تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو در کرج

گیربکس اتوماتیک پژو

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

همان‌طور که می‌دانید تعمیر گیربکس انواع مختلفی دارد. علاوه بر این، بسته به نقصی که بر وسیله نقلیه شما تأثیر می‌گذارد، چندین گزینه به شما ارائه می‌شود. درک این گزینه‌ها به شما این امکان را می‌دهد که در زمان تصمیم‌گیری آگاهانه انتخاب کنید.

 

انواع خرابی و تعمیرات تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو در کرج

برخی از تعمیرات نسبتاً ساده هستند و می‌توان آن‌ها را به مشکلات کاملاً مکانیکی نسبت داد. بااین‌حال، گاهی اوقات علت هم مکانیکی و هم الکترونیکی است. در اینجا چند نمونه از رایج‌ترین تعمیرات آورده شده است:

  • تنظیمات و تعمیرات بدون برچیدن. اکثر تعمیرات جزئی را می‌توان بدون برداشتن گیربکس انجام داد. اگر گیربکس شما با رایانه کنترل می‌شود و هنگام تعویض دنده خراب می‌شود، سیگنال‌های معیوب از سانسورهای معیوب می‌تواند منبع مشکل باشد یا اتصال ضعیف ممکن است مانع از پاسخگویی انتقال به دستورات رایانه شود. همچنین ممکن است دلیل این مشکل خرابی شیر برقی باشد. اگر گیربکس کنترل‌شده غیر رایانه‌ای خیلی سریع یا خیلی آهسته جابجا شود، ممکن است تنظیم کابل کنترل دریچه گاز ضروری باشد. اگر وسیله نقلیه به‌جای کابل دریچه گاز، تعدیل‌کننده خلأ دارد، گاهی اوقات می‌توان با استفاده از پیچ تنظیم موجود در برخی مدل‌ها، تنظیمات را انجام داد. بااین‌حال، برای این خودروها، اطمینان از عدم وجود نشتی خلأ و بهینه بودن راندمان موتور مهم است.
  • تعمیر مفصل. مهروموم‌های گیربکس برای تعمیر نشتی‌های خارجی ناشی از آن تجدید می‌شوند. اگر لکه‌های روغنی در زیر ماشین خود پیدا کردید، گیربکس ممکن است به واشرهای جدیدی نیاز داشته باشد. برای تعیین محل نشتی که از گیربکس می‌آید، تکنسین خودرو را روی آسانسور قرار می‌دهد تا واحد را بررسی کند. اگر در مهروموم یا واشر نشتی پیدا کرد و گیربکس هیچ علامت دیگری نداشت، احتمالاً به شما پیشنهاد می‌کند که واشرها را تجدید کنید. اکثر مهروموم‌های خارجی را می‌توان بدون برداشتن گیربکس از خودرو تعویض کرد. بااین‌حال، اگر مهروموم جلو نیاز به تعویض داشته باشد، گیربکس برای دسترسی به آن باید از بین برود.
  • تعویض قطعات در دسترس چندین بخش بدون نیاز به حذف کامل گیربکس قابل‌دسترسی هستند. قطعات قابل‌دسترسی از گیربکسی به گیربکس دیگر متفاوت است، بااین‌حال، اکثر تعمیرگاه‌های گیربکس تمایلی به ارائه ضمانت نامه محکم برای تعمیرات خارجی ندارند، زیرا نمی‌توان دید که آیا قطعات داخلی (فقط در صورت برداشتن گیربکس قابل‌دسترسی است) نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.
  • بازسازی کامل. بازسازی – همچنین به‌عنوان ” بازسازی یا تعمیر شناخته می‌شود، تعمیر مستلزم برچیدن و تعویض کامل گیربکس است. هر قسمت ازنظر سایش و آسیب بررسی می‌شود، سپس بسته به شرایط آن، با محلول خاصی تمیز می‌شود یا با قطعه جدید جایگزین می‌شود. قطعات دارای سطوح اصطکاکی مانند نوارها و کلاچ‌ها به همراه مهروموم و واشر تعویض می‌شوند. مبدل گشتاور نیز معمولاً با یک مدل بازسازی‌شده جایگزین می‌شود. در مرحله بعد، ضروری است که با بولتن‌های فنی مشورت کنید تا بررسی کنید که آیا سازنده تغییراتی را برای اصلاح عیوب طراحی کشف‌شده پس از ساخت جعبه‌دنده توصیه می‌کند یا خیر.

