تعمیر گیربکس بنز

تعمیر گیربکس بنز

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس بنز یکی از تعمیرات بدیهی در خودروی‌های مختلف بنز است، برخلاف تبلیغات گیربکس بنز مادام‌العمر نیست و به تعمیر و سرویس نیاز دارد، این باور غلط سبب شده است تا اغلب افراد مخصوصاً در ایران تعمیر گیربکس بنز و حتی سرویس آن را نادیده بگیرند، به همین دلیل درگیر خرابی‌های شدید و گسترده گیربکس بنز می‌شوند.

 

صلاحیت تعمیرگاه گیربکس بنز

آیا گیربکس اتوماتیک مرسدس برای شما مشکل ایجاد می‌کند؟ به‌سختی جابجا می‌شود، تأخیر دارد یا دیگر درست نیست؟ بهترین کار این است که خودروی خود را به یک تعمیرگاه تخصصی برای بررسی گیربکس انتقال دهید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم:

  • تشخیص دقیق
  • تعمیر و تعمیرات اساسی حرفه‌ای
  • نگهداری و تعمیر
  • تعویض روغن گیربکس اتوماتیک
  • حذف و نصب حرفه‌ای

در انتخاب تعمیرگاه مدنظر داشته باشید.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک بنز گیربکس جایگزین مناسب و همچنین قطعات یدکی گیربکس و مبدل گشتاور مناسب گیربکس بنز شما را دارد. ما به شما توصیه می‌کنیم که در اسرع وقت با تعمیر گیربکس اتوماتیک خود توسط یک متخصص، هر نوع مشکلی در گیربکس بنز را رفع کنید. درنتیجه، می‌توان انواع آسیب و خرابی‌ها را مهار کرد و از آسیب عمده گیربکس و همچنین افزایش هزینه‌های تعمیر جلوگیری کرد.

 

تشخیص خرابی گیربکس بنز

علائمی وجود دارد که به‌سرعت متوجه خواهید شد مشکلی در گیربکس اتوماتیک مرسدس شما وجود دارد. لازم نیست همیشه یک نقص در خود گیربکس بنز شما باشد، اما باید مراقب باشید و به یک کارگاه تخصصی مراجعه کنید.

برای مثال، مشکلات تعویض دنده‌ها می‌تواند از واحد تعویض دنده باشد – تمیز کردن کامل اغلب برای کارکرد مجدد پیستون تعویض کافی است. از طرف دیگر، خرابی ناگهانی درایو نشان‌دهنده معیوب بودن مبدل گشتاور است. در صورت تأخیر در راه‌اندازی در سرعت‌های بالا، درام کلاچ باید تعویض یا تجدید شود. همچنین توجه داشته باشید که آیا تعویض دنده ناگهانی است یا با تأخیر. در اینجا می‌توان از روغن گیربکس اتوماتیک قدیمی استفاده کرد دلیل افزایش عمر و تغییر ویسکوزیته در طول زمان باشد. تعویض روغن کمک می‌کند، اما توصیه می‌کنیم گیربکس اتوماتیک را تمیز کنید. از این گذشته، روغن تازه نباید با مواجهه با رسوبات دنده قدیمی کیفیت خود را از دست بدهد.

 

چه کسی گیربکس اتوماتیک مرسدس را می‌سازد؟

مرسدس گیربکس‌های اتوماتیک خود را خودش می‌سازد و توسعه می‌دهد. اکثر خودروسازان برای گیربکس‌های اتوماتیک به کیفیت تأمین‌کنندگانی مانند ZF، Jatco یا LuK متکی هستند. بااین‌حال، خودروساز آلمانی همیشه بر پیشرفت‌های خود تکیه کرده است: در سال 1961، مرسدس برای اولین بار با شعار “رانندگی در کمال” یک کلاچ اتوماتیک 4 سرعتِ را به‌عنوان آپشن برای 220 SEb سری 111 نصب کرد. فقط چند ماه بعد، اتوماتیک در حال حاضر بخشی از 300 SE به‌عنوان استاندارد بود.

حدود یک دهه بعد، اولین مبدل گشتاور خودکار این سازنده خودروهای ممتاز به دنبال آن بود. در اکتبر 1990 مرسدس اولین مبدل اتوماتیک 5 سرعتِ را دنبال کرد. اولین گیربکس 7 سرعتِ اتوماتیک استاندارد جهان، 7G-Tronic، اولین نمایش خود را در سال 2003 جشن گرفت و راحتی قابل‌توجهی در تعویض دنده و مصرف سوخت کمتر را تضمین کرد. این شرکت مستقر در اشتوتگارت در طول سال‌ها به توسعه این نقطه عطف ادامه داد و درنهایت 7G-Tronic Plus را در سال 2010 ارائه کرد. جانشین آن با 9 دنده در مرسدس بنز E 350 BlueTEC در سال 2014 به‌عنوان 9G-Tronic نصب شد.

مزیت گیربکس‌های اتوماتیک خود توسعه آشکار است: درحالی‌که سایر سازندگان گیربکس اتوماتیک باید ماشین‌های خود را با انواع مختلفی از مارک ها و مدل‌های خودرو تطبیق دهند، گیربکس‌های اتوماتیک مرسدس برای سری مدل‌های خودساخته شده‌اند و همچنین می‌توانند بسیار بهتر برنامه‌ریزی شوند..

 

عیب‌یابی گیربکس بنز

مشخص‌شده است که خطا در گیربکس‌های اتوماتیک نیز رخ می‌دهد. چیزی که همه نمی‌دانند: به‌عنوان‌مثال، گیربکس‌های اتوماتیک ازنظر ساختار و عملکرد بسیار پیچیده‌تر از موتور هستند. این امر به‌ویژه برای گیربکس‌های اتوماتیک هیبریدی صادق است. تعمیر فقط توسط سازنده یا یک شرکت تخصصی انجام می‌شود. بنابراین تعمیرگاه‌های غیرتخصصی گیربکس بنز معمولاً گیربکس‌های اتوماتیک بنز را با هزینه‌های بالا به‌طور کامل جایگزین می‌کنند.

خبر خوب این است که علل خطا در اکثر گیربکس‌های اتوماتیک بنز شناخته‌شده است. این خطاها را می‌توان با هزینه‌های بسیار پایین‌تر تعمیر کرد زیرا فقط قطعات معیوب (و معمولاً تمام قطعات فرسوده) تعویض می‌شوند. اگر ماشین هنگام استارت زدن تکان بخورد، یک فلاش گیربکس نسبتاً ارزان اغلب کافی است. تعمیرکار متخصص در تعمیرگاه حرفه‌ای می‌تواند با بررسی گیربکس بنز شما میزان خسارت وارده را مشخص و هزینه موردنیاز را برآورد کند.

عیب‌یابی در گیربکس‌های اتوماتیک الکتروهیدرولیکی کنترل شده، که “مغز” آن‌ها یک واحد کنترل انتقال الکترونیکی (EGS) است، بسیار دشوارتر است. بسته به نسخه، این در خود گیربکس یا خارج نصب می‌شود. برنامه‌های مختلف رانندگی و تعویض دنده در EGS ذخیره می‌شود که باعث فعال‌سازی دقیق زمان‌بندی‌شده واحد کنترل الکتروهیدرولیک می‌شود.

شیرهای کنترل فشار الکتریکی و سوئیچینگ هیدرولیک در آن یکپارچه‌شده‌اند که به‌عنوان محرک عمل می‌کنند. آن‌ها کلاچ چندصفحه‌ای یا ترمز مربوطه را با فشار روغن اعمال یا رها می‌کنند. درنتیجه، دیسک‌ها باز یا بسته می‌شوند، که باعث می‌شود مجموعه دنده‌های سیاره‌ای جریان قدرت و درنتیجه نسبت انتقال را تغییر دهند.

EGS تعداد زیادی سیگنال را دریافت می‌کند تا فرآیند جابجایی موردنظر انجام شود. مهم‌ترین آن‌ها سیگنال بار، سرعت رانندگی (سرعت خروجی انتقال)، شتاب موردنظر (موقعیت پدال گاز) و دنده درگیر هستند. بااین‌حال، این‌ها همه متغیرهای کنترلی نیستند که الکترونیک گیربکس ارزیابی می‌کند.

KRAFTHAND مهم‌ترین آن‌ها را در جعبه “سنسورها و سیگنال‌ها” خلاصه کرده است. الکترونیک انتقال این اطلاعات را مستقیماً از سنسورهای مختلف یا از طریق گذرگاه CAN از سیستم‌های دیگر دریافت می‌کند. علاوه بر مدیریت موتور، این موارد شامل ABS، ESP و کروز کنترل تطبیقی ​​است. همه این اطلاعات و شبکه‌های سیستمی به بهبود رفتار تغییر، ایمنی رانندگی، کمک می‌کند. راحتی رانندگی و صرفه‌جویی در مصرف سوخت بااین‌حال، این حاشیه انتقال گسترده می‌تواند یافتن عیوب را دشوارتر کند و متخصص کارگاه باید آن‌ها را در هنگام تشخیص در ملاحظات خود لحاظ کند.

متخصص وسایل نقلیه باید یک دید کلی داشته باشد که آیا مشکل مکانیکی است یا یک مشکل کنترلی و در کدام موقعیت‌های رانندگی مشکل رخ می‌دهد. حتی اگر مشتری اغلب برای توصیف دقیق خطا برایش مشکل باشد، گفتگوی فشرده با مشتری از قبل «اجباری» است، همان‌طور که در مورد سایر عیب‌یابی‌ها وجود دارد، تا خطا را تا حد امکان دقیق مشخص کنیم. زیرا متخصصان خودرو باید بدانند: “آیا هنگام سرد یا گرم بودن هوا، هنگام رانندگی در سربالایی، سرپیچ‌ها، زیر بار سنگین یا هنگام شتاب گیری، مشکلی در گیربکس بنز شما ایجاد می‌شود؟”

همه این سؤالات باید قبل از کار تشخیصی روشن شوند و با خواندن حافظه خطا همراه باشند. تنها در این صورت است که عیب‌یابی ساختاریافته امکان‌پذیر است، به‌موجب آن باید توجه داشت که یک نقص مکانیکی می‌تواند نتیجه مشکلات کنترل باشد. در این حالت نیز حافظه خطا باید همیشه خوانده شود. علاوه بر این، بررسی سطح روغن برای متخصص باید امری طبیعی باشد، زیرا اگر این مقدار خیلی کم یا خیلی زیاد باشد، منجر به خطاهای سوئیچ و آسیب‌های دیگر می‌شود.

متأسفانه، اکثر خودروهای مدرن دیگر دارای نشانگر روغن گیربکس نیستند، که بررسی سطح روغن را دشوار می‌کند. اگر سطح روغن سالم باشد و وسیله نقلیه آماده رانندگی باشد، متخصص تشخیص باید همیشه یک تست درایو برای تعیین آسیب انجام دهد و بلافاصله عیب‌یابی را شروع نکند، حتی اگر یک ورودی در حافظه خطا وجود داشته باشد – و درنتیجه ایرادی که وجود دارد. واضح است این به حذف توضیحات گمراه‌کننده کمک می‌کند و متخصص می‌تواند تصویر درستی از مشکل ترسیم کند تا بر اساس آن برای تعمیر دست‌به‌کار شود.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

ما در تعمیر، نگهداری و تعمیرات اساسی گیربکس‌های دستی مرسدس بنز، گیربکس‌های اتوماتیک و گیربکس بنز تخصص داریم. گیربکس‌های تعویض شده ما به‌هیچ‌وجه کمتر از گیربکس‌های کاملاً جدید نیستند. هنگام تعمیر گیربکس مرسدس بنز، تمام قطعات فرسوده به دلایل کیفی منحصراً با قطعات یدکی اصلی مرسدس بنز تعویض می‌شوند.

ما به شما یک سال گارانتی با کیلومتر نامحدود ارائه می دهیم. تعمیرات کلیه خودروهای برند بنز در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی توسط افراد حرفه‌ای و تکنسین‌های متخصص در این حوزه انجام می‌شود. کلیه خدمات با گارانتی یک‌ساله ارائه می‌شوند، در طول این زمان هر نوع مشکلی در بخش تعمیر شده گیربکس بنز شما ایجاد شود بدون دریافت هزینه مجدد تعمیر و بررسی می‌شود.

ما همیشه بیش از 500 گیربکس مرسدس بنز در انبار گیربکس خود در انبارداریم – ازجمله طیف گسترده‌ای برای مدل‌های خودروهای جدیدتر. اگر گیربکس مناسب در انبار موجود نباشد، می‌توانیم در مدت‌زمان بسیار کوتاهی آن را تهیه کنیم.

خدمات ارائه‌شده در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی عبارتنداز:

تعمیر گیربکس اتوماتیک بنز

فلاش گیربکس اتوماتیک

سرویس گیربکس اتوماتیک ZF

قطعات یدکی اورجینال

نمایندگی اصلی خودرو ما هنگام استفاده از قطعات یدکی اصلی مرسدس بنز، کمک فوری با بالاترین کیفیت را به شما ارائه می‌دهد.

ما علاوه بر تعمیرات اساسی گیربکس‌های اتوماتیک مرسدس بنز، تعمیرات هر نوع گیربکس را نیز ارائه می دهیم. بااین‌حال، تعمیر تنها پس از تشخیص امکان‌پذیر است.

تعمیرات گیربکس اتوماتیک همیشه زمانی مناسب است که آسیب محدود باشد. تفاوت تعمیرات اساسی در این است که در طول تعمیر تنها بخشی از گیربکس اتوماتیک برای بازیابی عملکرد تعویض می‌شود. از طرف دیگر، در یک تعمیرات اساسی، گیربکس اتوماتیک به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. علاوه بر این قطعاتی که ازنظر فنی هنوز در سالم هستند به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه به‌طور کامل تعویض می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *