تعمیر گیربکس‌ هایما در کرج

تعمیر گیربکس هایما

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

هایما یکی دیگر از برندهای چینی خودروسازی مطرح است ، خودروهای این برند در ایران نیز فروش بالایی دارند، تعمیر گیربکس‌ هایما در کرج برای رفع مشکلات و خرابی‌های ایجادشده در گیربکس‌هایما در مدل‌های مختلف این خودرو انجام می‌شود.

علائم مشکلات گیربکس‌هایما و نحوه تشخیص خرابی گیربکس اتوماتیک

مشکلات مربوط به موتور مانند خرابی مبدل گشتاور، صداهای های گیربکس اتوماتیک و سایر صداهای غیرمعمول می‌تواند نشان‌دهنده نیاز به تعمیر اساسی باشد. تعویض گیربکس اتوماتیک به دنده‌های بالاتر نیز ممکن است نشانه‌ای از خرابی باشد. خرابی دیفرانسیل و خرابی بلبرینگ از دیگر احتمالاتی است که می‌تواند به گیربکس خودرو شما آسیب برساند. به‌منظور تشخیص صحیح مشکل، بهتر است به رایانه اجازه دهید تا خودروی شما را برای هر کد عیب یا مشکلات تشخیصی که ممکن است نیاز به توجه داشته باشد اسکن کند.

بااین‌حال، علائم رایجی از مشکلات گیربکس اتوماتیک وجود دارد که می‌توان قبل از خرابی آن را تشخیص داد. یکی از رایج‌ترین علائم این است که هنگام تعویض دنده، ممکن است احساس تأخیر یا ناتوانی در درگیر شدن صحیح دنده کنید. این می‌تواند باعث شود که وسیله نقلیه شما نتواند در زمان رانندگی در ماشین بماند یا پارک کند. اگر احساس می‌کنید که دنده‌ها نمی‌توانند به‌درستی درگیر شوند، بهتر است خودروی خود را در اسرع وقت بررسی کرده و توسط یک مکانیک حرفه‌ای تشخیص داده شود.

این به این دلیل است که یکی از رایج‌ترین نشانه‌های مشکلات گیربکس اتوماتیک زمانی است که خودرو از تعویض دنده امتناع می‌کند یا به‌طور نامنظم دنده را عوض می‌کند. یکی دیگر از نشانه‌های تشخیص خرابی گیربکس اتوماتیک این است که خودروی شما با یک‌دنده استارت می‌زند و حتی با شتاب گرفتن از تعویض خودداری می‌کند.

این امتناع مطلق از تعویض دنده است که می‌تواند نشانه‌ای از نیاز به سرویس گیربکس شما باشد. اگر هنگام تلاش برای شتاب گیری متوجه تردیدهای غیرمعمولی شدید، می‌تواند نشان‌دهنده مشکل در گیربکس باشد. همچنین می‌توان از کدهای مشکلی که در سیستم کامپیوتری وسیله نقلیه شما ذخیره می‌شود، پشتیبان کرد. بسته به نو بودن ماشین شما، ممکن است یک سیستم کامپیوتری داشته باشد که می‌تواند به شما بگوید مشکلی در گیربکس شما وجود دارد یا خیر. بهترین راه برای تشخیص مشکلات گیربکس اتوماتیک این است که آن را نزدیک مکانیک مجرب ببرید که بتواند به‌درستی مشکل را تشخیص داده و تعمیر کند.

بااین‌حال، نشانه اولیه باورنکردنی از مشکلات احتمالی گیربکس، توجه دقیق به چراغ موتور خودروی شماست. چراغ موتور نشان می‌دهد که مشکلی در بسیاری از دستگاه‌های مختلف وسیله نقلیه شما وجود دارد و این شامل گیربکس شما نیز می‌شود. اگر متوجه شدید که چراغ چک موتور شما روشن است، ممکن است یک سیگنال تشخیص زودهنگام باشد که خودروی شما نوعی مشکل گیربکس دارد. علاوه بر این، رانندگان باید از لرزش‌ها یا تکان‌های اولیه گیربکس‌هایما که می‌تواند نشان‌دهنده مشکل در گیربکس باشد، آگاه باشند.

اگر هر یک از این علائم را مشاهده کردید، مهم است که فورا خودرو خود را چک کنید. چراغ چک موتور شما نشانگر اصلی این است که ممکن است مشکلی در گیربکس شما وجود داشته باشد. اگر چراغ روی داشبورد شما ظاهر شود، این معمولاً به این معنی است که ماشین شما نیاز به مراقبت فوری مکانیک دارد و می‌تواند شما را از آسیب جدی در آینده نجات دهد. به‌طور مشابه، اگر هر یک از چهار علامت قبلی در وسیله نقلیه شما وجود داشته باشد، ممکن است یک مشکل اساسی در گیربکس‌هایما وجود داشته باشد که باید برطرف شود.

اگر با گیربکس خود مشکل دارید، ممکن است تعویض دنده دشوار باشد یا گیربکس تکان بخورد یا حرکات غیرطبیعی دیگری انجام دهد. اگر هنگام تعویض دنده احساس می‌کنید یا تکان می‌خورید، این می‌تواند نشانه‌ای از شکستگی کابل شیفتر باشد. علاوه بر این، کم بودن روغن گیربکس می‌تواند باعث شود خودرو در هنگام قرار گرفتن در دنده، حرکت نامنظم داشته باشد. درنهایت، اگر بدنه سوپاپ خراب باشد، می‌تواند منجر به تعویض‌های غیرعادی و تکان‌ها در هنگام تعویض دنده شود. همه این علائم نشان‌دهنده خرابی گیربکس اتوماتیک هستند و به‌منظور جلوگیری از آسیب بیشتر به‌وسیله نقلیه شما نیاز به توجه فوری دارند.

اگر مشکوک هستید که گیربکس اتوماتیک تعویض شده شما به‌درستی کار نمی‌کند، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سطح روغن گیربکس را بررسی کنید. اگر کم باشد، ممکن است نشان‌دهنده نشت احتمالی باشد و باید بیشتر بررسی شود. همچنین باید روغن کنید که آیا سوئیچ چراغ‌ترمز سوئیچ فعال‌شده است، زیرا ممکن است باعث انسداد ماژول اهرم انتخاب شود.

اگر علائم قابل‌مشاهده‌ای از نشتی روغن وجود دارد، این موارد نیز باید بررسی شوند، زیرا می‌تواند نشان‌دهنده فرسودگی مهروموم یا واشر گیربکس‌هایما باشد. علاوه بر این، مهم است که چراغ‌های هشدار روی داشبورد خود را بررسی کنید، زیرا این می‌تواند نشان‌دهنده وجود مشکل بالقوه در سیستم گیربکس اتوماتیک خودرو شما باشد. اگر مطمئن نیستید که دقیقاً چه مشکلی در سیستم گیربکس اتوماتیک خودروی شما وجود دارد، بهتر است نیاز مکانیکی خود را بدانید تا آن‌ها بتوانند به‌سرعت و کارآمد مشکل را تشخیص داده و تعمیر کنند.

گیربکس‌های فرسوده اغلب دنده‌ها را به‌آرامی یا نامنظم از یک سرعت به‌سرعت دیگر می‌برند درحالی‌که نشت روغن ممکن است باعث کاهش ناگهانی فشار روغن شود که می‌تواند منجر به تغییر الگوهای نامنظم شود و بلوک‌های گیربکس اتوماتیک را بگیرد.

شما باید آگاه باشید

دو نوع گیربکس اتوماتیک

یک گیربکس اتوماتیک به موتور شما اجازه می‌دهد تا با سرعتی بهینه، نه خیلی آهسته و نه خیلی سریع، بچرخد، درحالی‌که در یک سرعت معین، فقط قدرت لازم را برای چرخ‌ها فراهم می‌کند. این کار را بااتصال مجموعه‌های پیچیده چرخ‌دنده در اندازه‌های مختلف انجام می‌دهد تا نسبت گشتاور لازم را ایجاد کند. روغن هیدرولیک (روغن گیربکس‌هایما) برای کنترل مجموعه دنده‌ها استفاده می‌شود و مبدل گشتاور پر از روغن‌موتور و گیربکس را جدا می‌کند تا دنده‌ها را با افت کمی در دور موتور تغییر دهید. کل سیستم توسط یک ماژول کامپیوتری نظارت می‌شود که سرعت موتور و موقعیت دریچه گاز را حس می‌کند تا در صورت لزوم دنده‌ها را بالا و پایین کند.

در سال‌های اخیر، نوع دیگری از گیربکس اتوماتیک به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده است. یک گیربکس متغیر پیوسته (CVT) به‌جای تکیه‌بر دنده‌هایی که نیاز به تعویض دارند، از دو قرقره استفاده می‌کند، یکی در سمت موتور و دیگری در سمت محرک که یک تسمه بین آن‌ها قرار دارد. قرقره‌ها قادر به تغییر اندازه هستند و به‌طور مؤثر نسبت قدرت به چرخ‌ها را تغییر می‌دهند.

ازآنجایی‌که هیچ دنده‌ای استفاده نمی‌شود، CVT اصلاً نیازی به تعویض دنده ندارد. به‌سادگی نسبت‌ها را “مداوم” از آهسته به سریع تغییر می‌دهد و دوباره برمی‌گردد. برخی از گیربکس‌های CVT نقاطی را در ماژول کنترل برنامه‌ریزی کرده‌اند تا حس تعویض دنده را شبیه‌سازی کنند، اما این بیشتر به ارائه تجربه‌ای آشنا به رانندگان مربوط می‌شود تا عملکرد گیربکس.درهرصورت، اتوماتیک یا CVT، ممکن است مشکلاتی رخ دهد و تعمیرات هزینه‌بر باشد.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تعمیر گیربکس‌هایما در کنار سایر خودروهای چینی توسط کارشناسان خبره ما در این حوزه به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌شود. تعمیر گیربکس‌هایما و سرویس گیربکس این خودرو در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با ضمانت‌نامه یک‌ساله ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *