تعمیر گیربکس mvm

تعمیر گیربکس ام وی ام

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس ام وی ام در سال‌های اخیر به دلیل افزایش تعداد این خودروها در ایران افزایش پیداکرده است، هرچند که تعداد تعمیرگاه‌های تخصصی‌ام وی ام در حوزه تعمیر گیربکس و سایر اجزای خودرو کم است. تعمیر گیربکس ام وی ام مانند سایر خودروها باید به‌صورت تخصصی انجام شود.

 

نشانه‌های خرابی گیربکس ام وی ام

دنده عوض نمی‌شود یا دنده گیرکرده است

اگر بعدازاینکه ماشین را در دنده قراردادید و گاز دادبد وسیله نقلیه شما حرکت نمی‌کند، ممکن است مشکل از شیفتر، کابل دنده یا حتی مشکل در بدنه سوپاپ گیربکس اتوماتیک شما باشد. وسایل نقلیه جدیدتر برای اینکه به گیربکس بر اساس سبک رانندگی شما بگوید چه زمانی دنده را تغییر دهد، به رایانه متکی هستند. ممکن است لازم باشد سیستم کامپیوتری را برای کدهای خطا بررسی کنید.

تعویض دنده با تأخیر انجام می‌شود یا دنده‌ها تغییر نمی‌کنند

اگر گیربکس شما کمی طول می‌کشد تا وارد دنده شود، سطح مایع گیربکس ممکن است پایین باشد. این امر می‌تواند به دلیل نشت، آلودگی ناشی از عدم نگهداری یا حتی آب‌گرفتگی محل رخ دهد. اگرچه کاهش سطح روغن گیربکس ممکن است جدی به نظر نرسد، اما می‌تواند منجر به گرم شدن بیش‌ازحد شود که می‌تواند به قطعات داخلی دنده آسیب برساند. احتمال دیگری مه وجود دارد مشکل مربوط به موتور است که باعث می‌شود کامپیوتر اجازه ندهد گیربکس به دنده‌های بالاتر تغییر کند.

کلاچ لیز می‌خورد یا موتور با سرعت زیاد کار می‌کند

این وضعیت همچنین می‌تواند ناشی از مایع گیربکس ام وی ام کم باشد، آلودگی به دلیل عدم نگهداری یا ورود آب، یا سایش داخلی قطعات گیربکس ام وی ام باشد. موتور دور موتور یک علامت معمولی است که شما کلاچ‌ها یا سایر قسمت‌های داخل گیربکس آسیب‌دیده را پوشیده‌اید.

روغن گیربکس نشت می‌کند

مایع قرمزرنگ زیر خودرو نشانه این است که احتمالاً مایع گیربکس از یکی از خطوط رادیاتور یا واشر نشت کرده است. این نه‌تنها برای گیربکس مضر است، بلکه اگر مایع روی لوله داغ یا سطح دیگری بریزد خطرناک است. میله اندازه‌گیری را ازنظر سطح و وضعیت صحیح مایع بررسی کنید.

توجه: همه روغن‌های گیربکس قرمز نیستند و نمی‌توان همه سطوح را با استفاده از روش دیپ استیک بررسی کرد و به ابزار خاصی نیاز دارد.

بوی سوختگی می آید

بوی سوختگی معمولاً ناشی از نشت مایع یا در برخی موارد پایین بودن سطح مایع است که باعث می‌شود کلاچ بوی سوختگی بدهد. اگر بتوانید به‌سرعت نشت مایع را پیدا کنید، ممکن است بتوانید گیربکس را از آسیب نجات دهید. سطح و وضعیت میله گیربکس را طبق دستورالعمل سازنده بررسی کنید.

اگر صدای وزوز یا زمزمه وجود دارد

صدای چرخیدن، کلیک کردن، زمزمه کردن، سروصدایی که از داخل گیربکس می آید معمولاً نشانه خرابی یاتاقان، آسیب دنده سیاره‌ای یا سایر مشکلات داخلی است. هم‌زمان می‌تواند ناشی از آب‌بندی داخلی بد یا سطح پایین روغن گیربکس به دلیل نشتی باشد.

خودرو برق ندارد

اگر وسیله نقلیه دارای قدرت کم یا بدون قدرت است و موتور به‌درستی کار می‌کند، ممکن است به دلیل مشکلات گیربکس داخلی، کشیدن ترمز به دلیل معیوب کالیپر یا شلنگ ترمز باشد، یا کامپیوتر داخل خودرو شما به دلیل مشکلی که دارد قدرت را محدود می‌کند. برای محافظت از موتور شناسایی‌شده است. خودرو را برای کدهای خطا بررسی کنید تا مشکل را جدا کنید.

چراغ چک موتور روشن است

چراغ چک موتور فقط مربوط به موتور نیست. چراغ چک موتور نیز می‌تواند به شما بگوید که در گیربکس مشکل دارید، مانند ب- گرم شدن بیش‌ازحد، مشکلات آهنربا، سنسورهای سرعت، سرخوردن کلاچ و بسیاری مشکلات دیگر. کدهای مشکل را اجرا کنید تا ببینید کدام سیستم‌ها و مدارها مشکل را نشان می‌دهند. درحالی‌که همه کدهای خطا به شما دقیقاً محل آسیب را نمی‌گویند، اما سرنخی از مشکل به شما می‌دهند.

گیربکس نیمه اتوماتیک

کلاچ هنگام تعویض دنده لیز می‌خورد

اگر گیربکس نیمه اتوماتیک شما هنگام تعویض دنده کشیده می‌شود، معمولاً به این دلیل است که کلاچ به‌درستی باز نمی‌شود، حلقه‌های همگام کننده در خود گیربکس فرسوده یا شکسته شده‌اند، یا مشکل سایش یا تنظیم در شیفتر وجود دارد. روغن/مایع گیربکس که کم، کثیف یا مایع اشتباه است نیز می‌تواند این مشکل را در گیربکس‌های اتوماتیک ایجاد کند.

پدال کلاچ خیلی زود یا خیلی دیر درگیر می‌شود

پدال کلاچ که خیلی دیر درگیر می‌شود معمولاً مشکلی در سیستم هیدرولیکی است که کلاچ را فعال می‌کند. در صورت عدم وجود نشتی هیدرولیک، یک تنظیم ساده یا خونریزی می‌تواند این مشکل را حل کند. پدال کلاچ که خیلی زود درگیر می‌شود می‌تواند یک تنظیم یا به‌احتمال‌زیاد دیسک کلاچ فرسوده و صفحه فشار باشد.

چه زمانی تعمیر گیربکس منطقی است؟

گیربکس یک خودرو از تعداد باورنکردنی قطعات تشکیل‌شده است. هر جزء از گیربکس ام وی ام مهم است. بااین‌حال، هر یک از اجزای گیربکس خودرو می‌تواند مستقل از هر بخش دیگری از گیربکس فرسوده یا آسیب ببیند. تعمیر گیربکس تنها قطعات موردنیاز برای راه‌اندازی مجدد گیربکس را جایگزین می‌کند.

مشکل اصلی چنین تعمیری این است که ممکن است مشکل اساسی را حل نکند. گیربکس ممکن است به‌شدت آسیب ببیند، که می‌تواند باعث تعمیر جزئی نوعی راه‌حل توقفی شود که زودتر دوباره به مشکل تبدیل می‌شود.

تعمیرات اغلب زمانی بهترین نتیجه را دارد که مشکل سطحی باشد. اگر یک مکانیک نیاز به جداسازی گیربکس و همه زیرمجموعه‌های آن داشته باشد، این فرآیند می‌تواند زمان بیشتری را صرف کند و همچنین هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. اگر تکنسین برای یافتن مشکل نیاز به حفاری عمیق در گیربکس داشته باشد، بازسازی گیربکس ممکن است گزینه بهتری باشد.

 

چه زمانی تعویض گیربکس ام وی ام بهترین انتخاب است؟

هنگامی‌که تعمیر گیربکس بسیار گران است، تعویض کامل گیربکس اغلب می‌تواند بهترین گزینه باشد. یکی از نکات مهمی که هنگام تعویض گیربکس باید به خاطر بسپارید این است که ممکن است یک گیربکس کاملاً جدید دریافت نکنید. اگرچه گیربکس‌های جدیدی برای برخی از وسایل نقلیه وجود دارد، اما در دسترس بودن آن‌ها را نمی‌توان مسلم انگاشت.

اغلب شما باید یک گیربکس بازسازی‌شده یا استوک را به‌عنوان جایگزین در نظر بگیرید. یک تعمیرگاه تخصصی می‌تواند در صورت لزوم تعمیر یا بازسازی گیربکس را انجام دهد. درصورتی‌که گیربکس مشکلی نداشته باشد، تعمیرگاه می‌تواند از آن به‌عنوان جایگزین استفاده کند.

به‌طورکلی هنگامی‌که برآورد تعمیر گیربکس گران‌تر از بازسازی است، تعویض بهترین راه‌حل است. اگر هزینه تعویض گیربکس کمتر از تعمیر یا بازسازی باشد، تعویض بهترین جایگزین است. در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی کلیه خدمات تعمیر گیربکس ام وی ام توسط کارشناسان متخصص انجام می‌شود، تمامی خدمات با ضمانت‌نامه یک‌ساله ارائه می‌شوند.

باوجوداینکه فناوری گیربکس اتوماتیک روزبه‌روز پیچیده‌تر می‌شود و لوازم الکترونیکی مدت‌هاست که در حال گسترش است، افرادی هستند که در عیب‌یابی و تعمیرات متخصص هستند.

گیربکس یکی از اجزای اصلی وسیله نقلیه است. دنده‌ها کمک می‌کنند که ماشین شما به‌آرامی حرکت کند تا لذت رانندگی زیادی را برای شما فراهم شود. گیربکس بخشی از سیستم انتقال است. پس از مدت‌زمان قابل‌توجهی و مسافت پیموده شده، گیربکس و اجزای آن شروع به فرسوده‌شدن و درنتیجه شکستن می‌کنند. راه تعمیر چنین مشکلات گیربکس اتوماتیک بستگی به علت انتقال دارد.

مایعات گیربکس باید بررسی شوند – بازرسی مایع گیربکس اتوماتیک در محفظه موتور باید به‌طور منظم انجام شود. ممکن است متوجه شوید که سطح مایع کاهش‌یافته است، در این صورت باید بلافاصله آن را دوباره پرکنید. کمبود یا کاهش سطح مایع منجر به مشکلاتی در تعویض دنده می‌شود. احتمالاً هنگام تعویض دنده، صداهای خراش را می‌شنوید.

تعویض قطعات ضروری – در مواقعی تعویض سنکروهای مشکل‌دار دنده که مسئول قرار دادن دنده‌ها در سیستم انتقال هستند ضروری است. علائم سنکروهای فرسوده دنده عبارت‌اند از: مشکل درحرکت از یک‌دنده به دنده دیگر و صداهای بلند در هنگام تعویض دنده، بالا و پایین رفتن. اگرچه تعویض آن چندان گران نیست، اما بی‌توجهی به انجام آن می‌تواند به بقیه گیربکس آسیب برساند.

بازرسی اجزای دیفرانسیل و پیشرانه – این روش دیگری برای بررسی اینکه آیا مشکلی در گیربکس و قطعات مرتبط با آن وجود دارد یا خیر. عملکرد صحیح اجزای دیفرانسیل و پیشرانه بسیار مهم است زیرا به‌طور مستقیم با گیربکس خودرو در تعامل است. عملکرد ضعیف گیربکس یا تعویض دنده‌های ناهموار می‌تواند به دلیل کم بودن مایع دیفرانسیل، شکستگی میل درایو و/یا دیفرانسیل فرسوده باشد. تعویض قطعات آسیب‌دیده همه مشکلات را حل می‌کند و تجربه رانندگی عالی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

گیربکس یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خودرویی است. بنابراین، توصیه می‌شود آن را به‌درستی توسط متخصصان آموزش‌دیده باتجربه بررسی یا تعمیر کنید. تعمیرگاه‌های های متعددی وجود دارند که خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو را باقیمت‌های نسبتاً مقرون‌به‌صرفه ارائه می‌دهند.

ما اطمینان می‌دهیم که خودروی شما در بهترین حالت خود کاملاً جدید به نظر می‌رسد، دیگر نگران نباشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را نزد کارشناسان متخصص ما بیاورید.

دانش درست نحوه نصب، روغن‌کاری، جابجایی، ذخیره، تراز، حمل‌ونقل و نگهداری قطعات نیز به همان اندازه مهم است. تکنسین‌های ما آموزش‌های گسترده‌ای را درزمینهٔ تجزیه‌وتحلیل گیربکس، نصب بلبرینگ، سیستم‌های روغن‌کاری و فن‌آوری‌های نظارت بر وضعیت می‌گذرانند و مهارت‌های لازم برای انجام تشخیص و تعمیرات بهینه را بمی‌دهند.

منابع مناسب بازسازی‌کنندگان معتبر ما به مجموعه‌ای بی‌نظیر از قطعات، ابزار و پشتیبانی فنی دسترسی دارند. آن‌ها با آخرین فن‌آوری‌ها و بهترین شیوه‌ها به‌روز نگه‌داشته می‌شوند. و آن‌ها این اختیار رادارند که تجزیه‌وتحلیل‌های شکست ریشه‌ای و عیب‌یابی را انجام دهند. به‌طور خلاصه، آن‌ها منابع موردنیاز برای انجام درست تعمیر شما رادارند.

تعمیر گیربکس با جداسازی کامل گیربکس انجام می‌شود. پس از تجزیه‌وتحلیل، تمام اجزای فرسوده جایگزین می‌شوند: یاتاقان‌ها، چرخ‌دنده‌ها، واشرها / مهروموم‌ها یا سایر قطعات مکانیکی آسیب‌دیده که در صورت عدم دسترسی تجاری مجدداً طراحی و ساخته می‌شوند. درنهایت پس از مونتاژ گیربکس، تست نهایی برای بررسی کارایی و عملکرد آن (هرگونه صدا، نشتی و …) انجام می‌شود.

 

تعمیر و نگهداری گیربکس ام وی ام

اول در این مرحله اکثر سیالات فنی و فیلترها تعویض می‌شوند. سفت شدن بست ها در تمام مکانیسم‌هایی که در آن لرزش‌های قوی ایجاد می‌شود بررسی می‌شود. این دسته شامل گیربکس‌ها نیز می‌شود. مفاصل متحرک (لولا) روغن‌کاری می‌شوند و سوراخ‌های تهویه تمیز می‌شوند. سطح روغن در میل‌لنگ بررسی می‌شود.

برای این، اکثر مدل‌های خودرو دارای یک کاوشگر ویژه، شبیه به آنالوگ برای موتور هستند. قسمت پایین با حداقل و حداکثر سطح مشخص‌شده است. تعمیر و نگهداری دوم روغن در جعبه تعویض می‌شود، سوراخ‌های تهویه تمیز می‌شوند. اگر خودرو مجهز به جعبه انتقال باشد، روان کننده موجود در آن به همراه روغن گیربکس تغییر می‌کند.

سرویس فصلی اگرچه عمدتاً رانندگان هستند که چرخ‌ها را در بهار / پاییز تغییر می‌دهند، اما باید به توصیه‌هایی برای تعویض روان کننده توجه کنید. در اکثر مناطق، گیربکس با روغن چند درجه پر می‌شود. بااین‌حال، در مناطق شمالی، روغن‌کاری فصلی موردنیاز است. در این مورد، با انتقال به لاستیک‌های زمستانی، راننده باید روان کننده زمستانی و در بهار، برعکس، تابستان را پر کند.

تعمیر و نگهداری معمول خودرو در فواصل زمانی منظم انجام می‌شود. خودروساز خود مسافت پیموده شده را تعیین می‌کند که از طریق آن کار باید انجام شود. صرف‌نظر از خودرو، سطح روان کننده در میل‌لنگ باید هر بار بررسی شود. در صورت لزوم (سطح نزدیک به مقدار حداقل یا کمتر) روغن اضافه می‌شود.

اگر در حین کار ماشین صداها یا لرزش‌های اضافی از گیربکس شنیده می‌شود، لازم نیست منتظر بمانید تا ماشین تعداد کیلومترهای موردنیاز طی کند تا بررسی کنید مشکل چیست. بهتر است در صورت داشتن تجربه در انجام چنین اقداماتی فوراً وسیله نقلیه را برای عیب‌یابی ببرید یا خودتان آن را انجام دهید.

علاوه بر بازرسی برنامه‌ریزی‌شده خودرو، هر راننده باید بدون توجه به مکانیکی یا اتوماتیک بودن گیربکس، مراقب وضعیت گیربکس باش. هنگام تعویض دنده، راننده نباید تلاش زیادی انجام دهد. در فرآیند جابجایی اهرم جعبه، هیچ کلیک، ضربه و سایر نویزهای اضافی نباید وجود داشته باشد. در غیر این صورت، باید فوراً برای تشخیص با یک مکانیک تماس بگیرید.

تعویض دنده ممکن است در چنین مواردی به تلاش بیشتری نیاز داشته باشد:

کلاچ ممکن است به‌خوبی کار نکند. اغلب، اگر کلاچ گیربکس ام وی ام خراب شود، هنگامی‌که سرعت زیاد می‌شود صدای ترد شدید شنیده می‌شود. به دلیل جدا نشدن صفحه فشار از فلایویل در اثر تماس دندانه‌های چرخ‌دنده‌ها در گیربکس ام وی ام ایجاد می‌شود. درنتیجه، حتی زمانی که راننده پدال کلاچ را فشار می‌دهد، محور محرک متوقف نمی‌شود، بلکه به چرخش خود ادامه می‌دهد. این معمولاً با کشش ضعیف کابل کلاچ اتفاق می‌افتد.

سنکرونایزرها فرسوده شده‌اند، به همین دلیل سرعت چرخش درایو و محورهای محرک مطابقت ندارد. نتیجه لغزش دنده هنگام درگیر شدن دنده مربوطه است. چنین نقصی را می‌توان تنها با تعویض هم‌زمان کننده‌ها برطرف کرد. آن‌ها بر روی شفت خروجی نصب می‌شوند، بنابراین شفت محرک برای تعمیر برداشته‌شده و جدا می‌شود.

یکی از عیوب مشخصه مکانیک این است که در حین رانندگی، سرعت درج‌شده به‌طور خودکار خاموش می‌شود. همچنین زمانی اتفاق می‌افتد که راننده اهرم را به موقعیت دنده سوم می‌برد و دنده اول روشن می‌شود (همین امر می‌تواند برای دنده پنجم و سوم اتفاق بیفتد). چنین موقعیت‌هایی خطرناک هستند زیرا در حالت اول نشانه واضحی از خرابی مکانیزم است.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *