تعمیر گیربکس جک s5

گیربکس جک s5

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

خرابی گیربکس جک s5 یک مشکل مکانیکی جدی است که می‌تواند وسیله نقلیه شما را از کار بیاندازد. چندین علت احتمالی برای خرابی انتقال وجود دارد که بسیاری از آن‌ها را می‌توان در مراحل اولیه تشخیص داد تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. بااین‌حال، هنگامی‌که این مشکلات برای مدت طولانی موردتوجه قرار نگیرد یا درمان نشود، نتایج مضر هستند و منجر به نیاز خودرو شما به تعمیر گیربکس می‌شوند.

ما معمولاً از مشتریانی که با خرابی کامل گیربکس وارد می‌شوند، سؤالاتی دریافت می‌کنیم که «هزینه بازسازی یک گیربکس چقدر است؟» و “آیا بهتر است گیربکس را تعویض کنیم یا بازسازی کنیم؟” اگر شما هم مانند بسیاری دیگر که به تعمیر گیربکس نیاز دارید، در مورد اینکه چگونه گیربکس بازسازی‌شده در مقابل یک گیربکس بازسازی‌شده قرار می‌گیرد، در ادامه‌ی مقاله همراه ما باشید.

 

فرآیند تعمیر گیربکس جک s5

وقتی صحبت از تعمیر گیربکس جک s5 می‌شود، چند گزینه برای انتخاب وجود دارد. می‌توانید یک جایگزین جدید از سازنده نصب کنید که معمولاً بسیار گران است. یا می‌توانید یک گیربکس دست‌دوم نصب کنید که ممکن است در هزینه تعمیر پیشرانه صرفه‌جویی کند. درنهایت، می‌توانید به دنبال بازسازی کامل گیربکس باشید، این همان کاری است که بسیاری از صاحبان خودرو انتخاب می‌کنند.

 

جایگزین جدید از سازنده

اولین گزینه‌ای که دارید این است که یک جایگزین کاملاً جدید از سازنده دریافت کنید. این گران‌ترین گزینه خواهد بود، با توجه به اینکه گیربکس‌های جدید هزاران دلار هزینه‌دارند، علاوه بر هزینه‌های نیروی کار.

 

گیربکس خودکار دست‌دوم جک s5

یک گزینه محبوب برای تعمیر گیربکس این است که یک جایگزین دست‌دوم بخرید و آن را در وسیله نقلیه خود نصب کنید. اگر جایگزینی ارزان پیدا کنید، این می‌تواند صدها تا هزاران دلار برای شما صرفه‌جویی کند، اما مراقب باشید آنچه را که برای آن پرداخت می‌کنید دریافت کنید. یک گیربکس جایگزین ارزان‌قیمت نیز می‌تواند چندین مشکل موجود در آن داشته باشد، که می‌تواند شما را در همان موقعیتی که اکنون در آن هستید، رها کند.

اگر یک تکنسین ماهر نیستید، باید به دنبال یک متخصص برای انجام تعویض باشید. بنابراین، درحالی‌که ممکن است در هزینه خود گیربکس صرفه‌جویی کنید، اگر می‌خواهید کار به‌درستی انجام شود، همچنان باید هزینه‌های نیروی کار را بپردازید.

 

گیربکس جک s5 بازسازی‌شده توسط کارشناسان

بازسازی یک انتقال یک فرآیند عمیق است که به مقدار قابل‌توجهی کار نیاز دارد. این شامل برداشتن گیربکس، بازرسی، تمیز کردن و جایگزینی قطعات “سخت” و سپس مونتاژ مجدد گیربکس به‌عنوان یک واحد کامل با تمام “قطعات نرم” آن مانند مهروموم، واشر، کلاچ و باند است.

به‌طورکلی، تعمیر گیربکس اتوماتیک جک در یک تعمیرگاه تخصصی، استفاده از تمام قطعات سخت را که هنوز در شرایط کار عالی هستند، تضمین می‌کند. این باعث صرفه‌جویی در هزینه قطعات غیرضروری می‌شود که درنهایت می‌تواند به هزینه کلی بازسازی کمک کند. به همین ترتیب، قطعات نرم در صورت نیاز تعویض خواهند شد.

 

هزینه بازسازی یک گیربکس جک s5 چقدر است؟

اگر گیربکس شما نیاز به تعمیرات گسترده دارد، بازسازی گیربکس ممکن است بهترین گزینه برای بازگشت ایمن به جاده باشد. ممکن است باقیمت‌های سنگینی روبرو شوید. این امکان برای یک متخصص تعمیر گیربکس باکیفیت وجود دارد که کار را به‌درستی انجام دهد و از ایمنی همه افراد در هنگام رانندگی اطمینان حاصل کند.

 

اگرچه هزینه یک گیربکس بازسازی‌شده در فروشگاه‌ها متفاوت است، اما به‌طور متوسط ​​بسته به نیروی کار، قطعات و شرایط پیش‌بینی‌نشده بین 12000 تا 50000 تومان هزینه خواهد داشت. این هنوز هم نسبتاً ارزان‌تر از یک گیربکس جدید است که بسته به نوع و مدل وسیله نقلیه شما می‌تواند بین 40000 تا 70000 تومان قیمت داشته باشد.

 

چه چیزی می‌تواند بر هزینه بازسازی گیربکس تأثیر بگذارد؟

بزرگ‌ترین عوامل هزینه معمولاً نیروی کار ماهر و قطعات سازنده است. هزینه‌های نیروی کار و قطعات بسته به عوامل مختلفی می‌تواند بالا باشد، ازجمله:

ساخت، مدل و سن خودرو

میزان آسیب وارده به انتقال

گیربکس دستی در مقابل اتوماتیک

محل

بازسازی گیربکس چقدر طول می‌کشد؟

در کنار پول، زمان نیز عامل مهمی در هنگام بررسی بازسازی گیربکس است. چیزی که باید در نظر بگیرید این است که متخصص گیربکس چقدر زمان می‌برد تا مشکل را تشخیص دهد، گیربکس شما را جدا کند، قطعات را سفارش دهد (در صورت لزوم)، بازسازی یا تعمیر واقعی را تکمیل کند و سپس کل دستگاه را دوباره در وسیله نقلیه خود نصب کند.

به‌طورکلی، یک فروشگاه گیربکس یک روز کامل را به هر مرحله از فرآیند تعمیر یا بازسازی اختصاص می‌دهد، اما اگر کار انتقال نسبتاً ساده و به‌طور گسترده در دسترس باشد، ممکن است تکمیل آن‌یک روز طول بکشد.

 

گیربکس جک s5 چیست؟

JAC S5 یک CUV فشرده است که توسط JAC Motors تولیدشده و بالاتر از JAC Refine S3 کمی کوچک‌تر قرارگرفته است. این کراس اوور جمع‌وجور که توسط کانسپت JAC Eagle SII در نمایشگاه خودروی پکن 2012 پیش‌نمایش شد و ابتدا در نمایشگاه خودروی گوانگژو 2012 با نام JAC Eagle S5 عرضه شد، بلافاصله پس از فیس لیفت به S5 تغییر نام داد تا در زیربنای که بعدها تأسیس شد، قرار گیرد.

JAC S5 با دو موتور شامل یک موتور 1.8 لیتری توربو با 163 اسب بخار قدرت و 253 نانومتر همراه با گیربکس دستی شش سرعته و یک موتور 2 لیتری تنفس طبیعی با قدرت 136 اسب بخار و 180 نانومتر که با یک جعبه دنده 5 سرعته در پرتاب دستی جفت می شود در دسترس است.

 

تعمیر و نگهداری گیربکس اتوماتیک

سلامت یک گیربکس اتوماتیک کمتر به سبک رانندگی کاربران بستگی دارد، اما هوشمندانه است که در صورت امکان از گیربکس خود اجتناب کنید. گرما دشمن گیربکس اتوماتیک است و اگر احساس کردید که در یک شیب طولانی در دنده بالاتر دچار مشکل می شود، آن را به صورت دستی پایین بیاورید. این کار باعث افزایش دور در دقیقه شما می شود، اما استرس انتقال شما را کاهش می دهد. اگر متوجه “لغزش” گیربکس خود شدید – به این معنی که دنده را نگه نمی‌دارد، یا به جستجوی دنده ادامه می دهد – فوراً آن را تعمیر کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود.

نحوه بررسی سطح مایع گیربکس خود را بیاموزید: روغن گیربکس جک باید به رنگ قرمز مشابه رنگ گیلاس باشد و باید بوی شیرینی بدهد، در غیر این صورت خراب و فاسد شده است و باید سرعت روغن گیربکس را تعویض کنید.

بحث‌های زیادی در مورد در مقابل تخلیه گیربکس اتوماتیک وجود دارد. مشکلات انتقال پس از انجام یک فلاش اغلب به دلیل پخش شدن ذرات سست و رسوب در انتقال در طول فرآیند شستشو به اطراف است. اما تخلیه گیربکس همیشه تضمین نمی‌کند که تمام مایع خارج شود. برای انجام این کار، ممکن است اغلب مجبور شوید تاج روغن گیربکس را بردارید، که در مقایسه با جدا کردن دوشاخه، یک مرحله اضافی است. نصب مجدد تابه روغن گیربکس به یک واشر جدید نیاز دارد، بنابراین اگر خودتان این کار را انجام می‌دهید مطمئن شوید که آن را داشته باشید. راهنمای ما را برای تعویض روغن گیربکس اتوماتیک خود بررسی کنید.

ضمانت‌نامه‌های گیربکس جک s5/حرکت موتور معمولاً مسائل مربوط به گیربکس را پوشش می‌دهند و می‌توانند 10 سال یا 100000 مایل دوام بیاورند، بنابراین قبل از پرداخت هزینه تعمیرات، بررسی کنید که آیا وسیله نقلیه شما هنوز تحت پوشش است یا خیر.

 

چه چیزی باعث گرم شدن بیش‌ازحد گیربکس جک‌ها می شود؟

گرمای بیش‌ازحد تنها مشکلی نیست که گیربکس شما می‌تواند با آن مواجه شود، اما قطعاً یکی از رایج‌ترین آن‌هاست. هنگامی‌که گیربکس شما شروع به گرم شدن بیش‌ازحد می‌کند، نمی‌توانید منتظر بمانید تا در تاریخ بعدی آن را تعمیر کنید. گیربکس گرمای بیش‌ازحد می‌تواند به‌وسیله نقلیه شما آسیب جدی وارد کند اگر بلافاصله تعمیر نشود.

اگر گیربکس شما بیش‌ازحد گرم می شود، می‌تواند نتیجه عادات شدید رانندگی باشد مانند:

  • سفر در ترافیک توقف و حرکت
  • حمل بارهای سنگین
  • رانندگی در شرایط برفی یا گرمای شدید
  • سرعت‌بالا و مسابقه

در حالی که ممکن است هنوز هیچ مشکلی در انتقال پیدا نکرده باشید، این عادات می‌توانند در طول زمان به مشکلات انتقال کمک کنند. سعی کنید تا زمانی که می‌توانید از رانندگی در این مواقع اجتناب کنید و مطمئن شوید که اگر گیربکس شما شروع به گرم شدن بیش‌ازحد کرد، می‌دانید کجا باید بروید.

آیا گیربکس شما در حال حاضر آسیب‌دیده است؟ اگر چنین است، زودتر آن را برای سرویس بیاورید. در بین تعمیرات گیربکس، چندراه وجود دارد که گیربکس شما تا حد امکان روان کار کند.

  • به‌طور منظم برای نشت مایع گیربکس زیر ماشین خود بررسی کنید
  • مرتباً به سطح مایع گیربکس خود نگاه کنید
  • از روغن گیربکس مناسب برای وسیله نقلیه خود استفاده کنید
  • قبل از تعویض دنده به دنده‌عقب یا پارک، مطمئن شوید که خودروی شما 100% متوقف‌شده است
  • هنگام تعویض دنده از پارک، ترمز را نگه دارید

ممکن است به نظر نرسد که این مراحل کمک زیادی به انتقال شما نمی‌کنند، اما از تأثیر مثبتی که می‌توانند داشته باشند شوکه خواهید شد. با پیروی از این توصیه، خطر نشت مایع گیربکس را کاهش می‌دهید، تعویض دنده را آسان‌تر می‌کنید و احتمال نیاز به تعمیرات اساسی گیربکس را کاهش می‌دهید.

اگر سؤالی در مورد مدت‌زمان لازم برای بازسازی، تعمیر یا ساخت مجدد گیربکس دارید، همین امروز با تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تماس بگیرید.

ما یک تعمیرگاه گیربکس تخصصی خودرو جک هستیم که براساس ارزش‌ها و یکپارچگی ایجادشده است، کلیه خدمات ما با ضمانت یک‌ساله ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *