تعمیر گیربکس دانگ فنگ

گیربکس دانگ فنگ

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

وقتی صحبت از گیربکس دانگ فنگ شما به میان می‌آید، مسائلی که باعث ایجاد مشکلات می‌شوند ممکن است دیوانه کننده تر شوند، مگر اینکه بدانید علائم خرابی گیربکس دانگ فنگ چیست و در صورت بروز خودرو را برای تعمیر به‌سرعت به تعمیرگاه‌های تخصصی گیربکس انتقال دهید.

 

رایج‌ترین مشکلات و خرابی‌های گیربکس دانگ فنگ

 1. عدم نگهداری

علت اصلی خرابی گیربکس برای همه خودروها به دلیل عدم رعایت صحیح توصیه‌های سازنده برای تعمیر و نگهداری موتور و گیربکس و تعویض مایع و فیلترها در مسافت پیموده شده و زمان مناسب توصیه‌شده است، به‌خصوص اگر از خودرو در شرایط سخت استفاده می‌کنید. یا زمان‌های استرس‌زا مانند یدک کشی یا مناطق تپه‌ای. سیال رگ حیاتی گیربکس است و هنگامی‌که شروع به خراب شدن می‌کند دیگر به‌درستی روغن‌کاری نمی‌کند و به‌درستی خنک نمی‌شود که منجر به خرابی زودرس، گرمای بیش‌ازحد و بسیاری از مشکلات مکانیکی دیگر ازجمله نشتی می‌شود.

 1. نشتی روغن گیربکس

نشت انتقال احتمالاً دومین مشکل رایج گیربکس دانگ فنگ است، این مشکل در اغلب گیربکس‌های خودکار ایجاد می‌شود و سبب بروز خرابی‌های جدی در گیربکس می‌شود، کاهش روغن گیربکس دانگ فنگ می‌تواند منجر به برخی مشکلات گیربکس داخلی ویرانگر می‌شود. بیشتر نشت‌های انتقال به دلیل نشتی واشر تشت، مهروموم محور یا میل محرک یا خط خنک‌کننده گیربکس رخ می‌دهد. که پس‌ازآن منجر به کاهش مایعات، سوختن مایع، گرمای بیش‌ازحد و آسیب می‌شود که فقط با افزودن مایع قابل‌ترمیم نیست.

اگر نشتی در گیربکس خود مشاهده کردید، به دنبال آن باشید که آیا می‌توانید متوجه شوید که از کجا می‌آید یا خیر. تعمیر خط خنک‌کننده یا واشر تشت می‌تواند یک‌راه حل سریع تا حدودی ارزان باشد. مخزن محور، مهروموم محور خروجی یا کاسه‌نمد مبدل کمی کار و زحمت بیشتری دارد، اما اگر به‌زودی قبل از اینکه آسیب داخلی رخ دهد، نشت را تشخیص دهید، احتمالاً مقدار زیادی پول برای تعویض یا بازسازی گیربکس ذخیره کرده‌اید.

 1. چراغ چک موتور

بررسی چراغ موتور ممکن است به این معنا باشد که بسته به مدل و مدل خودروی شما، مشکلات مختلفی در حال رخ دادن است. هنگامی‌که یک چراغ چک موتور دریافت می‌کنید، حتی اگر به آن چراغ چک “موتور” می‌گویند، لزوماً به‌طور مستقیم به موتور شما اشاره نمی‌کند. این می‌تواند گیربکس، سیستم ترمز، تهویه مطبوع یا هر سیستمی در خودرو باشد، بنابراین مهم است که کدهای بازیابی شده از رایانه‌های خودرو را داشته باشید تا امکان تشخیص دقیق سیستم و مشکل را فراهم کنید. اگر  چراغ چک حالت چشمک‌زن دارد ، می‌تواند به معنای یک مشکل شدید باشد که باعث آسیب‌های دیگری به موتور و یا انتقال می‌شود، بنابراین تأخیر نکنید.

 1. چرخ‌دنده‌های لغزنده

اگر به نظر می‌رسد که دور موتور در هنگام رانندگی در جاده بالاتر از حد معمول است و شما فاقد قدرت هستید، دنده لغزنده دارید. علائم هشداردهنده دیگری نیز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد:

 • گیربکس برای تعویض دنده‌های بعدی مشکل دارد
 • صدای سرخوردن عجیب بین دنده‌ها
 • دور در دقیقه بالا
 • نگاه و بوی سوخته به مایع
 • سطوح کم مایعات
 • چراغ چک موتور

این علائم گاهی اوقات قبل یا بعد از شروع انتقال شما ظاهر می‌شوند. این مشکلات زمانی رخ می‌دهد که سطح مایع خود را در فواصل زمانی صحیح تعویض نکرده باشید، موتور بدکار کرده یا کلاچ‌ها فرسوده شده باشند. شما می‌توانید از لغزش انتقال جلوگیری کنید و سطح مایع خود را به‌طور منظم حفظ کنید و مطمئن شوید که هیچ نشتی ندارید. سوختگی و مایع کم می‌تواند به‌راحتی برطرف شود. تعویض، کلاچ، باند و سایر قطعات داخلی نیاز به تکنسین حرفه‌ای دارد.

بیشتر بخوانید:  تعمیرگاه گیربکس در مهرشهر

اگر قصد دارید خودتان دنده‌های لغزنده را تعمیر کنید، مطمئن شوید که مشکلات شما در دسته‌بندی‌های ذکرشده در بالا قبل از هدف قرار دادن گیربکس قرار می‌گیرند – می‌توانید با “تعمیر” قطعات اشتباه، مشکلاتی را در انتقال ایجاد کنید.

 1. عدم تعویض دنده

نوارهای گیربکس دور قسمت‌های گیربکس داخلی می‌پیچند تا امکان بالا و پایین رفتن دنده را فراهم کنند. کلاچ اصطکاکی و کلاچ مکانیکی یک‌طرفه نیز این کار را انجام می‌دهند. در داخل جعبه‌دنده، شما همچنین دارای پیستون، شیر برقی، سرور سوپاپ‌ها و یک پمپ سیال هستید که فشار را تأمین و کنترل می‌کند.

علاوه بر این، رایانه اطلاعاتی را از تمام دستگاه‌های خودرو می‌گیرد تا تعیین کند که چه زمانی باید تعویض شود و چقدر سخت است. اگر این قطعات یا سیستم‌ها به‌درستی کار نکنند، متوجه می‌شوید که خودروی شما نمی‌تواند به‌درستی دنده را تغییر دهد یا اصلاً دنده را عوض کند، حتی اگر احساس می‌کنید مشکلی در گیربکس وجود دارد، ممکن است ناشی از سیستم دیگری روی ماشین یا کامیون شما باشد. یک حرفه‌ای آن را برای شما چک کنید

اگر در یک شیب پارک شده‌اید، ممکن است فشار بیش‌ازحد بر روی پنجه پارک وارد شود. این امر باعث می‌شود خودروی شما برای خارج شدن از پارک بسیار مشکل شود و معمولاً نتیجه یک مشکل مربوط به گیربکس نیست، بلکه فقط فشار شدید روی آن مکانیسم است. ممکن است به کسی نیاز داشته باشید که به شما کمک کند کمی ماشین را تکان دهید تا ببینید آیا با فشار یکنواخت روی شیفتر آزاد می‌شود یا خیر. هرچند مراقب باشید، ایمن بمانید.

 1. بوی سوختگی و سوختن

در بیشتر موارد، بوی سوختگی از مایع انتقال بسیار داغ یا نشتی می‌آید. برای جلوگیری از این امر مستلزم بررسی مرتب سطح مایعات برای بررسی نشانه‌های نشتی است. اگر به‌سرعت آن را نگیرید، سطح پایین مایعات اغلب باعث مشکلات بزرگی می‌شود.

 1. مبدل گشتاور خراب

مبدل گشتاور وسیله‌ای است که گشتاور را از موتور به گیربکس و به چرخ‌های محرک خودرو منتقل می‌کند. فناوری اطلاعات بخش مهمی از گیربکس است و همچنین پمپ سیال را برای کارکرد گیربکس هدایت می‌کند. هنگامی‌که مبدل گشتاور شروع به خراب شدن می‌کند، باعث گرم شدن بیش‌ازحد گیربکس، لرزش و کرکره می‌شود و حتی در برخی مواقع اجازه نمی‌دهد گیربکس به دنده‌های بالا برود.

اگر لغزش، گرمای بیش‌ازحد، و لرزیدن را تجربه کردید یا چراغ چک موتور روشن است، این ممکن است بخشی از مشکل باشد. بیشتر مشکلات انتقال شامل علائم همپوشانی است، بنابراین قبل از نتیجه‌گیری سریع و سرزنش مبدل گشتاور خود، حتماً کل سیستم را بررسی کنید. ممکن است چیز دیگری کم‌هزینه‌تر باشد که مبدل گشتاور را کنترل می‌کند

 1. مشکلات شیر ​​برقی گیربکس دانگ فنگ

شیر برقی جزء اصلی است که تعویض دنده را در حین رانندگی کنترل می‌کند. فرسودگی شیر برقی می‌تواند منجر به آسیب رساندن به گیربکس، مشکلات تعویض دنده، مشکلات فشار و کدهای تشخیصی در رایانه نوبت.

 • علائم شیر برقی آسیب‌دیده به شرح زیر است:
 • الگوهای جابجایی عجیب
 • وارد دنده نمی‌شود
 • عدم توانایی در بالا یا پایین کردن دنده
 • جابجایی با تأخیرها

کامپیوتر ماشین شما سیگنال‌هایی را به شیر برقی شما می‌فرستد که از سایر قسمت‌های ماشین شما دریافت می‌کند و به آن می‌گوید که چه مقدار فشار نیاز دارد، چه زمانی دنده را تعویض کند، چه سرعتی را تعویض کند، و چه زمانی دنده را تغییر ندهد. برخی از شیر برقی‌ها 100 ثانیه زمان حرکت می‌کنند، اگرنه 1000 ثانیه در ثانیه، بنابراین می‌توانید تصور کنید که سایش ممکن است رخ دهد و چرا نگهداری با مایع تمیز خوب بسیار مهم است.

برای رفع این مشکل گاهی اوقات نیاز به تعویض شیر برقی معیوب شده است.

 1. تگان خوردن و خوردن شدن

علم به ما می‌گوید که صداها و ارتعاشات عجیب‌وغریب به سمت مسائل دروغ‌گویی عمیق با اصطکاک بین سطوح اشاره دارد، انتقال شما تفاوتی ندارد.

ازآنجایی‌که رایانه شما به انتقال شما می‌گوید چه زمانی تغییر کند، و انتقال شما به‌طور خودکار کار جابجایی را انجام می‌دهد، تکان دادن یا آسیاب کردن نشانه واقعاً خوبی است که انتقال شما نیاز به توجه دارد. در بسیاری از موارد لرزش و ساییدگی ناشی از آسیب به سیستم چرخ‌دنده سیاره‌ای، مشکل یاتاقان یا گاهی اوقات خارج از گیربکس در مفاصل u، نیم شفت یا حتی موتور است.

 1. تأخیر در تعویض دنده

به‌راحتی می‌توانید تأخیر در جابجایی را تشخیص دهید. اگر متوجه تأخیر زیادی بین رفتن به دنده یا بین تعویض دنده‌هایی که موتور شما قبل از تعویض دنده بسیار زیاد است، تأخیر شدید، ممکن است به چندین مشکل در گیربکس شما اشاره کند:

 • مشکلات شیر ​​برقی گیربکس
 • مشکلات موتور
 • مایع کم یا کثیف
 • پالایه‌های گیربکس مسدود شده است
 • مشکلات کلاچ یا مبدل
 • مشکلات فن گیربکس دانگ فنگ
بیشتر بخوانید:  تعمیرگاه گیربکس در هشتگرد

شما می‌توانید الگوهای تأخیر در جابجایی را به‌تنهایی آزمایش کنید. به‌سادگی زمان بین نوبت‌ها را مشاهده کنید.

 1. لرزش خودرو

گیربکس لرزان معمولاً از مشکلات ناشی از عدم نگه‌داشتن کلاچ‌ها یا باندها به دلیل سایش یا مشکلات فشار ناشی می‌شود. این می‌تواند ناشی از موارد زیادی ازجمله کثیف یا کم مایع بودن، سیگنال‌های نامناسب از رایانه، عملکرد نامناسب موتور، کلاچ‌های فرسوده یا آسیب‌دیده، مشکلات بدنه سوپاپ و موارد دیگر باشد. یک تکنسین قابل‌اعتماد به کدهایی که ممکن است خودرو داشته باشد نگاهی بی اندازد و تمام دستگاه‌های مرتبطی را که می‌توانند باعث این مشکل شوند را بررسی کند.

 1. بازی آزاد با پدال کلاچ

علائم فوق را فوراً متوجه خواهید شد اما ممکن است مشکل اساسی راندانید: برای اینکه کلاچ دیسک کلاچ را از چرخ  جدا کند صفحه فشاری که دیسک کلاچ را به چرخ فلایویل می‌چسباند به سیلندر هیدرولیک باید کار کند. به‌درستی فشار را آزاد کند. یک کلاچ کششی از سیلندر بسته کلاچ یا سیلندر اصلی کلاچ رخ می‌دهد که نمی‌تواند نیروی موردنیاز برای آزادسازی آن فشار را به دلیل سایش، نشتی یا هوا در سیستم تأمین کند.

برای حل این مشکل باید کلاچ را در صورت امکان تنظیم کنید یا سیلندر slave و master را تعویض کنید. به تکنسین مورد اعتماد خود مراجعه کنید، مشکل را با جزئیات شرح دهید و از آن‌ها بخواهید با استفاده از قطعات باکیفیت از آن مراقبت کنند.

 1. پر سروصدا در خنثی

این‌یکی به‌راحتی قابل‌تشخیص است. اگر فقط زمانی که در حالت خنثی هستید و حرکت نمی‌کنید صدای عجیبی از گیربکس شما ساطع می‌شود، این نشانه واضحی است که گیربکس شما یا موتور شما می‌تواند مقصر باشد. مشکلات رایج شامل موارد زیر است:

 • بلبرینگ‌های فرسوده
 • قطعات داخلی شل
 • سیستم اگزوز شل
 • مشکل موتور

یک بازرسی کامل از دستگاه‌های خودروی شما می‌تواند به شناسایی علل بروز مشکل در گیربکس کمک کند، بازرسی و سرویس کامل باید توسط کارشناسان حرفه‌ای و متخصص انجام شود.

 

ساختار داخلی گیربکس دانگ فنگ

مجموعه دنده سیاره‌ای

در قلب هر گیربکس خودکار مجموعه دنده سیاره‌ای قرار دارد. مجموعه چرخ‌دنده سیاره‌ای نام خود را به دلیل شباهت چشمگیر آن به نحوه گردش گیاهان ما به دور خورشید در منظومه شمسی گرفته است. هر مجموعه چرخ‌دنده سیاره‌ای از یک چرخ‌دنده خورشیدی و یک چرخ‌دنده سیاره‌ای تشکیل‌شده است. این چرخ‌دنده‌ها خود را در ترکیب‌های مختلف در حین حرکت در جاده و تغییر سرعت، مرتب می‌کنند.

مبدل گشتاور

گیربکس خودکار به قطعه‌ای مجهز است که مبدل گشتاور نامیده می‌شود. وظیفه مبدل گشتاور انتقال نیرو از موتور خودرو به سیستم انتقال آن است. زمانی که موتور در حالت دور آرام است و خودرو درحرکت نیست، مبدل گشتاور انرژی موتور را جذب کرده و از توقف آن جلوگیری می‌کند. اگر خودروی شما با مشکل مبدل گشتاور مواجه شود، ممکن است متوجه شوید که وسیله نقلیه شما نامنظم حرکت می‌کند.

بدنه سوپاپ

هر گیربکس خودکار برای کار کردن به مایع گیربکس نیاز دارد. سیال انتقال توسط قطعه‌ای که به بدنه شیر معروف است کنترل می‌شود. به‌منظور عبور مایع انتقال از طریق سیستم، بدنه سوپاپ در صورت نیاز باز و بسته می‌شود. گیربکس های مدرن دارای سیستم‌های کامپیوتری هستند که عملکرد بدنه سوپاپ و همچنین بسیاری از عملیات ضروری دیگر سیستم انتقال را کنترل می کنند.

هزینه تعمیر گیربکس دانگ فنگ

فناوری همیشه در حال تغییر و حرکت روبه‌جلو است و با این پیشرفت‌ها حجم گیربکس‌ها کاهش‌یافته و پیچیده‌تر شده‌اند. البته هر پیشرفتی در فناوری، جوانب مثبت و منفی خود را دارد. اکنون برخی از آن‌ها توسط رایانه کنترل می‌شوند. این پیشرفت خاص تأثیر مثبتی بر مسافت پیموده شده سوخت داشته است، اما جزئیات و پیچیدگی بیشتری را نیز اضافه کرده است که قیمت این قطعات را به شدت افزایش داده است.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس دنا

هزینه تعمیر دانگ فنگ قیمت ثابتی ندارد اما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به شما اطمینان می‌دهیم تا تعمیر گیربکس شما با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت انجام می‌شود.

وظیفه اصلی گیربکس خودکار این است که به موتور اجازه دهد در محدوده سرعت کم خودکار کند و درعین‌حال طیف وسیعی از سرعت‌های خروجی را ارائه دهد. بدون گیربکس، خودروها به یک نسبت دنده محدود می‌شوند و این نسبت باید انتخاب شود تا خودرو بتواند با حداکثر سرعت موردنظر حرکت کند. اگر می‌خواهید حداکثر سرعت 80 مایل در ساعت داشته باشید، نسبت دنده مشابه دنده سوم در اکثر خودروهای گیربکس نیمه‌خودکار خواهد بود.

احتمالاً هرگز سعی نکرده‌اید با یک ماشین دنده نیمه اتوماتیک فقط با دنده سوم رانندگی کنید. اگر این کار را می‌کردید، به‌سرعت متوجه می‌شوید که هنگام استارت زدن تقریباً هیچ شتابی نداشتید و در سرعت‌های بالا، موتور در نزدیکی خط قرمز جیغ می‌زد. خودرویی مانند این خیلی سریع فرسوده می شود و تقریباً غیرقابل رانندگی خواهد بود.

بنابراین گیربکس از چرخ‌دنده استفاده می‌کند تا از گشتاور موتور استفاده مؤثرتری کند و موتور را با سرعت مناسب کار کند. هنگام یدک‌کشید یا حمل اجسام سنگین، گیربکس وسیله نقلیه شما می‌تواند آن‌قدر داغ شود که مایع گیربکس را بسوزاند. به‌منظور محافظت از گیربکس در برابر آسیب جدی، رانندگانی که یدک‌کش می کنند باید وسایل نقلیه مجهز به خنک‌کننده گیربکس را خریداری کنند.

تفاوت اصلی بین گیربکس نیمه اتوماتیک و اتوماتیک این است که گیربکس نیمه اتوماتیک مجموعه‌های مختلفی از دنده‌ها را به شفت خروجی قفل و باز می‌کند تا به نسبت‌های مختلف دنده دست یابد، درحالی‌که در یک گیربکس اتوماتیک، مجموعه دنده‌های یکسانی همه دنده‌های مختلف را تولید می‌کند. نسبت‌ها گیربکس سیاره‌ای وسیله‌ای است که این امر را در گیربکس اتوماتیک امکان‌پذیر می‌کند.

 

تعمیر گیربکس دانگ فنگ، تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

گروه گیربکس ما همچنین خدمات جامعی را برای گیربکس‌های اتوماتیک ارائه می‌دهد. خدمات گیربکس اتوماتیک ما شامل تعویض واشر و مهروموم لاستیکی، بررسی‌های تشخیصی مکانیسم‌های الکتریکی و ارتقاء گیربکس موجود دانگ فنگ است. تخصصان گیربکس ما برای مشکلات رایج گیربکس، ازجمله تعویض ناهموار، درگیر شدن با تأخیر، لغزش خودکار، گیرکردن کلاچ، بوها یا صداهای عجیب و غیره، راه‌حل‌های سریع و پایداری را ارائه می‌دهند. با فناوری پیشرو در صنعت و دسترسی به قطعات برای هر مدلی، تکنسین‌های باتجربه ما می‌توانند با موفقیت گیربکس‌ها را برای انواع خودروها – از ماشین‌های قدیمی گرفته تا ماشین‌های کامپیوتری امروزی – تعمیر کنند.

خودروبر رایگان

حمل خودرو در زمان خرابی که خودتر حرکت نمی‌کند بسیار سخت است، با توجه به این مشکل خودتر بر رایگان درم جمعه قرار داده‌شده تا شما با خیال راحت خودروی خود را به تعمیرگاه ما منتقل کنید.کلیه خدمات ایمنی در طول حمل خودرو به تعمیرگاه رعایت می‌شوند تا هیچ مشکلی در خودروی جدید شما ایجاد نشود.

ضمانت‌نامه کتبی

تمامی خدمات با ضمانت‌نامه کتبی یک‌ساله یا 30 هزار کیلومتری ارائه می‌شوند، در طول این مدت هر مشکلی در گیربکس خودتر بروز کند که ناشی از تعمیر پیشین باشد بدون ریالی هزینه مجدد بررسی می‌شود.متأسفانه در ایران خدمات پس از فروش و گارانتی برای خودرو و گیربکس های خودرو ارائه نمی‌شود به همین دلیل است که اغلب افراد در خدمات پس از فروش در ایران دچار مشکل هستند.

قیمت رقابتی

هزینه تعمیر گیربکس دانگ فنگ شما در ابتدای شناسایی علت خرابی مشخص می‌شود، پس‌ازآن هیچ هزینه‌ی بیشتری از شما دریافت نمی‌شود، قیمت‌های اعلامی ما برای تعمیر گیربکس دانگ فنگ کاملاً رقابتی و کمتر از مراکز غیرتخصصی هستند، چراکه ما دارای ابزارهای مدرن و نیروی متخصص حرفه‌ای هستیم که می‌توانند هر مشکل در گیربکس خودروی شمارا بدون تعویض کامل گیربکس رفع کنند.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *