تعمیر گیربکس آریو

تعمیرگاه گیربکس آریو

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس آریو به عنوان یک خودروی مونتاژی در ایران نسبت به سایر خودرو‌های چینی و به طور کلی خارجی بیشتر انجام می‌شود، هر چند که تعمیرگاه تخصصی در این حوزه بسیار محدود هستند، با توجه به این امر تعمیر گیربکس آریو تخصصی و سخت شده است.

 

علائم لغزش و خرابی گیربکس آریو

صدای بلند/لرزش عجیب: ارتعاشات نشانه رایجی از لیز خوردن گیربکس دستی هنگام شتاب گیری است و اغلب اوقات با صدای بلند ساییدن همراه است. همچنین می‌تواند صدای ناله عجیبی را هنگام رانندگی ایجاد کند.

در هر صورت، ارتعاشات می‌تواند نشان دهنده چندین مشکل دیگر در خودروی شما باشد، مانند شل بودن براکت‌های اگزوز، مشکلات ترمز، پایه‌های گیربکس، پایه موتور، سیستم تعلیق و غیره. بنابراین، هنگام مشاهده صدای عجیب و غریب، ضروری است با مکانیک خود مشورت کنید.

تعویض دنده سخت: این امر در گیربکس‌های نیمه اتوماتیک و اتوماتیک رخ می‌دهد. اگر تعویض دنده‌های مختلف برایتان دشوار است یا گیربکس اصلاً وارد دنده‌ای نمی‌شود، این نشانه‌ای از لغزش گیربکس یا مشکلات کلاچ یا اجزای گیربکس داخلی است. سطح پایین روغن معمولا باعث این امر می‌شود.

 

نحوه تعمیر گیربکس لغزنده

اگر مقصر نشتی گیربکس، روغن سوخته یا سطح پایین روغن باشد. می‌توانید آن را با بررسی وضعیت و وضعیت روغن و سرپوش کردن یا تعویض آن (در صورت نیاز) یا با رفع نشتی‌ها اصلاح کنید.از طرف دیگر، مسائلی مانند تعویض دنده‌ها، تنظیم یا تعویض باندهای گیربکس و تنظیم یا تعویض کلاچ‌ها نیاز به پایین آوردن یونیت گیربکس برای تعمیرات اساسی یا تعویض کلاچ دارند.

تعمیرگ یربکس آریو تخصصی نیاز به رویه‌های پیچیده و تجربه دارد. از این رو، راهنمایی شما برای رفع یک کار پیچیده در مقاله‌ای مانند این آسان نخواهد بود. مگر اینکه متخصص گیربکس باشید، باید با یک مکانیک متخصص برای تعمیر خودروی آریو خود مشورت کنید.

 

سوالات متداول

یک گیربکس آریو پس از شروع لغزش چقدر طول می‌کشد؟

همه گیربکس‌های اتوماتیک دارای سطحی از لغزش هستند. مردم تمایل دارند بگویند که گیربکس آریو لغزشی دارند تنها زمانی که شروع به احساس کنند. لغزش زمانی که شروع به احساس کردید و دوباره تا چه حد به یک نگرانی مهم تبدیل می‌شود.

گیربکس‌های اتوماتیک از مبدل گشتاور استفاده می‌کنند که با فشار روغن کار می‌کند. گفته می‌شود، نشت روغن یا سطح ناکافی روغن باعث لغزش می‌شود. یک لغزش قابل توجه نشان دهنده یک ترننی شکست خورده است. و می‌تواند کمتر از 200 مایل یا تا 10000 مایل را طی کند.

 

آیا مبدل گشتاور خراب صدای تق تق می‌دهد؟

اگر پیچ‌های مبدل گشتاور شل شده باشید، یک TC بد صدای عجیبی مانند ضربه پیستون یا میله ضربه‌ای ایجاد می‌کند. اما این فقط مبدل گشتاور است که به صفحه فلکس برخورد می‌کند. رفع این صدا فقط به سفت کردن پیچ و مهره‌ها نیاز دارد تا زمانی که هنوز چیزی را تحت تاثیر قرار نداده باشد.

 

آیا مبدل گشتاور خراب می‌تواند به گیربکس آریو آسیب برساند؟

بله. یک TC ضعیف می‌تواند باعث تخریب روغن گیربکس آریو، گرمای بیش از حد، و آسیب اصطکاک شود. هر چه بیشتر مشکلات مبدل گشتاور را نادیده بگیرید، باعث آسیب بیشتر به گیربکس می‌شود.

 

آیا روغن کم می‌تواند باعث تعویض سخت شود؟

روغن دنده سطح پایین در سیستم گیربکس دستی شما می‌تواند باعث ایجاد مشکلات زیادی در خودروی شما شود، از جمله مشکل در تعویض دنده. هنگامی که به دلیل نشتی، عدم سرویس دهی یا عوامل دیگر در سطح روغن دنده شما کمبود وجود دارد، این شرایط می‌تواند مشکلاتی را در سیستم گیربکس آریو شما ایجاد کند و بر عملکرد روان سیستم شما تأثیر بگذارد.

دلیلش این است که دنده‌ها روغن کاری کافی ندارند که مانع حرکت آن‌ها می‌شود و تعویض دنده را برای شما دشوار می‌کند.

 

آیا فلاش گیربکس تعویض سخت را برطرف می‌کند؟

فلاش گیربکس ممکن است مشکلات چالش برانگیز تعویض دنده را اصلاح نکند. شستشوی سیستم گیربکس از قبل نشان می‌دهد که وسیله نقلیه شما شروع به نشان دادن برخی از علائم خرابی گیربکس کرده است. اولین کار این است که سیستم خود را برای هر گونه نقص بررسی کنید. اگر برای مدت طولانی با سیستم گیربکس معیوب رانندگی کرده باشید، باعث آسیب یا آسیب‌های متعدد در سیستم می‌شود. بنابراین قبل از تخلیه سیستم خود باید آن را اصلاح کنید.

اما اگر مشکلات مربوط به سیستم گیربکس آریو خود را به اندازه کافی زودتر حل کنید، قبل از اینکه بر هر قطعه یا قسمتی تأثیر بگذارد، شستشوی سیستم شما می‌تواند این کار را انجام دهد، اما مطمئن شوید که با مواد شیمیایی شستشو نمی‌دهید. همیشه با روغن توصیه شده شستشو دهید.

تعمیر گیربکس آریو
تعمیر گیربکس آریو

چراغ گیربکس آریو چقدر جدی است؟

چراغ هشدار گیربکس در فورد فوکوس و سایر مدل‌های خودرو می‌تواند یک یادآور خدمات ساده باشد که به شما می‌گوید روغن گیربکس خود را تعویض کنید. با این حال، می‌تواند نشان دهنده مشکلات شدید اجزای گیربکس آریو داخلی باشد. بنابراین، باید چراغ گیربکس آریو را بررسی کنید و مشکل را برطرف کنید یا تعمیر و نگهداری لازم را انجام دهید. بنابراین، چراغ هشدار گیربکس آریو می‌تواند یک مورد شدید یا یک مشکل جزئی باشد.

 

اگر روغن گیربکس کم باشد چراغ موتور روشن می‌شود؟

چراغ چک موتور یکی از علائم رایج پایین بودن سطح روغن گیربکس آریو است. بنابراین، زمانی که چراغ هشدار موتور روی داشبورد نمایش داده می‌شود، بررسی سطح روغن گیربکس بسیار مهم است. ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که تفاوت

چراغ گیربکس با چراغ چک موتور چیست؟

هر زمان که رایانه خودرو مشکلات مربوط به گیربکس را تشخیص دهد، چراغ گیربکس روشن می‌شود، در حالی که هر زمان که سیستم مشکلات مربوط به موتور را تشخیص دهد، چراغ چک موتور روشن می‌شود. با این حال، هر زمان که روغن گیربکس شما تمام شود، هر دو چراغ می‌توانند روی داشبورد ظاهر شوند.

 

اگر روغن دنده عوض نشود چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که سیستم خود را سرویس نمی‌دهید یا روغن دنده خود را در زمان مناسب تعویض نمی‌کنید، ممکن است مشکلات متعددی در سیستم گیربکس شما ایجاد شود. این شامل؛  درگیر شدن کند دنده، تعویض سخت دنده‌ها، صداهای عجیب در حین دنده، گرم شدن بیش از حد سیستم گیربکس، مشکلات لیز خوردن دنده و سایر مشکلات گیربکس. بهتر است دوره توصیه شده برای تعویض روغن خود را پیگیری کنید تا از بروز هرگونه مشکلی در سیستم گیربکس یا سایر اجزای موتور جلوگیری کنید .

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تعمیر گیربکس آریو اتوماتیک براساس ساختار این گیربکس و علت خرابی توسط تکنسین‌های حرفه‌ای مجموعه و ابزار و دستگاه‌های به روز در فضایی مناسب انجام می‌شود. کلیه خدمات در مجموعه دشتی با ضمانت نامه یکساله معتبر ارائه می شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *