تعمیر گیربکس بی ام و

تعمیر گیربکس بی ام و

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

وقتی صحبت از تعمیر گیربکس اتوماتیک بی ام و به میان می‌آید، ما تقریباً تمامی گیربکس‌های اتوماتیک بی ام و ازجمله گیربکس‌های ZF، GM، Aisin Warner یا Getrag را سرویس و تعمیر می‌کنیم. بسیاری از مشکلات گیربکس‌های بی ام و را نیز می‌توان با شستشوی گیربکس حل کرد که می‌تواند از آسیب‌های مکانیکی عمده بعدی نیز جلوگیری کند، در غیر این صورت هزینه تعمیر گیربکس بی ام و گران خواهد شد. می‌توانید برای تشخیص دقیق خطا با ما تماس بگیرید یا یک تست رانندگی در محل برای شما برنامه‌ریزی شود.

 

تعمیر گیربکس بی ام و یا تعویض؟

بسیاری از تعمیرگاه‌ها در صورت آسیب دیدن گیربکس تعویض گیربکس بی ام و را به مشتری توصیه می‌کنند،  درحالی‌که این راه‌حل گران‌ترین راه‌حل برای تعمیر گیربکس خودرو است فقط برای آسیب‌های جبران‌ناپذیر به گیربکس توصیه می‌شود.

برای بسیاری از تعمیرگاه‌ها، تعویض گیربکس ساده‌ترین روش است، زیرا اکثر مکانیک‌ها تجربه لازم برای تعمیر گیربکس را ندارند. بااین‌حال، تعداد  کمی تعمیرگاه وجود دارد که درزمینهٔ تعمیر گیربکس تخصص دارند. تعمیرات اساسی گیربکس توسط کارشناسان دو مزیت اصلی برای شما دارد:

 1. تعمیرکاران گیربکس بی ام و نه‌تنها گیربکس را تعمیر می‌کنند، بلکه تمام نقاط ضعف و مشکلات هر نوع گیربکس را از قبل می‌دانند و می‌توانند برای جلوگیری از آسیب بیشتر از آن‌ها جلوگیری کنند. با گیربکس جایگزین، خطر وقوع مجدد همان آسیب نسبتاً زیاد است.
 2. مکانیکی با بیش از 20 سال تجربه در گیربکس بی ام و، 2 تا 3 برابر کارآمدتر کار می‌کند. این صرفه‌جویی در زمان نیز تأثیر مثبتی بر صورت‌حساب نهایی شما دارد. طبق مطالعه Autobutler، قیمت تعمیرات یک برند خودرو تا 40 درصد در نوسان است. بنابراین مقایسه قیمت بسیار ارزشمند است.

در موارد زیر گیربکس تعویضی را توصیه می‌کنیم زیرا گیربکس قابل تعمیر نیست: سوراخ یا ترک در بلوک گیربکس، ترک یا شستشو در سر سیلندر، بدنه آسیب‌دیده،.

 

برای تعمیر مؤثر گیربکس بی ام و چه اقداماتی باید انجام دهید؟

قبل از هر چیز باید بدانید که تعمیرات نیاز به تخصص بالایی دارد. همچنین ابزارهای بسیار تخصصی برای دقت در هر مرحله از تعمیر موردنیاز است. این بدان معناست که حتماً باید با یک متخصص مشورت کنید.

می‌توانید مشکل گیربکس بی ام و e90 خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید، می‌توانید برای رفع مشکل گیربکس بی ام و سری 3 به تعمیرگاه ما مراجعه کنید، یا می‌توانید.

برای رفع مشکل گیربکس بی ام و X1. مهم‌ترین چیز این است که مطمئن شوید گیربکس خراب بی ام و شما توسط یک متخصص بادانش لازم درمان می‌شود. تعمیر واقعی نیاز به تشخیص قبلی دارد.

اگر خرابی با ترک خوردن یا سایر صداهای غیرعادی آشکار شود ، متخصص می‌تواند بست قطعات مکانیکی و سطح روغن را بررسی کرده و احتمالاً روغن بی ام و  X1 را تعویض کند. لازم به ذکر است که روان کننده مورداستفاده باید با مشخصات فنی وسیله نقلیه شما سازگار باشد. بنابراین روغن تعویض گیربکس اتوماتیک بی ام و X1 e84 لزوماً برای مدل دیگری مناسب نیست.

شاید آخرین تعویض روغن در گیربکس بی ام و X3 e83 خیلی وقت پیش باشد. در این حالت، روغن مطمئناً بسیار کثیف است، به‌خصوص اگر به‌طور منظم از وسیله نقلیه خود استفاده کنید. این می‌تواند باعث مقاومت مکانیزم شود و درنتیجه از تعویض دنده جلوگیری کند یا آن را دشوار کند.

کثیفی همچنین عامل آسیب به قطعاتی است که به دلیل عدم روان کاری زودرس فرسوده می‌شوند. اگر بازرسی بصری برای شناسایی ماهیت نقص کافی نباشد، حذف گیربکس بی ام و X3 کاملاً موجه است.

ممکن است یک گیربکس بی ام و e46 گیرکرده باشید. این احتمال وجود دارد که دلیل این امر روغن دنده نادرست بی ام و e46 باشد. بااین‌حال، خطا همچنین می‌تواند مربوط به سیستم کلاچ یا، ​​به‌عنوان‌مثال، به نگهدارندِ گیربکس آسیب‌دیده بی ام و e46 320d باشد. درحالی‌که تعویض روغن گیربکس بی ام و e46 به‌طور مؤثر مشکلات روان کاری را برطرف می‌کند، بسته به علت دقیق نقص، راه‌حل دیگری نیز می‌تواند پیشنهاد شود.

همیشه لازم نیست گیربکس BMW سری 1 را بردارید . تعمیر می‌تواند به پر کردن روغن گیربکس یا تعویض روغن گیربکس محدود شود. درصورتی‌که مشکل از روغن گیربکس بی ام و e90 باشد نیازی به برداشتن گیربکس بی ام و e90 نیست. بااین‌حال، درصورتی‌که دسترسی به برخی از قطعاتی که نیاز به تعمیر دارند دشوار باشد، ممکن است حذف گیربکس بی ام و 318d e90 ، گیربکس بی ام و 320d e90 – یا نسل دیگر – ضروری باشد.

توجه داشته باشید که قبل از برداشتن بی ام و e90 باید روغن گیربکس را تعویض کنید. پس از نصب، لازم است از یک روغن دنده بی ام و e90 320d یا روان کننده سازگار با نسخه‌ای که قرار است رانندگی کنید استفاده کنید. البته تمام قطعات ازجمله اتصال گیربکس بی ام و e90، قبل از بازگرداندن وسیله نقلیه خود به‌طور کامل بررسی شود.

همان‌طور که متوجه شده‌اید، راه‌حل‌های مختلفی برای یک مشکل وجود دارد. این به این دلیل است که گاهی اوقات علائم یکسان هستند، حتی اگر دلایل متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل است که تشخیص با بررسی کامل جعبه معیوب ضروری است.

می‌توان از برخی خرابی‌ها جلوگیری کرد، به‌خصوص خرابی‌هایی که به دلیل عدم نگهداری هستند. به فروشنده گاراژ خود اجازه دهید در مورد فواصل زمانی ایدئال برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک بی ام و X5 e70 یا تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک بی ام و سری 3 به شما توصیه کند.

همچنین، از او بهترین مرجع را برای سیال گیربکس اتوماتیک بی ام و X5 e53 ، سیال گیربکس اتوماتیک بی ام و X5 e70 ، سیال گیربکس بی ام و  سری 3 و سایر مایعاتی که عملکرد گیربکس مربوطه را حفظ می‌کنند، بخواهید.

 

به مشکلات گیربکس بی ام و به‌موقع پاسخ دهید

اگر مشکلات تعویض دنده در تک‌تک دنده‌ها وجود داشته باشد، این می‌تواند نشان‌دهنده کثیف بودن واحد تعویض دنده باشد. واحد سوئیچینگ باید کاملاً تمیز شود تا پیستون سوئیچینگ بتواند دوباره حرکت کند. آیا گیربکس اتوماتیک بی ام و شما دیگر درایو ندارد ؟ این می‌تواند مربوط به یک مبدل گشتاور معیوب باشد. از سوی دیگر، اگر خودرو با تأخیر در سرعت‌های بالا استارت می‌زند، درام کلاچ باید تجدید یا تعویض شود.

اگر چرخ‌دنده‌ها تکان خورده یا تأخیر دارند تغییر یا تعویض، این می‌تواند به دلیل روغن گیربکس اتوماتیک باشد. این نیز در معرض پیری طبیعی است، حتی اگر به‌اصطلاح از آن به‌عنوان “مادام‌العمر” یاد شود. باگذشت سال‌ها ویسکوزیته آن تغییر می‌کند، روان کاری آن کاهش می‌یابد و رسوبات بیشتری جمع می‌شود. تنها چیزی که در اینجا کمک می‌کند تعویض روغن و تمیز کردن بعدی گیربکس اتوماتیک است تا روغن تازه با رسوبات قدیمی گیربکس تماس پیدا نکند.

 

مشکلات گیربکس بی ام و

به‌طورکلی گیربکس‌های بی ام و بسیار قابل‌اعتماد و قدرتمند هستند، اما مشکلات غیرقابل‌برگشت هستند و ممکن است در هرزمانی رخ دهند و گیربکس بی ام و شما را خراب کنند. اگر گیربکس شما در شرایط سخت صدا می‌زند یا کار نمی‌کند، یا اگر در طول مسیر دود سفید منتشر می‌کند، وقت آن رسیده است که گیربکس بی ام و خود را تعویض کنید.

با مقایسه آسیب گیربکس، می‌توانید گیربکس معیوب خود را با یک گیربکس تعمیر شده، بازسازی‌شده، تعمیر شده، بازسازی‌شده، استفاده‌شده یا جایگزین کنید، یا می‌توانید تعمیر گیربکس را انتخاب کنید. همه این گزینه‌ها نسبت به خرید یک ماشین جدید هزینه کمتری دارند.

 

مشکلات رایج گیربکس بی ام و

 • تسمه تام معیوب
  • آسیب به زنجیر تایم می‌تواند به‌سرعت منجر به آسیب به گیربکس شود
 • مشکلات مدار
  • هنگام شتاب گیری یا تعویض دنده، مشکلاتی در لیز خوردن یا ساییدن ممکن است در خودروهای بی ام و رخ دهد.
 • انژکتورهای سوخت
  • انژکتورهای سوخت ممکن است مسدود شوند و ممکن است بنزین را به‌آرامی به گیربکس نرسانند. گاهی اوقات سوپاپ‌ها نمی‌توانند به‌درستی باز یا بسته شوند. در برخی موارد ممکن است بنزین نیز بریزد.
 • صداهای تق‌تق
  • لرزش بیش‌ازحد و صداهای تق‌تق می‌تواند توسط گیربکس ایجاد شود، به‌خصوص هنگام شتاب گیری. نویز می‌تواند در برخی موارد روی سیستم صوتی تأثیر بگذارد.
 • مشکلات برق و افت برق
  • برخی از رایج‌ترین مشکلات الکتریکی در خودروهای بی ام و عبارت‌اند از مشکلات باتری، ناتوانی در چرخاندن کلید در احتراق، و روشن کردن نماد قفل فرمان توسط داشبورد. کاربران متوجه شده‌اند که خودرو نیز دچار کاهش قدرت می‌شود.
 • مصرف بیش‌ازحد روغن
  • گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد که برخی از گیربکس‌های بی ام و می‌توانند مقادیر زیادی روغن بسوزانند. به‌خصوص دارندگان سری 5 بی ام و با گیربکس V8 به‌احتمال‌زیاد می‌توانند با این مشکل روبرو شوند. بااین‌حال، به شرایط رانندگی نیز بستگی دارد.
 • گرمای بیش‌ازحد انتقال
  • سیستم خنک‌کننده برخی از خودروهای بی ام و حاوی مایع خنک‌کننده کافی نیست. این بدان معنی است که خطر گرم شدن بیش‌ازحد گیربکس وجود دارد. به‌خصوص در برخی از خودروهای سری 3، برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، قطعات خنک‌کننده باید تعویض شوند.
 • فرمان برقی
  • خودروهای بی ام و ممکن است دچار مشکلات خاصی در فرمان برقی مانند معیوب بودن پمپ فرمان، سنگین بودن فرمان، از دست دادن قدرت و ضربه زدن به‌فرمان، بازی بیش‌ازحد در فرمان، ناله و نشت روغن شوند.

 

علائم خرابی گیربکس بی ام و

در صورت مشاهده این علائم، باید در اسرع وقت با تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تماس بگیرید تا از آسیب‌های بعدی جلوگیری کنید:

 • نوسان سرعت و دنده خراب
 • صداهای بلند از گیربکس
 • دود سفید، آبی یا تیره (اگزوز)
 • عملکرد کم دنده
 • از دست دادن آب خنک‌کننده (شلنگ‌های معیوب یا واشر سر سیلندر)
 • فوم روی درپوش روغن (واشر سر سیلندر شکسته)
 • افزایش مصرف روغن
 • دینام معیوب است
 • تسمه V شکل فرسوده (پمپ آب / دینام)
 • درایو تسمه ساییده می‌شود
 • پمپ آب معیوب
 • برخی از سوپاپ‌ها به صدا درمی‌آیند
 • روغن خیلی کم (روغن‌کاری ضعیف و کلیک کردن)
امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *