تعمیر گیربکس موهاوی

گیربکس موهاوی

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس موهاوی فرایندی چندمرحله‌ای، تخصصی و همگام ساز است. تعمیر گیربکس باید پس از علت‌یابی و با توجه به علت خرابی گیربکس موهاوی انجام شود در غیر این صورت بی‌فایده است.

شایع‌ترین دلیل نشت روغن گیربکس، واشر بد گیربکس یا تشتک گیربکس زنگ‌زده است. اگر آخرین بار شما یا مکانیکتان دوشاخه تخلیه را به‌درستی سفت نکرده‌اید، ممکن است علت آن نیز باشد. همچنین می‌تواند ناشی از نشتی مهروموم روی گیربکس باشد.

در اینجا لیست دقیق‌تری از شایع‌ترین علل نشت روغن گیربکس موهاوی آورده شده است.

 1. واشر پان گیربکس موهاوی خراب

نشتی واشر مخزن بنزین شایع‌ترین علت نشتی گیربکس اتوماتیک است. هر بار که گیربکس در اکثر مدل‌های خودرو جدا می‌شود، واشر باید تعویض شود، اما بسیاری از افراد دوباره واشر قدیمی را نصب می‌کنند. این می‌تواند خیلی زود منجر به نشت شود.برخی از مدل‌های گیربکس خودرو به‌جای واشر از مهروموم استفاده می‌کنند که ممکن است فرسوده شود و نیاز به تعویض داشته باشد.

 1. مخزن انتقال ترک‌خورده یا زنگ‌زده

یکی دیگر از دلایل رایج نشتی گیربکس، ترک‌خوردگی ظرف انتقال است. اگر گیربکس شما یک گیربکس آلومینیومی داشته باشد، معمولاً یک گیربکس ترک‌خورده اتفاق می‌افتد. به‌عنوان‌مثال، اگر هنگام رانندگی به یک جسم سخت در زیر ماشین خودروی گیربکس ضربه بزنید، ممکن است این اتفاق بیفتد.

زنگ‌زدگی مشکل‌ساز است اگر یک مخزن انتقال فولادی دارید. مخزن‌ها ازنظر مواد بسیار نازک هستند و اگر شروع به زنگ زدن کنند، به‌سرعت سوراخ ایجاد می‌شود. هرگونه نشانه‌ای از زنگ‌زدگی را بررسی کنید و در صورت مشاهده، احتمالاً زمان تعویض مخزن فرارسیدهاست.

 1. نشتی دوشاخه تخلیه مخزن انتقال

همه گیربکس‌های اتوماتیک دارای دوشاخه تخلیه نیستند، اما برخی از آن‌ها دارای پلاتین تخلیه هستند و اگر روی گیربکس خود دارید، احتمالاً نشتی دارد. معمولاً یک مهروموم او رینگ روی پلاتین تخلیه پیدا می‌کنید که پس از هر تعویض مایع باید تعویض شود. اکثر افراد هنگام تعویض سیال، این O-ring آب‌بندی را تعویض نمی‌کنند و درنتیجه پس از مدتی انتقال نشتی ایجاد می‌کند.

 1. پانل گیربکس موهاوی خم

برای مثال، اگر فردی قبل از شما مایع گیربکس را تعویض کرده و به دلیل درزگیر قوی در برداشتن ظرف مشکل داشته باشد، ممکن است مخزن در اطراف لبه خم شده باشد.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس بنز

مخزن‌های گیربکس فولادی بسیار ضعیف هستند و اگر کسی پیچ‌گوشتی بزرگی را برای برداشتن آن بردارد، این خطر وجود دارد که آن را خم کند. برای هرگونه آسیب در اطراف لبه‌های تشت انتقال بررسی کنید. اگر خم‌شده باشد، شاید مجبور شوید تاج انتقال را به‌طور کامل تعویض کنید.

 1. لوله سیال انتقال

گیربکس‌های غیر اتوماتیک نیز دارای خنک‌کننده مایع هستند – البته نه همه آن‌ها. اگر گیربکس اتوماتیک خنک شده دارید، به‌احتمال‌زیاد خطوط مایعی خواهید داشت که به سمت خنک‌کننده جلوی ماشین می‌روند.

این خطوط از فولاد ساخته‌شده‌اند و تمایل به ایجاد سوراخ‌های زنگ‌زده و شروع به نشت دارند. آن‌ها همچنین اغلب به مخزن نزدیک می‌شوند، بنابراین ممکن است فکر کنید که نشتی از ظرف است اما از خط انتقال بالا می‌آید.

 1. گرفتگی تهویه گیربکس موهاوی

اکثر گیربکس‌های اتوماتیک دارای نوعی تهویه گیربکس باز در بالای گیربکس هستند تا اطمینان حاصل شود که فشار زیادی در داخل آن ایجاد نمی‌شود. این تهویه‌های کوچک گیربکس می‌توانند در برخی از مدل‌های خودرو مسدود شوند که باعث ایجاد نشت گیربکس در همه‌جا می‌شود.

برای گیربکس چند شیلنگ تهویه به بالا نگاه کنید یا از فروشنده مجاز خود بپرسید که آیا گیربکس شما تهویه دارد یا خیر. ازآنجایی‌که آن‌ها در بالای جعبه‌دنده نصب می‌شوند، دسترسی به آن‌ها دشوار است.

 

آیا رانندگی با گیربکس موهاوی که نشت روغن دارد ایمن است؟

اگر مطمئن هستید که سطح مایع گیربکس خوب است، با یک نشتی کوچک به گیربکس خود آسیب نخواهید رساند. بااین‌حال، بهترین روش این است که نشت را با بیشترین سرعت ممکن تعمیر کنید.

هرچه بیشتر با موهاوی خود که نشتی روغن گیربکس دارد رانندگی کنید، روغن گیربکس موهاوی بیشتر تخلیه می‌شود. در برخی مواقع دیگر چیزی برای شما باقی نمی‌ماند و گیربکس شما آسیب می‌بیند. اگر نشتی کوچک باشد، می‌تواند برای شما وقت بخرد تا برای تعمیر به نزدیک‌ترین تعمیرگاه تخصصی گیربکس موهاوی بروید. البته نشت روغن گیربکس برای محیط بسیار وحشتناک است، بنابراین باید هرچه سریع‌تر تعمیر شود.

 

نشانه‌های خرابی سیستم خنک‌کننده گیربکس موهاوی

علائم سیستم خنک‌کننده گیربکس بد یا گرفتگی

شایع‌ترین علائم خرابی یا گرفتگی سیستم خنک‌کننده گیربکس نشت مایعات و انتقال حرارت بیش‌ازحد است. ممکن است متوجه مسائل عجیب‌وغریب در جابجایی یا نویزهایی شوید که از جعبه‌دنده می‌آیند. در بسیاری از مدل‌های خودرو نیز متوجه چراغ هشدار روی داشبورد خواهید شد.

هنگامی‌که خنک‌کننده گیربکس از کار بیفتد، ممکن است مایع از دست برود که می‌تواند منجر به عملکرد ضعیف شود. اگر مایع گیربکس به کمتر از مقدار طبیعی برسد، ممکن است در تعویض دنده دچار مشکل شوید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس مورانو

هر زمان که انتقال خنده‌دار باشد، می‌خواهید فوراً به آن نگاه کنید. مشکلی که ممکن است یک مشکل ساده باشد، می‌تواند به‌سرعت به یک تعمیر گران‌قیمت تبدیل شود، اگر به آن رسیدگی نشود.

اگر مشکلی در جابجایی وجود داشته باشد، این مشکل می‌تواند با نویزهای منحصربه‌فرد همراه باشد. گیربکس شما دارای قطعات متحرک زیادی است که باید مقدار و دمای مناسبی از مایع داخل آن را داشته باشند.

هنگامی‌که انتقال بیش‌ازحد داغ می‌شود، مشکلات دیگری به دنبال دارد. این همان چیزی است که اغلب باعث شکسته شدن خطوط و مشکلات عملکردی در وهله اول می‌شود. ممکن است در سیستم خنک‌کننده گرفتگی وجود داشته باشد که باعث دمای بالاتر شود یا ممکن است خاموش شود.

هنگامی‌که مایع انتقال شروع به گرم شدن می‌کند، ممکن است بوی سوختگی نیز احساس شود. در صورت بروز این بو، مطمئن شوید که وسیله نقلیه را متوقف کرده و فوراً آن را بررسی کنید.

وسیله نقلیه شما مجهز به دستگاه‌های هشدار بسیاری است که به شما می‌گوید چه زمانی درست‌کار نمی‌کند. هنگامی‌که دمای مایع گیربکس بالا می‌رود، ممکن است باعث روشن شدن چراغ چک موتور شود.

خنک‌کننده انتقال معمولاً روی رادیاتور نصب می‌شود، جایی که می‌تواند حداکثر جریان هوا را به دست آورد. نوع دیگری از سیستم خنک‌کننده انتقال گاهی اوقات بر روی کندان سور تهویه مطبوع نصب می‌شود.

شما همچنین می‌توانید یک مبدل حرارتی انتقال داشته باشید که از خنک‌کننده برای خنک کردن سیال انتقال استفاده می‌کند. این‌ها اغلب روی گیربکس نصب می‌شوند.

بااین‌حال، همه وسایل نقلیه به یک خنک‌کننده گیربکس از کارخانه مجهز هستند، اما بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند در جاده به گزینه بهتری ارتقا دهند. این قطعات در وسایل نقلیه با کارایی بالا یا زمانی که یدک کشی به‌طور مکرر انجام می‌شود بسیار مهم هستند. اگر وسیله نقلیه خود را فراتر از حد نرمال فشار دهید، ممکن است تصمیم بگیرید برای عملکرد بهتر، یک گزینه پس از فروش نصب کنید.

گرایی سیستم خنک‌کننده گیربکس موهاوی

خنک‌کننده انتقال حرارت اضافی را از سیال انتقال می‌گیرد. این مایع برای کاهش اصطکاک در اجزای انتقال موردنیاز است. هنگام تعویض دنده اصطکاک زیادی ایجاد می‌شود، اما مایع باعث می‌شود همه‌چیز به‌آرامی کار کند.

با این اصطکاک گرما تولید می‌شود. برای خنک کردن سیال، از طریق خنک‌کننده انتقال می‌رود، جایی که می‌توان آن را با کمک رادیاتور و خنک‌کننده قبل از بازگشت به جعبه‌دنده پخش کرد. اگر یک سیستم خنک‌کننده انتقالی دارید که روی کندانسور تهویه مطبوع قرار دارد، در عوض سیال با کمک این سیستم خنک می شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس 207 در کرج

 

علائم سیستم خنک کننده خراب گیربکس موهاوی

علائم اصلی خرابی یا گرفتگی سیستم خنک‌کننده گیربکس عبارت‌اند از:

 • نشت مایع گیربکس
 • عملکرد ضعیف
 • صداهای عجیب انتقال
 • افزایش دما
 • چراغ‌های هشدار داشبورد

علائم شیر برقی تعویض دنده بد

رایج‌ترین علائم سلونوئید تعویض دنده بد یا خراب شامل تعویض سخت، گیرکردن در دنده، تعویض ناهموار یا سایر مشکلات تعویض دنده در گیربکس اتوماتیک است. همچنین ممکن است یک چراغ هشدار گیربکس یا سایر چراغ‌های هشدار را روی داشبورد خود مشاهده کنید. تعویض شیر برقی تعویض دنده اغلب پرهزینه است، بنابراین باید مطمئن شوید که شیر برقی تعویض دنده کاربردی را تعویض نمی‌کنید.

شیر برقی شیفت چیست؟

شیر برقی تعویض دنده یک جزء الکترومغناطیس از یک گیربکس اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک است که جریان سیال را برای تعویض دنده و سایر عملکردها در گیربکس کنترل می‌کند.

واحد کنترل انتقال اطلاعات از موتور، سنسورهای سرعت خودرو و سایر سنسورها جمع‌آوری می‌کند. ماژول کنترل گیربکس از تمام این پارامترها برای محاسبه زمان تعویض دنده بعدی استفاده می‌کند.

وقتی زمان تعویض دنده فرامی‌رسد، واحد کنترل گیربکس برق یا زمین را به شیر برقی تعویض دنده موردنیاز می‌فرستد و باعث می‌شود که شیر برقی باز شود و روغن گیربکس به داخل بدنه سوپاپ جریان یابد و سپس به دنده بعدی تغییر می‌کند

آن‌ها در بدنه سوپاپ ادغام‌شده‌اند و در برخی از مدل‌های خودرو می‌توانید بدون برداشتن بدنه سوپاپ آن‌ها را مشاهده کنید، درحالی‌که در برخی دیگر، برای رسیدن به آن‌ها باید بدنه سوپاپ را بردارید.

 

تعمیرات گیربکس موهاوی در تعمیرگاه گیربکس دشتی

هنگامی‌که چراغ هشدار گیربکس فعال می‌شود، نشان می‌دهد که مشکلی در جعبه‌دنده یا گیربکس وجود دارد. هر وسیله نقلیه‌ای دارای چراغ هشدار گیربکس نیست. اگر ماشین شما یکی از این چراغ‌ها را دارد، بسته به نوع و مدلی که رانندگی می‌کنید، می‌تواند متفاوت به نظر برسد.

شما می‌توانید جزئیات مربوط به مدل خاص خود را در دفترچه راهنمای مالک پیدا کنید. درهرصورت، اگر هشداری بر روی داشبورد مربوط به گیربکس بیاید، نشان می‌دهد که نقصی مشاهده‌شده است که باید فوراً بررسی شود.

کلیه خدمات تعمیر و سرویس گیربکس موهاوی در تعمیرگاه گیربکس دشتی با تضمین کتبی یک‌ساله و پشتیانی کامل کارشناسان ما ارائه می‌شوند.

خدمات ما برای گیربکس موهاوی عبارت‌اند از:

تعمیر سیر برقی گیربکس

بررسی علل روشن شدن چراغ هشدار گیربکس

تعویض روغن گیربکس

تعویض سیستم برقی گیربکس

سرویس گیربکس

تعویض چرخ‌دنده‌های گیربکس

رفع انواع خرابی‌های گیربکس

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *