تعمیر گیربکس ماکسیما

گیربکس ماکسیما

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

یکی از خودروهای قدیمی محبوب در ایران ماکسیما است، تعمیر گیربکس ماکسیما از گذشته در ایران با توجه به تعدد این خودرو رواج داشته است، حال‌آنکه مدل‌های جدید این خودرو از ساختار متفاوتی از گیربکس اتوماتیک بهره می‌برند که با مدل‌های ابتدایی این خودرو کاملاً متفاوت است. تعمیر گیربکس مدل‌های جدید خودروی ماکسیما فرایندی چندمرحله‌ای، تخصصی و حساس است که حتماً باید توسط افرادی که دانش کافی در این حوزه در کنار مهارت و تجربه بالا دارند انجام شود.

 

تعمیرات گیربکس ماکسیما

اتصالات CV تضمین می‌کنند که می‌توان نیرو را به چرخ‌ها منتقل کرد درحالی‌که سیستم تعلیق در حال حرکت است. در اینجا نحوه تشخیص بد بودن اتصال CV و هزینه تعویض آن آورده شده است. اتصال CV یا سرعت ثابت بخشی جدایی‌ناپذیر از محور است. این بخش حیاتی است زیرا بر عملکرد حرکت خودرو به جلو یا عقب تأثیر می‌گذارد.

شایع‌ترین علت مشکلات مفصل CV کمبود گریس است، بنابراین قطعه به‌اندازه کافی روغن‌کاری نشده است. این امر اغلب به دلیل شکستگی اتصال مشترک CV ایجاد می‌شود. این امر به‌ناچار منجر به ورود انواع زباله به مفصل می‌شود که در طول زمان باعث سایش قابل‌توجهی می‌شود.

 

علائم مفصل CV بد گیربکس ماکسیما

شایع‌ترین علامت یک مفصل CV بد، صداهای ضربه زدن در حین چرخش و شتاب گیری هم‌زمان است. همچنین ممکن است متوجه لرزش بیش‌ازحد سیستم تعلیق یا سایر مشکلات مربوط به‌فرمان شوید. همچنین ممکن است متوجه مشکلات دیگری در کنترل خودرو شوید. در اینجا لیست دقیق‌تری از نشانه‌های بد یا نارسایی مفصل CV وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید:

شایع‌ترین علامت یک مفصل CV بد، صدای ضربه زدن از ماشین آن‌ها در هنگام چرخش است. این می‌تواند به دلیل روغن‌کاری نشدن مفاصل باشد یا فقط فرسوده شده باشد. هر چه صدا بلندتر باشد، به شکستگی کامل نزدیک‌تر می‌شوید.

این دلیل بیشتر برای همه دارندگان خودرو است که به صداهایی که روزانه وسیله نقلیه آن‌ها تولید می‌کند با دقت گوش دهند. احتمالاً در ابتدا ناشنوا کننده نخواهد بود، اما با افزایش ساییدگی قطعه بیشتر به چشم می‌آید.

این صدا را می‌توان به‌عنوان یک‌صدای متالیک خراش انگیز نیز توصیف کرد. اغلب هنگام شتاب دادن و چرخاندن فرمان بیشتر قابل‌توجه است. به‌محض اینکه متوجه این اتفاق شدید، احتمالاً طولی نخواهد کشید که قطعه کاملاً شکسته شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس برلیانس

لرزش بیش‌ازحد

اگر یک مفصل CV دارید که در حال خروج است، احتمالاً لرزش بسیار بیشتری نسبت به حالت معمول متوجه خواهید شد. در برخی موارد، این ارتعاشات قوی خواهند بود و رانندگی عادی را عملاً غیرممکن می‌کنند.

این‌زمانی است که شما باید وسیله نقلیه خود را سوار کنید تا توسط یک متخصص بررسی شود. هرچند لرزش بیش‌ازحد جزئی نیز جای نگرانی دارد.

مشکلات بافرمان

اگر به حدی برسد که در چرخاندن ماشین خود مشکل داشته باشید، مفصل CV به‌احتمال‌زیاد در آخرین پاهای خود قرار دارد. درحالی‌که ممکن است توضیحات زیادی برای مشکلات فرمان وجود داشته باشد، این بخش خاص اغلب مقصر است.

خطر واقعی در اینجا این است که اگر قطعه را بشکنید، وسیله نقلیه شما به‌طور کامل جلو یا عقب رانده می‌شود.

نشت گریس

هنگامی‌که یک مفصل CV شکسته می‌شوید، گریس از اتصالات لوله انتقال به بیرون نشت می‌کند. اگر متوجه چربی زیر خودرو یا روی لاستیک‌های خود شده‌اید، باید فوراً آن را وارد کنید تا بررسی شود.

اغلب مفصل CV به دلیل شکستگی اتصال مشترک CV خراب می‌شود زیرا خاک، گردوغبار و آب وارد مفصل CV می‌شود تا چربی‌ها را از بین ببرد.

این قطعاً یکی از رایج‌ترین علائمی است که نشان می‌دهد شما با محور CV مشکل دارید. اگر به این نقطه رسیده باشد، احتمالاً یک تعویض کامل لازم است.

مشکلات در کنترل وسیله نقلیه

عدم کنترل در هنگام رانندگی اغلب به دلیل فرسودگی و آسیب‌دیدگی مفصل CV است. این می‌تواند هر چیزی از مشکلات مربوط به پیچیدن برای حفظ مسیر مستقیم در جاده باشد.

اگر متوجه شدید که خودروی شما به‌ویژه فنر است، این می‌تواند حتی در جاده‌های هموار نیز مشکل‌ساز باشد. هر چه قطعه بیشتر فرسوده شود، بدتر می‌شود. اگر مفصل به‌اندازه کافی فرسوده شود، می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

برخی از مواردی که بر هزینه تعویض این قطعه تأثیر می‌گذارد عبارت‌اند از:

  • مکانیک: شما باید مکانیک ماهری پیدا کنید که بتواند این قطعه را با مبلغ معقولی تعمیر کند. ایده خوبی است که از چند مکانیک مختلف تخمین زده شود. به‌این‌ترتیب می‌توانید از پرداخت بیش از نیاز خود اجتناب کنید. شهرت کلی تعمیرگاهی که وسیله نقلیه خود را به آن می‌برید نیز بسیار مهم است.
  • نوع خودرو: یکی دیگر از عواملی که بر میزان پرداختی شما برای این کار تأثیر می‌گذارد به نوع خودروی شما بستگی دارد. تعویض مفصل cv روی برخی خودروها ساده است و برخی ممکن است بسیار دشوار باشد.
  • هزینه قطعه: قیمت بین اتصالات CV مختلف بسته به مدل خودرو و برند مشترک CV می‌تواند بسیار متفاوت باشد. خرید قطعات اصلی اغلب گران‌تر است، اما کیفیت بهتری خواهید داشت.

 

علل خرابی واحد کنترل گیربکس ماکسیما

TCM یا ماژول کنترل گیربکس تمام سانسورها و شیر برقی را در گیربکس شما کنترل می‌کند. در اینجا نحوه تشخیص بد بودن TCM و هزینه تعویض آن آورده شده است. ماژول کنترل گیربکس یا TCM یک وسیله الکترونیکی ضروری است که در تمام خودروهای مدرن با گیربکس اتوماتیک ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیرگاه گیربکس در هشتگرد

ماژول کنترل انتقال داده‌ها را از موتور و گیربکس جمع‌آوری می‌کند تا دنده را در گیربکس تعویض کند. رایج‌ترین علامت یک ماژول کنترل گیربکس بد، چراغ چک موتور روی داشبورد شما است.

واحد کنترل موتور و واحد کنترل گیربکس باهم کار می‌کنند. اگر واحد کنترل موتور یک سیگنال معیوب از واحد کنترل گیربکس دریافت کند – چراغ چک موتور را روشن می‌کند.

چراغ خطای انتقال

برخی از خودروها همچنین دارای چراغ خطای گیربکس روی داشبورد هستند. تشخیص خرابی ماژول کنترل گیربکس دشوار است، اما اگر واحد کنترل دیگری مانند واحد کنترل موتور اطلاعات عجیبی از TCM دریافت کند، چراغ خطای گیربکس را روشن می‌کند.

اصلاً تعویض دنده وجود ندارد

یکی دیگر از مشکلات رایج در مورد یک ماژول کنترل گیربکس معیوب، عدم تعویض دنده است. شاید در حالت خنثی بماند یا حتی بدون اینکه بخواهد دنده اول یا معکوس را بگذارد، در حالت خنثی بماند یا پارک کند. اگر این اتفاق بیفتد، نشانه یک TCM معیوب است.

همچنین می‌توانید متوجه شوید که ماشین شما به دنده اول تغییر می‌کند و به جلو می‌رود اما از تعویض دنده بعدی خودداری می‌کند.

جابجایی غیرقابل‌پیش‌بینی

اگر TCM شما خراب‌شده باشد، می‌تواند کارهای عجیب‌وغریب زیادی با تعویض دنده انجام دهد. زمانی که نباید دنده را پایین بیاورد و زمانی که نباید دنده را بالا ببرد. این می‌تواند موقعیت‌های خطرناکی را در ترافیک ایجاد کند، بنابراین در صورت تجربه باید هرچه سریع‌تر آن را بررسی کنید.

خاموش شدن موتور هنگام تعویض دنده

همچنین می‌توانید متوجه شوید که TCM معیوب خیلی زود دنده‌ها را بالا می‌برد و گاهی موتور شمارا از کار می‌اندازد یا تقریباً از کار می‌افتد. این نیز یک وضعیت خطرناک در جاده است زیرا می‌توانید کنترل خودرو خود را از دست بدهید و باید در اسرع وقت آن را برطرف کنید.

مصرف سوخت ضعیف

مصرف سوخت ضعیف نیز ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که واحد کنترل گیربکس خراب شود. ماژول کنترل گیربکس طوری برنامه‌ریزی‌شده است که گیربکس را برای بهترین مصرف سوخت ممکن تغییر دهد. اگر این اتفاق نیفتد، این خطر وجود دارد که مصرف سوخت شما آسیب ببیند.

 

عملکرد ماژول کنترل گیربکس ماکسیما چیست؟

ماژول کنترل گیربکس یا TCM یک دستگاه الکترونیکی مشابه واحد کنترل ECU یا موتور است. بااین‌حال، عملکرد ماژول متفاوت است زیرا TCU اساساً مسئول عملکرد صحیح گیربکس و گیربکس است. واحد یا ماژول کنترل انتقال اساساً اطلاعات را به شکل داده‌های حسگر از چندین حسگر مختلف دریافت می‌کند که سپس پردازش و دست‌کاری می‌شود تا سیگنال‌ها و دستورات خاصی تولید کند.

 

سؤالات متداول

وقتی مفصل CV شما از بین می‌رود چه صدایی می‌دهد؟

بیرون آمدن یک مفصل CV اغلب هنگام چرخش و شتاب دادن صدای کوبیدن یا صدای بلندی ایجاد می‌کند و می‌تواند باعث لرزش یا لرزش خودرو شود. در موارد شدید، مفصل ممکن است به‌طور کامل از کار بیفتد، که می‌تواند باعث شود ماشین غیر قابل رانندگی شود.

بیشتر بخوانید:  دلایل روشن شدن چراغ گیربکس

چه چیزی باعث آسیب مفصل CV می‌شود؟

چند چیز وجود دارد که می‌تواند باعث آسیب به مفصل CV شود، اما رایج‌ترین آن‌ها مربوط به مفصل CV است که اجازه می‌دهد خاک و آب وارد مفصل CV شود. باگذشت زمان، اصطکاک مداوم بین مفصل CV و اتصالات اطراف نیز می‌تواند باعث آسیب و فرسودگی مفصل شود.

آیا تعویض مفصل CV سخت است؟

بله، اگر با کاربر روی اتومبیل آشنایی ندارید، تعویض مفصل CV می‌تواند کار بسیار سخت و چرب باشد. همچنین ممکن است بسته به مدل خودرو به ابزار خاصی نیاز داشته باشید.

مفاصل CV چقدر دوام می‌آورند؟

طول عمر اتصال CV بسته به مدل خودرو، شرایط رانندگی و نگهداری (Greasing) متفاوت است. بااین‌حال، آن‌ها معمولاً حدود 70000 تا 120000 مایل دوام می‌آورند. اگر در شرایط سخت رانندگی می‌کنید، ممکن است فقط حدود 50000 تا 70000 مایل دوام بیاورند.

چه مدت می‌توان با یک مفصل CV آسیب‌دیده رانندگی کرد؟

هیچ مسافت ثابتی وجود ندارد که بتوانید با یک مفصل CV آسیب‌دیده رانندگی کنید، زیرا بستگی به‌شدت آسیب و سبک رانندگی شما دارد. مهم است که در صورت آسیب‌دیدگی یک اتصال CV در اسرع وقت تعمیر یا تعویض شود، زیرا رانندگی با مفصل آسیب‌دیده می‌تواند منجر به آسیب بیشتر و احتمالاً خرابی اکسل شود.

 

تعمیر گیربکس ماکسیما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیر CV گیربکس ماکسیما به‌عنوان یکی از ارکان داخلی مهم در گیربکس خودرو در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی توسط کارشناسان متخصص ما با دقت و مهارت بسیار بالایی انجام می‌شود، کلیه خدمات با ابزارهای روز دنیا و براساس مدل خودروی شما و گیربکس به‌کاررفته در خودرو انجام می‌شوند.

با توجه به میزان استفاده از خودرو و کارکرد گیربکس ماکسیمای شما، پس از بررسی میزان و نوع خرابی روش مناسب برای تعمیر مشخص می‌شود، گاهی اوقات آسیب واردشده بسیار بالاست در این مواقع با توجه به میزان کارکرد گیربکس، ممکن است تعویض امل گیربکس جایگزین تعمیر شود.

در اغلب موارد کارشناسان ما به دلیل مهارت بالایی که در حوزه تعمیر گیربکس ماکسیما دارند می‌توانند گیربکس خودروی شمارا بدون ذره‌ای مشکل و آسیب مجدد تعمیر کنند و نیازی به تعویض کامل گیربکس نیست.

پشتیبانی از خدمات

ارائه خدمات با تضمین کتبی

عیب‌یابی رایگان

آزمودن گیربکس پس از تعمیر

ارائه انواع خدمات تعمیر گیربکس

تعویض روغن گیربکس

قیمت مناسب و رقابتی

بهره‌مندی از ابزارهای روز دنیا در امر تعمیر گیربکس

بهره‌مندی از قطعات باکیفیت و اصل گیربکس

خودروبر رایگان

تنها بخشی از مزیت‌های تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی برای تعمیر گیربکس ماکسیما هستند. اگر احساس می‌کنید عملکرد گیربکس ماکسیما شما مانند گذشته نیست و تغییر کرده است همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *