آیا ماشین شما قبل از رانندگی و جلو رفتن کمی زمان می‌برد؟ اگر قبلاً کلاچ را به سمت پایین فشار داده‌اید و آن را تا نقطه گزش خریده‌اید، اما هنوز زمان می‌برد تا از بین برود، این نشانه این است که قطعه در حال خروج است.

 

عیب‌یابی گیربکس

یک گیربکس معیوب می‌تواند به‌شدت بر عملکرد وسیله نقلیه شما تأثیر بگذارد، زیرا نقش مهمی در عملکرد مکانیکی آن دارد. بنابراین بسیار مهم است که گیربکس شما در شرایط بهینه نگهداری شود تا عملکرد خودرو شما حفظ شود. تکنسین‌های آموزش‌دیده ما با کمک جدیدترین تجهیزات عیب‌یابی کامپیوتری تخصصی می‌توانند با اطمینان هرگونه مشکل در گیربکس شما را تشخیص دهند.

 

خدمات گیربکس تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

خدمات ما از بازرسی و تعمیرات استاندارد تا تعمیرات اساسی را شامل می‌شود. تعمیر یا تعمیرات اساسی گیربکس به‌طورکلی شامل یک بازرسی، تعمیر / اصلاح و یک گزارش نهایی است.

بازرسی

اولین قدم در تعمیر هر گیربکس، بازرسی است. بازرسی گیربکس عبارت‌اند از:

 • بازرسی بصری
 • اندازه‌گیری فاصله‌های محوری
 • اندازه‌گیری فاصله دندانه دنده
 • جداسازی قطعات + بازرسی بصری قطعات
 • اندازه‌گیری‌های ابعادی
 • طرح اولیه
 • نمونه‌برداری و بررسی روغن

هنگامی‌که بازرسی به پایان رسید، یک گزارش بازرسی با توصیه‌هایی برای تعمیر تهیه می‌شود.

اجرای کار

پس از تائید توصیه‌های تعمیر، اجرای عملیات تعمیر / تعمیرات اساسی آغاز می‌شود. دامنه کار ممکن است متفاوت باشد، اما می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تمیز کردن و بخارپز کردن
 • سند بلاست
 • تهیه نقشه‌های فنی ماشین‌کاری توسط گروه مهندسی داخلی
 • ماشین‌کاری قطعات (محفظه یاتاقان، روتور و …)
 • بالانس کردن قطعات دوار
 • مونتاژ
 • پوشش بیرونی
 • تست نهایی

گزارش نهایی

گزارش نهایی پس از آزمایش نوشته می‌شود و شامل اندازه‌گیری‌های قبل و بعد از تعمیر است. در صورت امکان، توصیه‌هایی برای عملیات، بازرسی و نگهداری نیز گنجانده‌شده است که منجر به عملیات قابل‌اطمینان‌تر و خرابی‌های پیش‌بینی‌نشده کمتر می‌شود.

تعمیر گیربکس‌هایما و سایر گیربکس‌های اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به‌عنوان مرکز تخصصی تعمیر گیربکس با گارانتی کتبی، و ضمانت کیفیت ارائه می‌شوند، پشتیانی کامل از تمامی تعمیرات انجام‌شده یکی از خدمات مهم تعمیرگاه ماست.

خودروبر رایگان

با توجه به اینکه برخی از آسیب‌های گیربکس خودرو مانند نشت روغن باید به‌سرعت و بدون حرکت دادن خودرو تعمیر شوند، امکان حمل خودرو با خودروبر رایگان تا تعمیرگاه در مجموعه فراهم‌شده است. سرویس و تست گیربکس برای شناسایی نوع مشکل بدون دریافت هزینه در مجموعه‌ی ما انجام می‌شوند. هدف ما تامین تمامی نیاز های خودرو هایما شماست.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *