تعمیر گیربکس پورشه

تعمیرگاه گیربکس پورشه

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس پورشه براساس مدل خودرو انجام می‌شود، خودرو‌های پورشه با توجه به نوع و مدل گیربکس اتوماتیک مختلفی دارند به همین دلیل است که تعمیرات مربوط به این گیربکس‌ها باید پس از مشخص شدن نوع گیربکس پورشه انجام شود.

تعمیر گیربکس اتوماتیک پورشه

بهترین راه برای کاهش نشت روغن گیربکس پورشه

شرکت نوریاگیربکس ما که بیش از حد نشتی دارد، به پایان عمر خود نزدیک شده است. در حال حاضر از روغن ISO 680 EP استفاده می‌کند، اما ما ترجیح می‌دهیم از روان‌کننده‌ای استفاده کنیم که بخشی از نشتی را مهار کند و به گیربکس اجازه دهد تا زمانی که دور بعدی برنامه‌ریزی شده. چه پیشنهادی دارید؟ ”

در مورد نشتی، تنها راه حل واقعی این است که دستگاه را پایین بیاورید و آن را تعمیر کنید تا نشت را متوقف کنید. همانطور که روغن از گیربکس جریان می‌یابد، نگرانی‌های ایمنی آشکاری با قرار گرفتن افراد و محیط در معرض روغن دنده وجود دارد.

به شرطی که بتوان در آینده نزدیک قطعه را برداشته و تعمیر کرد، گزینه‌هایی برای «باند بند» وجود دارد. چندین تولید کننده ترکیباتی را می‌سازند که می‌تواند به روغن اضافه شود تا به کاهش نشتی کمک کند.

این ترکیبات همانند درزگیرهای رادیاتور عمل می‌کنند که در محل نشتی رسوب ایجاد می‌کنند. مانند معرفی هر محصول پس از فروش به روغن خود، این کار فقط باید پس از بررسی و آزمایش دقیق انجام شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ اثر بدی روی روغن یا دستگاه نخواهد داشت.

انواع دیگر محصولات قابل استفاده به عنوان تقویت کننده مهر و موم معرفی می‌شوند. این روغن‌ها با پایه‌های مصنوعی تولید می‌شوند و باعث متورم شدن مواد آب بند می‌شوند. همانطور که مهر و موم متورم می‌شود، نشت را کاهش می‌دهد. هنگامی که دستگاه می‌تواند از سرویس خارج شود، باید مهر و موم را تعویض کرد و گیربکس را شستشو داد تا هر گونه اثری از ترکیب آب بند وارد شده از بین برود.

پرکردن گیربکس با گریس راه حل ساده دیگری است که با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته است. گریس دارای ویژگی‌های جریان کمتری نسبت به روغن است و به این سرعت نشت نمی‌کند. در حالی که گریس دنده‌ها را به طور موثر روان می‌کند، گرمای بیشتری در داخل گیربکس تولید می‌شود. از آنجایی که گریس گرما را به خوبی روغن دفع نمی‌کند، دما باید کنترل شود.

همه این راه حل‌ها اصلاحات واقعی نیستند بلکه وصله‌های ساده‌ای هستند که می‌توانند تا زمانی که گیربکس از سرویس خارج شود و به درستی تعمیر شود کمک کند. به خاطر داشته باشید که پس از افزودن هر چیزی به جزیی غیر از روان کننده مناسب، باید آن را جدا کرده و سطوح داخلی را شستشو دهید تا تمام خطرات سازگاری متقاطع از بین برود. تمام مهر و موم‌ها نیز باید برای کاهش نشتی در آینده تعویض شوند.

 

نحوه بررسی گیربکس پورشه

اگرچه یک بازرسی جامع گیربکس در محل در بسیاری از موقعیت‌ها مطلوب است، اما ممکن است محدودیت‌هایی وجود داشته باشد که وسعت بازرسی را محدود کند مانند هزینه، زمان، دسترسی و پرسنل واجد شرایط.

غلبه بر محدودیت‌ها به منظور امکان بازرسی می‌تواند به افزایش عمر گیربکس و جلوگیری از خرابی فاجعه بار کمک کند. این ممکن است باعث صرفه جویی در زمان، هزینه، آسیب به پرسنل و آسیب به تجهیزات مجاور شود.

قبل از شروع بازرسی، یک فرم بازرسی برای مستندسازی مشاهدات خود تهیه کنید. باید برای کاربرد خاص شما طراحی شود. بعد، تجهیزات لازم را جمع‌آوری کنید.

منابع متعددی برای آلودگی گیربکس وجود دارد، از جمله مواردی که داخلی، تولید شده، وارد شده و در طول تعمیر و نگهداری اضافه شده‌اند. بسیاری از گیربکس‌ها در محیط‌های کثیف کار می‌کنند. بنابراین در بازرسی‌ها باید از روش‌های خوب خانه داری استفاده کرد. نواحی اطراف درگاه‌های بازرسی و سایر دهانه‌ها باید قبل از باز شدن تمیز شوند.

بازرسان باید مراقب باشند که چیزی در جعبه دنده نیفتد. جیب‌های پیراهن باید خالی باشد و ابزارها باید در یک کمربند ابزار نگهداری شوند. درگاه‌ها هرگز نباید در زمان استراحت باز گذاشته شوند و پس از اتمام بازرسی باید بسته و ایمن شوند.

 

تشخیص گرمای بیش از حد

موارد زیر نشانه‌های گرمازدگی است:

 • دود ناشی از شفت، مهر و موم یا تنفس
 • رنگ تغییر رنگ یا سوخته روی بدنه ها
 • آبی که روی محفظه یا شفت پاشیده می‌شود، به سرعت تبخیر می‌شود، می‌جوشد یا می‌ترکد
 • رنگ‌ها را روی سطوح رنگ نشده تند کنید
 • قطعات پلاستیکی ذوب شده مانند شاخه‌های حمل و نقل
 • تراشه‌های فلزی روی شاخه‌های مغناطیسی، آشکارسازهای تراشه یا فیلترها (ممکن است نشان دهنده خرابی چرخ دنده یا یاتاقان ناشی از گرمای بیش از حد باشد)

روش‌های بازرسی گیربکس پورشه

 • جمع‌آوری زباله‌های مغناطیسی را بررسی کنید
 • تجزیه و تحلیل در محل روان کننده
 • تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی روان کننده
 • بازرسی ذرات مغناطیسی چرخ دنده ها
 • بازرسی نافذ رنگ چرخ دنده ها
 • مستندسازی وضعیت دنده

 

کنترل آلودگی گیربکس

مارتین ویلیامسون

فرسودگی» عبارتی است که اغلب برای توصیف پیری یک سیستم مکانیکی استفاده می‌شود، اگرچه «استفاده و سوء استفاده» ممکن است صحیح‌تر باشد. سایش معمولاً در نتیجه آلودگی و تخریب روان کننده رخ می‌دهد. در نتیجه برخی اقدامات اساسی برای محافظت از گیربکس در برابر سایش، پارگی یا سوء استفاده از آن، می‌توان میزان سایش را به طور چشمگیری کاهش داد.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه یک مفهوم کاملاً مستند و کاملاً درک شده است که به تعدادی از سایت‌ها کمک کرده است تا از برنامه‌های تعمیر و نگهداری خود به مزایای قابل توجهی دست یابند. این مقاله به اقدامات اساسی کنترل آلودگی می‌پردازد تا به خواننده کمک کند تا طول عمر را افزایش دهد، نه فقط روی روغن دنده، بلکه در خود تجهیزات.نکته اصلی که باید در نظر گرفت این است که گیربکس‌ها در فرمت‌های مختلفی وجود دارند، اما همه آنها نیاز به روغن کاری دارند زیرا همه آنها دارای اجزای متحرکی هستند که نیرو را از طریق چرخش منتقل می‌کنند. این بدان معناست که آلاینده‌ها نه تنها می‌توانند باعث از بین رفتن سلامت روان‌کننده شوند (و در نتیجه توانایی روان‌کننده را در عملکرد مؤثر دچار نقصان می‌کنند)، بلکه با سطوح متحرک نیز در تعامل خواهند بود و باعث سایش می‌شوند و منجر به خرابی اجزا می‌شوند.

چسبندگی، سایش و خوردگی سطوح اجزاء معمولاً از آلودگی روغن و روانکارهای نامناسب یا نامناسب ناشی می‌شود.

در اینجا دو جنبه اساسی پیشگیرانه مدیریت روانکاری وجود دارد: روغن باید برای کار مناسب باشد و باید عاری از آلودگی باشد.فرض کنید شما به عنوان بخشی از یک برنامه ارتقاء شغلی، به تازگی مدیر خود را به شام ​​هفته آینده دعوت کرده‌اید. شما یک بطری شراب قرمز 5 دلاری می‌خرید، آن را باز می‌کنید، سپس بطری را در زیر نور آفتاب قرار می‌دهید و اجازه می‌دهید تا یک هفته قبل از سرو کردن، نفس بکشد.

به خاطر داشته باشید که طراحی و ساخت گیربکس در سال‌های اخیر تغییرات قابل توجهی داشته است. تکنیک‌های جدید سخت‌کاری سطح و متالورژی، ساخت گیربکس‌های کوچک‌تر را برای یک امتیاز اسب بخار معین امکان‌پذیر کرده است.

با این حال، این تغییرات منجر به بارگذاری سطحی بسیار تهاجمی‌تر شده است و ضخامت مواد فوق سخت اغلب به اندازه تیغ نازک است. این سطوح سخت‌تر در برابر سایش لغزشی ناشی از ذرات مقاوم‌تر هستند، اما در برابر سایش غلتشی ناشی از ذرات، که در خط گام دندانه‌دنده‌ای که بار منتقل می‌شود، بسیار حساس هستند.

هنگامی که یک ذره در ناحیه بار فشرده می‌شود، می‌تواند مواد سخت شده را خسته کند و در نتیجه باعث تشکیل پوسته یا فرورفتگی شود و ناحیه‌ای پرافتخار در اطراف دهانه فرورفتگی ایجاد کند. تغییر شکل پلاستیکی که در جایی رخ می‌دهد که سطحی فرورفته است، می‌تواند به طور چشمگیری خواص فیزیکی مواد را تغییر دهد و آن را مستعد سایش و خستگی کند. بدتر شدن اوضاع، طراحی‌های جدید گیربکس معمولاً داغ می‌شوند و خطر روان‌کننده را افزایش می‌دهند.

با توجه به این تغییرات و سایر تغییرات در طراحی دنده، تمرکز تلاش‌های کنترل آلودگی روی گیربکس‌ها بیش از همیشه ضروری است. دیگر نمی‌توانیم کنترل آلودگی را به سیستم‌های هیدرولیک، سیستم‌های بلبرینگ و توربوماشین‌ها محدود کنیم. انتخاب به عهده گرفتن کنترل آلودگی گیربکس می‌تواند منجر به بهبود قابل ملاحظه سابقه اطمینان و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری شود.

 

شناسایی منابع آلودگی

به طور خلاصه، آلودگی هر جسم یا ماده خارجی است که به سیستم نفوذ کند و به واحد آسیب برساند یا اثربخشی آن را به طور قابل توجهی کاهش دهد یا بر عملکرد آن تأثیر منفی بگذارد. آلاینده‌های رایج عبارتند از ذرات سخت، رطوبت، دمای بالا و هوادهی . نمونه‌های دیگر عبارتند از تابش، یا پردازش مواد شیمیایی یا فیزیکی از محیط.

چندین نقطه نفوذ به راحتی قابل شناسایی روی یک گیربکس وجود دارد، یعنی آب‌بندی و هواگیر. سایر منابع کمتر آشکار نفوذ، نتیجه فعالیت‌های تعمیر و نگهداری، مانند شارژ کردن، تخلیه کامل و پر کردن مجدد، یا سایر سرویس‌های سرزده واحد است.

به خاطر داشته باشید که سرعت ورود آلاینده‌ها به دستگاه تا حدی به شرایط محیطی، نوع آلاینده و شرایطی که دستگاه در آن کار می‌کند بستگی دارد.

در شرایط مرطوب، احتمال ورود رطوبت به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. با این حال، ورود ذرات گرد و غبار سخت از محیط زیست بر این اساس کاهش می‌یابد. از سوی دیگر، با توجه به یک روز گرم، خشک و بادی، خطر ورود رطوبت برای تجهیزات فضای باز به حداقل می‌رسد، اما خطر بلع ذرات سخت مبتنی بر سیلیس جو بسیار افزایش می‌یابد.

بسته به ماهیت سازمان، برخی از آلاینده‌ها ممکن است منحصر به فرد باشند، مانند گرد و غبار زغال سنگ، گرد و غبار سنگ آهن، یا مواد شیمیایی فرآوری شده در یک محیط کاری پتروشیمی یا کارخانه کاغذ. یکی دیگر از عوامل موثر در آلودگی، فعالیت در نزدیکی است. خطر گرد و غبار سیمان در اطراف محل ساخت و ساز را در نظر بگیرید، و دوباره این خطر در شرایط باد یا خشک بیشتر خواهد بود.

 

مقابله با منابع آلودگی

در زیر لیستی از موارد برای هدایت تلاش‌ها برای دستیابی به کنترل آلودگی در گیربکس‌ها ارائه شده است. همیشه به خوبی توصیه می‌شود که هم حذف و هم حذف آلاینده‌ها را مورد توجه قرار دهیم و توجه ویژه‌ای به حذف داشته باشیم. یک قانون کلی قدیمی این است که هزینه حذف یک ذره 10 برابر بیشتر از حذف آن است. تجربه این را ثابت می‌کند.

 

 • بیرونی گیربکس را به صورت بصری از نظر گرمای بیش از حد بررسی کنید.
 • دما را از دماسنج‌های گیربکس، ترموکوپل‌ها یا آشکارسازهای دمای مقاومتی (RTD) ثبت کنید.
 • دمای مخزن روغن را اندازه گیری کنید.
 • برای سیستم‌های تحت فشار با خنک کننده روغن، دما را در ورودی و خروجی روغن گیربکس و همچنین ورودی و خروجی آب کولر اندازه گیری کنید.
 • دمای بدنه گیربکس و شفت را با استفاده از اسپری آب تخمین بزنید.
 • دمای محفظه گیربکس را با لمس آن با کف دست و با استفاده از رنگ حساس به دما، مداد رنگی و برچسب یا یک پروب دماسنج دیجیتال بررسی کنید.
 • دمای بدنه گیربکس را با استفاده از دماسنج مادون قرمز یا دوربین تصویربرداری مادون قرمز بررسی کنید.
 • روغن گیربکس را برای علائم اکسیداسیون یا تخریب حرارتی با استفاده از آزمایشات در محل و آزمایشگاه تجزیه و تحلیل کنید.
 • روغن گیربکس را با استفاده از شمارشگر ذرات، تجزیه و تحلیل طیف سنجی و فرووگرافی برای تشخیص مواد سایش تجزیه و تحلیل کنید .
 • اجزای داخلی گیربکس را از طریق درگاه‌های بازرسی برای علائم گرم شدن بیش از حد، ناهماهنگی، واکنش نامناسب، پخش نامناسب یاتاقان یا اکسیداسیون روغن بررسی کنید.
 • صدا و لرزش گیربکس را اندازه بگیرید و با حد مجاز مقایسه کنید.
تعمیر گیربکس پورشه
تعمیر گیربکس پورشه

تعمیر و تعویض بلبرینگ گیربکس پورشه

گیربکس‌ها و بدنه یاتاقان‌ها به طور دوره‌ای به جای تخلیه و پر کردن ساده نیاز به شستشوی کامل دارند. نشانه‌های متعددی به این نیاز اشاره می‌کند، مانند گرم شدن بیش از حد مخزن، آلودگی شدید روغن یا جامد، و ایجاد یک الگوی سایش شدید.

شواهد مادی به شکل لجن، زنگ زدگی، رطوبت، فلزات سایش، ژل یا سایر بقایای چسبناکی که در ابتدای تخلیه وجود دارد باید به تکنسین تأیید کند که شستشو انجام می‌شود. شستشوی کامل همچنین برای از بین بردن آلاینده‌های ساختمانی و مونتاژ از مخزن تجهیزات قبل از راه اندازی مفید است.

 

عوامل موثر در فلاشینگ گیربکس پورشه

خواص روغن‌ها حلالیت روغن و ویژگی‌های رطوبت سنجی راندمان حذف آب، هوا و آلاینده‌های شیمیایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اکثر شرکت‌های خودروسازی روغن مخصوص شستشو (روغن‌های ضد زنگ با قدرت حلالیت خوب) عرضه می‌کنند که ویژگی‌های مطلوب زیر را نشان می‌دهند:

سازگار با اجزای سیستم و روغن روان کننده

غیر خورنده برای اجزای دستگاه

ویسکوزیته کم چگالی بالا برای معلق کردن ذرات

کشش سطحی کم برای از بین بردن هوا

غیر قابل اشتعال

مقرون به صرفه

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیر گیربکس پورشه برای اغلب کارشناسان گیربکس سخت و دشوار است به همین دلیل معمولا تعویض کامل را جایگزین تعمیر میکنند، اما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی به عنوان مرکز تخصصی تعمیر و سرویس گیربکس پورشه هر نوع آسیب ایجاد شده در گیربکس پورشه تا جای ممکن تعمیر می‌شود و تعویض کامل گیربکس تنها زمانی انجام می‌شود که تعمیر به هیچ عنوان امکان پذیر نباشد. کلیه خدمات در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با ضمانت یکساله ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *