تعمیر گیربکس جیلی در کرج

تعمیر گیربکس جیلی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس جیلی براساس نوع خرابی گیربکس اتوماتیک انجام می‌شود، اگر تعمیرگیربکس جیلی بدون توجه به ساختار این گیربکس انجام شود، تعمیرگیربکس کامل انجام نشده و گیربکس اتوماتیک مجددا خراب می‌شود.

رایج‌ترین مشکلات گیربکس نشت آب‌بند، کلاچ فرسوده یا روغن گیربکس قدیمی است.  قطعات معیوب داخل جعبه دنده، مانند شیر برقی تعویض دنده، تسمه‌های گیربکس جیلی بد، یا مبدل گشتاور معیوب نیز بسیار رایج هستند.

 

علل خرابی گیربکس جیلی

مهر و موم کیا خراب

درست مانند موتور شما، روغن گیربکس شما را پر می‌کند تا همه چیز به خوبی کار کند.  این روغن گیربکس جیلی از طریق واشرها و مهر و موم‌ها در داخل نگه داشته می‌شود و با بالا رفتن سن گیربکس، آن واشر و مهر و موم می‌توانند فرسوده شوند.  اگر این اتفاق بیفتد، نشتی خواهید داشت و مشکلات گیربکس جیلی بزرگی خواهید داشت.

کلاچ فرسوده

اگر وسیله نقلیه‌ای با گیربکس دستی رانندگی می‌کنید، یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که قرار است با آن مواجه شوید فرسوده بودن کلاچ است.  تعویض کلاچ آسان یا ارزان نیست، اما لازم است کارها به همان شکلی که باید اجرا شوند.

روغن/فیلتر گیربکس جیلی قدیمی

در حالی که نیازی به تعویض روغن گیربکس خود به اندازه روغن موتور ندارید، هنوز هم برای همیشه دوام نمی‌آورد.  دفترچه راهنمای خودرو خود را بررسی کنید تا ببینید چند بار باید روغن گیربکس خود را تعویض کنید.

سنسور شکسته

وسایل نقلیه مدرن همه جا دارای سنسور هستند و این شامل گیربکس نیز می‌شود.  یک مشکل رایج این است که با بالا رفتن سن خودرو، آن سنسورها شروع به فرسودگی و خرابی می‌کنند.  وقتی این اتفاق افتاد، باید آنها را جایگزین کنید.

چرخ دنده‌های لغزنده

چه گیربکس اتوماتیک یا دستی رانندگی کنید، با بالا رفتن سن، ممکن است شروع به لیز خوردن دنده کند.  در حالی که این ممکن است در یک دستی بیشتر قابل توجه باشد، مطمئناً در گیربکس‌های اتوماتیک اتفاق می‌افتد.

تبدیل گشتاور فرسوده

اگر گیربکس اتوماتیک دارید، مبدل گشتاور دارید.  در حالی که یک مبدل گشتاور عمر مفیدی دارد، فرسودگی آن‌ها غیرمعمول نیست.  اگر این اتفاق بیفتد، هنگامی که گیربکس شما دنده را تغییر می‌دهد، صداهای خراش را می‌شنوید و گیربکس شما نیاز به بازسازی دارد.

شیر برقی شیفت معیوب

شیر برقی معمولاً بیشتر از سنسورها دوام می‌آورد، اما اگر گیربکس شما به اندازه کافی قدیمی شود یا فقط بدشانس باشید، ممکن است متوجه شوید که گیربکس شما دارای شیر برقی معیوب است.  شیر برقی گرانتر از سنسورها هستند، بنابراین آماده باشید که کمی بیشتر برای تعمیر هزینه کنید.

گیربکس جیلی حرارت بیش از حد

در حالی که گیربکس جیلی حرارت بیش از حد نشانه یک مشکل عمیق‌تر است، ممکن است تنها چیزی باشد که متوجه آن می‌شوید.  دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است گیربکس جیلی شما بیش از حد گرم شود.  از دنده‌های گیر کرده تا روغن گیربکس قدیمی، باید گیربکس خود را به طور کامل عیب یابی کنید تا متوجه شوید که چه اتفاقی می‌افتد.

باندهای گیربکس جیلی شکسته

باندهای گیربکس دنده‌های مختلف را کنار هم نگه می‌دارند تا نسبت خروجی مناسب را به دست آورید.  اما وقتی این باندها شروع به شکستن می‌کنند، متوجه می‌شوید که گیربکس شما به سادگی دارای دنده‌هایی نیست که باید باشد.

این یک مشکل در گیربکس‌های اتوماتیک است، بنابراین چیزی که متوجه خواهید شد گیربکسی است که در دورهای بالاتر یا پایین‌تر گیر می‌کند و آنطور که قرار است شتاب نمی‌گیرد.

جابجایی خشن

جابجایی ناهموار یکی دیگر از آن مشکلاتی است که می‌تواند ناشی از مشکلات متعدد باشد.  ممکن است دنده‌های گیر کرده، باندهای فرسوده یا حدود ده‌ها مشکل دیگر وجود داشته باشد.  تنها راه برای اطمینان از این موضوع این است که گیربکس خود را پاره کنید و آن را دوباره بسازید.

عیب یابی پایه گیربکس جیلی

در حالی که مشکلات زیادی وجود دارد که می‌تواند منجر به یک گیربکس جیلی معیوب شود، اگر بدانید به دنبال چه هستید، می‌توانید زودتر مشکلات را حل کنید و مقدار زیادی پول برای خود ذخیره کنید.

به همین دلیل است که ما وقت گذاشتیم تا به شما در رفع سه مشکل رایج در اینجا کمک کنیم.  به این ترتیب، می‌توانید مشکلات را زمانی که کوچک هستند برطرف کنید.

نشت می‌کند

عیب یابی نشت یکی از ساده‌ترین کارها است.  به دنبال بالاترین نقطه نشتی باشید، گرانش روغن را به پایین می‌کشد، بنابراین هنگامی که قسمت بالایی را پیدا کردید، نشت را پیدا کرده‌اید.  اگر از پایین می‌آید، احتمالاً پانل گیربکس است، اما اگر از جلو می‌آید، احتمالاً یک اصلی جلو است.

نشتی را پیدا کنید، سپس بررسی کنید که تعمیرات چقدر پیچیده و گران خواهد بود.

تعویض ناهموار/لغزش از دنده

هنگامی که متوجه شدید که گیربکس شما در داخل و خارج شدن از دنده سخت است، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که روغن گیربکس را شسته و کمی یک افزودنی لغزنده به آن اضافه کنید تا کارها مثل نو کار کنند.

در حالی که این همیشه کار نمی‌کند، اگر مشکل را زود تشخیص دهید، ممکن است همان چیزی باشد که باید 40000 تا 50000 مایل دیگر را از گیربکس جیلی خود دور کنید قبل از اینکه نیاز به بازسازی داشته باشید.

گیربکس جیلی قادر به ورود به دنده نیست

هنگامی که گیربکس شما نمی‌تواند وارد یا خارج از یک دنده خاص شود، ممکن است مشکلات زیادی ایجاد شود.  با اتصال یک کالیبر خوان OBD II به وسیله نقلیه خود شروع کنید و ببینید آیا TCM کدی تولید می‌کند یا خیر.  اگر اینطور است، ممکن است مشکل شما به سادگی یک سنسور یا شیر برقی معیوب باشد.

با این حال، اگر هیچ کد TCM ندارید، احتمالاً مشکلی جدی در گیربکس جیلی شما وجود دارد.  این می‌تواند باندهای قطع شده یا چرخ دنده‌های گیر کرده باشد.  در هر صورت، شما نیاز به بازسازی دارید.  بازسازی گیربکس ارزان نیست، بنابراین ممکن است بخواهید از هم اکنون پس انداز کنید و از بروز هزینه‌های بالا برای تعمیر گیربکس جیلی خود جلوگیری کنید.

تعمیرگاه گیربکس جیلی
تعمیرگاه گیربکس جیلی

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تعمیر گیربکس جیلی به صورت کاملا تخصصی و با فرایندهای اتوماسیون انجام می‌شود. کارشناسان ما به صورت اتوماتیک و به کمک دستگاه‌های تخصصی گیربکس اتوماتیک جیلی شما را شناسایی و با ابزار‌های متناسب مشکل ایجاد شده تعمیر میکنند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *