شایع ترین مشکلات گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتومات

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

گیربکس‌های اتوماتیک اکنون به‌عنوان یک شاهکار مهندسی در نظر گرفته می‌شوند و دائماً در حال بهبود هستند. جایی که درگذشته اغلب هنگام تعویض دنده‌ها قدرت کوتاهی از دست می‌رفت، گیربکس‌های امروزی می‌توانند بدون توجه به دنده‌ها تغییر کنند. بااین‌حال، این پیشرفت فنی مشکلاتی را نیز به همراه دارد که نباید کم‌اهمیت جلوه داده شوند.

در مقایسه با سیستم‌های مکانیکی، مانند تعویض دنده دستی، گیربکس‌های اتوماتیک الکترونیکی بسیار مستعد خطا هستند. خوشبختانه این خطاها به‌طور ناگهانی ظاهر نمی‌شوند و گیربکس اتوماتیک نشان‌دهنده آسیب به گیربکس از طریق علائم یا صداها است. اگر به این نکته توجه کنید، می‌توانید علائم آسیب گیربکس را در گیربکس اتوماتیک حتی قبل از بدترین سناریو تشخیص دهید.

 

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

تکان خوردن در طول فرآیند تعویض قابل‌توجه است، متوجه کاهش قدرت می‌شوید یا خودرو شتاب نمی‌گیرد و صداهای غیرعادی از سمت گیربکس می‌شنوید.

اگر یک یا چند مورد از این علائم را مشاهده کردید، این می‌تواند نشانه آسیب گیربکس باشد و باید گیربکس اتوماتیک خود را توسط یک متخصص بررسی کنید.

 

خودروی اتوماتیک با آسیب گیربکس

اگر مشکلی پیدا کردید، به فرد تماس مناسب نیاز دارید. مشکل تعمیر گیربکس اتوماتیک این است که هر کارگاهی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. این بسیار پیچیده‌تر از گیربکس دستی است و بنابراین به تخصص خاصی نیاز دارد.

بااین‌حال، می‌توانید با مراجعه مستقیم به یک متخصص تعمیر گیربکس، مقدار زیادی پول صرفه‌جویی کنید. تجربه و تجهیزات ویژه عیب‌یابی را بسیار کارآمد و درنتیجه مقرون‌به‌صرفه می‌کند. بااین‌حال، هزینه تعمیر به عیب واقعی بستگی دارد. تعمیرات ارزان‌قیمتی مانند تعویض باند ترمز یا آب‌بندی وجود دارد، اما اگر عیب پیچیده‌تر باشد،هزینه تعمیر گیربکس افزایش پیدا می‌کند.

البته هنوز امکان تعویض گیربکس وجود دارد. بااین‌حال، این نوع به‌طور قابل‌توجهی گران‌تر است. با یک گیربکس کاملاً جدید، می‌توانید به‌سرعت وارد محدوده چهاررقمی شوید.

 

شایع‌ترین علل خرابی گیربکس اتوماتیک

آب در گیربکس اتوماتیک

مشکلات تعویض با گیربکس اتوماتیک گرم شونده (احتمالاً عملکرد در حالت سرد مخدوش می‌شود)

وقتی هوا سرد است خودرو اصلاً روشن نمی‌شود

گیربکس اتوماتیک در زمان سرد به‌درستی جابجا نمی‌شود (احتمالاً پس از 2 کیلومتر عملکرد کامل گیربکس اتوماتیک بازیابی می‌شود)

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس تالیسمان

مبدل گیربکس اتوماتیک صدا ایجاد می‌کند

پس از تعویض روغن خودرو دیگر رانندگی نمی‌کند

روغن دنده سوخته است

روغن دنده مشکی است

تراشه‌ها در روغن گیربکس اتوماتیک قرار دارند

خودرو به عقب نمی‌رود

خودرو فقط با یک‌دنده حرکت می‌کند

صفحه‌نمایش یک پیام خطا از گیربکس اتوماتیک را نشان می‌دهد

گیربکس اتوماتیک به‌خوبی تعویض می‌کند، اما عملکرد تیپ ترونیک مختل می‌شود

گیربکس اتوماتیک در هنگام تعویض دنده دور خود را افزایش می‌دهد

گیربکس اتوماتیک به دنده پنجم تغییر نمی‌کند

موتور غرش می‌کند اما گیربکس اتوماتیک تعویض نمی‌کند

نشانگر دنده دارای پس‌زمینه قرمز است

صدای بلند از گیربکس اتوماتیک

هنگامی‌که “D” وارد می‌شود، گیربکس اتوماتیک ضربه می‌زند

خودرو فقط با دنده سه حرکت می‌کند

ظرف روغن نشتی دارد

گیربکس اتوماتیک نشتی دارد

گیربکس اتوماتیک دیگر تعویض نمی‌کند

فلاشینگ لازم برای گیربکس اتوماتیک

تعویض روغن لازم برای گیربکس اتوماتیک

نوار ترمز گیربکس اتوماتیک باید دوباره تنظیم شود

محفظه گیربکس باید تمیز شود

دیفرانسیل صدا ایجاد می‌کند

شیر برقی گیربکس خراب است

هنگام تعویض دنده می‌توان لرزش را احساس کرد

نمایشگر کامل گیربکس اتوماتیک روشن می‌شود و گیربکس وارد برنامه اضطراری می‌شود

گیربکس اتوماتیک در حالت ثابت در “D” و هنگام رانندگی با بار کم موتور تکان می‌خورد

مشکلات عمومی استارت ناشی از گیربکس اتوماتیک

مشکلات کیک داون

گیربکس اتوماتیک صدا ایجاد می‌کند

به‌عنوان‌مثال، اگر گیربکس اتوماتیک هنگام شتاب گیری سوت می‌زند یا صداهای غیرمعمول دیگری در هنگام در حال حرکت یا رانندگی ایجاد می‌کند، ممکن است مشکل به دلیل آسیب تبدیل، آسیب دیفرانسیل، آسیب بلبرینگ یا آسیب سیاره‌ای در گیربکس باشد. یکی از عیوب معمولی در گیربکس‌های اتوماتیک سرعت‌بالای موتور است. سوئیچینگ موتور بهینه و صرفه‌جویی در مصرف سوخت همیشه ارائه نمی‌شود.

مشکلات کیک داون

مانند سایر تولیدکنندگان، در طول زمان به‌اصطلاح “کیک داون”، یعنی فشار دادن پدال گاز به سمت پایین تا توقف، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. اغلب می‌توان مشاهده کرد که خودرو باوجود قدرت قابل‌توجه موتور بیش از 100 اسب بخار واقعاً حرکت نمی‌کند، که می‌تواند منجر به فاجعه شود، به‌خصوص هنگام سبقت گرفتن.

مشکلات سایش

گاهی اوقات می‌توانید نشانه‌های واضحی از فرسودگی را در خودروهای بیش از 10 سال مشاهده کنید که باید در یک کارگاه تخصصی با هزینه‌های گزاف تعمیر شوند. عملیات سوئیچینگ اغلب چند ثانیه طول می‌کشد. صداهای تق‌تق نیز ممکن است با افزایش سن ایجاد شوند.

 

هزینه تعویض روغن گیربکس و شستشوی گیربکس چقدر است؟

اساساً فلاش گیربکس نیز بخشی از تعویض روغن گیربکس است. تفاوت بین این دو نوع در جزئیات نهفته است. هر دو روش کمک می‌کنند تا از آسیب گیربکس جلوگیری شود و سیستم اتوماتیک برای مدت طولانی‌تری زنده بماند.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس لیفان

هنگام تعویض روغن گیربکس، تمام روغن از گیربکس اتوماتیک خارج نمی‌شود، بلکه حدود نیمی از روغن استفاده‌شده در گیربکس حذف می‌شود. روغن جدید از آسیب رسیدن به گیربکس اتوماتیک جلوگیری می‌کند. بااین‌حال، ممکن است رخ دهد که رسوبات مختلف یا مشابه آن در اثر فرسودگی و پارگی در روغن وجود داشته باشد و در طولانی‌مدت منجر به آسیب شود.

 

تعویض روغن

بیشتر مشکلات گیربکس اتوماتیک را می‌توان نسبتاً سریع شناسایی کرد و حتی با یک تعویض ساده روغن آن را برطرف کرد. بهتر است مستقیماً به کارگاه خودرو بروید و مشکلات گیربکس فولکس‌واگن خود را به‌صراحت شرح دهید.

برای جلوگیری از آسیب رساندن به گیربکس اتوماتیک چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. این نکات از گیربکس اتوماتیک شما محافظت می‌کند و از آسیب جلوگیری می‌کند: مراقب روغن گیربکس باشید برای اینکه وسیله نقلیه خود را برای مدت طولانی روشن نگه دارید، باید همیشه روغن گیربکس کافی در دست داشته باشید. مطمئن شوید که روغن دنده‌ای است که به‌طور خاص توسط سازنده توصیه‌شده است. اگر سازنده فاصله زمانی تعویض را مشخص نکرده است، باید روغن گیربکس خودروی اتوماتیک را هر 80000 تا 100000 کیلومتر تعویض کنید تا آسیبی نبیند.

 

از تماس با زمین سخت خودداری کنید

با قطعه‌ای به حساس بودن گیربکس اتوماتیک، باید مراقب باشید که با زمین برخورد نکنید. این می‌تواند به‌سرعت منجر به آسیب دنده شود.

قبل از بارهای زیاد، ماشین اتوماتیک خود را گرم‌کنید

مانند یک ورزشکار رقابتی، انتقال شما به‌نوعی روتین گرم کردن نیاز دارد. برای اینکه به گیربکس آسیبی نرسد، ابتدا باید اجازه دهید خودکار گرم شود و سپس به‌سرعت یا با تریلر شروع به رانندگی کنید. گیربکس اتوماتیک شما مدت‌زمان زیادی دوام می‌آورد و در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کند.

 

گیربکس اتوماتیک چگونه سرویس می‌شود؟

مشتریان اغلب از نقص یا رفتار غیرمعمول تعویض دنده شکایت دارند که می‌توان آن‌ها را در حین تعمیر و نگهداری با تست درایو و استفاده از دستگاه‌های تشخیصی مختلف بررسی کرد. سرویس ممکن است شامل تعویض روغن گیربکس و شستشوی گیربکس باشد.

هنگام آبکشی یا آبکشی گیربکس اتوماتیک، نه‌تنها روغن با روغن جدید جایگزین می‌شود، بلکه گیربکس اتوماتیک نیز از داخل با پاک‌کننده‌های مخصوص کثیفی و باقی‌مانده‌ها تمیز می‌شود. این کار باعث می‌شود تا دنده‌ها را مانند روز اول تغییر دهید. هنگام تعویض روغن گیربکس، فیلتر روغن مربوطه نیز در صورت امکان ساختاری با فیلتر جدید تعویض می‌شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس mg

اگر تعمیر و نگهداری در حین برچیدن وسیله نقلیه انجام شود و نقصی پیدا شود، متخصص احتمالاً می‌تواند هزینه‌های تعمیر را از قبل تخمین بزند یا در صورت لزوم فوراً قطعه را تعمیر کند. اغلب تعمیر قطعات معیوب در مقایسه با تعویض کل قطعه ارزش دارد که کارگاه‌ها با خوشحالی انجام می‌دهند. در عملیات‌های ویژه، گیربکس‌های اتوماتیک حتی می‌توانند ازنظر فنی بهینه شوند یا در صورت نیاز با قطعات تقویت‌شده ارائه شوند.

 

چند وقت یک‌بار باید روغن گیربکس را تعویض کنید؟

بسیاری از سازندگان تبلیغ می‌کنند که روغن گیربکس در طول عمر خودرو دوام می‌آورد و از پر شدن مادام‌العمر صحبت می‌کنند و اظهار می‌کنند که تعویض روغن در گیربکس‌های دستی یا اتوماتیک ضروری نیست. بااین‌حال، اغلب تصور می‌شود که خودرو با گیربکس اتوماتیک طول عمر بسیار کوتاهی خواهد داشت.

برخی از سازندگان همچنین بیان می‌کنند که مشخصات به نحوه استفاده از خودرو بستگی دارد و ممکن است روغن گیربکس در شرایط رانندگی نامطلوب همچنان نیاز به تعویض داشته باشد. فاصله دقیق تعویض روغن برای خودروهای گیربکس دستی یا اتوماتیک ممکن است بسته به مدل خودرو و عادات استفاده متفاوت باشد.

باگذشت زمان، ساییدگی مواد و سایر آلاینده‌ها می‌توانند در روغن دنده جمع شوند یا روغن دنده دیگر نمی‌تواند الزامات را به دلیل کهنه شدن برآورده کند. کارشناسان گاهی اوقات توصیه می‌کنند که گیربکس را فقط پس از طی 60000 کیلومتر شستشو دهید تا از افزایش سایش گیربکس جلوگیری شود و از عمر طولانی قطعات اطمینان حاصل شود.

هنگام تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک، بسته به طراحی، مقدار مشخصی روغن قدیمی در گیربکس باقی می‌ماند. ناخالصی‌ها و سایش نیز می‌توانند در انتقال باقی بمانند. بنابراین توصیه می‌شود همیشه گیربکس را نیز شستشو دهید و باقیمانده‌ها و روغن‌های آلوده را از بین ببرید.

 

آیا هر کارگاهی می‌تواند گیربکس اتوماتیک را تعمیر کند؟

نه در صورت بروز نقص، بسیاری از کارگاه‌ها تعویض کامل قطعه را توصیه می‌کنند. این همیشه ضروری نیست. ازآنجایی‌که فناوری به‌طور قابل‌توجهی تغییر کرده است و بیشتر و بیشتر تقاضا می‌شود، قطعاً باید با یک شرکت متخصص مشورت شود.

 

از کجا بفهمم گیربکس اتوماتیک معیوب است؟

علائمی مانند تأخیر در جابجایی یا رفتار غیرعادی هنگام شتاب گیری اغلب نشان‌دهنده یک نقص است. یا قدرت موتور دیگر نمی‌تواند به‌طور کامل یا فقط در سرعت‌های خاص منتقل شود. متخصصین ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی هر نوع خرابی و مشکل در گیربکس اتوماتیک شما را شناسایی و با به‌روزترین روش‌های موجود رفع می‌کنند.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *