تعمیر گیربکس دیگنیتی

تعمیر گیربکس دیگنیتی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دیگنیتی یکی از خودروهای چینی دیگر رایج در بازار خودرو ایران است که به دلیل بهره‌گیری از گیربکس اتوماتیک و قیمت مناسب توانسته جای خود را در بازار خودروسازی و فروش خودرو ایران پیدا کند. تعمیر گیربکس دیگنیتی از سایر بخش‌های این خودرو رایج‌تر است.

 

چراغ هشدار گیربکس

گیربکس اتوماتیک مدرن با سنسورهای متعدد کامپیوتر را قادر می‌سازد تا به‌سرعت و با دقت متغیرهایی مانند سطح مایع، دمای مایع و فشار کل انتقال را کنترل کند. عاقلانه است که گیربکس اتوماتیک را در شرایط کارکرد خوب نگه دارید زیرا تعویض آن بسیار گران است.

چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک که به‌عنوان چراغ هشدار گیربکس نیز شناخته می‌شود، نشان‌دهنده یک مشکل گیربکس است که ممکن است در اثر سطح مایع، دما یا فشار ایجاد شود.

این وبلاگ حاوی اطلاعات اضافی در مورد چراغ‌های هشداردهنده گیربکس اتوماتیک است، ازجمله اینکه چه چیزی هستند، چگونه ظاهر می‌شوند و دلایل احتمالی برای روشن شدن آن‌ها. من به نحوه کاهش آسیب قبل از بردن خودرو به تعمیر می‌پردازم.

 

معنی چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک دیگنیتی

یک کد نگه‌داشته می‌شود و چراغ نشانگر گیربکس خودکار چشمک می‌زند تا در صورت مشاهده هرگونه قرائت نادرست حسگر، راننده را از مشکلات احتمالی آگاه کند.

سنسورهای خود را مرتباً بررسی کنید زیرا سنسورهای نادرست می‌توانند مقادیر نادرست را ارائه دهند و نور را فعال کنند. یکی از رایج‌ترین دلایلی که این چراغ نشانگر می‌درخشد دمای سیال انتقال بالاتر از حد معمول است.

 

یک چراغ گیربکس دیگنیتی چگونه به نظر می‌رسد؟

هر خودرویی چراغ هشداردهنده برای گیربکس ندارد. بااین‌حال، سال، ساخت و مدل خودروبر نحوه ظاهر شدن نور تأثیر می‌گذارد.

هنگامی‌که مشکل انتقال وجود دارد، خودروهای خاصی چراغ  را چشمک می‌زنند یا یک پیام کامل را در مرکز اطلاعات راننده نمایش می‌دهند. برخی دماسنج یا چرخ‌دنده را با علامت تعجب به‌عنوان نماد نمایش می‌دهند (برای انتقال دما).

اگر چراغ اخطار روی داشبورد خودروی شما ظاهر شد، توصیه می‌شود که به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید تا معنی آن را ببینید.

 

دلایل روشن شدن چراغ هشدار گیربکس خودکار

خرابی انتقال می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد که چراغ هشدار را فعال می‌کند.

یادآوری نگهداری عمومی 

این به‌عنوان یک یادآوری ساده برای تعمیر و نگهداری عمل می‌کند تا به شما اطلاع دهد که چه زمانی مایع گیربکس شما نیاز به بررسی یا تعویض دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که خودروی خود را به تعمیرگاه ببرید تا سطح مایعات بررسی شود و ببینید که آیا نیاز به پر کردن مجدد دارید یا خیر.

سطح دما

کارشناسان ادعا می‌کنند که گرما دلیل اصلی شکست انتقال است. درنتیجه، مطمئن شوید که سیستم خنک‌کننده شما کار می‌کند و مایع انتقال کافی دارید. به‌محض اینکه متوجه سوختن چیزی شدید یا چراغ‌های هشدار دمای موتور روشن می‌شوند، بررسی کنید.

انتقال داخلی ناموفق بود

اجزای داخلی گیربکس‌های اتوماتیک که شامل مجموعه دنده‌های سیاره‌ای، توربین‌ها، مبدل‌های گشتاور و سایر اجزاء هستند، مجموعه‌های پیچیده‌ای هستند. علاوه بر این، هر زمان که یکی از این اجزا از کار بیفتد، سیستم کامپیوتری خودرو می‌تواند عملکرد غیرمنتظره خودرو را تشخیص دهد که می‌تواند باعث چشمک زدن چراغ هشدار گیربکس شود.

مشکلات اینترلاک SHIFT

چراغ هشدار گیربکس ممکن است همیشه نشان‌دهنده مشکل در گیربکس نباشد. در برخی از خودروها، سیستم اینترلاک دنده، وسیله‌ای که راننده را از خارج کردن انتخاب‌گر دنده از «پارک» بدون فشار دادن ترمز جلوگیری می‌کند، ممکن است دچار مشکل شده و باعث روشن شدن چراغ هشدار شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس اتوماتیک 206

مشکلات مربوط به بدنه سوپاپ وسیله نقلیه

اکثر گیربکس‌های متغیر پیوسته (CVT) و گیربکس‌های اتوماتیک معمولی دارای بدنه سوپاپ هستند. جریان سیال از طریق سوپاپ‌ها به قسمت‌های مختلف گیربکس توسط تعدادی کانال در بدنه سوپاپ تنظیم می‌شود.

در بدنه شیرهای مدرن، ماژول کنترل انتقال (TCM) و الکترونیک همراه آن به‌طور گسترده استفاده می‌شود. اگر گیربکس خراب است و چراغ‌های گیربکس روشن هستند، ممکن است مشکلی در بدنه سوپاپ وجود داشته باشد.

مشکلات مبدل‌های گشتاور

مبدل‌های گشتاور در بسیاری از سیستم‌های گیربکس اتوماتیک وجود دارد. مبدل گشتاور به عنوان یک وسیله کوپلینگ سیال بین گیربکس و موتور، این عملکرد را انجوم می‌دهد.

کلاچ مبدل ممکن است گاهی اوقات اتصال بین موتور و گیربکس را شروع کند. باگذشت زمان، این مبدل گشتاور ممکن است مشکلاتی ازجمله اصطکاک و لرزش را تجربه کند. در چنین مواردی، یک مبدل آسیب‌دیده ممکن است به‌طور بالقوه متلاشی‌شده و انتقال را آلوده کند. ممکن است چراغ‌های هشدار گیربکس درنتیجه این مشکل چشمک بزنند.

مسائل مربوط به کنترل کامپیوتر و الکترونیک

گیربکس، عملاً مانند سایر اجزای یک خودروی امروزی، توسط یک ماژول کنترل مدیریت می‌شود که داده‌ها توسط سنسورهای مختلف به آن ارسال می‌شود. از طریق شبکه‌ای از داده‌ها، این ماژول با ماژول‌های دیگر ارتباط برقرار می‌کند.

اگر این ماژول، سنسور یا شبکه داده همه دچار نقص شوند، ممکن است چراغ‌های هشدار انتقال روشن شوند. نشانگر هشدار گیربکس ممکن است درنتیجه سایر مشکلات الکتریکی مانند سیم‌کشی معیوب یا خرابی شیر برقی تعویض دنده نیز بدرخشد.

گرفتار شدن از دنده و آن صدای جیغ

علاوه بر این، صدای جیغ بلندی که هنگام رانندگی یا تعویض دنده از ناحیه موتور می‌آید، معمولاً نشانه‌ای از مشکل گیربکس است. فقط ممکن است کمبود مایع یا گرفتگی فیلتر باشد. بااین‌حال، این امکان وجود دارد که انتقال در شرف توقف کار باشد.

 

رانندگی با چراغ هشدار گیربکس اتوماتیک روشن

حتی اگر هنگام رانندگی با چراغ روشن متوجه تغییری نشوید، برای جلوگیری از آسیب بیشتر باید آن را یکبار بررسی کنید. رانندگی طولانی‌مدت درحالی‌که این چراغ هشدار روشن است، احتمالاً آسیب زیادی به گیربکس وارد می کند و طول عمر آن را به شدت کاهش می دهد.

برخی از خودروها حالت “لمس خانه” دارند که می‌توانند وارد آن شوند. با کاهش حداکثر سرعت خودرو، این حالت فشار روی گیربکس را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، سه جزء گران‌قیمت خودرو عبارت‌اند از: بدنه (یا شاسی)، موتور و جعبه‌دنده. علاوه بر این، این‌یک حقیقت شناخته‌شده است که موتورها و گیربکس‌های جدید ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند و عملکرد بدتری داشته باشند. درنتیجه این چیزهای گران‌قیمت همیشه بهترین مصرف سوخت را ندارند.

درصورتی‌که گیربکس دیگنیتی شما شروع به شکست کند، زمان زیادی برای پاسخگویی نخواهید داشت. اگر چراغ گیربکس روشن شود، نمی‌توانید تعمیر گیربکس خود را تا آخر هفته یا زمان مناسب دیگری به تعویق بیندازید.

شما هرگز نباید از این شانس استفاده کنید، زیرا این احتمال وجود دارد که به ماشین خود آسیب جدی وارد کنید، که ممکن است هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشد. بنابراین، لطفاً به‌محض روشن شدن چراغ گیربکس، از کمک حرفه‌ای استفاده کنید.

 

تراز گیربکس دیگنیتی

برای اینکه گیربکس‌های خودرو به‌طور مؤثر کار کنند باید دقیقاً با موتورها و سایر محرک‌ها هماهنگ شوند. تراز گیربکس شما به موقعیت آن در رابطه با واحد محرک اشاره دارد. موقعیت‌یابی صحیح تضمین می‌کند که شفت‌های ورودی و خروجی گیربکس به‌درستی با محورهای مربوطه اجزای مجاور هم‌راستا باشند.

ناهماهنگی گیربکس زمانی اتفاق می‌افتد که گیربکس و واحد مجاور خارج از خط قرارگرفته باشند به‌گونه‌ای که چرخش طراحی‌شده دنده‌ها و پینیون ها را تغییر دهد. ناهماهنگی می‌تواند باعث ایجاد نیروهای نامناسب بر روی شفت، کوپلینگ و اجزای آن‌ها شود. این نیروی نامناسب باعث ایجاد استرس می‌شود که منجر به سایش، خرابی و خرابی احتمالی دستگاه می‌شود. برای جلوگیری از خرابی کارخانه به دلیل خرابی‌های مربوط به ناهماهنگی شفت، استخدام متخصصان برای خدمات تراز کردن را در نظر بگیرید.

 

انجام تراز گیربکس دیگنیتی

شفت‌های گیربکس را می‌توان به‌سرعت با سیستم تراز شفت لیزری تراز کرد. فرآیند ساده شامل دو واحد لیزری است که به شفت‌ها متصل می‌شوند و یک واحد در هر طرف کوپلینگ وجود دارد. اندازه‌گیری‌ها از سه‌نقطه ثبت می‌شود. یکی از راه‌ها چرخاندن شفت در بخش‌هایی بین 30 تا 40 درجه است. راه دیگر استفاده از یک  متحرک در صورتی است که شفت نمی‌چرخد. سیستم به‌طور خودکار تراز محورها را اندازه‌گیری می‌کند و نشان می‌دهد که آیا آن‌ها به‌درستی قرارگرفته‌اند یا خیر. این سیستم همچنین قادر است میزان دقیق ناهماهنگی افست را نشان دهد.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس هاوال

 

چگونه گیربکس خود را در یک راستا نگه دارید

استخدام یک شرکت تعمیر و نگهداری گیربکس حرفه‌ای با سیستم تراز شفت لیزری را در نظر بگیرید. یک تکنسین می‌تواند از این نوع سیستم استفاده کند تا تشخیص دهد که آیا ناهماهنگی وجود دارد و سپس مشکل را برطرف کند. همچنین می‌توانید تعمیر و نگهداری و بازرسی‌های منظم را برنامه‌ریزی کنید تا اطمینان حاصل کنید که گیربکس‌هایتان به‌خوبی کار می‌کنند و به‌درستی تراز هستند.

به‌جز وسایل نقلیه الکتریکی، مالکیت خودرو فراتر از روشن کردن موتور و رانندگی با آن است. ماشین‌ها ماشین‌های پیچیده‌ای هستند که مجموعه‌ای از دستگاه‌های مکانیکی را با هماهنگی کامل ترکیب می‌کنند.

با ماهیت مکانیکی پیچیده خودروها، تعمیر و نگهداری همراه است، زیرا اکثر دستگاه‌های مکانیکی آن‌ها دارای مایعات خاصی هستند که شما باید آن را تغییر دهید تا در بالاترین حد کار کند.

بااین‌حال، زندگی پرمشغله ما گاهی اوقات مانع می‌شود، و ما همه‌چیز را در مورد تعمیر و نگهداری موردنیاز وسیله نقلیه خود فراموش می‌کنیم. در زیر، تمام خطرات عدم تعویض روغن و مایعات را مطابق با دفترچه راهنمای مالک پوشش خواهیم داد.

 

خطرات عدم تعویض روغن و مایعات دیگنیتی

وسیله نقلیه شما دارای طیف گسترده‌ای از روغن‌ها و مایعات با اهداف مختلف است، از روغن‌کاری گرفته تا تمیز کردن و حفظ دما. بیشتر این روغن‌ها و مایعات نیاز به تغییرات دوره‌ای دارند تا خودروی شما در طولانی‌مدت در بهترین حالت خودکار کند.

در اینجا با عدم تعویض روغن و مایعات خود در فواصل زمانی توصیه‌شده، چه خطری را تهدید می‌کنید.

 

خطرات عدم انجام تعویض روغن

روغن نوبت اصلی موتور شماست. بدون آن، حرکت مکانیکی داخل موتور شما در عرض چند ثانیه اصطکاک و گرمای بیش‌ازحد ایجاد می‌کند که منجر به آسیب فاجعه‌بار می‌شود. اساساً، موتور مسدود می‌شود، یا اجزاء از هم جدا می‌شوند.

همان‌طور که روغن‌موتور شما خراب می‌شود، رطوبت، سوخت و سایر آلاینده‌ها آن را رقیق می‌کنند و ویسکوزی‌تر آن را کاهش می‌دهند و بر توانایی آن برای روان کاری تأثیر می‌گذارند. همچنین می‌تواند لجنی ایجاد کند که می‌تواند اصطکاک و استرس را بر اجزای متحرک موتور افزایش دهد.

تعویض روغن و فیلتر روغن‌موتور در بازه زمانی توصیه‌شده توسط سازنده، تضمین می‌کند که روغن‌موتور تازه‌وارد موتور می‌شود، قبل از اینکه روغن آن‌قدر خراب شود که باعث آسیب شود.

اگر روغن کثیف خود را در بازه زمانی توصیه‌شده خودروساز که معمولاً هر سه ماه یا 4800 کیلومتر تا هر هفت ماه یا 12000 کیلومتر است تعویض نکنید، روغن‌موتور توانایی خود را برای روان کاری و تمیز کردن اجزای داخلی موتور از دست می‌دهد. این می‌تواند باعث ایجاد فشار اضافی بر روی اجزای داخلی موتور شود و منجر به سایش بیش‌ازحد موتور یا خرابی زودرس احتمالی شود.

درحالی‌که خرابی کامل موتور ممکن است مدتی طول بکشد، علائم اولیه دیگری ازجمله ضربه زدن یا ضربه زدن به موتور خودرو، بد کارکرده موتور و کاهش مصرف سوخت ظاهر خواهند شد.

نکته حرفه‌ای: تغییر به روغن مصنوعی به این معنی نیست که می‌توانید مدت بیشتری صبر کنید یا از تعویض روغن صرف‌نظر کنید. بله، سنتتیم معمولاً عمر روغن بیشتری نسبت به روغن معمولی دارد، اما فاصله زمانی تعویض روغن توصیه‌شده توسط سازنده براساس ترانس‌های موتور است، نه روغنی که استفاده می‌کنید.

 

خطرات عدم‌تغییر سیال گیربکس اتوماتیک

روغن گیربکس اتوماتیک یکی از سخت‌ترین مایعات در خودروی شماست. این نه‌تنها مسئول فشار هیدرولیک در گیربکس است که به آن امکان تعویض دنده را می‌دهد، بلکه روان کاری را نیز انجام می‌دهد، قسمت‌های متحرک داخلی گیربکس را تمیز می‌کند و به تنظیم دمای داخلی گیربکس کمک می‌کند.

اکثر سازندگان توصیه می‌کنند روغن و فیلتر گیربکس را – در صورت وجود – هر 48000 تا 100000 کیلومتر تعویض کنید. در برخی موارد، برای انجام  با استفاده از دستگاه به یک مرکز تعمیر نیاز خواهید داشت، اما سایر وسایل نقلیه از شما می‌خواهند که فقط ظرف گیربکس را بردارید، مایع را تخلیه کنید و مایع و فیلتر را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس byd

اگر روغن گیربکس خود را تعویض نکنید، مانند روغن‌موتور خراب می‌شود و خاصیت روان کنندگی و تمیزکنندگی خود را از دست می‌دهد. این منجر به دماهای بالا، تجمع لجن و اصطکاک بیش‌ازحد می‌شود که می‌تواند به کلاچ‌های داخلی که دنده‌ها را جابجا می‌کند آسیب برساند.

با سایش کلاچ‌های داخلی، اصطکاک و گرما به‌طور مداوم افزایش می‌یابد. پس از گذشت زمان کافی، تمام مواد اصطکاک روی کلاچ‌ها فرسوده می‌شوند و منجر به لغزش گیربکس یا خرابی سایر اجزای داخلی می‌شود.

هنگامی‌که لغزش یا خرابی قطعات داخلی رخ می‌دهد، گیربکس جدید یا بازسازی‌شده تنها راه برای بازگشت خودرو به حالت عادی است.

گیربکس اتوماتیک وظیفه جابجایی بین تنظیمات مختلف محرک یک خودروی چهارچرخ متحرک مانند دوچرخ متحرک، چهارچرخ متحرک بالا و چهارچرخ متحرک پایین را بر عهده دارد. باگذشت زمان، گرما و استرسی که جعبه انتقال از آن عبور می‌کند می‌تواند روغن را تجزیه کند و لجن ایجاد کند. آلودگی همچنین می‌تواند وارد مایع‌شده و مشکلاتی ایجاد کند.

اکثر سازندگان توصیه می‌کنند مایع جعبه انتقال را هر 48000 کیلومتر تعویض کنید، اگرچه اگر اغلب به کسل کنید ممکن است فواصل بیشتری وجود داشته باشد.

عدم تعویض به‌موقع روغن جعبه‌تران سفر می‌تواند در کوتاه‌مدت باعث ایجاد صدای ناله و کرکره در جعبه انتقال شود. باگذشت زمان، این می‌تواند منجر به شکست کامل جعبه انتقال شود.

درحالی‌که نگهداری به‌موقع بسیار مهم است، استفاده از مایعات مناسب به همان اندازه مهم است. خودروسازان هر سیستم را به‌گونه‌ای طراحی می‌کنند که از انواع خاصی از مایعات و روغن‌ها استفاده کند و استفاده از مایع یا روغن نامناسب می‌تواند به همان اندازه بد باشد که اصلاً مایع یا روغن را تغییر نمی‌دهد.

 

گیربکس خودرو چگونه کار می‌کند؟

حتماً هنوز به این فکر می‌کنید که گیربکس ماشین من دقیقه چگونه کار می‌کند و بررسی گیربکس ماشین چطور؟ بیایید ابتدا در مورد کارکرد خودروهای گیربکس بحث کنیم. همان‌طور که قبلاً توضیح داده شد، یک گیربکس اجزای مختلفی مانند چرخ‌دنده‌ها، مکانیسم‌های تعویض دنده و آستین‌های مکانیکی را مونتاژ می‌کند. وقتی از چرخ‌دنده در گیربکس صحبت می‌کنیم، اندازه‌های مختلفی دارد. این به دلیل تقاضای خودرو برای تغییر گشتاور به دلیل شرایط خارجی مانند جاده و زمین است.

دنده اول در ماشین گیربکس دارای حداکثر گشتاور خروجی است. همچنین بزرگ‌ترین آن است. ازاین‌رو، دنده اول درشیب‌ها و سایر زمین‌های کوهنوردی استفاده می‌شود. نسبت خروجی دنده از اولین به آخرین کاهش می‌یابد. ازاین‌رو، دنده اول درشیب‌ها و سایر زمین‌های کوهنوردی استفاده می‌شود.

نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که در یک گیربکس استاندارد، دو مجموعه وجود دارد، دنده ورودی و خروجی. وقتی آستین شیرتر را به سمت دنده انتخابی فشار می‌دهیم، روی شفت اصلی قفل می‌شود و می‌چرخد.

 

سؤالات متداول

چگونه بفهمیم گیربکس در ماشین من چیست؟

پاسخ:  در گیربکس ماشین شما برچسب کد گیربکس وجود دارد. به دنبال آن باشید.

گیربکس اتومات و نیمه اتومات یکی هستند؟

پاسخ: گیربکس جزء گیربکس است. انتقال به‌کل فرآیند پیشرانه اطلاق می‌شود که شامل گیربکس می‌شود.

چگونه بفهمم گیربکس من آسیب‌دیده است؟

پاسخ: اگر گیربکس ماشین شما خراب است باید به دنبال نشتی مایع، بو، صدا، نور موتور، لرزش و … باشید. آن را به‌صورت تخصصی بررسی کنید. امیدواریم اکنون می‌دانید که گیربکس چیست و چرا جزء جدایی‌ناپذیر خودرو است.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی و تعمیر گیربکس دیگنیتی

تعمیر گیربکس دیگنیتی با توجه به اینکه از نوع گیربکس اتوماتیک است باید در مراکز تعمیر و سرویس تخصصی گیربکس اتوماتیک انجام شود، تکنسین‌ها و کارشناسان ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تمامی دوره‌های حرفه‌ای و عمومی در حوزه تعمیر و سرویس گیربکس را گذرانده‌اند و دانش بالایی در حوزه تعمیر و سو ریس گیربکس خودرودارند به همین دلیل است که گیربکس دیگنیتی بدون کوچک‌ترین آسیب در گیربکس و سایر بخش‌های خودرو تعمیر می‌کنند.

خدمات تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی علاوه بر خودرو دیگنیتی برای انواع خودروهای خارجی و داخلی که گیربکس اتوماتیک دارند با ضمانت یک‌ساله ارائه می‌شود.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *