تعمیر گیربکس اتوماتیک با ضمانت 12 ماهه | تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک محلی تخصصی برای تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک است، در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تمرکز اصلی بر روی تعمیر و سرویس این دسته از گیربکس‌ها است، به همین دلیل کلیه افراد شغال مهارت، تخصص، دانش فنی و تجربه بالایی در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک دارند، درواقع شرط اصلی اشتغال در این تعمیرگاه‌ها دارا بودن شرایط ذکرشده به‌عنوان یک تعمیرکار گیربکس اتوماتیک است.

 

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس اتوماتیک نوعی گیربکس یا جعبه‌دنده است که می‌تواند به‌طور خودکار دنده‌ها را در حین حرکت خودرو تغییر دهد. سازندگان همچنین آن را به‌عنوان گیربکس خودکار یا AT، نیز می‌نامند. در خودروهای با گیربکس اتوماتیک، پدال کلاچ وجود ندارد. راننده فقط از طریق پدال گاز و ترمز می‌تواند ماشین را کنترل کند. رانندگی را خودروهایی که گیربکس اتوماتیک دارند بسیار راحت‌تر و بدون دردسر تر است.

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک زمان تعویض دنده است که سازندگان با در نظر گرفتن مناسب‌ترین چرخش‌های شتاب و گشتاور تنظیم می‌کنند و مشکلاتی را که ممکن است به دلیل خطای کاربر پیش بیاید و به مصرف سوخت خودرو کمک می‌کند، به حداقل برسانند. گزینه‌های دنده‌اتوماتیک خودروهای با فناوری‌های جدید روزبه‌روز عملکرد بهتری را به رانندگان خود ارائه می‌دهند.

هنگامی‌که به تعریف گیربکس اتوماتیک نگاه می‌کنیم، توصیف سیستمی را مشاهده می‌کنیم که در آن سرعت چرخش چرخ‌ها به‌تدریج برای یک دور موتور مشخص در هنگام رانندگی با وسیله نقلیه موتوری افزایش و کاهش می‌یابد. همچنین انواع مختلفی از گیربکس‌های اتوماتیک مانند DSG، CVT، EDC، MMT و TCT وجود دارد. اما اساساً ساختار مشابهی دارند. هم گیربکس اتوماتیک و هم گیربکس دستی ممکن است به‌مرورزمان به دلیل سایش مواد یا خطای راننده دچار مشکل شوند.

یک گیربکس خوب و بدون وقفه در تعویض روغن می‌تواند 150 تا 200 هزار کیلومتر را به‌راحتی طی کند. بزرگ‌ترین معایب خودروهای گیربکس اتوماتیک هزینه بالای سوخت، قطعات یدکی گران‌قیمت و هزینه نیروی کار در صورت خرابی است.

گیربکس‌های اتوماتیک ساختار پیچیده‌ای دارند. متأسفانه تشخیص ایرادات این دستگاه‌های پیچیده با روش‌های معمولی و کشف مشکلاتی که در حین رانندگی خودرو در حین تعمیر پیش می‌آید، مشکل است. به همین دلیل دستگاه‌های عیب‌یابی ویژه‌ای که در تمامی مدل‌ها و مدل‌های خودروها استفاده می‌شود تولیدشده است.

 

نحوه عملکرد گیربکس اتوماتیک

برای اینکه تعمیر گیربکس اتوماتیک به‌درستی و بدون نقص پیش برود باید تکنسین با نحوه عملکرد گیربکس اتوماتیک آشنایی کامل کافی داشته باشد، امری که در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک به‌صورت کامل رعایت می‌شود.

محبوب‌ترین نوع گیربکس اتوماتیک در خودروها نوع هیدرولیک آن است. بااین‌حال، خودروهای تجاری و صنعتی سنگین از دستگاه‌های مشابه اما بزرگ‌تر استفاده می‌کنند. گیربکس اتوماتیک از یک کوپلینگ مایع به‌جای کلاچ اصطکاکی استفاده می‌کند، با قفل‌کردن و باز کردن قفل چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای به‌صورت هیدرولیکی باعث تغییر دنده می‌شود.

بنابراین، یک گیربکس اتوماتیک دارای مجموعه‌ای مشخص از محدوده دنده است گیربکس اتوماتیک اغلب با یک ترمزدستی عرضه می‌شود که شفت خروجی گیربکس را قفل می‌کند. بنابراین در هنگام پارک کردن خودرو از حرکت به جلو یا عقب جلوگیری می‌کند. تعداد بالای قطعات داخلی در گیربکس اتوماتیک سبب می‌شود تا خرابی این گیربکس‌ها بیشتر از گیربکس‌های عادی یا همان دستی باشد، با توجه به تفاوت در ساختار این گیربکس‌ها تعمیرات گیربکس اتوماتیک فرایندی کاملاً تخصصی است و حتماً باید توسط افراد متخصص و آشنا به این حوزه انجام شود.

 

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی کلیه خدمات مربوط به تعمیر و سرویس انواع گیربکس اتوماتیک به‌صورت تخصصی انجام می‌شوند. تعمیرگاه گیربکس دشتی با دارا بدون دستگاه‌های به‌روز برای تعمیر انواع گیربکس‌های اتوماتیک و نیروی‌های متخصص هر نوع مشکل در گیربکس اتوماتیک خودروی شما را به‌صورت کامل رفع می‌کند. در تعمیرگاه دشتی کلیه خدمات با ضمانت ارائه می‌شوند، اگر پس از تعمیر هر نوع مشکل در گیربکس و بخش تعمیر شده ایجاد شود، بدون دریافت هزینه اضافی در تعمیرگاه دشتی بررسی و تعمیر می‌شود.

برخی از تعمیرات گیربکس دشتی عبارت‌اند از:

  • سنسور دور در دقیقه
  • سنسور هوا
  • فیلتر سوخت بد
  • حسگر سرعت
  • سیگنال کامپیوتر
  • سوئیچ MLPS

قطعات اصلی گیربکس اتوماتیک چیست؟

1- مبدل گشتاور

2- پمپ روغن

3- گروه‌های کلاچ دنده‌ای

4- محفظه گیربکس

5- گروه دنده‌های خورشیدی (سیاره‌ای)

6- بدنه شیر هیدرولیک (مغز هیدرولیک)

7- کامپیوتر کنترل الکترونیکی

 

استفاده و نگهداری گیربکس اتوماتیک چگونه است؟

گیربکس اتوماتیک نوعی گیربکس با بدنه آلومینیومی است که شامل عناصری مانند کنوکتور گشتاور، کلاچ، سروو، سیستم هیدرولیک، شیر برقی، مراحل سوپاپ و دنده می‌باشد. یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های گیربکس اتوماتیک زمان تعویض دنده است که سازندگان با در نظر گرفتن مناسب‌ترین چرخش‌های شتاب و گشتاور تنظیم می‌کنند و مشکلاتی را که ممکن است به دلیل خطای کاربر پیش بیاید و به مصرف سوخت خودرو کمک می‌کند، به حداقل برسانند. اگرچه دنده‌های اتوماتیک در مقایسه با دنده‌های دستی بر عملکرد خودروها تأثیر منفی می‌گذارند، اما گزینه‌های گیربکس اتوماتیک خودروهایی با فناوری‌های جدید روزبه‌روز شروع به ارائه عملکرد بهتر به رانندگان خود کرده‌اند.

درحالی‌که گیربکس‌های دستی برای انتقال نیرو از موتور به چرخ‌ها به کلاچ نیاز دارند، گیربکس‌های اتوماتیک این کار را از طریق یک سیستم حاوی روغن انجام می‌دهند که گشتاور را تبدیل می‌کند. در خودروهای با گیربکس نیمه اتوماتیک، تعویض دنده را می‌توان به‌صورت دستی و بدون کلاچ انجام داد، در این خودروها کلاچ توسط سیستم الکترونیکی یا خلاء کنترل می‌شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس تویوتا | تعمیر گیربکس اتوماتیک تویوتا با ضمانت یکساله

مانند هر قسمت از ماشین شما، گیربکس اتوماتیک نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. بسته به نوع خودرو و گیربکس، دوره‌های نگهداری موردنیاز را می‌توان در کتابچه راهنمای خودرو یافت. تعمیر و نگهداری کلی گیربکس بدین‌صورت که روغن و فیلتر گیربکس را هر 40000 کیلومتر یا هر 2 سال یک‌بار باید تعویض کنید. شما می‌توانید مسافت پیموده شده تعویض روغن خودروی خود را از دفترچه راهنمای گارانتی و تعمیر و نگهداری مشاهده کنید.

اگر تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک به‌موقع انجام نشود علاوه برافزایش مدت‌زمان موردنیاز برای تعمیر گیربکس، هزینه تعمیر نیز به‌شدت افزایش پیدا می‌کند.

 

چرا گیربکس خراب می‌شود؟

عمر گیربکس ممکن است به دلایل مختلف به پایان برسد. البته هر قطعه‌ای در خودرو عمر خاص خود را دارد. خرابی سیستم انتقال می‌تواند شما را ازنظر مالی کمی خسته کند.
خطاهای کاربر مانند تعویض نکردن صحیح دنده، تعویض دنده با نیم کلاچ عمر گیربکس و قطعات گیربکس را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. استفاده صحیح از وسیله نقلیه نتیجه دقت و تجربه راننده است. این در حالی است که رانندگی در زمین ناهموار آسیب زیادی به گیربکس و گیربکس وارد می‌کند. تعویض نکردن روغن گیربکس در زمانش هم‌روی سایش دنده‌ها و توپ‌ها و عمر گیربکس تأثیر می‌گذارد. نگهداری به‌موقع انتقال مهم است. استفاده از روغن گیربکس و مایع گیربکس بی‌کیفیت باعث خراب شدن چرخ‌دنده‌ها می‌شود. ترمز گیری ناگهانی و تعویض سریع دنده نه‌تنها باید دنده‌ها را خسته کند، بلکه باید موقعیت‌های مختلف را نیز در نظر گرفت. هنگام پارک کردن خودرو در سربالایی باید ترمزدستی را گرفته و دنده را به حالت خنثی برد.

 

رایج‌ترین خرابی‌های گیربکس اتوماتیک

فرسودگی هم‌زمان، تمام شدن روغن گیربکس، شکستن رنگ زردها به دلیل تعویض نامنظم دنده، خرابی ناشی از شکستن دنده به دلیل اولین کشیدن ترمزدستی هنگام پارک خودرو در سراشیبی و قرار ندادن خودرو در دنده مناسب، خلاص شدن خودرو در زمان پارک و ….

 

خطاهای گیربکس اتوماتیک چیست؟

در وسایل نقلیه موتوری، گیربکس اتوماتیک ممکن است به‌مرورزمان خراب شود. اما معمولاً خرابی سیستم گیربکس اتوماتیک قطعاً خطای کاربر است. اگر گیربکس به‌صورت درسا استفاده شود و تعمیرات و سرویس آن به‌موقع انجام شوند، هر نوع خرابی در گیربکس به‌سرعت شناسایی و رفع می‌شود.

 

چگونه می‌توان تشخیص داد که گیربکس ایراد دارد؟

گیربکس نوعی پیشرانه است، دنده‌ها و سیستم توپی گیربکس بسیار مهم است. دنده‌ها و توپ‌های گیربکس می‌توانند به‌مرورزمان فرسوده شوند. برای به تأخیر انداختن این سایش از روغن گیربکس استفاده می‌شود. اگر روغن گیربکس در زمان مناسب تجدید شود، می‌توان از چرخ‌دنده‌ها و توپ‌ها برای عمر بسیار طولانی‌تری استفاده کرد. اگر چرخ‌دنده‌ها و توپ‌های گیربکس منقضی شده باشند، تعویض می‌شوند.

 

گیربکس چه‌کاری انجام می‌دهد؟

گیربکس از دوشاخه، شفت و دنده تشکیل‌شده است. همه این قطعات با هماهنگی کار می‌کنند و به‌وسیله نقلیه اجازه می‌دهند در حالت ایستا استارت بزند، هنگام حرکت به جلو به عقب برود، هنگام حرکت‌به‌عقب به جلو برود و هنگام دویدن متوقف شود.

 

چرا گیربکس خراب می‌شود؟

اختلالات انتقال رایج است. این اختلالات معمولاً به دلیل عدم توانایی در تعویض صحیح دنده‌ها ایجاد می‌شود. نیمه گذاشتن دنده بدون تعویض کامل دنده باعث می‌شود در مدت‌زمان کوتاهی گیربکس خراب شود. اگرچه امروزه خودروهایی با گیربکس اتوماتیک تولید می‌شوند که این موضوع را به‌خوبی بهینه می‌کنند، اما اختلالات گیربکس و نقص گیربکس ناشی از اسکرول بیشتر در ساختار دنده‌اتوماتیک دیده می‌شود.

 

تغییر قیمت گیربکس

در صورت وجود ایراد در گیربکس، اگر این عیب مربوط به دنده‌های آستر متصل به گیربکس باشد، با اصلاح آن‌ها می‌توان مشکل را حل کرد. اما در صورت زیاد بودن ساییدگی، تعویض کامل گیربکس ضروری است. تعویض گیربکس معمولاً گران‌تر از تعمیر زنجیر تایم است. همچنین گیربکس‌های اتوماتیک کمی گران‌تر از گیربکس‌های دستی هستند. نکاتی برای افزایش عمر انتقال تعمیر و نگهداری گیربکس، روغن و فیلتر را به‌طور منظم انجام دهید. هنگام پارک کردن در سربالایی ابتدا ترمزدستی را فشار دهید. دنده‌ها را تا نیمه عوض نکنید.

 

چگونه می‌توان خرابی گیربکس نیمه اتوماتیک را شناسایی کرد؟

گیربکس‌های نیمه اتوماتیک نسخه‌های اتوماتیک گیربکس‌های دستی هستند. در گیربکس دستی، تعویض دنده توسط راننده توسط واحد الکتریکی در گیربکس نیمه اتوماتیک انجام می‌شود. بنابراین خرابی‌های گیربکس نیمه اتوماتیک علائمی مشابه خرابی گیربکس دستی که در بالا توضیح داده شد دارد

بااین‌حال، روش درک خرابی لنت فشار در خرابی‌های گیربکس نیمه اتوماتیک کمی متفاوت است. هنگام رانندگی با وسیله نقلیه، باید دنده را به حالت دستی ببرید و باید همان تست فوق را انجام دهید.

خرابی لنت فشار را می‌توان با بار ناگهانی روی پدال گاز خودرویی که به دنده دستی تغییر داده‌اید درک کرد. اگر این کار را درحالی‌که وسیله نقلیه در اتوماتیک است انجام دهید، نمی‌توانید درک کنید زیرا دنده به‌طور خودکار به دنده پایین تغییر می‌کند.

 

علائم نقص الکتریکی در گیربکس نیمه اتوماتیک

– قفل شدن در انتقال
– روشن نشدن وسیله نقلیه زمانی که دنده در حالت خنثی نیست.

 

چگونه می‌توان خرابی گیربکس اتوماتیک را شناسایی کرد؟

این باور عمومی وجود دارد که گیربکس اتوماتیک ضعیف است و سریع‌تر خراب می‌شود. وقتی به مدل‌های قدیمی نگاه می‌کنیم، اگرچه توجیه‌هایی وجود دارد، اما این باور به‌تدریج با پیشرفت فناوری و تجربه صنعت خودرو در گیربکس از بین رفته است. امروزه گیربکس‌های اتوماتیک دوام و دوام بیشتری نسبت به گیربکس‌های دستی دارند. زیرا خطای کاربر تأثیر کمتری روی گیربکس‌های اتوماتیک دارد. باید بدانید که در صورت استفاده از گیربکس اتوماتیک با یادگیری جزییات جزئی، با مشکلی مواجه نخواهید شد. نکته مهم در اینجا این است که خطای رانندگی نباید در استفاده از گیربکس اتوماتیک صورت گیرد.

ساده‌ترین راه برای درک خرابی گیربکس اتوماتیک و وضعیتی که همه می‌دانند و دنبال می‌کنند این است که آیا خودرو پس از تعویض دنده به وضعیت D تمایل به حرکت به جلو خواهد داشت یا خیر. اگر درحالی‌که دنده در حالت D است پای خود را از ترمز بردارید، خودرو باید به سمت جلو حرکت کند، هرچند آهسته. اگر از بین نرود، مشکل بزرگی نیست، اما قابل‌درک است که گیربکس در آینده دچار مشکل می‌شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس شاهین با ضمانت 12 ماهه | تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک شاهین

به همین ترتیب، وقتی پای خود را در حالت سربالایی از روی ترمز بردارید، خودرو نباید به سمت عقب حرکت کند و دنده در وضعیت D باشد.

درحالی‌که با وسیله نقلیه رانندگی می‌کنید، دنده با توجه به‌سرعت شما تعویض می‌شود. احساس این تعویض دنده درواقع بزرگ‌ترین علامت نقص است. هر احساس تعویض دنده به معنای خرابی نیست. در حین رانندگی باید تعویض دنده را حس کرده و در حافظه خود ثبت کنید. وقتی این احساس انتقال افزایش می‌یابد و ضربه‌ها و لرزش‌ها در انتقال‌ها رخ می‌دهد، بدانید که نقص در گیربکس نزدیک است.

روش‌های حفاظت از گیربکس‌های نیمه اتوماتیک، تمام‌اتوماتیک، DSG یا CVT در زیر ذکرشده است. به حداقل رساندن خطاهای راننده عمر انتقال را افزایش می‌دهد. اگر اشتباهاتی که در ادامه آورده خواهد شد مرتکب نشود، مشکل در گیربکس‌های اتوماتیک نسل جدید کمی مشکل خواهد بود.

  • تعویض دنده بدون فشار دادن دکمه تعویض دنده
  • حرکت‌های ناگهانی انجام دهید
  • قرار دادن ترمزدستی در وضعیت P قبل از اعمال (مخصوصاً در رمپ)

این مورد آخر درواقع مهم‌ترین چیز است، زیرا اکثر کاربران گیربکس اتوماتیک به این موضوع توجه نمی‌کنند، گیربکس و قطعات آن فرسوده شده و عمر آن‌ها کوتاه می‌شود. اگر می‌خواهید ماشین را در شیب رها کنید، دنده را به N تغییر دهید و ترمزدستی را فشار دهید. هنگامی‌که ترمزدستی درگیر است و اهرم تعویض دنده در N قرار دارد، پای خود را از روی ترمز بردارید. این باعث می‌شود که بار خودرو روی ترمزدستی قرار گیرد. سپس دوباره ترمز را فشار دهید و دنده را به P تغییر دهید. و درنهایت ماشین را متوقف کنید. سوختن به این صورت از بالا رفتن یا سرازیری شدن وزن خودرو روی گیربکس جلوگیری می‌کند.

با توجه به انواع گیربکس اتوماتیک شرح داده‌شده در بالا، علائم نقص عملکرد به‌گونه‌ای است که می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را مشاهده کنید. ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که شما حتی متوجه آن‌ها نشوید. چک کردن آن در زمان تعمیر و نگهداری دوره‌ای یکی از بهترین شرایط برای افزایش طول عمر گیربکس است. خدمات خودرو روغن گیربکس را بدون اینکه شما مشخص کرده باشید تعویض نمی‌کند. آن‌ها می‌گویند روغن انتقال مادام‌العمر است. بااین‌حال، روغن گیربکس که هر 50 یا 60 هزار کیلومتر آن را تعویض خواهید کرد، عمر گیربکس را به طرز باورنکردنی افزایش می‌دهد.

 

حالت‌های رایج گیربکس اتوماتیک

P – P مخفف پارکینگ است. با این انتخاب می‌توانید شفت خروجی گیربکس را به‌صورت مکانیکی قفل کنید. بنابراین، خودرو را از حرکت در هر جهت محدود می‌کند. بااین‌حال، چرخ‌های بدون محرک خودرو که هنوز آزاد هستند، می‌توانند بچرخند. به دلیل عملکرد دیفرانسیل  ، چرخ‌های محرک نیز ممکن است به‌صورت جداگانه بچرخند . ازاین‌رو، همیشه باید از  (ترمزدستی) استفاده کنید زیرا چرخ‌ها را قفل می‌کند و از حرکت آن‌ها جلوگیری می‌کند.

R – R مخفف Reverse است. دنده‌عقب گیربکس اتوماتیک را درگیر می‌کند و به خودرو اجازه می‌دهد به سمت عقب حرکت کند. برای انتخاب معکوس در اکثر گیربکس‌های اتوماتیک، باید به‌طور کامل متوقف شوید، دکمه شیفت قفل را فشار دهید و معکوس را انتخاب کنید.

N – N مخفف Neutral یا No Gear (N) است. تمام قطارهای دنده را در گیربکس جدا می‌کند. این به‌طور مؤثر گیربکس را از چرخ‌های محرک جدا می‌کند و به خودرو اجازه می‌دهد آزادانه تحت وزن خود حرکت کند و شتاب بگیرد.

رانندگی به جلو:

D – D مخفف حالت Drive است. این موقعیت به گیربکس اتوماتیک اجازه می‌دهد تا از طیف کاملی از نسبت‌های دنده جلو موجود استفاده کند. این امر وسیله نقلیه را قادر می‌سازد تا به جلو حرکت کند و در محدوده دنده‌های خود شتاب بگیرد.

[D] – [D] مخفف Overdrive است. برخی از گیربکس‌ها از این حالت برای درگیر کردن  خودکار استفاده می‌کنند. در این گیربکس‌ها، Drive (D) Overdrive خودکار را قفل می‌کند. درنتیجه، OD (Overdrive) با سرعت ثابت یا شتاب کم در حدود 35-45 مایل در ساعت (56-72 کیلومتر در ساعت) درگیر می‌شود. بااین‌حال، در شتاب سخت یا کمتر از 35-45 مایل در ساعت (56-72 کیلومتر در ساعت)، گیربکس به‌طور خودکار دنده را کاهش می‌دهد.

L/1 – L مخفف Low Gear است. این حالت گیربکس اتوماتیک را فقط در دنده اول قفل می‌کند. در خودروهای قدیمی‌تر، به هیچ محدوده دنده دیگری تغییر نمی‌کند. برخی از خودروها در این حالت به‌طور خودکار از دنده اول خارج می‌شوند تا در صورت رسیدن به محدوده دور در دقیقه خاص از آسیب دیدن موتور جلوگیری شود.

M مخفف انتخاب حالت دستی دنده در خودروهای اتوماتیک خاص است. بااین‌حال، برخی از خودروها ‘M’ ندارند. بجای؛ آن‌ها “+” و “-” دارند. بنابراین، از بقیه حالت‌های شیفت جدا می‌شود. راننده می‌تواند با جابجایی اهرم دنده مانند یک گیربکس نیمه اتوماتیک به‌دلخواه خود دنده را بالا و پایین کند. می‌توانید این حالت را از طریق انتخاب‌گر/موقعیت یا با تغییر دنده‌ها با کج کردن دنده‌های دنده پایین روی فرمان درگیر کنید.

زمستان (W) برخی از مدل‌ها حالت زمستانی را نیز ارائه می‌دهند. هنگام دور شدن از حالت ثابت، به‌جای دنده اول، دنده دوم را درگیر می‌کند. از دست دادن کشش ناشی از چرخش چرخ روی برف یا یخ را کاهش می‌دهد.

D5 – خودروهایی که دارای گیربکس پنج سرعته اتوماتیک هستند معمولاً از این حالت برای استفاده در بزرگراه استفاده می‌کنند. از هر پنج نسبت دنده جلو استفاده می‌کند.

D4 – خودروهایی که دارای چهار یا پنج سرعته اتوماتیک هستند فقط از 4 نسبت دنده اول استفاده می‌کنند. این در درجه اول برای ترافیک توقف و حرکت، مانند رانندگی در شهر استفاده می‌شود.

D3 یا 3 – خودروهای دارای چهار سرعته اتوماتیک فقط از سه ضریب دنده اول استفاده می‌کنند. بااین‌حال، مردم در درجه اول از آن برای ترافیک توقف و حرکت، مانند رانندگی در شهر استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس ام وی ام با 12 ماه ضمانت | تعمیرگاه گیربکس ام وی ام

D2 و D1 – اتومبیل‌های فورد قدیمی از این حالت‌ها استفاده می‌کردند. D1 از هر سه دنده استفاده می‌کند، درحالی‌که در D2، ماشین با دنده دوم استارت می‌خورد و به دنده سوم می‌رود.

S یا Sport: s معمولاً مخفف حالت Sport است. به‌طور یکسان مانند حالت “D” عمل می‌کند. بااین‌حال، تعویض دنده‌ها در دور موتور بسیار بالاتر تغییر می‌کند. خروجی موتور را به حداکثر می‌رساند و عملکرد خودرو را عمدتاً در هنگام شتاب گیری افزایش می‌دهد. این حالت همچنین با سرعت بسیار بالاتری نسبت به حالت “D” دنده را کاهش می‌دهد و ترمز موتور را به حداکثر می‌رساند. بااین‌حال، این حالت باعث کاهش مصرف سوخت می‌شود.

زمانی که گیربکس اتوماتیک خودروی شما دچار مشکل شود دنده در همه‌ی این حالات یا برخی از آن‌ها به‌خوبی کار نمی‌کند درنتیجه عملکرد خودرو با اختلال مواجه می‌شود، برای نمونه دنده به‌صورت ناگهانی تغییر می‌کند یا در دنده مرود نظر قرار نمی‌گیرد. در این شرایط تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تنها راه‌حل نجات شما از این شرایط است، تعمیرگاه دشتی با دارا بودن کادری مجرب در حوزه تعمیر انواع گیربکس اتوماتیک، دستگاه‌های مدرن و به‌روز برای عیب‌یابی و تعمیر گیربکس اتوماتیک و ارائه ضمانت‌نامه معتبر تمامی مشکلات گیربکس اتوماتیک شما چه در بخش دنده و چه سایر بخش‌ها را شناسایی و تعمیر می‌کند.

 

سؤالات متداول گیربکس اتوماتیک

تفاوت اصلی بین گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی چیست؟

دو تفاوت اصلی بین گیربکس اتوماتیک و گیربکس دستی وجود دارد. اول اینکه در خودروهای گیربکس اتوماتیک پدال کلاچ وجود ندارد. دوم اینکه در خودروهای گیربکس اتوماتیک تعویض دنده وجود ندارد، بنابراین هنگامی‌که گیربکس را در درایو قرار می‌دهید، همه‌چیز اتوماتیک است.

 

وظیفه اصلی گیربکس اتوماتیک چیست؟

وظیفه اصلی گیربکس اتوماتیک این است که به موتور اجازه دهد در محدوده سرعت کم خودکار کند و درعین‌حال طیف وسیعی از سرعت‌های خروجی را ارائه دهد.

 

گیربکس اتوماتیک چگونه کار می‌کند؟

گیربکس اتوماتیک از سنسورها برای تعیین زمان تعویض دنده استفاده می‌کند و با استفاده از فشار داخلی روغن آن‌ها را تغییر می‌دهد.

 

داخل گیربکس اتوماتیک چیست؟

داخل یک گیربکس اتوماتیک دارای یک مجموعه دنده سیاره‌ای، مجموعه‌ای از باندها، مجموعه‌ای از سه کلاچ صفحه مرطوب، یک سیستم هیدرولیک و یک پمپ دنده‌ای بزرگ است.

تعمیر گیربکس در ایران دقدقه بیشتر مردم شده و این دلیل به خاطر بی کیفیت بودن اجناس باعث شده به مشکل های زیادی برخورد کنیم.

گیربکس اتوماتیک چندین سال هست که وارد بازار شده هست و با حساسیت بالای که دارد باید به تعمیرگاه اتوماتیک معتبری مراجعه کنید تیم تعمیر گیربکس دشتی با فعالیت چندین ساله سابقه درخشانی داشته است.

تعمیر گیربکس در تمامی مناطق کرج از جمله تعمیر گیربکس در فردیس، تعمیر گیربکس در ملارد، تعمیر گیربکس در مهرشهر، تعمیر گیربکس در جهانشهر، تعمیر گیربکس اتوماتیک در عظیمیه، تعمیر گیربکس در شهریار، تعمیر گیربکس اتوماتیک در محمدشهر، تعمیر گیربکس در ماهدشت، تعمیر گیربکس اتوماتیک در اندیشه، تعمیر گیربکس در گرمدره، تعمیر گیربکس اتوماتیک در گوهردشت، تعمیر گیربکس در قزلحصار، تعمیر گیربکس اتوماتیک در مهدی آباد کرج، تعمیر گیربکس اتوماتیک در ملک آباد، تعمیر گیربکس در کمالشهر و دیگر مناطق کرج

امروزه، کاربرد گیربکس های AMT بسیار گسترده شده است. مشتریان تمایل زیادی دارند که حتما از خودروهای مجهز به جعبه ‌دنده خودکار استفاده کنند تا راحتی آنها حین رانندگی بیشتر شود.

همچنین دیگر نیاز به کلاچ‌ گیری یا تعویض دنده به صورت دستی وجود نداشته باشد. در مقاله امروز به نقد و برسی این نوع از گیربکس میپردازیم. با گیربکس دشتی همراه باشید.

 

گیربکس AMT چیست؟

گیربکس AMT یکی از انواع جعبه‌ دنده‌های خودکار می باشد. که بیشتر در خودروهای اقتصادی مورد استفاه قرار می ‌گیرد. این گیربکس یک سیستم اتوماتیک است.

گیربکس amt بر اساس میزان سرعت راننده، دنده را به صورت خودکار عوض می کند. در واقع، از وارد شدن فشارهای احتمالی به موتور جلوگیری می کند.

خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک تنها دارای دو کلاچ گاز و ترمز هستند. در این خودروها دیگر اثری از پدال کلاچ دیده نمی ‌شود. زیرا در این خودروها نیازی به کلاچ‌ گیری توسط راننده وجود ندارد.

مکانیزم انتخاب ضریب دنده به صورت خودکار توسط سامانه‌ های الکترونیک انجام می‌ شود. اجزای درونی جعبه ‌دنده نیز با استفاده از روغن و برحسب دستورات الکترونیکی، ضریب دنده را انتخاب می‌ کنند.

 

تعمیر ساعتی گیربکس

ساعتی گیربکس
ساعتی گیربکس اتوماتیک یک موردی که در ساعتی گیربکس های cvt خیلی اتفاق می افتد دوبل کردن اسپولاش هستند و دو دلیل اصلی دارد یکی از دلایل که باعث خرابی ساعتی می شود.

استفاده از روغن بی کیفیت چون جنس آلیاژ این نوع ساعتی ها از آلیاژ بی کیفیت و ضعیفی و خیلی حساس هستند حتما باید کیفیت روغن خیلی فوق العاده و خوب باشد و دوم اینکه هنگامی که ماشین باز می شود برای تعمیر از جنس و نوع بلبرینگ و ساچمه های که استفاده می کنید حتما درجه یک باشند چون اگر جنس بی کیفیت باشد پلیسه می کند و پلیسه خیلی ساعتی رو زود داغون می کند و باعث می شود دوباره اسپولاش کند.

 

تعویض دسته موتور

یه مورد لرزش در تمامی خودرو های گیربکس اتوماتیک هست که وقتی خودرو را در دنده میگذاریم فرمون داشبورد می لرزد علت اصلی لزرش فرمان و داشبورد پاره شدن دسته موتور که نشست می کند و این اتفاق به وجود می آید و باعث لرزش اتاق خودرو می شود و با تعویض دسته موتور این اتفاق کامل بر طرف می شود و به حالت عادی بر میگردد.

تعمیر انواع گیربکس های cvt و atm تعمیرگاه گیربکس دشتی تیم گیربکس دشتی با تخصص بالا در تعمیرگیربکس آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز برای سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک با ما در ارتباط باشید.

دشتی
دشتی
امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *