تعمیر گیربکس گریت وال

گیربکس گریت وال

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس گریت وال

تعمیر گیربکس گریت وال مانند سایر خودروهای چینی حساس است و حتماً باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود. خودروهای چینی به دلیل قیمت مناسب و وجود قطعات برای تعمیر در صورت نیاز در ایران فروش خوبی دارند و به همین دلیل تعمیر و سرویس این خودروها نیز در ایران بیشتر از سایر خودروها انجام می‌شود.

شرکت گریت وال موتور، آموزشی ویبولیتین یک شرکت خودروسازی چینی با مالکیت خصوصی است که دفتر مرکزی آن در بائودینگ، هبی قرار دارد. این شرکت که در سال 1984 تأسیس شد، در حال حاضر هشتمین خودروساز بزرگ در چین با فروش 1.281 میلیون در سال 2021 است. این شرکت خودروهایی را با نام تجاری خود مانند GWM، Haval، WEY، TANK، POER، ORA تولید و به فروش می‌رساند. همچنین خودروهای برقی را تحت برخی از برندهای ذکرشده قبلی، ازجمله برندهای اختصاصی خودروهای برقی مانند ORA، تولید می‌کند.

این شرکت که به نام دیوار بزرگ چین نام‌گذاری شده است، بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروهای اسپرت (SUV) و وانت‌بار در چین است. در سال 2021، سومین تولیدکننده بزرگ خودروهای برقی پلاگین چینی در بازار چین بود، با 4 درصد از سهم بازار که با نام‌های تجاری مانند اورا و هاوال به فروش می‌رسید.

 

نشانه‌های خرابی گیربکس گریت وال

اعمال نیرو از موتور به میل محرک را کنترل می‌کند. باگذشت زمان، درنتیجه گرما و اصطکاک تولیدشده توسط انواع اجزای متحرک، بیشتر از سایر قسمت‌های وسیله نقلیه شما دچار ساییدگی و پارگی می‌شود.

خوب است که انواع رایج مشکلات گیربکس گریت وال را که ممکن است با آن‌ها روبرو شوید بشناسید، بنابراین بتوانید به‌راحتی آن‌ها را شناسایی کرده و آن‌ها را برطرف کنید.

پاسخ‌های آهسته

همان‌طور که راننده از پارکی به درایو دیگر جابجا می‌شود، خودرو باید فوراً دنده مناسب را در اختیار بگیرد. برای هر گیربکس اتوماتیک، ممکن است راننده هنگام تعویض دنده در درایو یا پارک متوجه شود که نوعی تأخیر قبل از درگیر شدن دنده وجود دارد. اغلب، این یک نگرانی مبتنی بر انتقال است.

گیربکس‌های اتوماتیک می‌توانند همان مشکل عدم پاسخ را داشته باشند، اما پس از تعویض دنده، دور موتور افزایش می‌یابد، اما ممکن است خودرو به همان سرعتی که موتور به نظر می‌رسد حرکت می‌کند، حرکت نکند. این اغلب نشان‌دهنده نیاز به تعویض کلاچ است.

صدای ناله

هنگامی‌که گیربکس شما مشکل دارد، به‌سختی می‌توانید صدای ماشین خود را صدا کنید، بااین‌حال، متوجه آن خواهید شد. صداهایی که تولید می‌شوند بین مدل‌ها و مدل‌های مختلف بسیار متفاوت است، اما با صدای وزوز، ناله یا زمزمه قابل‌مقایسه است.

نشت مایع

قابل‌شناسایی‌ترین علامت نشتی است، چیزی که باید در اسرع وقت‌ترمیم شود. اجازه نشت مایعات یکی از شایع‌ترین دلایل شکست انتقال است.

روغن گیربکس اتوماتیک گریت وال (ATF) اساساً رگ حیاتی یک گیربکس است زیرا آب‌بندی‌ها را تمیز، روان کاری و حالت‌دهی می‌کند و مانند یک مایع هیدرولیک عمل می‌کند. بدون ATF، موتور به‌طور کامل از کار می‌افتد.

تگان خوردن شدید خودرو

یک ماشین باید روان و بدون لرزش و صداهای ساینده باشد. اگر با این مشکلات مواجه شدید، می‌تواند نشان‌دهنده مشکل بودن دنده‌ها باشد.

گیربکس‌های اتوماتیک معمولاً با ایجاد صدای خراش یا احساس هنگام تعویض دنده، مشکلات را نشان می‌دهند. اگر صدای ساییدن پس از درگیر شدن کلاچ و تعویض دنده رخ دهد، این می‌تواند نشانه‌ای از نیاز به تعویض یا تنظیم کلاچ باشد.

 

گیربکس اتوماتیک گیرت وال چیست؟

گیربکس خودروی شما بخشی از پیشرانه خودرو است. پیشرانه شامل موتور، گیربکس و پیشرانه خودرو شما می‌شود. ترن محرک گیربکس را به محورهای خودروی شما متصل می‌کند.

اگر پیشرانه ماشین خود را اسب بدانید، گیربکس مانند فرمان‌هایی عمل می‌کند که می‌تواند سرعت اسب را کنترل کند. بااین‌حال، به‌جای دستورات کلامی یا فیزیکی، گیربکس ماشین شما از دنده برای کنترل سرعت وسیله نقلیه شما استفاده می‌کند.

بسته به‌شدت فشار دادن روی پدال گاز، گیربکس دنده‌ها را بالا و پایین می‌کند. برای عملکرد ماشین شما ضروری است.

گیربکس‌ها در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک عرضه می‌شوند. گیربکس‌های نیمه اتوماتیک به این دلیل نامیده می‌شوند که راننده به‌صورت دستی گیربکس را از طریق دنده‌ها کار می‌کند. برای این کار از کلاچ و تعویض دنده استفاده می‌کنند. گیربکس‌های نیمه اتوماتیک را می‌توان گیربکس استاندارد نیز نامید.

گیربکس‌های اتوماتیک تعویض دنده را برای راننده انجام می‌دهند. هنگامی‌که خودرو در حال حرکت است، گیربکس بقیه دنده‌ها را به‌صورت خودکار انجام می‌دهد. گیربکس اتوماتیک در دهه 1920 به وجود آمد، اما تا دهه 1980 بود که به‌طور گسترده‌ای محبوب شد. اکثر خودروهای تولیدشده امروزه اتوماتیک هستند، البته نه همه.

از زمان شروع تعمیر گیربکس اتوماتیک، سخت‌ترین بخش یک وسیله نقلیه بوده و هست. از روزگاری که تنها یک گیربکس دو سرعتِ بود تا گیربکس‌های 10 سرعتِ امروزی، همیشه نیاز به عیب‌یابی، سرویس، تعمیر، یا حتی بازسازی یا ساخت مجدد توسط متخصص گیربکس باتجربه و جدیدترین تجهیزات اسکن کامپیوتری معتقد است، بوده است.

 

سرویس گیربکس گریت وال

سرویس انتقال، تشت انتقال، پالایه و مایع را حذف می‌کند. همچنین با تعویض پالایه و واشر تشت و پر کردن مجدد آن‌ها با مایع جدید، سرویس را تکمیل می‌کنیم.

فلاش گیربکس گریت وال

فلاش گیربکس شامل برداشتن تشت و پالایه و مایع و پر کردن مجدد با مایع جدید، سپس اتصال به گیربکس با یک ماشین برای جایگزینی تمام مایع انتقال است.

 

تعمیر گیربکس اتوماتیک

خدمات انتقال ما یک تشخیص کامل و کامل برای تعیین مشکل است. علاوه بر این، این فرآیند شامل تست درایو توسط کارشناسان تعمیر گیربکس Guardian، اسکن کامپیوتر برای بررسی کدهای مشکل و بازرسی آسانسور است. با تشخیص تخصصی بهتر می‌توانیم علت مشکل یا کد را مشخص کنیم.

چراغ موتور را بررسی کنید

واقعیت: اکثر گیربکس‌هایی که چراغ چک موتور یا چراغ گیربکس چک روشن دارند نیازی به گیربکس بازسازی‌شده یا بازسازی‌شده ندارند. به همین دلیل ضروری است که وسیله نقلیه شما با جدیدترین تجهیزات اسکن کامپیوتری و تکنسین‌های بسیار آموزش‌دیده تعمیر گیربکس اتوماتیک به‌طور کامل عیب‌یابی شود. یک خطا یا اشتباه در فرآیند تشخیص می‌تواند هزاران هزینه تعمیرات غیرضروری را داشته باشد.

بازسازی، تعمیرات اساسی یا بازسازی گیربکس

پس از تشخیص، انتقال شما ممکن است نیاز به بازسازی، تعمیرات اساسی یا بازسازی داشته باشد. البته معنی این اصطلاحات یکسان است، پس گول نخورید.

بازسازی یا تعمیرات اساسی گیربکس شامل بیرون کشیدن گیربکس از خودرو و جداسازی کامل آن است. علاوه بر این، ما تمام قطعات خراب یا شکسته و تمام کلاچ‌ها، مهروموم‌های لبه، بوش‌ها و قطعات نرم را تعویض می‌کنیم. علاوه بر این، تیم ما آخرین به‌روزرسانی‌های ممکن را اعمال می‌کند و گیربکس خودروی شما را به مشخصات کارخانه بازمی‌گرداند.

اتصال CV، تعمیر میل درایو

اجزای محور، اتصال CV و میل محرک خودرو شما برای عملکرد و قابلیت رانندگی وسیله نقلیه شما ضروری است. میل محرک یک جزء استوانه‌ای فولادی یا آلومینیومی است که گیربکس را به دیفرانسیل عقب متصل می‌کند. میل محرک از طریق اتصالات CV به گیربکس متصل می‌شود که وظیفه انتقال گشتاور از جعبه‌دنده به چرخ‌های محرک را با سرعت ثابت بر عهده‌دارند. خودروهای محرک چرخ جلو از اتصالات CV در محورهای جلو استفاده می‌کنند.

اتصالات CV به محور اجازه خم شدن و تغییر می‌دهد درحالی‌که با جهش چرخ‌ها سازگار است. محور وزن خودرو را تحمل می‌کند و درعین‌حال به‌اندازه کافی قوی است که نیروهای ناشی از ترمز گیری و شتاب گیری را حفظ کند. باگذشت زمان و از طریق استفاده عادی، اکسل، اتصال CV و اجزای میل محرک خودرو شما ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعویض داشته باشند.

 

مزایای تعمیر محور، اتصال CV، محور محرکه

هنگام تعیین زمان بازرسی محور جلو، محور عقب، مفاصل CV و اجزای میل محرک خودرو، علائمی وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید. صدای تق‌تق یا صدای کلیک نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهد مفصل CV نیاز به تعویض دارد. ارتعاشات در هنگام شتاب گیری ممکن است نشان‌دهنده آسیب‌دیدگی میل درایو باشد، اگرچه ممکن است بسته به طرح وسیله نقلیه شما به مشکل محور نیز اشاره کند. مشکلات چرخش و فرمان نیز ممکن است به دلیل مشکل در میل محرک ایجاد شود. هنگامی‌که گریس از یک بوت آسیب‌دیده CV نشت می‌کند، اتصالات CV ممکن است خراب شوند. عوامل تعیین‌کننده مختلفی برای سرعت تخریب اکسل، اتصال CV و اجزای میل محرک خودرو شما در طول زمان وجود دارد. اگر می‌خواهید درباره فواصل بین تعمیرات محورهای محرک چرخ جلو، میل‌های محرک اصلی، اتصالات CV، اتصالات U و سایر اجزای مجموعه محور بیشتر بدانید، امروز با ما تماس بگیرید.

گیربکس شما، به‌استثنای خود موتور، مهم‌ترین و گران‌ترین سیستم ماشین شما است. این چیزی است که به نیروی موتور اجازه می‌دهد تا به چرخ‌ها منتقل شود – و بسیار پیچیده است.

 

مراقبت و نگهداری از گیربکس گریت وال

اگر گیربکس شما به دلیل بی‌توجهی یا تعمیرات نادرست آسیب‌دیده باشد، می‌تواند به‌راحتی 2000 تا 4000 تومان برای بازسازی یا تعویض کامل هزینه داشته باشد. این بدان معنی است که برای اطمینان از اینکه ماشین شما برای طولانی‌ترین زمان ممکن کار می‌کند، باید هر کاری که می‌توانید برای حفظ گیربکس خود انجام دهید.

آیا نمی‌دانید چگونه می‌توانید ماشین خود را در حالت عالی نگه دارید؟ در اینجا 5 نکته برتر ما وجود دارد که می‌تواند به شما در حفظ انتقال کمک کند.

 1. مایع گیربکس گریت وال خود را به‌طور منظم بررسی کنید

درست مانند بسیاری از سیستم‌های موجود در خودروی شما، گیربکس شما از یک مایع مخصوص برای به حداقل رساندن اصطکاک و اطمینان از عملکرد صحیح گیربکس ظریف استفاده می‌کند – و اگرچه معمولاً بین 50000 تا 100000 کیلومتر دوام می‌آورد، این مایع برای همیشه دوام نمی‌آورد.

بااین‌حال، بررسی مایع گیربکس در اکثر خودروها بسیار آسان است. به‌سادگی دفترچه راهنمای مالک خود را بیرون بیاورید و مخزن مایع گیربکس را زیر کاپوت قرار دهید. درحالی‌که موتور شما در دور آرام کار می‌کند، میله اندازه‌گیری را بیرون بکشید.

سپس میله را پاک‌کنید، دوباره داخل آن قرار دهید و بعد از چند لحظه بیرون بکشید. شما باید یک مایع قرمز روشن و شفاف را ببینید که بوی کمی شیرین دارد. مایع گیربکس تیره یا کدر یا مایع گیربکس با بوی “فاسد” باید تعویض شود. برای تعویض روغن خودرو فوراً به متخصص تعمیر گیربکس مراجعه کنید.

 1. با پیروی از برنامه تعویض “استفاده شدید” از آسیب حرارتی جلوگیری کنید

انتقال حرارت به دلیل قدیمی بودن سیال گیربکس مسئول بیشتر سایش و پارگی در گیربکس‌ها است. اگر از خودروی خود در شرایط سخت استفاده می‌کنید، باید مایع گیربکس خود را بیشتر چک کنید. شرایط شدید معمولاً به این صورت تعریف می‌شود:

 • رانندگی شدید در ترافیک شهری
 • رانندگی منظم در دمای 33 درجه سانتی‌گراد یا بالاتر (50٪ یا بیشتر از زمان رانندگی)
 • بکسل بارهای سنگین و تریلرها به‌طور مرتب

اگر عادات رانندگی شما با این عوامل مطابقت دارد، هر 30000 کیلومتر تعویض مایعات و پالایه را در نظر بگیرید.

 1. سیستم خنک کننده موتور خود را در حالت خوب نگه دارید

احتمالاً می‌دانید که رادیاتور و سیستم‌های خنک کننده شما از گرم شدن بیش‌ازحد موتور جلوگیری می‌کنند. اما آیا می‌دانستید که سیستم خنک‌کننده شما به خنک کردن مایع انتقالی که از طریق گیربکس شما پمپ می‌کند نیز کمک می‌کند؟

انتقال شما ظریف است و باید از گرم شدن بیش‌ازحد آن جلوگیری کنید. اطمینان حاصل کنید که مایع خنک‌کننده کافی دارید و سیستم خنک‌کننده شما در کل وضعیت خوبی دارد – هم برای حفظ موتور و هم برای گیربکس.

 1. مراقب تعویض دنده باشید (و از آن ترمزدستی استفاده کنید)

گیربکس خودروی شما کاملاً ظریف است و در صورت تعویض نادرست دنده، گیربکس ممکن است آسیب ببیند – به‌عنوان‌مثال، اگر هنگام رانندگی تصادفاً ماشین را به عقب برگردانید یا قبل از توقف کامل ماشین خود را پارک کنید.

باگذشت زمان، این نوع رفتارها می‌تواند باعث فرسودگی و پارگی بیشتر گیربکس شما شود که می‌تواند منجر به خرابی مکانیکی شود. وقتی ماشین شما در حال حرکت است هرگز به سمت پارک یا دنده‌عقب نروید – منتظر بمانید تا کاملاً متوقف شود.

علاوه بر این، هنگام پارک کردن در هر شیب باید از ترمزدستی خود استفاده کنید. درحالی‌که اکثر خودروهای گیربکس اتوماتیک دارای یک “پال” (نوعی پین) هستند که از حرکت آن‌ها به عقب هنگام پارک روی سطح شیب‌دار جلوگیری می‌کند، این پین بسیار محکم نیست – و اگر از ترمزدستی خود استفاده نکنید، ممکن است فرسوده شود.

بنابراین مطمئن شوید که هر زمان که روی شیب هستید از ترمزدستی خود استفاده کنید. گیربکس شما تا حد زیادی از فرسودگی صرفه‌جویی می‌کند!

 1. سرمایه‌گذاری در بازرسی سالانه و بررسی گیربکس

! شما باید هرسال یک بازرسی جامع خودرو در یک تعمیرگاه معتبر خودرو انجام دهید و این باید شامل بررسی گیربکس باشد.

بازرسی‌های منظم به شما امکان می‌دهد هرگونه مشکل احتمالی در گیربکس خود را زودتر تشخیص دهید، به شما این امکان را می‌دهد که در هزینه خود صرفه‌جویی کنید و مطمئن شوید که خودروی شما در وضعیت خوبی قرار دارد.

 

چرا تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

ما بهترین خدمات و امکانات را در این صنعت ارائه می‌دهیم تا تجربه مشتریان خود را با خود ارتقا دهیم. در اینجا فقط چند دلیل وجود دارد که ما را به متخصصان مورد اعتماد خود برای تمام نیازهای تعمیر خودرو خود تبدیل کنید!

 • سرویس رفت‌وبرگشت رایگان
 • به‌روزرسانی وضعیت از طریق متن یا ایمیل
 • گارانتی مهرشده کتبی
 • خدمات همان روز
 • بکسل رایگان

تیم ما دانش ترکیبی از بیش از 50 گیربکس اتوماتیک را دارد، ما متخصص تعمیر گیربکس اتوماتیک هستیم – که با حجم زیاد و تنوع مشتریان، اعم از تجاری و خصوصی نشان داده است که ما از خدمات‌رسانی از مناطق مختلف در داخل و اطراف لذت می‌بریم.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *