تعمیر گیربکس ارزان

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس ارزان به معنی عدم تعمیر درست یا استفاده روغن گیربکس بی‌کیفیت و قطعات تقلبی نیست، این باور که تعمیر گیربکس ارزان برابر با تعمیر معمولی گیربکس است کاملاً اشتباه است، اگر تعمیر گیربکس اتوماتیک هر خودرو در مراکز تخصصی مربوط به گیربکس اتوماتیک و توسط کارشناسان متخصص انجام شود، تعمیر گیربکس با هزینه مقرون‌به‌صرفه انجام می‌شود، به‌علاوه زمان تعمیر گیربکس نیز در میزان خسارت و هزینه موردنیاز برای تعمیر گیربکس اثرگذار است.

درحالی‌که موتور تمام نیروی لازم برای حرکت ماشین شمارا تولید می‌کند، گیربکس آن نیرو را به چرخ‌های ماشین منتقل می‌کند و باعث حرکت آن می‌شود. مهندسان دوست دارند کارها را تا حد امکان ساده یا دقیق‌تر برای کاربران محصولشان راحت‌تر کنند. گیربکس اتوماتیک بسیار پیچیده اما بسیار راحت است. یک گیربکس اتوماتیک شامل بسیاری از قطعات دقیق مهندسی‌شده است که همگی وظایف مربوط به خود رادارند.

 

اهمیت گیربکس اتوماتیک در خودرو چیست؟

گیربکس اتوماتیک تنها از قطعات مکانیکی تشکیل نمی‌شود که می‌چرخند و نیرو را از موتور به چرخ‌ها منتقل می‌کنند. از روغن گیربکس اتوماتیک، چرخ‌دنده، پمپ و موارد دیگر استفاده می‌کند. اگر فقط از یک شفت تشکیل می‌شد، اصلاً نیازی به گیربکس نبود، زیرا موتور می‌توانست کار را به‌خوبی انجام دهد. بااین‌حال، گیربکس این امکان را فراهم می‌کند که موتور را حتی زمانی که چرخ‌ها ساکن هستند، روشن نگه دارد. اگر این کار را نمی‌کرد، موتور به دلایل زیادی متوقف می‌شد.

از طرفی زمانی که خودرو باید شتاب بگیرد، توان خروجی موتور باید کنترل‌شده و با دقت اعمال شود.

بدون گیربکس، دور موتور به‌طور مستقیم به چرخ‌ها منتقل می‌شود و باعث می‌شود که چرخ‌ها بسیار سریع بچرخند و به‌جایی نگیرند.

دنده‌ها برای ضرب یا تقسیم گشتاور وجود دارند و باعث می‌شوند با دنده بالاتر با سرعت 85 مایل در ساعت رانندگی کنید اما همان سرعت موتوری که ماشین را با سرعت 20 مایل در ساعت با دنده پایین‌تر رانندگی می‌کنید.

 

قطعات گیربکس اتوماتیک

اگر بخواهیم سختگیر باشیم گیربکس اتوماتیک از صدها قطعه تشکیل‌شده است. اکثر این قطعات چند جزء کلی را تشکیل می‌دهند که باعث می‌شود گیربکس اتوماتیک به‌راحتی کار کند.

 

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

فرایند تعمیر گیربکس ارزان

برای درک هزینه‌های بالقوه بالای بازسازی گیربکس اتوماتیک ارزان، درک همه‌چیزهایی که این فرآیند مستلزم آن است مهم است. زمانی که مشکلی در خودروی شما تأیید شد که مربوط به گیربکس است، اولین قدم این است که آن را از خودرو جدا کرده و آن را جدا کنید. یک گیربکس اتوماتیک نامناسب می‌تواند باعث علائم و نشانه‌های متعددی شود، ازجمله صداهای خراشیده، لغزش دنده، بوی سوختن و غیره. گیربکس بخش بسیار پیچیده و پیچیده‌ای از خودرو است. درنتیجه مراحل زیادی برای جداسازی آن باید انجام شود. ازجمله این موارد می‌توان به تخلیه روغن گیربکس و برداشتن پوشش، چرخ‌دنده‌ها، بلبرینگ‌ها و بسیاری از قطعات کوچک اما مهم دیگر اشاره کرد.

آنچه یک گیربکس بازسازی‌شده را تشکیل می‌دهد به مکانیکی که وظیفه را انجام می‌دهد بستگی دارد. در بیشتر موارد، بازسازی شامل بازرسی گیربکس، تمیز کردن و تعویض قطعات فرسوده است. این بدان معناست که یک گیربکس بازسازی‌شده با قطعات جدید و موجود کار می‌کند بدون اینکه تضمین کند که قطعات دیگر نیز به‌زودی خراب نمی‌شوند.

نصب گیربکس جدید

خرید و نصب یک گیربکس کاملاً جدید گران‌ترین گزینه از این سه است. اگر در کار با اتومبیل مهارت دارید و می‌توانید چند ساعت را برای تعویض گیربکس وقت بگذارید، می‌توانید با انجام کار خودتان، در هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی کنید. بزرگ‌ترین مزیت نصب گیربکس جدید این است که به لطف ضمانت‌نامه‌ای که با خرید ارائه می‌شود، از آرامش بیشتری برخوردار خواهید شد.

بازسازی گیربکس ارزان

مهم‌ترین مزیت بازسازی گیربکس اتوماتیک این است که ارزان‌ترین گزینه است. زیرا فقط قطعات معیوب تعویض می‌شوند. از سوی دیگر، شما هیچ ضمانت یا تضمینی در مورد مدت‌زمان ماندگاری بقیه گیربکس به دلیل قدیمی بودن قطعات آن دریافت نخواهید کرد.

 

گزینه سومی بین دوگزینه‌ای که در بالا توضیح داده شد وجود دارد: ساخت مجدد گیربکس. این بدان معنی است که کل گیربکس، نه‌تنها قطعات معیوب بلکه تمام قطعات قابل تعویض دیگر بازسازی می‌شود ازآنجایی‌که تمام قطعات به‌طور هم‌زمان با قطعات جدید تعویض می‌شوند، اکثر تعمیرگاه‌ها گارانتی محدودی ارائه می‌دهند.

قطعات گیربکس اتوماتیک

اگر بخواهیم سختگیر باشیم گیربکس اتوماتیک از صدها قطعه تشکیل‌شده است. اکثر این قطعات چند جزء کلی را تشکیل می‌دهند که باعث می‌شود گیربکس اتوماتیک به‌راحتی کار کند.

این اجزا (یا قطعات) شامل مبدل گشتاور، چرخ‌دنده‌های سیاره‌ای، نوارهای ترمز، صفحات کلاچ و شفت‌های خروجی هستند که هرکدام در این راهنما توضیح داده‌شده‌اند.

یک نمودار گیربکس اتوماتیک به نشان دادن پیچیدگی مشترک مهندسی کمک می‌کند، اما بخش‌های گیربکس را به‌خوبی نشان می‌دهد. مهم‌ترین قسمت‌ها از مبدل گشتاور که در نزدیک‌ترین فاصله به موتور قرار دارد تا شفت خروجی که خروجی گیربکس را منتقل می‌کند، توضیح داده‌شده است.

مبدل گشتاور

مبدل گشتاور به‌خودی‌خود یک هنر است. به زبان ساده، از چهار بخش تشکیل‌شده است:

  1. پروانه (که پمپ نیز نامیده می‌شود)
  2. توربین
  3. استاتور (که راکتور نیز نامیده می‌شود)
  4. کلاچ قفل کننده

ساده ترین قسمت نام‌گذاری آن‌هاست، زیرا همه این مکانیسم‌ها به طرز چشمگیری مهندسی‌شده‌اند.

آن‌ها باهم مبدل گشتاور را تشکیل می‌دهند که مشابه کلاچ مکانیکی یک گیربکس دستی است.

به‌عبارت‌دیگر، رابط بین خروجی موتور و بقیه گیربکس است.

مبدل گشتاور با کمک مکانیسم‌های وابسته به روغن گیربکس اتوماتیک کار می‌کند. برای درک بهتر مکانیسم، بهتر است هر قسمت از مبدل گشتاور را جداگانه بپوشانید. مهندسی زیادی درگیر است.به خاطر داشته باشید که هرگز تعمیر گیربکس را در تعمیرگاه‌های عمومی خودرو انجام ندهید، این مراکز شاید خدمات را در ابتدا باقیمت کمتری به شما ارائه دهند اما درنهایت به دلیل کیفیت پایین قطعات و خدمات شما ناچار به هزینه‌های چندین و چندباره هستید.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیر گیربکس در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی باقیمت‌های رقابتی و کاملاً مقرون‌به‌صرفه انجام می‌شود، بهره‌مندی از نیروهای متخصص و ابزار و تجهیزات مدرن و به‌روز در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک سبب شده تا هزینه خدمات و تعمیرات در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی کاملاً اقتصادی و مقرون‌به‌صرفه باشند. نیروهای متخصص ما می‌توانند هر نوع خرابی و مشکل در گیربکس اتوماتیک خودروی شمارا بدون دریافت هزینه‌های سرسام‌آور عیب‌یابی و به‌صورت دقیق رفع کنند.

کلیه خدمات تعمیر، بازسازی و سرویس گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با گارانتی کتبی ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *