تعمیر گیربکس جنسیس

گیربکس جنسیس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

جنسیس برند تولیدکننده خودروهای لوکس هیوندای است، خودروی جنسیس در دو کلاس بدنه سدان و SUV طراحی و تولید می‌شوند، این خودرو را بسیار زیبا هستند و کیفیت بالایی در طراحی بدنه و قطعات داخلی خوددارند، جنسیس 2008 و جنسیس کوپه در ایران فروش بالاتری دارند، تمامی خودروهای جنسیس از گیربکس اتوماتیک بهره می‌برند، گیربکس اتوماتیک در مقایسه با گیربکس عادی عملکرد روان‌تری در حین رانندگی دارد و به همین دلیل محبوب است.

تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک دقیق و حساس هستند به همین دلیل تنها استادکاران متخصص از عهده‌ی انجام آن برمی‌آیند، افرادی که در کنار تجربه، مهارت و دانش کافی در حوزه تعمیر گیربکس اتوماتیک دارند و دائماً در حال به‌روز کردن دانش خود در این حوزه هستند.

 

تعمیر پایه گیربکس جنسیس

شما می‌توانید گیربکس خود را به‌عنوان پیشرانه‌ای در نظر بگیرید که وظیفه دارد نیروی موتور را به منبع قدرت کنترل‌شده تبدیل کند. ازنظر فیزیکی، یک مورد فلزی است که از یک سری چرخ‌دنده تشکیل‌شده است، به همین دلیل است که در وهله اول به آن انتقال می‌گویند. گیربکس ماشین شما یک نفر وسط بین چرخ‌ها و موتور است. یعنی نیروی تولیدشده توسط موتور را به گشتاور تبدیل می‌کند. سپس آن را به محور منتقل می‌کند، که چرخ‌ها را می‌چرخاند. هر دنده دارای نسبت خاصی است که تضمین می‌کند چرخ‌ها با سرعت موتور نمی‌چرخند.

گیربکس اتوماتیک خودروی شما یکی از پیچیده‌ترین سیستم‌هاست. بااین‌حال، نکات نگهداری گیربکس خاصی برای گیربکس شما وجود دارد که هر صاحب خودرو باید از آن‌ها بداند. پایبندی به نکات زیر باعث می‌شود خودروی جنسیس شما در هر مدلی که باشد دیرتر خراب‌شده و دچار مشکل شود.

بررسی پایه گیربکس جنسیس – حفظ سطح مناسب مایع انتقال باید بالاترین اولویت باشد. به این دلیل که ریشه اکثر مشکلات انتقال سطح پایین این مایع است.

بررسی نحوه رانندگی کلاچ می‌تواند منجر به مشکلاتی در گیربکس شود. درگیر نکردن کامل آن در حین رانندگی، یا سوارشدن بر کلاچ به‌راحتی باعث تسریع فرسودگی و پارگی می‌شود.

تماشای مبدل گشتاور – خاموش شدن و چرخاندن دور موتور در هر نور می‌تواند گرمای مخربی را در مبدل گشتاور شما ایجاد کند.

درک روان کاری – گیربکس شامل قطعات متحرک بی‌شماری است که نیاز به روغن‌کاری دارند. به همین دلیل مهم است که مایع گیربکس را هر 20000  کیلومتر چک کنید تا از کیفیت و سطح مناسب آن اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس چانگان

رانندگی صحیح – بهترین نکته برای جلوگیری از تعمیر گیربکس این است که مطمئن شوید که برای شروع به مکانیسم آسیب نرسانید. در مواقعی که مناسب نیست دنده‌ها را آسیاب نکنید و از کلاچ استفاده نکنید. همچنین از دنده اول هنگام استارت استفاده کنید و نه از دنده دوم، حتی اگر دنده دوم معمولاً راحت‌تر درگیر می‌شود.

 

چرا روغن گیربکس جنسیس مهم است؟

کار مایع گیربکس این است که اجزای مکانیکی خودرو را روغن‌کاری نگه می‌دارد تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها در اوج عملکرد خود هستند. علاوه بر این، این مایع اجزای سیستم گیربکس را به‌خصوص در خودروهای اتوماتیک خنک می‌کند. روغن گیربکس خودرو شما علاوه بر اطمینان از روان کاری قسمت‌های مختلف سیستم، چندین عملکرد مهم دیگر را نیز انجام می‌دهد:

تمیز کردن و محافظت از سطوح فلزی در برابر سایش و پارگی

خنک‌کننده و همچنین افزایش دمای عملیاتی بالا.

افزایش دامنه دما و سرعت چرخش

مسائل مربوط به گیربکس جنسیس

  1. مشکل در تعویض دنده جنسیس

گیربکس باید به‌طور یکپارچه بین دنده‌ها جابجا شود تا سواری موردنظر شمارا ارائه دهد. هنگامی‌که دنده‌ها به‌درستی تعویض نمی‌شوند، ممکن است در هنگام تعویض دنده متوجه تردید یا تکان خوردن شوید.

در برخی موارد، این انتقال‌ها قابل‌بازسازی هستند. بااین‌حال، اگر بسیاری از قطعات آسیب ببینند، به‌جای آن نیاز به جایگزینی خواهد بود.

  1. چرخ‌دنده جنسیس

اگر گیربکس دستی دارید، مسئولیت تعویض دنده‌ها به‌تنهایی بر عهده شماست. مگر اینکه کار اشتباهی انجام دهید، در هنگام تعویض دنده نباید صداهایی وجود داشته باشد.

اگر چرخ‌دنده‌ها شروع به آسیاب شدن کنند، کلاچ ممکن است فرسوده شود. از سوی دیگر، کلاچ در گیربکس اتوماتیک نیز می‌تواند خراب شود و منجر به احساس لرزش شود.

  1. صدای ناله بلند

صداها مترادف با گیربکس جنسیس خراب هستند. اگر صدای ناله عجیبی از گیربکس جنسیس خودروی خود شنیدید، نشانه مشکل است. این صدا می تواند براسا شدت خرابی به صورت های دیگری نیز بروز کند.

اگر گیربکس در حالت خنثی صدای زیادی ایجاد می‌کند، باید فوراً آن را بررسی کنید. بااین‌حال، هرگز نباید هیچ صدایی را نادیده بگیرید، به‌خصوص به این دلیل که ممکن است قبل از وقوع یک خرابی بزرگ، آن را تعمیر کنید.

  1. نشت روغن جنسیس

تشخیص اینکه چه زمانی مایع گیربکس نشتی دارد کار سختی نیست زیرا قرمز روشن است. تعمیر برخی از نشتی‌های مایع انتقال آسان است.

بیشتر بخوانید:  لوازم استوک گیربکس اتوماتیک

بااین‌حال، وقتی نشتی را رها می‌کنید، اجازه می‌دهید به گیربکس آسیب وارد شود، به‌خصوص اگر مایع کم شود. آنچه می‌توانست یک تعمیر ساده باشد به‌سرعت به نیاز به تعویض تبدیل می‌شود.

  1. بوی سوزش

اگر در جاده رانندگی می‌کنید و بوی سوختگی حس می‌کنید، نشانه واضحی است که چیزی اشتباه است. مشکل ممکن است کلاچ باشد، اما بسیاری از اجزای دیگر ممکن است خراب‌شده باشند.

به زیر خودرو نگاه کنید تا ببینید آیا روغن گیربکس نشتی دارد یا خیر. بدون مقدار مناسب مایع، چرخ‌دنده‌ها بیش‌ازحد گرم می‌شوند و اصطکاک بیشتری ایجاد می‌شود.

 

بازسازی، تعمیر یا تعویض گیربکس کدام بهتر است؟

تعمیرات گیربکس برای مسائل کوچک‌تر محفوظ است. در صورتی می‌توان این کار را انجام داد که قطعه‌ای که نیاز به تعویض دارد روی سطح گیربکس باشد. بازسازی گیربکس شامل تعویض تمام قطعات فرسوده می‌شود، درحالی‌که تعویض مستلزم تعویض آن با گیربکس جدید یا دست‌دوم است. گیربکس خودرو از اجزای مختلفی تشکیل‌شده است، برخی بزرگ و برخی دیگر کوچک. حتی کوچک‌ترین جزء نیز برای حفظ درست کارکرد گیربکس ضروری است. با تعمیر گیربکس، فقط قسمتی که شکسته است تعویض می‌شود.

این تعمیرات اغلب در صورتی بهترین هستند که مشکل در سطح ظاهر شود. تکنسین‌ها نمی‌خواهند گیربکس را از هم جدا کنند و ساعت‌ها تلاش می‌کنند تا برای تعمیر داخل شوند. حتی اگر این کار را انجام دهند، این هزینه می‌تواند به‌اندازه گزینه‌های دیگر بالا باشد. از طرف دیگر، تعمیر گیربکس همیشه مشکل را حل نمی‌کند. می‌توانید قطعه‌ای را تعویض کنید، فکر می‌کنید که آن را تعمیر می‌کند، فقط برای اینکه متوجه شوید مشکلات دیگری وجود دارد. بعلاوه، اگر گیربکس شما مایل‌های زیادی را طی کرده باشد، ممکن است چیز دیگری در مدت کوتاهی پس از تعمیر خراب شود.

هنگامی‌که به بازسازی گیربکس نیاز دارید

با بازسازی گیربکس، فناوری کل انتقال را از هم جدا می‌کند. ازآنجایی‌که گیربکس جدا است، هر قسمت ازنظر سایش و آسیب بررسی می‌شود. در صورت مشاهده هرگونه مشکل، قطعه تعویض یا تعمیر می‌شود. علاوه بر این، تمام قطعات تمیز می‌شوند.
هنگامی‌که همه‌چیز به حالت عادی برگشت، تکنسین گیربکس را بازسازی کرده و آن را در خودروی شما قرار می‌دهد. بدیهی است که این فرآیند شامل ساعات زیادی کار است و کارگر باید مایل به توجه به تمام جزئیات باشد. در برخی موارد، مشخص می‌شود که گیربکس مشکلات زیادی برای بازسازی دارد، اما تنها پس از انجام بازرسی. در این صورت بهتر است آن را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیرگاه گیربکس در مهرشهر

زمانی که به تعویض گیربکس نیاز دارید

اگرچه ترسناک به نظر می‌رسد، اما زمان‌هایی وجود خواهد داشت که تعویض گیربکس بهترین انتخاب است. بااین‌حال، این گزینه انتخاب‌های بیشتری را به همراه دارد. شما باید بین یک جعبه‌دنده جدید، بازسازی‌شده یا بازسازی‌شده برای وسیله نقلیه خود انتخاب کنید.

گیربکس جدید جنسیس جدید ممکن است سخت باشد و معمولاً موردنیاز نیستند. به‌علاوه، هزینه بسیار بیشتر از گزینه‌های دیگر خواهد بود. مغازه‌های گیربکس، یک قطعه مستعمل را از حیاط‌های نجات بازسازی می‌کنند و دوباره آن‌ها را شبیه نو می‌سازند. این گیربکس اتوماتیک مشکلی ندارد و باید مایل‌های بیشتری خدمات را به شما ارائه دهد.

 

تعمیرات گیربکس جنسیس

در تعمیرگاه گیربکس جنسیس تعمیر، سرویس، بازسازی و تعویض گیربکس جنسیس توسط تکنسین‌های متخصص انجام می‌شود، کلیه قطعات به‌کاررفته در تعمیر و تعویض در صورت نیاز اصل و تولید کارخانه هیوندای جنسیس هستند، به همین دلیل است که تعمیرات ما با بالاترین سطح کیفیت در ایران ارائه می‌شوند. کلیه خدمات با ضمانت‌نامه کتبی یک‌ساله ارائه می‌شوند در طول این مدت هر مشکل در بخش آسیب‌دیده بدون دریافت هزینه مجدد بررسی و تعمیر می‌شود.

خودروبر رایگان

حمل خودروی جنسیس شما به مجموعه برای بررسی و تعمیر با خودروبر رایگان مجموعه فراهم‌شده است، خودروی شما با خودروبر به‌صورت رایگان به تعمیرگاه انتقال داده می‌شود.

قیمت رقابتی

هرچند که کارشناسان ما از قطعات اصل استفاده می‌کنند اما تعمیر مناسب و مهارت بالا در تعمیر سبب می‌شود تا اجزای دیگر گیربکس و سایز قطعات خودروی شما در حین تعمیر و پس‌ازآن دچار آسیب نشوند درنتیجه هزینه تعمیرات تنها یک‌بار و بسیار کمتر از مراکز غیرتخصصی است که شمارا مجبور به چندین باز هزینه برای تعمیر، پس از تعمیر می‌کنند.

در کنار این مورد هزینه موردنیاز برای تعمیر در ابتدا و پس از مشخص شدن مشکل گیربکس جنسیس شما و نوع تعمیر موردنیاز به شما اعلام می‌شود پس‌ازاین هیچ هزینه‌ای در انتها اضافه بر مبلغ اعلام‌شده از شما دریافت نمی‌شود، ما متعهد به ارائه خدمات باکیفیت باقیمتی مناسب و براساس استانداردهای روز دنیا به شما هستیم.

بررسی و عیب‌یابی رایگان

سما می‌توانید با تماس با کارشناسان از خدمات بررسی و عیب‌یابی گیربکس رایگان مجموعه‌ی تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک دشتی بهره‌مند شوید.خودروی جنسیس شما توسط کارشناسان خبره ما بررسی‌شده و نوع و میزان خرابی به شما اعلام می‌شود.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *