تعمیر گیربکس چانگان

تعمیر گیربکس چانگان

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

فهرست مطالب نمایش

تعمیر گیربکس چانگان

خودروی چانگان ساخت کشور چین است و در ایران توسط شرکت سایپا مونتاژ و عرضه می‌شود، با توجه به قیمت مناسبی که این خودرو در مقایسه با سایر خودروها دارد و بهره‌مندی از امکانات روز دنیا، فروش و استفاده بیشتری در بازار خودروسازی ایران دارد.

نسخه تولیدی شاسی‌بلند چانگان CS95 برای چین در نمایشگاه خودرو گوانگژو 2016، باعرضه در بازار خودروی چین در سال 2017 رونمایی شد. کانسپت در Auto Shanghai 2013 فاش شد. قیمت از 159,800 یوان تا 229,800 یوان (23,185 دلار – 33,342 USD) متغیر است. CS95 بزرگترین خودروی سواری در محدوده محصولات چانگان است. CS95 در دو نوع پنج و هفت نفره موجود است و از یک موتور 2.0 توربو با 233 اسب بخار (174 کیلووات) و 360 نیوتن متر (266 پوند بر فوت) گشتاور نیرو می گیرد. تنها گیربکس موجود شش سرعته اتوماتیک و مجهز به سیستم AWD NexTrac Changan است.

 

مراحل تعمیر گیربکس چانگان

تعویض روغن گیربکس

ابتدا، ما با بررسی نحوه تغییر مایع گیربکس شروع می‌کنیم، زیرا این شاید ساده‌ترین بخش از همه باشد.

برای شروع کار، یا باید خودروی خود را در رمپ قرار دهید یا از جلو با جک بالا ببرید و به یاد داشته باشید که بلوک‌هایی را پشت چرخ‌های عقب قرار دهید تا جلوی چرخش خودرو به عقب را بگیرید.

هر خودرو دارای یک جعبه‌دنده است و اگر نمی‌دانید کجا آن را قرار دهید، دفترچه راهنما را بررسی کنید تا به شما بگوید.

به‌عنوان یک اقدام احتیاطی، باید قسمت منفی باتری را جدا کنید و اگر در مدل خاص شما نیاز است، موتور استارت را خارج کنید.

این شامل برداشتن برخی از پیچ‌ها و جدا کردن سیم‌ها می‌شود، بنابراین نیازی به دانش مکانیکی خاصی برای انجام این کار نیست.

پس‌ازاین، شما باید ظرف گیربکس را در اختیار داشته باشید و در این مرحله توصیه می‌شود که چیزی برای گرفتن روغنی که در شرف بیرون آمدن است داشته باشید و همچنین پارچه‌های کهنه را روی زمین بگذارید تا از لکه‌دار شدن مسیر خود جلوگیری کنید. جایی است که شما در حال انجام این تعمیر هستید.

برخی از خودروها درواقع یک دوشاخه دارند که به شما امکان می‌دهد بدون دردسر زیاد آن را تخلیه کنید، اما اگر این‌طور نیست، باید پیچ‌های مخزن را بردارید تا پایین بیاید و این کار را آسان‌تر می‌کند. برای اینکه مایع را مستقیماً داخل تابه تخلیه کنید.

در این مرحله، و بعدازاینکه همه‌چیز تخلیه شد، به‌سادگی یک مورد انجام معکوس است. درنهایت، وقتی همه‌چیز دوباره وصل شد، باید مایع را پرکنید.

 

تغییر گیربکس کامل در اتوماتیک

مهم است که اشاره‌کنیم که شما همچنین می‌توانید گیربکس خودروی اتوماتیک را در خانه به‌طور کامل تغییر دهید، حتی اگر این کار بسیار بزرگی است. برای انجام این کار باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ماشین را بالا ببرید.
 • کانکتورهای سیم کشی را از استارت، شیر برقی، سوئیچ ها و سنسورها جدا کنید.
 • استارت را جدا کرده و سپس با بیرون آوردن پیچ و مهره‌ها آن را جدا کنید.
 • مایع را طبق دستور بالا تخلیه کنید.
 • اگر لوله اگزوز در منیفولد قرار دارد، آن را جدا کنید.
 • اتصال دنده را در گیربکس جدا کنید.
 • شفت محرک را با برداشتن مفاصل جدا کنید سپس آن را پایین بیاورید.
 • پایه را از عضو متقاطع مخصوص گیربکس جدا کنید.
 • گیربکس را با استفاده از جک بالا ببرید تا مقداری از فشار برداشته شود.
 • پیچ‌های عضو گیربکس را بردارید.
 • عضو متقاطع واقعی را بردارید، اما فقط زمانی که انتقال پشتیبانی می‌شود.
 • برای دسترسی به جعبه‌دنده واقعی صفحه موتور را بردارید.
 • بست های کانکتور گشتاور را بردارید و آنها را با موارد جدید جایگزین کنید.
 • پیچ‌های موتور را که گیربکس را به هم متصل می‌کنند، بردارید.
 • گیربکس را بکشید تا از موتور واقعی خارج شود.
 • پس از حذف باید مبدل گشتاور را نیز خارج کنید.
 • با استفاده از پین‌های راهنما، گیربکس اتوماتیک جدید را به‌درستی ردیف‌کنید.
 • مبدل گشتاور را دوباره نصب کنید.
 • پیچ‌های نصب گیربکس به موتور را ببندید.
 • گیربکس را بلند کنید و عضو متقاطع را دوباره نصب کنید.
 • هم‌زمان با بررسی گشتاور توصیه‌شده، عضو متقاطع را سفت کنید.
 • پایه گیربکس را سفت کنید و بررسی کنید که اکنون پشتیبانی می‌شود.
 • اگزوز و سیم‌های مختلفی که جداشده‌اند را دوباره وصل کنید.

همان‌طور که می‌بینید، این‌یک کار کاملاً پیچیده است و فقط برای خودکار است. یک ماشین دستی تعدادی از مراحل مشابه را دنبال می‌کند، اما شامل دنده‌ها می‌شود و می‌تواند پیچیده‌تر باشد و مستلزم کار بیشتری از طرف شما باشد.

بااین‌حال، این کار بدون توجه به مدل یا مدل شما همچنان امکان‌پذیر خواهد بود، زیرا برای اطمینان از اینکه همه کارها را به‌درستی انجام می‌دهید، فقط باید به دفترچه راهنمای مربوطه مراجعه کنید.

درنهایت، فقط به شما یادآوری می‌شود که بسته به مدل خودروی چانگان ممکن است مشخصات کمی تغییر کند و اگر در مورد کاری که باید انجام دهید مطمئن نیستید، آن را امتحان نکنید تغییر گیربکس چیزی است که فقط در صورتی باید انجام شود که اصول تعمیرات را درک کرده باشید یا ممکن است مشکلات به‌راحتی پیش برود.

 

گیربکس‌های اتوماتیک

از سوی دیگر، گیربکس‌های اتوماتیک به تعامل کمتری با راننده نیاز دارند و رانندگی راحت‌تر می‌شود. گیربکس‌های اتوماتیک بسته به دور موتور به‌تنهایی دنده‌ها را انتخاب می‌کنند. رانندگان نیازی به انجام هیچ کاری ندارند، به‌جز «درایو»، «پارک» یا «معکوس». گیربکسی که به‌تنهایی دنده‌ها را تعویض می‌کند، زمانی لوکس محسوب می‌شد. بااین‌حال، امروزه، آنها به‌طور گسترده در دسترس همه دارندگان خودرو هستند. کل سیستم پیچیده‌تر است و بنابراین نیاز به مهارت‌های تخصصی برای تعمیر دارد.

به‌طور خلاصه، دو نوع گیربکس اتوماتیک وجود دارد: اتوماتیک سنتی و اتوماتیک دوکلاچه. یک اتوماتیک سنتی از طریق مبدل گشتاور هیدرولیک به موتور متصل می‌شود، درحالی‌که یک کلاچ دوگانه به یک جفت کلاچ متکی است.

هنگامی‌که شما یک ماشین اتوماتیک رانندگی می‌کنید، نیازی به تعویض دنده ندارید که البته مزایای زیادی را ارائه می‌دهد. با تنها دو پدال، یک اتوماتیک معمولاً راحت‌تر از یکدستی رانندگی می‌کند و عملاً خاموش کردن موتور غیرممکن است. یک اتوماتیک نیز معمولاً به تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به دستی نیاز دارد و عملکرد و کارایی بیشتری را ارائه می‌دهد.

 

چرا تعمیرات اتوماتیک به مهارت متخصصان گیربکس خودرو نیاز دارد؟

خرید و تعمیر خودروهای اتوماتیک نسبت به گیربکس‌های دستی گران‌تر است و این به این دلیل است که گیربکس‌های اتوماتیک ذاتاً پیچیده‌تر از گیربکس‌های دستی هستند. ازآنجایی‌که قطعات متحرک بیشتر و قطعات منحصربه‌فرد دارند، واقعاً جای تعجب نیست که آنها بسیار پیچیده‌تر هستند – و بنابراین تعمیر آنها معمولاً گران‌تر از گیربکس‌های دستی است. آنها همچنین به قطعات جایگزین و نیروی کار بیشتر، همراه بامهابت‌های تخصصی بیشتری نیاز دارند.

البته، عادات رانندگی فردی و تعمیر و نگهداری کلی سیستم تأثیر زیادی بر میزان نیاز خودرو به تعمیر گیربکس خواهد داشت. یک نکته خوب که باید در نظر داشت این است که گیربکس‌های دستی معمولاً راحت‌تر فرسوده می‌شوند، فقط به این دلیل که راننده به‌صورت دستی دنده و پدال‌ها را کنترل می‌کند و بنابراین ممکن است قطعات (ازجمله دنده‌ها و کلاچ) سریع‌تر فرسوده شوند. بااین‌حال، این بدان معنا نیست که گیربکس‌های اتوماتیک در طول زمان از سایش و پارگی معاف هستند. با توجه به پیچیدگی سیستم، آنها نیاز به مهارت‌های تخصصی بیشتری دارند.

 

تعمیرات و مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک شما یک سیستم حیاتی در وسیله نقلیه شما است و بنابراین، هنگامی‌که مشکلی پیش می‌آید، مهم است که با یک متخصص ماهر تماس بگیرید. ممکن است تعجب کنید اگر متوجه شوید که گیربکس اتوماتیک ممکن است هزینه بیشتری برای تعویض نسبت به موتور داشته باشد و بنابراین بسیار مهم است که توجه داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که گیربکس شما همیشه در بهترین شرایط کار قرار دارد. در زیر برخی از مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک آورده شده است:

ماشین در دنده پاسخ نمی‌دهد

اگر خودروی خود را در حالت «درایو» یا «معکوس» قرار دهید و تأخیری وجود داشته باشد یا خودرو اصلاً درگیر نشود، ممکن است مایع شما مشکل داشته باشد. این امکان وجود دارد که خواص محافظتی در سیال کاهش‌یافته و غلیظ شده باشد. از طرف دیگر، ممکن است مشکل سیستم کامپیوتری باشد.

احساس ساییدن یا لرزش هنگام در دنده

گیربکس اتوماتیک شما باید هنگام تعویض دنده به دنده به نرمی و بدون درز کار کند. اگر هنگام تعویض دنده احساس ساییدگی، لرزش یا لیز خوردن می‌کنید، روی دستان خود مشکل دارید. ممکن است چرخ‌دنده‌های شما آسیب ببیند و به‌مرورزمان مشکل بدتر شود. برای اطمینان از ایمن بودن ماشین شما، از یک متخصص گیربکس حرفه‌ای کمک بگیرید.

گیربکس چانگان شما صداهای عجیبی ایجاد می‌کند

اگر به‌طور ناگهانی متوجه صداهای عجیب‌وغریب از زیر ماشین خود شده‌اید، این نشان‌دهنده این است که شما با مشکلی در گیربکس روبرو هستید. صدای ناله، هق‌هق و زمزمه همگی نشان‌دهنده مسائل مختلفی است. صداهای کوبنده نشانه این است که ممکن است یک قسمت داخلی در انتقال شما منتشر شود. اگر چنین است، بسیار مهم است که فوراً یک متخصص واجد شرایط آن را بررسی کند. صداهای دیگر ممکن است نشان‌دهنده مشکلات مربوط به مایع گیربکس شما باشد.

می‌توانید بوی سوختگی را حس کنید

اگر در هنگام رانندگی بوی سوختگی احساس می‌کنید، این‌یک دلیل قطعی برای نگرانی است. یکی از رایج‌ترین دلایل بوی سوختگی که از انتقال شما می‌آید، گرم شدن بیش‌ازحد مایع است. این ممکن است به این دلیل باشد که اصطکاک باعث شکسته شدن قطعات و تجمع زباله و لجن می‌شود. درمجموع، این مسائل می‌تواند باعث شود که انتقال شما به‌طور کامل خراب شود.

اگر بوی سوختگی به مشام می‌رسد، حتماً توسط یک متخصص آن را بررسی کنید. گاهی اوقات علت فقط پایین بودن سطح مایع انتقال است. بااین‌حال، این نیز نشانه‌ای است که شما نشت دارید.

 

متخصصان کلاچ و گیربکس: متخصصان گیربکس اتوماتیک

اگر گیربکس اتوماتیک شما نیاز به تعمیر دارد یا نیاز به بازرسی دارید، لازم نیست به تیم مجرب و حرفه‌ای متخصصان کلاچ و گیربکس ما مراجعه کنید. ما طیف وسیعی از خدمات گیربکس اتوماتیک را در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی ارائه می‌دهیم، ازجمله تعمیر و بازسازی گیربکس اتوماتیک. چه گیربکس چانگان شما نیاز به تعمیر داشته باشد و چه به دنبال تعمیرگاهی برای بازسازی کامل آن هستید، ما متخصصانی هستیم که باید به آنها مراجعه کنید. ما همچنین می‌توانیم واحدهای بازسازی‌شده را تأمین و جاسازی کنیم

در اتومات، خود موتور به چیزی به نام مبدل گشتاور متصل می‌شود و این امکان را به موتور خودرو می‌دهد که حتی زمانی که چرخ‌های خودرو ثابت هستند، بچرخد. در داخل جعبه‌دنده، دوچرخ دنده وجود دارد که دوچرخ دنده دیگر به دور آنها می‌چرخند و همه این‌ها در اطراف یک حلقه دنده مرکزی اتفاق می‌افتد. پس‌ازآن روش کار نسبتاً ساده است. اجزای مختلف قادر به چرخش هستند و با تغییر اجزایی که در هر زمان می‌چرخند، به خودرو اجازه می‌دهد تا به نسبت‌های مختلف دنده‌ای به همان روشی که هنگام رانندگی نسخه دستی انجام می‌دهید دست یابد. به‌عبارت‌دیگر خودرو با مکانیک‌های ساده قادر به انتخاب دنده‌های صحیح است.

 

تعمیر تخصصی گیربکس چانگان

تعمیر گیربکس چانگان تخصص اصلی تکنسین‌های ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی است، تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار تخصصی و فرایندی حساس است. اگر تعمیر گیربکس چانگان به فرد متخصص سپرده نشود، احتمال خرابی سایر قطعات بالا می‌رود و هزینه تعمیرات چندین برابر حالت معمول می‌شود.

تعمیر گیربکس چانگان خود را جدی بگیرید، تعمیر گیربکس چانگان کار هر فردی نیست، خودروهای چینی حساسیت بیشتری دارند و تعمیر گیربکس آن‌ها نیز کار هر فردی نیست. تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با دارا بودن سابقه و تکنسین‌های زبده خود در خدمت شما عزیزان است تا گیربکس چانگان خودروی شمارا با بهترین کیفیت و کمترین هزینه تعمیر و سرویس کند. همه خودروی‌های چانگان باید در فواصل زمانی معین و منظم سرویس شوند، هر سرویس گیربکس اتوماتیک چانگان باید حداقل هر 35000 کیلومتر یک‌بار انجام شوند.

 

ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تضمین می‌کنیم:

قطعات اصلی گیربکس چانگان

متخصصین ما همیشه قطعات اصلی گیربکس اتوماتیک چانگان را که با استانداردهای دقیق آزمایش و طراحی‌شده استفاده می‌کنند تا تعمیر گیربکس چانگان شما به بهترین شکل ممکن انجام شود.

تکنسین‌های آموزش‌دیده گیربکس اتوماتیک

تکنسین‌های آموزش‌دیده و متخصص ما آموزش‌های تخصصی کافی را در مورد گیربکس اتوماتیک دیده‌اند، تکنسین‌های ما با رعایت ضمانت‌نامه خودروی شما با بهترین کیفیت و استانداردها تعمیر می‌کنند.

خودروبر رایگان

به جهت رفاه حال شما عزیزان درمجموعه ی گیربکس اتوماتیک دشتی خودروبر رایگان درمجموع قرار دارد و خودروی شمارا از هر نقطه‌ای در شهر به محل تعمیرگاه حمل می‌کنیم.

گارانتی مهرشده

تعمیر گیربکس چانگان شما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با ضامنت نامه مهرشده معتبر ارائه می‌شود.

تست و عیب یابی رایگان

تمامی ایرادات احتمالی در انواع گیربکس‌های اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی بدون دریافت هزینه بررسی می‌شوند.

سایر خدمات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی عبارت‌اند از:

تعویض روغن گیربکس

تعویض فیلتر گیربکس

سرویس دوره‌ای گیربکس اتوماتیک

شناسایی گیربکس اتوماتیک خودروی شما

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *