تعمیر گیربکس آلتیما

گیربکس آلتیما

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

هنگامی‌که نیسان برای اولین بار در اوایل دهه 2000 فناوری CVT را در خودروهای خود معرفی کرد، همه در مورد آن مشتاق بودند. مردم شروع به فکر کردن کردند که این گیربکس‌ها آینده دنیای خودرو خواهند بود.

مواردی مانند:

  • لرزش در هنگام شتاب
  • انتقال گرمای بیش‌ازحد
  • مشکل در شتاب گرفتن
  • خاموش شدن ناگهانی انتقال

.

گیربکس نیسان آلتیما

ازنظر شکایات، نیسان آلتیما 2002 مس توان آن را به‌عنوان خودرویی دانست که بیشترین میزان خرابی را داشته است. با خرابی سیستم موتور، مشکلات اگزوز و خرابی گیربکس، این مدل قطعاً امروزه ممنوع است. اگرچه مشکلات گیربکس آن‌قدر قابل‌مشاهده بود که نمی‌توان نادیده گرفت، اما تقریباً به‌اندازه مشکلات موتور نگران‌کننده نبود.

مالکان گزارش دادند که موتور روغن زیادی می‌سوزاند، مبدل کاتالیزوری به‌راحتی خراب می‌شود، واشر سر منفجر می‌شود – و قبل از اینکه متوجه شوند، کل موتور باید تعویض شود.

با ترکیبی از خطاهای انتقال و خرابی پیشرانه، مشکلات انتقال در آلتیما 2002 بسیار ناامیدکننده بود. این مدل هنگام شتاب گیری به‌شدت تکان می‌خورد و در وهله اول خطرات سواری با آن را افزایش می‌داد.

 

گیربکس نیسان آلتیما 2003

آلتیما 2002 مسائل بسیار مشابهی با مدل‌های 2002 نشان داد. که ما را به این سؤال می‌رساند که آیا نیسان کاری برای حل مشکلات انجام داده است؟ موتور هنوز خیلی روغن می‌سوخت اما الآن مرتب خراب می‌شد. علاوه بر این، چراغ چک موتور در وسط رانندگی روشن می‌شود، حس‌گر میل‌لنگ از کار می‌افتد، و درمجموع، این نشانه قرمز بزرگی بود که مشکلات انتقال هنوز وجود دارد.

حتی با این مدل، مشکل گیربکس هم شامل گیربکس نیمه اتوماتیک و هم خودکار بود. بااین‌حال، در مقایسه با مدل‌های سال‌های دیگر، نیسان آلتیما 2003 بد نبود. به گفته مشتریان، با فشار دادن پدال گاز، ماشین می‌لرزد. درنتیجه دو تصادف، یک کشته و یک مجروح به نام آن رخ داد.

 

گیربکس نیسان آلتیما 2004

آلتیما 2004 ارتقاء قابل‌توجهی نسبت به سال‌های گذشته داشت. درواقع، هنوز هم بهتر از برخی از مدل‌های بعدی است که به‌طور خلاصه به آن‌ها خواهیم پرداخت. یک‌بار دیگر موتور به شرور تبدیل شد زیرا ماشین مملو از رنگ و نگرانی‌های الکتریکی بود. همان‌طور که گفته شد، مشکلات انتقال در این مدل به پایین‌ترین حد خود رسیده است

 

پس از سال 2004، نیسان امید مردم را جلب کرد. آن‌ها انتظار داشتند که شرکت نسبت به مدل قبلی پیشرفت کند و یک گیربکس کاملاً ارتقا یافته به آن‌ها ارائه دهد. بااین‌حال، نیسان تحت تأثیر قرار نگرفت. افزایش آشکاری در شکایات باحالت آن سال وجود داشت. مسائل را می‌توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد – بدنه/رنگ، موتور و گیربکس.

تا آنجا که به مشکلات گیربکس مربوط می‌شود، این مشکلات شامل تکان خوردن، لیز خوردن، تعویض دنده تقریباً و ازکارافتادن در حین رانندگی است. چند دلیل در پشت مشکلات گیربکس نشت مایع گیربکس، مشکلات شیرتر، کم بودن مایعات و خطاهای انتقال داخلی است.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس 206 در کرج

علاوه بر این، شکایات زیادی در مورد پیشرانه وجود داشت. شکایات کاربران بیشتر حول محور چسبیدن به زمین، از دست رفتن نیمی از فشار در شتاب، افت غیرطبیعی سریع کلاچ روی زمین و مشکلاتی بود که در تلاش برای جابجایی خودرو به حالت خنثی بود.