 

تعویض یا بازسازی گیربکس

هنگامی‌که یک گیربکس نیاز به بازسازی دارد، شما معمولاً دو گزینه دارید. اولین مورد این است که گیربکس موجود را حذف کنید و بعد از بازسازی مجدد آن را دوباره نصب کنید. دوم این است که واحد موجود را با واحد جدیدی جایگزین کنید که قبلاً بازسازی یا بازسازی‌شده است.

بااین‌حال، خرید گیربکس دست‌دوم لزوماً بهترین راه‌حل نیست. هر گیربکس استفاده‌شده تاریخچه خاص خود را دارد که گاهی اوقات مشکوک است که می‌تواند مجموعه‌ای از مشکلات خود را به همراه داشته باشد. گیربکس‌های فروخته‌شده در بازار پس از فروش، اگرچه جدید در نظر گرفته می‌شوند، ممکن است با استفاده از قطعات جدید بازسازی‌شده باشند.

قابل‌درک است که هزینه یکی از دغدغه‌های اصلی شماست. ما می‌دانیم که تعمیر گیربکس شما معمولاً هزینه‌ای پیش‌بینی‌نشده (و قدردانی نشده) است. هزینه بسته به نتیجه آزمایش‌های تشخیصی ما متفاوت است و ما به شما کمک می‌کنیم برگ خریدهای مختلفی را که باید در نظر بگیرید، درک کنید.

 

چرا سرویس گیربکس اتوماتیک موردنیاز است؟

پیروی از فواصل سرویس گیربکس اتوماتیک، عمر گیربکس شمارا افزایش می‌دهد. گرما خطر شماره یک برای گیربکس‌های اتوماتیک است. هنگامی‌که روغن بیش‌ازحد گرم می‌شود، توانایی آن در روغن‌کاری و محافظت از اجزای گیربکس داخلی و کلاچ‌ها کاهش می‌یابد. آسیب به‌سرعت بدتر می‌شود زیرا کلاچ ازکارافتاده گرمای اضافی ایجاد می‌کند که می‌تواند در مدت‌زمان بسیار کوتاهی منجر به خرابی کامل شود.

 

رانندگی در تابستان، به‌ویژه کشیدن بارهای سنگین، می‌تواند عمر روغن را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد. به‌عنوان‌مثال، اگر فاصله سرویس روغن 30 هزار مایل طبیعی است، فشار به روغن همان‌طور که در بالا توضیح داده شد ممکن است در عوض فاصله سرویس را به 15 تا 20 هزار مایل کاهش دهد. با استفاده از گیربکس معمولی یا شدید، عمر مفید روغن محدود می‌شود و توصیه‌های جایگزین برای جلوگیری از قرار گرفتن اجزا در معرض اصطکاک بیش‌ازحد ناشی از کاهش روغن‌کاری کوتاه‌تر می‌شود. شرایط روغن بیش از هر عامل دیگری عمر گیربکس را کنترل می‌کند .

 

گیربکس اتوماتیک فواصل سرویس توصیه‌شده

سرویس‌های گیربکس اتوماتیک و روش‌های تعمیر و نگهداری به همان اندازه که روغن‌موتور تعویض می‌شود توصیه نمی‌شود. این بدان معناست که صاحبان خودرو به‌راحتی می‌توانند زمان خود را برای این سرویس فراموش کنند.

هرکدام را که انتخاب کنید، می‌توانید به کارشناسان گیربکس ما اعتماد کنید تا شمارا به‌سرعت به جاده بازگردانند.ما در تعمیر کلیه گیربکس‌های اتوماتیک داخلی یا خارجی تخصص داریم. هر تکنسین بسیار ماهر و آماده است تا دانش و مهارت تخصصی تعمیرات گیربکس خودرو خود را برای شما ارائه دهد:

  • گیربکس
  • دیفرانسیل
  • مبدل گشتاور

ما درک می‌کنیم که یافتن یک تعمیرگاه و سرویس گیربکس باکیفیت چقدر مهم است.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

گیربکس اتوماتیک تمامی خودروهای پژو از جمله تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 و تعمیر گیربکس اتوماتیک 207 در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به‌عنوان یک مرکز تخصصی در حوزه تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک توسط کارشناسان حرفه‌ای و خبره ما به‌صورت کاملاً استاندارد بسته به نیاز گیربکس خودروی شما انجام می‌شوند، مشکل ایجادشده در گیربکس اتوماتیک پژو در همه مدل‌ها و حتی یک مدل از خودرو برای مالکان مختلف یکسان نیست، درواقع هر مشکل در گیربکس پژو می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که شناسایی دلیل و رفع درست و به‌موقع آن مستلزم بررسی و عیب‌یابی تخصصی توسط کارشناسان خبره است.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *