تعمیر گیربکس جک s5

تعمیرگیربکس جکs5 خودرو جک اس فایو موتور 2000دارد داری گیربکس دی سی دی هست دو نوع گیربکس دی سی دی داریم که دبل کلاچ هستند که دو نوع دبل کلاچ داریم مدل دبل خشک و دبل تر هستند گیربکس استفاده شده در جک s5 از نوع دبل تر هستند ایراد های شایعه که این گیربکس ها دارند بعد از دو الی سه سال کار کردن اب روغن قاطی میکند ضعف قطعه های داخل گیربکس وقتی اب بهشون میخوره کیفیت شون از بین میره و خراب میشوند و یک سری ایراد های دیگه که دارند زوزه افتادن گیربکس با بلبرینگ های که عوض میشود تا حد ممکن رفع میشوند و ضعف پایه شون خنک که بهترین حالتش این است که بعد از چهل هزار کارکرد تعویض شود برای انجام تعمیرگیربکس و تعمیرگیربکس اتوماتیک با ما در ارتباط باشید

تعمیر گیربکس جک s5

گیربکس قطعه ای است که نیروی تولید شده توسط موتور را به چرخ های ماشین انتقال می دهد و از این طریق باعث حرکت آن می گردد. این قطعه، رابط بین موتور و چرخ های ماشین است. گیربکس جک، یکی از گیربکس های استفاده شده در ماشین های جک است

تعمیرگیربکس اتوماتیک در کرج

گیربکس از نوع اتومات، همانطور که از اسمش پیداست، عملکرد خودکار دارد. در خودروها با گیربکس اتومات، پدال کلاچ وجود ندارد که این خود تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی می باشد. به طور کلی سیستم های انتقال قدرت نقش مهمی در بهبود کارایی و افزایش راندمان وسایل نقلیه دارند. برای کاهش مصرف سوخت و افزایش طول عمر موتور از گیربکس اتوماتیک استفاده می کنند. در این نوع گیربکس تغییر ناگهانی دور موتور و پیچیدگی وجود ندارد و البته هزینه ی نصب گیربکس اتوماتیک با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله دستمزد تعمیرکار، قیمت خرید گیربکس، نصب تجهیزات و … بستگی دارد

موتور ماشین، ابتدا نیرویی را تولید می کند و برای حرکت دادن به خودرو این نیرو باید به چرخ ها منتقل شود. وظیفه اصلی گیربکس انتقال درست این نیرو می باشد به نحوی که در مواقعی مانند شروع حرکت یا سربالایی ها این نیرو را چند برابر کند. همچنین در لحظاتی مانند سرپایینی ها نیروی کمتری را انتقال دهد. اما گیربکس های اتوماتیک در رابطه با تعویض دنده چگونه کار میکنند؟ واقعیت این است که خودرو هایی که گیربکس اتوماتیک دارند به تعویض دنده نیاز ندارند.

میرسیم به انواع گیربکس اتوماتیک که می توان گیربکس سیاره ای AT، AMT، CVT و گیربکس های دو کلاچه DCT را نام بردنحوه کار این نوع گیربکس به این صورت می باشد که از موتور خودرو نیرو دریافت می کند و آن را به صورت افزایش قدرت (دنده یک) و یا افزایش سرعت (دنده 5) به دیفرانسیل و چرخ ها انتقال می دهد.

گیربکس های اتوماتیک معمولا ظاهر یکسان و مشابهی دارند. همچنین وظیفه یکسانی دارند. اما نحوه عملکرد آنها متفاوت می باشد. مبدل گشتاور(توربین، روغن گیربکس و …)، کامپیوتر مرکزی (ECU)، شیرهای برقی، کلاچ و چرخ دنده از اجزای اصلی گیربکس اتوماتیک به شمار می آیند.

گیربکس اتوماتیک چگونه کار می کند؟

گیربکس یا جعبه دنده یکی از مهم ترین قطعات خودرو به حساب می آید. در واقع خودروها برای انتقال نیرو از موتور به دیفرانسیل و چرخ ها به گیربکس نیاز دارند. به طوری که جایگاه آن را از نظر ارزش و مهم بودن می توان با موتور خودرو نیز مقایسه کرد. گیربکس میزان قدرت و سرعت را با توجه به شرایط جاده و درخواست راننده تنظیم می کند.

دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک برای خودروها وجود دارد که گیربکس اتومات نیز برای خود انواع گوناگونی دارد. رانندگی با خودرو دارای گیربکس اتوماتیک راحت تر است زیرا این خودروها احتیاج به تعویض دنده ندارند که این نکته بسیار مهمی است. در ادامه با نحوه کار گیربکس cvt آشنا می شویم. با گیربکس دشتی همراه باشید.  

گیربکس جک S5

https://www.gearboxdashti.com/قیمت-گیربکس-اتوماتیک/ 

 

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در کرج

 
 
تعمیرگیربکس جک s5
تعمیر گیربکس جک s5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.