خودروهای گیربکس دستی معمولاً دارای مشکلات کلاچ هستند و مشکلی ندارند زیرا به‌سرعت قابل تعمیر هستند. چیزی که بسیاری نمی‌دانستند این است که گیربکس‌های اتوماتیک نیز می‌توانند مشکلات کلاچ را ایجاد کنند. این مشکلات معمولاً در مسافت 44000 مایلی رخ می‌دهد.

 

گیربکس نیسان آلتیما 2006

مشکلات انتقال CVT آلتیما برای مدل سال‌های 2006 تا 2007 کمتر از مشکلات گزارش‌شده برای سال‌های 2002 و 2005 بود. بااین‌حال، کاربران به‌زودی متوجه شدند که این فقط آرامش قبل از طوفان بوده است. سه مشکل اصلی در این دوره ثابت باقی ماندند – موتور، گیربکس و بدنه.

برای آلتیما 2006، مشکلات گیربکس شامل تکان خوردن و لغزش گیربکس، مشکلات مربوط به پیشرانه اتوماتیک و همچنین مشکلات مربوط به گیربکس دستی بود. 15 مورد خرابی گیربکس دستی و 8 مورد خرابی گیربکس اتوماتیک توسط NHTSA ذکرشده است. چندین گزارش حاکی از آن است که پدال کلاچ همچنان به زمین چسبیده است و پس از فشار دادن از بازگشت به‌جای اصلی خود خودداری کرده است.

مشکلات گیربکس نگرانی اصلی نیسان آلتیما 2007 بود. به‌طور خاص، روند خرابی گیربکس CVT در سال جاری در تاریخ نیسان مشخص‌شده است. مشکلات از حدود 100000 مایل شروع می‌شود. هزینه تعویض گیربکس CVT نیسان آلتیما 2007 بالابود و میانگین آن 4000 دلار بود.

نیسان آلتیما 2008 به تبعیت از نسل قبلی خود، روند معیوب خرابی گیربکس را در حدود همان 100000 مایل داشت. با توجه به هزینه‌های بالای تعمیر، مشکلات انتقال در این مدل‌های خاص شدید است، اما به‌طور مکرر گزارش نمی‌شود.

 

گیربکس نیسان آلتیما 2009

در این مرحله، ممکن است فکر کنید که نیسان اصلاً تلاشی نکرده است، زیرا آلتیما 2009 نسبت به مدل سال 2006 تا 2008 آلتیما مشکلات بیشتری داشت. دسته جدیدی از این موضوع اضافه شد – مشکلات فرمان. در کنار مشکلات انتقال، آلتیما 2009 یک شکست دیگر در پایان نیسان بود.

به دلیل مشکلات گیربکس، رانندگان در هنگام شتاب گرفتن، لرزش، خرابی گیربکس، صدای بلند همراه با افزایش سرعت و مشکل در تعویض دنده را در حین رانندگی تجربه می‌کنند. مشکلات معمولاً در حدود 80000 مایل ظاهر می‌شوند و انتظار می‌رود برای رفع آن 2500 دلار هزینه کنید. شما می‌توانید یک گیربکس کاملاً جدید تهیه کنید که قیمت آن تا 1000 دلار است.

 

گیربکس نیسان آلتیما 2010

یک پیشرفت بسیار خوشایند نسبت به سال‌های گذشته، آلتیما از مدل سال‌های 2010 تا 2012 آن‌قدرها هم معیوب نبود. بااین‌حال، هنوز کمبودهایی وجود داشت که لازم به ذکر است. لوازم جانبی داخلی همراه با خطاهای الکتریکی و موتور به مشکلی برای نیسان آلتیما 2010 تبدیل شد.

نیسان آلتیما 2011 دقیقاً همان مشکلات گیربکس مدل سال 2009 را داشت – خرابی گیربکس و صدای ناله شدید در هنگام شتاب گیری. نزدیک به علامت 100000 مایل، روند معیوب مشکلات انتقال جرقه می‌زند. هزینه تعمیر در این مورد به‌طور متوسط 4000 دلار است.

بیشتر بخوانید:  علت تقه در گیربکس اتوماتیک

روند نقص انتقال در سال 2012 نیز ادامه یافت و معمولاً از 100000 مایل شروع می‌شد. با هزینه‌های سنگین تعمیر، این مدل خودرویی با تعمیر و نگهداری بالا است. اما این حتی بدترین هم نیست…

براساس عواملی مانند میانگین مسافت پیموده شده و هزینه تعمیر، نیسان آلتیما 2013 بدترین مدل آلتیما تا به امروز است. عمده‌ترین مشکلات این مدل شامل ایرادات گیربکس، لوازم داخلی، خطاهای فرمان، خرابی شیشه‌ها و بخاری و مشکلات معمول انتقال است.

گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد که آلتیما چگونه در حین رانندگی می‌لرزد و مردد می‌شود و تجربه‌ای ناراحت‌کننده را ارائه می‌دهد. حتی بسیاری از صاحبان خودرو می‌گویند که سرعت کمتر یا بیشتر از حد معین باعث می‌شود که خودرو تکان بخورد.

 

گیربکس نیسان آلتیما 2013

مشکل سوم  گیربکس این است که دنده در پارک گیر می‌کند. یکی از رایج‌ترین علائم خرابی گیربکس، مشکل در تعویض دنده است. اگر گیربکس نشتی داشته باشد، کل سیستم انتقال ممکن است بیش‌ازحد گرم شود. اگر احساس می‌کنید این‌طور است، بهترین راه‌حل فشار دادن دکمه آزادسازی اضطراری است. در غیر این صورت، می‌توانید مجموعه شیفتر را تعویض کنید.

تعمیر گیربکس نشتی نیاز به زمان زیادی ندارد، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در اسرع وقت این کار را انجام دهید. نباید بیش از 150 تا 200 دلار هزینه داشته باشد، اما میانگین هزینه تعمیر آلتیما 2013 440 دلار است. انتظار می‌رود که آن را در حدود 72000 مایل ببینیم. ما به آن در مقیاس درجه‌بندی شدت 7.5 امتیاز می‌دهیم.

مالکان از خرابی گیربکس و ارتعاشات مربوط به CVT شکایت داشتند. همراه با صدای ناله ناشی از پمپ‌های فرمان برق و همچنین خرابی شیشه جلو به دلیل طراحی بد، مشکلات انتقال فقط بزرگ‌تر شد.

متأسفانه، هم برای نیسان و هم برای کاربران آن، مدل‌های 2014 و 2015 مشکلات مشابه مدل‌های گذشته خود را داشتند.

 

علائم خرابی گیربکس نیسان آلتیما

اگر می‌خواهید برآورد خوبی از هزینه‌های تعمیر مشکلات گیربکس نیسان خود داشته باشید، باید با علائم بد گیربکس CVT به‌خوبی آشنا شوید. شما می‌توانید به‌طور بالقوه یک رانندگی طولانی از تعداد زیادی از مسائل دورباشید.

 

هزینه تعویض گیربکس نیسان آلتیما CVT

علائم شماره 1: صداهای بلند

بارزترین نشانه وجود مشکل در گیربکس CVT صداهای بلندی است که از زیر کاپوت منتشر می‌شود. اگر می‌توانید صداها را بشنوید (و آن‌ها به شکلی بسیار عجیب بد هستند)، در آن زمان است که می‌دانید مشکلات قابل‌توجهی وجود دارد. صدای آن به‌اندازه‌ای بلند خواهد بود که سایر سواران داخل ماشین شما بتوانند آن را بشنوند.

باگذشت زمان و استفاده، گیرهایی که در گیربکس‌های CVT حضور دارند به‌تدریج خراب می‌شوند و درنتیجه صداهایی در هنگام تعویض دنده ایجاد می‌شود. دنده از حالت بیکار خود خارج می‌شود یا می‌توانید ماشین را در حالت دنده بالا قرار دهید و صدا شروع می‌شود.

 

علائم شماره 2: زباله در مایع

اگر می‌توانید آلودگی‌ها یا زباله‌هایی را ببینید که در مایع گیربکس نیسان CVT شناور هستند، باید بدانید که مشکلی در آن وجود دارد. اگر بوی بدی دارد و رنگ قهوه‌ای تیره یا سیاهی به خود گرفته است، این‌یک سیگنال مطمئن است. حتی اگر خودروی شما کاملاً سالم باشد، باید مراقب مایع گیربکس باشید. طولی نمی‌کشد که مشکلات ایجاد می‌شوند.

بیشتر بخوانید:  لوازم استوک گیربکس اتوماتیک

 

علائم شماره 3: بوی سوختگی

اگر هنگام روشن کردن خودرو از زیر کاپوت بوی سوختگی به مشام می‌رسد، نشانه گرم شدن بیش‌ازحد گیربکس CVT است. تشخیص و رفع این مشکل قبل از تشدید آن بسیار مهم است و گرمای بیش‌ازحد می‌تواند به قطعات گران‌بهای داخلی خودرو شما آسیب برساند.

بینی تیز نگه دارید. بوی پوسیدگی هنگام روشن کردن ماشین می‌گوید که وسیله نقلیه یک خطر احتمالی آتش‌سوزی است. آگاهی از اینکه چه چیزی خوب است و چه چیزی خوب نیست می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت، پول و مهم‌تر از آن در زندگی نوبت.

 

علائم شماره 4: نشتی مایع

روغن گیربکس  ماشین را ثابت و صاف نگه می‌دارد. اگر هر یک از آن‌ها به داخل خودرو نشت می‌کند، خواه مایع خنک‌کننده یا گیربکس باشد، باید فوراً نشتی را بررسی کنید. اما این باید بخشی از برنامه نگهداری منظم شما باشد تا بهترین نتایج را به دست آورید. نشتی طولانی‌مدت می‌تواند به گیربکس یا موتور در خارج از محدوده آسیب برساند و منجر به نیاز به تعویض شود. نیازی به گفتن نیست که هزینه‌ها سر به فلک می‌کشد.

 

علائم شماره 5: تأخیر درحرکت

اگر تأخیر عجیبی درحرکت ماشین شما وجود داشته باشد، نیسان نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. فرض کنید اگر دنده عوض می‌کنید یا در وسط رانندگی با سرعت‌بالا هستید، ماشین متوقف می‌شود. این مشکلات در صورت بی‌توجهی می‌توانند درنهایت بر هزینه‌های تعمیر بی افزایند.

اگر احساس می‌کنید ماشین شما مانند قبل پاسخگو نیست، وقت خود را برای چک کردن آن تلف نکنید. ممکن است در مایع گیربکس یا گیربکس مشکلی وجود داشته باشد.

 

علائم شماره 6: موج موتور

یکی دیگر از علائم مشکلات گیربکس CVT بالا رفتن موتور است. این‌یک مشکل رایج در خودروها است و ممکن است به دلیل مایع انتقال آلوده بالا بیاید. ماشین شروع به‌شتاب گیری ناموزون می‌کند، به جلو حرکت می‌کند و حتی ناگهان اوج می‌گیرد. دِرَخش گیربکس را انجام دهید تا مشکلات افزایش ناگهانی موتور برطرف شود. این می‌تواند هزینه‌های کلی تعمیر گیربکس را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

علائم شماره 7: دیسک‌های کلاچ فرسوده

آخرین اما نه کم‌اهمیت، دیسک‌های کلاچ نیسان آلتیما را بررسی کنید. اگر فرسوده شده‌اند، این نشانه این است که ماشین شما نیاز به معاینه دارد. بااین‌حال، به خاطر داشته باشید که پس از استفاده طولانی‌مدت، ارزش آن‌ها کاهش می‌یابد. دیسک‌های کلاچ مانند لنت ترمز شما هستند. آن‌ها با موادی پوشانده شده‌اند که باعث افزایش اصطکاک می‌شوند تا از گرم شدن بیش‌ازحد به دلیل مالش مداوم جلوگیری کنند.

هنگامی‌که کلاچ را جدا کردید، به لطف اصطکاک بیرونی، می‌توانید ماشین را به‌آرامی تعویض کنید. اما، اگر دیسک کلاچ به‌درستی کار نکند، ماشین به‌سرعت بیش‌ازحد گرم می‌شود.

تعمیر گیربکس آلتیما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی همانند سایر خودروهای خارجی به‌صورت تخصصی و به کمک استادکاران متخصص و خبره ما انجام می‌شود. برای اطمینان خاطر شما عزیزان کلیه خدمات با ضمانت‌نامه کتبی ارائه می‌شوند و تمامی خدمات مربوط به گیربکس آلتیما شامل این تضمین می‌شوند.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *