تعمیر گیربکس mg

گیربکس ام جی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس ام جی با توجه به اتوماتیک بودن گیربکس به‌کاررفته در این خودرو مانند سایر خودروهایی که دارای گیربکس اتوماتیک هستند انجام می‌شود.

گیربکس خودرو – عملکرد و مزایا

گیربکس یکی از مهم‌ترین اجزای خودرو است، زیرا وظیفه جذب نیروی موتور یعنی سرعت و گشتاور و انتقال آن به چرخ یا محور محرک را دارد. هر دنده به نسبت دنده متفاوتی نیاز دارد تا سرعت را به‌اندازه کافی بالا نگه دارد تا موتور در قوی‌ترین حالت خود باشد.

به‌عنوان‌مثال، در دنده اول، گیربکس به‌اندازه کافی قدرت را منتقل می‌کند تا موتور متوقف نشود، اما در سرعت 30 کیلومتر در ساعت نیز بیش‌ازحد دور نمی‌شود. هنگامی‌که به بالاترین سرعت ممکن در حدود 30 کیلومتر در ساعت می‌رسد، راننده باید به دنده بالاتری تغییر دهد. وقتی از چرخ‌دنده صحبت می‌شود، معمولاً منظور از محفظه فلزی پایدار است که چرخ‌دنده واقعی را دربرمی گیرد. در داخل، به‌نوبه خود، تعداد بی‌شماری قطعات منفرد مانند چرخ‌دنده‌ها وجود دارد که به‌طور هماهنگ باهم کار می‌کنند و گیربکس واقعی را تشکیل می‌دهند.

 

نشانه‌های خرابی گیربکس ام جی

روغن از گیربکس نشت می‌کند صدای تق‌تق غیرمعمول از گیربکس تجربه رانندگی تند و بی‌قرار مشکلات تعویض دنده؛ این‌ها مدام بیرون می‌آیند یا واردکردن آن‌ها دشوار است موتور باوجود درگیر شدن دنده‌ها پاسخ نمی‌دهد میله تعویض دنده را اصلاً نمی‌توان یا فقط به‌سختی از یک‌دنده به دنده دیگر جابه‌جا کرد

علائم زیر همچنین به شما کمک می‌کند تا آسیب‌های احتمالی به گیربکس اتوماتیک را در مراحل اولیه شناسایی کنید و درنتیجه از آسیب‌های بعدی جلوگیری کنید:

تأخیر در شروع کارکرد گیربکس

هنگام تعویض، دنده لیز می‌خورد

روغن هیدرولیک بوی سوختگی می‌دهد و سیاه است صداهای ترک‌خوردگی یا ساییدن از محفظه موتور

در تمام این موارد دیگر نباید ماشین حرکت کند، در این شرایط باید خودرو خود را در اسرع وقت به تعمیرگاه ببرید. زیرا گیربکس به‌زودی از کار می‌افتد. اگر علیرغم تمام هشدارها به رانندگی با ماشین ادامه دهید، آسیب فقط بدتر می‌شود و درنهایت هزینه بیشتری برای سرمایه‌گذاری در تعمیر یا تعویض گیربکس به شما تحمیل میشود.

تعمیر گیربکس mg
تعمیر گیربکس mg

علائم آسیب گیربکس ام جی

تا زمانی که گیربکس به‌درستی کار کند و اطمینان حاصل کند که تعویض دنده بدون مشکل انجام می‌شود، توجه کمی به آن می‌شود. فقط در مواقعی که ایرادی داشته باشد و شما باید خرابی گیربکس را تعمیر کنید، آن را دریافت می‌کند.

برخی از علائم آسیب انتقال وجود دارد که حتی قبل از اینکه گیربکس درنهایت از کار بیفتد، مشکل را اعلام می‌کند. خوب است بدانید: اگر در اینجا سریع واکنش نشان دهید، اگر خوش‌شانس باشید، باید هزینه کمتری بپردازید.

تعمیر خودروی دارای آسیب گیربکس درصورتی‌که آسیب جزئی باشد و زود تشخیص داده شود، اغلب بسیار ارزان‌تر از زمانی است که به خودروی معیوب و آسیب جدی به گیربکس مربوط می‌شود. اینکه چگونه آسیب قابل‌توجه می‌شود به این بستگی دارد که آیا خودروی شما دارای گیربکس دستی با تعویض دنده دستی یا گیربکس اتوماتیک (همچنین گیربکس دو کلاچه) با راه‌اندازی و تعویض اتوماتیک است.

دلایل زیادی برای آسیب رساندن به گیربکس وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، اضافه‌بار حرارتی، کمبود روغن دنده یا استفاده از روغن دنده نامناسب می‌تواند دلایلی باشد که چرا دنده روح را از دست می‌دهد.

 

وظیفه گیربکس چیست؟

به‌طورکلی: وظیفه این قطعه خودرو انتقال نیروی موتور به چرخ‌ها است. به عبارت دقیق‌تر، گیربکس، گشتاور موتور را به چرخ یا محور محرک منتقل می‌کند. این آسان به نظر می‌رسد، اما با خودروهای امروزی به فناوری زیادی نیاز دارد. موتورها در محدوده سرعت محدود کار می‌کنند. اگر این چرخش به چرخ‌ها هدایت می‌شد، خودرو قابل رانندگی نبود. گیربکس این چرخش را به‌سرعت چرخ تبدیل می‌کند. این تنها راهی است که وسیله نقلیه می‌تواند به‌طور عادی کار کند.

در ارتباط با کلاچ، خودرو را می‌توان به‌راحتی روشن کرد، دنده‌ها را تعویض کرد و به عقب رفت.

در خودروهای مدرن عمدتاً از گیربکس نیمه اتوماتیک و گیربکس اتوماتیک استفاده می‌شود. گیربکس‌های اتوماتیک انواع مختلفی دارند.

 

آسیب گیربکس اتوماتیک: علل چیست؟

دلایل مختلفی برای خرابی گیربکس وجود دارد. رایج‌ترین آن‌ها ساده‌ترین آن‌ها برای جلوگیری است: روغن دنده قدیمی یا ناکافی. سازندگان توصیه می‌کنند روغن گیربکس را هر 100000 کیلومتر تعویض کنید. اگر شک دارید، سطح روغن را در یک کارگاه خودرو یا در نمایندگی خودرو مورد اعتماد خود بررسی کنید. سایر دلایل گیربکس معیوب، سایش ناشی از سن، نقص مواد یا اضافه‌بار حرارتی است.

آسیب گیربکس در گیربکس‌های اتوماتیک و دستی از طریق علائم مختلف قابل‌توجه است:

هنگام رانندگی ارتعاشات غیرعادی احساس می‌کنید.

گیربکس در هنگام رانندگی و/یا در حالت بیکار صداهای ساییدن و کلیک ایجاد می‌کند.

روغن دنده تمام می‌شود. در اینجا شما باید سریع عمل کنید. بدون روغن‌کاری لازم، آسیب دنده به‌طور اجتناب‌ناپذیری رخ می‌دهد.

روغن دنده تیره است، دارای ضایعات فلزی و/یا بوی سوختگی است.

علاوه بر این، آسیب گیربکس در گیربکس‌های اتوماتیک علائم دیگری نیز دارد:

فرآیندهای سوئیچینگ به‌طور غیرعادی طولانی و ناهموار هستند.

ماشین را فقط می‌توان در حالت اضطراری یا سطوح خاص رانندگی حرکت داد.

گشتاور موتور بد، ناقص یا اصلاً منتقل نمی‌شود. این امر از طریق دور موتور بالا و پیشرانه کم یا بدون پیشرانه قابل‌توجه است.

رایانه روی برد نشان‌دهنده نقص گیربکس است.

اگر گیربکس در خودرویی با گیربکس دستی معیوب باشد، علائم زیر ظاهر می‌شود:

هنگام تعویض دنده، صداهای آسیب گیربکس مانند جغجغه و/یا سنگ‌زنی بلند را می‌شنوید.

چرخ‌دنده‌هایی که درگیر شده‌اند دوباره بیرون می‌پرند.

ماشین به‌سختی تعویض می‌شود.

توجه: خرابی کلاچ و خرابی گیربکس گاهی علائم مشابهی دارند. درهرصورت، مهم است که در صورت مشکوک شدن به خرابی گیربکس، در اسرع وقت به کارگاه بروید.

 

تعمیر خرابی گیربکس یا نصب گیربکس جدید؟

تصمیم می‌ایستد و با آسیب ناشی از گیربکس سقوط می‌کند. اساساً سه روش برای راه‌اندازی مجدد خودرویی با گیربکس معیوب وجود دارد.

اگر آسیب گیربکس اتوماتیک یا دستی خیلی زیاد باشد، کل گیربکس با گیربکس جدید تعویض می‌شود.

گیربکس خراب را با قطعه کارکرده تعویض می‌کنید. این به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر است. بااین‌حال، این مرحله را فقط در صورتی انجام دهید که سری مشکلی در گیربکس نداشته باشد. در غیر این صورت به‌زودی با خرابی گیربکس بعدی روبرو خواهید شد.

گیربکس معیوب را به‌طور کامل اورهال و تعمیر کرده‌اید. تعمیرگاه‌های متخصص کل گیربکس را جدا می‌کنند و تنها قطعات معیوب را تعویض می‌کنند. این فرآیند ارزان‌تر از خرید گیربکس جدید است، اما زمان زیادی می‌برد.

 

تقه زدن در گیربکس ام جی

ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی علل زمزمه را بر اساس ماهیت صدا و علائم ثانویه تعیین می‌کنیم

اولین علامت خرابی گیربکس صدای زمزمه قوی است، گیربکس زمزمه می‌کند و برای مدت طولانی صدای دائمی یا متناوب ایجاد می‌کند. این‌یک لحظه نسبتاً ناخوشایند است، زیرا جعبه به‌طور مداوم در حال کار است و به‌طور منظم با موسیقی پس‌زمینه آن حال و هوا را خراب می‌کند.

اولین قدم تعیین علت است که دلیل اصلی پیدایش چنین نویزهای خارجی شده است… دلایل می‌تواند متفاوت باشد، اغلب می‌توان آن‌ها را مستقیماً با ماهیت صدا تعیین کرد. اما اغلب چنین تشخیص‌های سطحی به تعیین مشکلات به وجود آمده کمک نمی‌کند. سروصدا می‌تواند نشان‌دهنده چنین اختلالاتی باشد:

تقه ای شبیه صدای یک توپ فلزی که روی سطح فلزی می‌چرخد، از خرابی یاتاقان صحبت می‌کند (همچنین باید مطمئن شوید که این یاتاقان‌ها در گیربکس هستند و نه در یاتاقان چرخ‌ها).

وزوز آزاردهنده مداوم، که با افزایش سرعت موتور افزایش می‌یابد و بدون استثنا در همه دنده‌ها رخ می‌دهد، ممکن است نشان‌دهنده این باشد که جفت اصلی ازکارافتاده است – شفت و دنده در جعبه، درگیر در هر دنده.

اگر گیربکس فقط در یک‌دنده خاص زمزمه می‌کند و حتی در این مرحله گیربکس از موقعیت شدید شلیک می‌کند و دنده را نگه نمی‌دارد، به‌احتمال‌زیاد دنده و دوشاخه یک‌دنده خاص مقصر هستند که تعویض آن بسیار دشوار است.

کارگاه‌های دیگر گیربکس شما را تعویض خواهند کرد. در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی ما بر تعمیرات مقرون‌به‌صرفه تمرکز می‌کنیم. ما تقریباً هر گیربکس معیوب را تعمیر می‌کنیم و تمام قطعات سایش لازم را تعویض می‌کنیم.

محدوده خدمات:

  • از بین بردن گیربکس
  • تمیز کردن اجزا
  • تجزیه‌وتحلیل خطا
  • تعویض کلیه املاهای لاستیک و استیل
  • تعویض کلیه پیستون ها و آب‌بند
  • تعویض نوارهای ترمز
  • تعویض درام کلاچ در صورت لزوم (با هزینه اضافی)
  • تعویض مجموعه سیاره‌ای، در صورت لزوم (با هزینه اضافی)
  • تعویض فیلتر روغن گیربکس
  • تست عملکردی

 

هزینه تعمیر گیربکس ام جی

متأسفانه در ارتباط با آسیب گیربکس به دنبال کلمه «ارزان» بیهوده خواهید بود. اگرچه تعمیر گیربکس نیمه اتوماتیک به‌اندازه گیربکس اتوماتیک گران نیست، اما تعمیر گیربکس آسیب‌دیده همچنان هزینه زیادی دارد.

برای یک گیربکس اتوماتیک جدید یا یک گیربکس نیمه اتوماتیک، هزینه مواد به‌تنهایی حدود 3000 تا 10000 تومان است. گیربکس‌های دستی جدید کمی ارزان‌تر هستند، اما در محدوده سه‌رقمی نیز قرار دارند. اما این‌همه ماجرا نیست. مقدار کار موردنیاز برای تعویض گیربکس بسیار زیاد است. در اینجا حدود پنج‌تا هشت ساعت کار لازم است.

اگر تصمیم به تعویض گیربکس معیوب با قطعه کارکرده داشته باشید، مبلغ فاکتور به میزان قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. این امر در مورد تعمیر گیربکس آسیب‌دیده نیز صدق می‌کند. مهم: بیمه کاملاً جامع معمولاً فقط خسارت موتور ناشی از تصادف را پوشش می‌دهد. خسارت ناشی از انتقال عملیات معمولاً توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود.

همچنین می‌توانید با تعمیر گیربکس در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید: پس از مشاوره با کارگاه متخصص می‌توانید کلیه لوازم‌یدکی موردنیاز گیربکس‌های معیوب را باقیمت‌های مناسب از موتور اینتگراتور سفارش دهید. در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تمامی قطعاتی که برای جایگزینی در گیربکس شما استفاده می‌شوند اصل و تولید خود برند هستند.

 

فرآیند تعمیر گیربکس ام جی

پیدا کردن مشکل اولین کار است. اصلاح صحیح آن به همان اندازه مهم است. برای رفع مشکل، باید به‌طورجدی تلاش کنید، زیرا جعبه یکی از پیشرفته‌ترین و پیچیده‌ترین واحدها در هر خودرویی است. جالب اینجاست که در اکثر مدل‌های دارای گیربکس نوع اتوماتیک تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک نه‌تنها زمان زیادی می‌برد، بلکه بسیار گران است.

این‌یکی از دلایلی است که کارشناسان استفاده از خودروی دست‌دوم با گیربکس اتوماتیک را توصیه نمی‌کنند. شما هرگز نمی‌توانید هنگام خرید به داخل جعبه نگاه کنید و بفهمید که پس از خرید دقیقاً چه انتظاری دارید. روند رفع مشکلات گیربکس یک سناریوی نسبتاً ساده دارد:

ابتدا یک تشخیص سطحی کامل انجام می‌شود، در صورت عدم نتیجه، پس از برچیدن واحد، تشخیص کامل تجهیزات انجام می‌شود.

سپس گیربکس برداشته می‌شود، فضای داخلی برای کیفیت کار کلیه مکانیسم‌های درگیر در نگهداری دستگاه بررسی می‌شود.

پس از قطعات فرسوده خاطرنشان می‌شود که قطعات یدکی جدید برای بازیابی گیربکس خریداری شود – بهتر است برای جایگزینی از قطعات نو استفاده کنید.

مرحله بعدی نصب قطعات یدکی جدید خریداری‌شده است

سپس یک تشخیص نهایی قبل از نصب باهدف شناسایی مشکلات اضافی انجام می‌شود، اگر هیچ‌کدام یافت نشد، گره مونتاژ می‌شود.

هنگام تعمیر گیربکس باید نوع صدایی که دلیل تماس با سرویس بوده را در نظر گرفت. زمزمه و زمزمه گیربکس رایج‌ترین مشکلاتی است که در. خودروهای داخلی هستند. ماشین‌های وارداتی تقه و صدای کمی دارند، بلکه مشکلات مکانیکی و فنی مختلف رادارند… مثلاً گیربکس می‌تواند مدام به بیرون بپرد کند، تمام مشکلات باید در تعمیرگاه‌های خدمات تخصصی گیربکس ام جی حل شود، بنابراین باید بلافاصله با آن‌ها تماس بگیرید و مشاوره حرفه‌ای دریافت کنید.

در طول کارکرد وسیله نقلیه همیشه مشکلاتی وجود دارد. شما باید برای تعمیر و شناسایی به‌موقع از صورت بروز علائم خرابی خودروی ام جی را برای تعمیر و بررسی انتقال دهید.

در خودروی ام جی، صدا در گیربکس می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

علل

وقتی ماشین پارک است و سرعت روشن نیست، وقتی صدای موتور به گوش می‌رسد به این معنی است:

بلبرینگ شفت ورودی فرسوده شده است و باید به‌موقع تعویض شود.

زیر سطح – بررسی کنید، پرکنید، هنگام روشن کردن دنده پنجم، یک سوت به صدا درمی‌آید که به‌زودی روی بقیه چرخ‌دنده‌ها تأثیر می‌گذارد.

روغن ویسکوزیته توصیه‌شده را برآورده نمی‌کند – این می‌تواند ناشی از ورود رطوبت باشد، رنگ‌روغن را با یک میله چک کنید، ممکن است اجزای کم‌رنگ وجود داشته باشد – لازم است روغن را تغییر دهید.

شتاب حرکت هنگام افزایش منبع گاز از 1 به 5 سرعت، همچنین می‌تواند هنگام کاهش سرعت رخ دهد – این ناشی از نقص عملکرد جفت اصلی است و باید جایگزین شود.

هنگامی‌که سرعت 3، 4، 5 روشن می‌شود، سنگ‌زنی فلز رخ می‌دهد – نقص در بلبرینگ بالایی شفت ثانویه.

سرعت اول روشن می‌شود، سنگ‌زنی فلز رشد می‌کند، جعبه گوه می‌شود – یاتاقان پایین شفت ثانویه شکسته است.

صداهای ملایم خفیف مجاز است – چرخ‌دنده‌ها پس از مونتاژ گیربکس بسته می‌شوند.

گاهی اوقات علائم مشابه با نقص‌های مختلف دیده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، ضربه زدن هنگام دنده‌عقب می‌تواند درنتیجه سایش درایوها، لنت موتورعقب یا گیربکس باشد. اگر مکانی که در آن صدا ایجاد می‌شود نمی‌تواند به‌وضوح مشخص شود، باید کل شاسی و گیربکس را به‌دقت بررسی کنید. کلیه خدمات تعمیر گیربکس ام جی در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به‌صورت تخصصی انجام می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *