تعمیر گیربکس جک در کرج

گیربکس جک

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

جک یکی از خودروهای آسیایی محبوب در ایران است که به دلیل بهره‌مندی از گیربکس اتوماتیک در ساختار خودفروش خوبی در ایران دارد. تعمیر گیربکس جک در کرج برای رفع انواع آسیب‌های ایجادشده در گیربکس خودرو انجام می‌شود.

 

انواع گیربکس اتوماتیک جک

انواع مختلفی از گیربکس‌های اتوماتیک در خودروهای مدرن موجود است. در اینجا چند نوع گیربکس اتوماتیک آورده شده است:

 • مبدل گشتاور اتوماتیک: این نوع گیربکس محبوب‌ترین نوع گیربکس اتوماتیک در خودروها می‌باشد. گیربکس اتوماتیک مبدل گشتاور با استفاده از کوپلینگ روغن هیدرولیک یا مبدل گشتاور متصل به واحد کنترل الکترونیکی موتور کار می‌کند و به گیربکس اجازه می‌دهد تا کنترل خودرو را در دست بگیرد.
 • گیربکس متغیر پیوسته (CVT): یک CVT تعداد “بی‌نهایت” ضرایب دنده را امکان‌پذیر می‌کند که به‌طور یکپارچه به خودرو کمک می‌کند بدون وقفه در تعویض دنده شتاب بگیرد. CVT از قرقره‌های با عرض متغیر و یک تسمه به‌جای چرخ‌دنده‌های ثابت استفاده می‌کند.
 • گیربکس نیمه اتوماتیک (SAT): یک گیربکس نیمه اتوماتیک دارای کلاچ مشابه گیربکس دستی است، اما کلاچ از طریق وسایل  کار می‌کند و از سنسورها، پنوماتیک، پردازنده ها و محرک‌ها استفاده می‌کند.
 • گیربکس دوکلاچه: جعبه دنده دوکلاچه یا گیربکس دنده مستقیم بسیار شبیه به گیربکس دستی است. تفاوت این است که یک کلاچ دوگانه توسط کامپیوتر ماشین کنترل می‌شود و به‌جای یک کلاچ دارای دو کلاچ است. یک کلاچ دنده‌های فرد را کنترل می‌کند و دیگری دنده‌های زوج را اجرا می کند.
 • گیربکس تیپترونیک: این گیربکس‌های اتوماتیک به رانندگان این امکان را می‌دهند که از حالت اتوماتیک خارج شوند تا کنترل بیشتری بر عملکرد خودرو داشته باشند، با تکیه‌بر راننده برای تعویض دنده درحالی‌که مانند یک موتور اتوماتیک عمل می‌کند. گیربکس‌های تیپترونیک توسط پورشه ساخته‌شده است اما در حال حاضر توسط برندهای متفاوت مورداستفاده قرار می‌گیرد.

بسته به نوع خودرو جک و هدف از تولید آن گیربکس اتوماتیک به‌کاررفته در خودرو جک متفاوت است، دلیل این امر تلاش این برند برای رقابت با خودروهای لوس اروپایی و حفظ بازار هانی است، به همین دلیل اگر تعمیرکار گیربکس شما دانش کافی در این حوزه نداشته باشد نمی‌تواند نوع گیربکس خودرو را شناسایی و تمایز بین آن‌ها را به درست متوجه شود.

رانندگی با چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک جک روشن

اگرچه ممکن است هنگام رانندگی با چراغ روشن هیچ تفاوتی احساس نکنید، اما باید در اسرع وقت معاینه شوید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنید. رانندگی طولانی‌مدت با روشن بودن این چراغ هشدار به‌احتمال‌زیاد صدمات زیادی به گیربکس وارد می‌کند و طول عمر آن را به‌شدت کاهش می‌دهد

علاوه بر آن، بدنه (یا شاسی)، موتور و گیربکس سه عنصر پرهزینه یک خودرو هستند. و واقعیت این است که موتورها و گیربکس‌های جدید ممکن است گران‌تر باشند و عملکرد کمتری ارائه دهند. درنتیجه، این اقلام رده‌بالا لزوماً بالاترین مسافت پیموده شده سوخت را ارائه نمی‌دهند.

 

علل صدای سنگ‌زنی گیربکس اتوماتیک

به‌طور خلاصه، گیربکس‌های اتوماتیک به دلایل مختلف می‌توانند صدای ساییدن را هنگام قرار دادن در دنده ایجاد کنند. این موارد اغلب از نادیده گرفتن دستورالعمل‌های تعمیر و نگهداری ساده تا آسیب‌های شدیدتر که ممکن است نیاز به تعویض کل اجزا داشته باشد، متغیر است.

موارد زیر برخی از رایج‌ترین دلایل ایجاد صدای خراش در هنگام قرار دادن گیربکس اتوماتیک در دنده است.

 • روغن گیربکس شریان حیاتی گیربکس اتوماتیک شماست ، زیرا اجزای داخلی را روغن‌کاری، خنک نگه می‌دارد و به‌درستی کار می‌کند. هنگامی‌که سطح • روغن گیربکس پایین باشد، می‌تواند باعث گرم شدن بیش‌ازحد گیربکس شود. این به چرخ‌دنده‌ها و سایر اجزای داخلی آسیب می‌رساند و باعث ایجاد صدای خراش در هنگام قرار دادن ماشین در دنده می‌شود.

فیلتر گیربکس مسدود شده است

فیلتر گیربکس جک را تمیز و پاک از زباله نگه می‌دارد، اما زمانی که مسدود می‌شود، جریان روغن محدود می‌شود. این می‌تواند منجر به گرم شدن بیش‌ازحد و آسیب به چرخ‌دنده‌ها شود و منجر به صدای خراش در هنگام قرار دادن ماشین در دنده شود.

برخی از علائمی که نشان می‌دهد فیلتر گیربکس جک شما مسدود شده است عبارت‌اند از:

 • روغن گیربکس جک از قرمز روشن یا صورتی به قهوه‌ای یا رنگ تیره‌تر تغییر رنگ می‌دهد.
 • •           روغن گیربکس جک بوی سوختگی دارد.
 • وقتی گیربکس در دنده قرار می‌گیرد، خودرو برای حرکت به جلو یا عقب تلاش می‌کند.

همگام سازها فرسوده یا آسیب‌دیده‌اند

اطمینان حاصل می‌کنند که •  روغن گیربکس به‌طور یکنواخت به هر دنده تحویل می‌شود. هنگامی‌که فرسوده یا آسیب می‌بینند، نمی‌توانند دنده‌ها را به‌درستی هماهنگ کنند و درنتیجه، چرخ‌دنده‌ها به یکدیگر ساییده می‌شوند و هنگام قرار دادن ماشین در دنده، صدای خراش ایجاد می‌شود.

چرخ‌دنده‌ها خم‌شده یا آسیب‌دیده‌اند

دنده‌ها نقش مهمی در عملکرد روان یک گیربکس اتوماتیک دارند. هنگامی‌که این قطعات خم‌شده یا آسیب ببینند ، گیربکس ممکن است در هنگام قرار دادن در دنده ساییده شود. این اغلب در اثر تصادف رخ می‌دهد، اما می‌تواند به دلیل ساییدگی و پارگی نیز باشد.

برخی از علائم آسیب دنده عبارت‌اند از:

هنگامی‌که گیربکس در دنده قرار می‌گیرد صداهای آسیاب می‌شود.

ماشین وقتی در دنده است تکان می‌خورد یا می‌لرزد.

مشکل در تعویض دنده.

گیربکس در هنگام شتاب گیری می‌لغزد.

مبدل گشتاور آسیب‌دیده است

مبدل گشتاور وظیفه گیربکس جک نیرو از موتور به گیربکس را بر عهده دارد. وقتی آسیب می‌بیند، نمی‌تواند کار خود را به‌درستی انجام دهد.

درنتیجه، وقتی گیربکس در دنده قرار می‌گیرد، ممکن است ماشین برای حرکت مشکل داشته باشد که منجر به صدای خراش می‌شود. همچنین، یک مبدل گشتاور آسیب‌دیده می‌تواند باعث ازکارافتادن خودرو در هنگام قرار دادن گیربکس در دنده شود.

پمپ گیربکس جک فرسوده شده است

پمپ گیربکس به گردش روغن گیربکس جک در سراسر گیربکس کمک می‌کند. بااین‌حال، مانند هر قطعه دیگری در خودروی شما، این قطعه نیز درنهایت فرسوده شده و نیاز به تعویض دارد. وقتی این اتفاق می‌افتد، نمی‌تواند مقدار مناسبی از روغن را به گیربکس برساند که منجر به گرم شدن بیش‌ازحد و آسیب می‌شود.

صدای سنگ‌زنی اغلب اولین علامت فرسوده‌شدن پمپ گیربکس جک است. سایر علائم پمپ آسیب‌دیده عبارت‌اند از:

 • روغن گیربکس جک به‌طور غیرطبیعی سیاه یا غلیظ است.
 • ماشین در شتاب گیری مشکل دارد.
 • نشتی در خط گیربکس جک وجود دارد.

بدنه سوپاپ آسیب‌دیده یا کثیف است

بدنه سوپاپ جزء مهمی در گیربکس اتوماتیک است، زیرا جریان روغن را تنظیم می‌کند و دنده‌ها را هماهنگ نگه می‌دارد.

بااین‌حال، هنگامی‌که آسیب‌دیده یا کثیف می‌شود، نمی‌تواند کار خود را به‌درستی انجام دهد. این می‌تواند منجر به مشکلات متعددی شود، ازجمله گرم شدن بیش‌ازحد، نشت •روغن ، و صدای خراش در هنگام قرار دادن ماشین در دنده.

پایه‌های گیربکس فرسوده شده‌اند

پایه‌های گیربکس، سیستم گیربکس جک را در جای خود محکم می‌کند. هنگامی‌که آن‌ها فرسوده می‌شوند، نمی‌توانند کار خود را به‌درستی انجام دهند، که می‌تواند منجر به حرکت بیش‌ازحد گیربکس شود و به چرخ‌دنده‌ها آسیب برساند.

درنتیجه، ممکن است هنگام قرار دادن ماشین در دنده، صدای خراش را بشنوید، به‌خصوص زمانی که شروع به رانندگی می‌کنید.

احتیاط: هر یک از این مشکلات می‌تواند باعث ایجاد صدای خراش در هنگام قرار دادن ماشین خود در دنده شود. اگر با این مشکل مواجه هستید، حتماً آن را به مکانیک ببرید تا آن را برطرف کند. اگر به آن توجه نکنید، آسیب می‌تواند بدتر شود و منجر به مشکلات شدیدتری در خودروی نوبت.

تعمیرگاه گیربکس
تعمیرگاه گیربکس

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیر گیربکس جک در تعمیرگاه گیربکی اتوماتیک دشتی به‌عنوان مرکز تخصصی گیربکس اتوماتیک توسط کارشناسان خبره انجام می‌شود. کلیه خدمات در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با ضمانت‌نامه یک‌ساله ارائه می‌شوند. تمامی خدمات ما با پشتیبانی ارائه می شوند، شما می توانید از خدمات عیب یابی و کارشناسی رایگان مجموعه ما برای خودرو جک خود بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *