تعمیر گیربکس 207 در کرج

گیربکس 207

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک 207 براساس نوع خراب شمال تعویض روغن گیربکس، تعویض یا تعمیر چرخ‌دنده‌های داخلیم گیربکس بررسی سیستم برقی و اتصالت گیربکس 207 می‌شود، علاوه بر موارد گفته‌شده تعمیر گیربکس 207 در کرج موارد مختلف دیگری را نیز شامل می‌شوند که باید توسط کارشناس متخصص مشخص شوند.

 

روغن گیربکس اتوماتیک 207 چگونه کار می‌کند؟

مایعات حیاتی وسایل نقلیه معمولاً دو وظیفه مهم را انجام می‌دهند: روان کاری و تمیز کردن. همان‌طور که مایع در میان قطعات گردش می‌کند، خاک و براده‌های فلزی را که می‌تواند در طول زمان انباشته شود، جمع می‌کند. اگر خوش‌شانس باشید، این زباله‌ها در کف ظرف یا محفظه می‌نشینند و در سیستم گردش نمی‌کنند. به همین دلیل است که برخی از مغازه‌های خودروسازی از ماشین‌هایی استفاده می‌کنند که شستشوی مایعات گیربکس را انجام می‌دهند و اطمینان حاصل می‌کنند که قبل از ریختن هر مایع گیربکس جدید، مقدار بیشتری از این زباله‌ها پاک می‌شوند.

هیچ‌چیز به‌اندازه تعویض منظم مایعات عمر خودرو را افزایش نمی‌دهد. در گیربکس‌های اتوماتیک / گیربکس، فاصله سرویس توصیه‌شده تقریباً هر 30000 مایل یا 30 ماه است. (برای اطلاع از مشخصات خودروی خود، دفترچه راهنمای مالک یا دفترچه راهنمای خدمات را بررسی کنید.) درصورتی‌که نشانگر آن مایع تیره یا بوی سوخته را نشان دهد، مایع گیربکس اتوماتیک (ATF) باید زودتر تعویض شود.

روغن گیربکس اتوماتیک (ATF) نوعی روغن هیدرولیک است که در خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک استفاده می‌شود. روغن از طریق گیربکس گردش می‌کند و روان کاری و خنک‌کننده را فراهم می‌کند. همچنین به گیربکس نیرو از موتور به گیربکس کمک می‌کند.

نوع ATF مورداستفاده در خودرو به نوع خودرو و نوع گیربکس بستگی دارد. ATF جزء حیاتی سیستم گیربکس 207 اتوماتیک است و برای اطمینان از عملکرد صحیح باید در شرایط خوبی نگهداری شود. هنگامی‌که روغن کثیف یا آلوده می‌شود، می‌تواند در گیربکس 207 مشکل ایجاد کند. بررسی و تعویض روغن در صورت نیاز ضروری است.

باندهای گیربکس فرسوده می‌توانند باعث لغزش شوند

نوار گیربکس اتوماتیک یک سیم لاستیکی است که به گیربکس نیرو از موتور به هر دنده کمک می‌کند و چرخ‌های شمارا به‌آرامی می‌چرخاند. اگر باندهای فرسوده دارید، باید آن‌ها را تعویض کنید تا گیربکس ماشین شما به‌درستی کار کند.

باندها و کلاچ‌های گیربکس باید در زمان دقیق تنظیم‌شده درگیر شوند و رها شوند تا گیربکس عملکرد مطلوبی داشته باشد. نوارهای گیربکس ممکن است فرسوده یا شکسته شوند که باعث لغزش گیربکس می‌شود. باندها چیزی هستند که دنده‌ها را در سراسر گیربکس‌های اتوماتیک به هم متصل می‌کنند تا وقتی یک‌دنده می‌چرخد، دنده دیگری به‌طور هم‌زمان فعال شود. سطوح مناسب مایع گیربکس برای عملکرد باندها و صفحات کلاچ درون گیربکس مهم هستند.

چرخ‌دنده‌های فرسوده می‌تواند باعث سرخوردن شود

سوختگی یا کم شدن مایع گیربکس یکی از دلایل اصلی سایش و پارگی دنده است. این به این دلیل است که چرخ‌دنده‌های گیربکس شما در حین حرکت دائماً روغن‌کاری می‌شوند. اگر روان کننده به‌اندازه کافی روی چرخ‌دنده‌ها وجود نداشته باشد، سریع‌تر از حد معمول شاهد ساییدگی خواهید بود. دنده‌های فرسوده به‌درستی به هم متصل نمی‌شوند و می‌توانند منجر به تعویض خشن و لغزش هنگام شتاب گیری شوند.

مشکلات مبدل گشتاور می‌تواند باعث لغزش گیربکس اتوماتیک شود

در گیربکس اتوماتیک، مبدل گشتاور نیروی موتور را به گشتاوری که گیربکس استفاده می‌کند تبدیل می‌کند. بدون مبدل گشتاور، چرخ‌های شما هیچ قدرتی دریافت نمی‌کنند. مانند هر بخش دیگری از وسیله نقلیه شما، مبدل‌های گشتاور باگذشت زمان فرسوده می‌شوند . روغن گیربکس 207 باید دائماً در مقادیر مناسب و در زمان‌های مناسب از مبدل گشتاور عبور کند. اگر این کار انجام نشود، گیربکس شما نه‌تنها می‌لغزد، بلکه می‌تواند منجر به مشکلات عمده دیگری شود.

 

سؤالات متداول

گیربکس لغزشی 207 چه حسی دارد؟

وقتی گیربکس شما می‌لغزد، ممکن است احساس کنید ماشین شما کمی کند است. در بعضی موارد با فشار دادن گاز اصلاً جواب نمی‌دهد.

 

ممکن است متوجه شوید که دنده‌های خودرو در حال لیز خوردن در هنگام شتاب گیری یا شروع از توقف هستید. شما همچنین ممکن است شروع به شنیدن صداهای عجیب‌وغریب کنید و احساس کنید که گیربکس شما در نقاط خاصی “چاپ می‌شود”.

 

اگر خودروی شما بدون هیچ ورودی از سوی شما دنده را تعویض می‌کند، این نشانه مشکلات گیربکس است و وقت آن رسیده است که آن را به مکانیک ببرید. این‌یک وضعیت بالقوه خطرناک برای راننده و سایر رانندگان اطراف آن‌ها است.

 

آیا می‌توانم با گیربکس لغزنده رانندگی کنم؟

خیر، رانندگی با گیربکس لغزنده تصمیم هوشمندانه‌ای نیست زیرا ایمنی خودرو به خطر می‌افتد. هنگامی‌که گیربکس لیز بخورد، وسیله نقلیه شما می‌تواند ناگهان بدون هیچ هشداری به دنده‌های مختلف تغییر دهد. این به‌طور بالقوه برای شما و سایر رانندگان در جاده خطرناک است.

 

اگر متوجه شدید که ماشین شما زیاد لیز می‌خورد، وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک مجاز ببرید. شما می‌توانید بدون اطلاع با مشکلات گیربکس مواجه شوید و اگر به‌موقع به آن‌ها رسیدگی نشود، می‌تواند منجر به مشکلات جدی‌تری شود.

 

آیا روغن گیربکس کم می‌تواند باعث سرخوردن شود؟

بله، روغن گیربکس کم می‌تواند باعث لغزش گیربکس شود. اگر روان کننده به‌اندازه کافی روی چرخ‌دنده‌ها وجود نداشته باشد، سریعتر گیربکس از حد معمول شاهد ساییدگی خواهید بود.

 

آیا هوای سرد می‌تواند باعث لغزش گیربکس شما شود؟

بله، هوای سرد می‌تواند باعث لغزش گیربکس شما شود. هنگامی‌که هوا سرد است، گیربکس ضخیم‌تر و کمتر لغزنده می‌شود، بنابراین در ماه‌های زمستان باید از درجه بالاتری از گیربکس استفاده کنید.

 

چگونه از لغزش گیربکس جلوگیری می‌کنید؟

تعمیر و نگهداری منظم گیربکس کلید اصلی است. این شامل افزودن گیربکس در هر 30000 مایل است. انجام تعویض منظم روغن و تعویض پالایه هوا نیز از اقدامات مهم نگهداری است که می‌تواند به جلوگیری از لیز خوردن نیز کمک کند.

 

چگونه لغزش گیربکس را رفع می‌کنید؟

رفع چرخش گیربکس بستگی به این دارد که مشکل دقیق چیست. درصورتی‌که در حال اتمام باشد، می‌تواند به‌آسانی اضافه کردن مقداری گیربکس تازه باشد. یا ممکن است چیزی باشد که نیاز به توجه حرفه‌ای دارد. تعمیرات گیربکس ممکن است شامل تعویض صفحه کلاچ یا مواد اصطکاکی، نصب مبدل گشتاور جدید یا تعویض کل گیربکس باشد.

 

آیا گیربکس‌های CVT 207 می‌توانند دچار لغزش شوند؟

بله آن‌ها می‌توانند. گیربکس‌های CVT زمانی که مایع گیربکس کم یا کثیف است و نیاز به تعویض دارد، می‌لغزند.

 

کلاچ سرخوردن چه حسی دارد؟

کلاچ در حال لغزش به نظر می‌رسد که شما می‌خواهید چیزی را با دستان خود از میان گل‌ولای فشار دهید تا به‌تنهایی به جلو حرکت کند. همچنین قرار دادن وسیله نقلیه خود در دنده بسیار دشوارتر خواهد بود و حتی ممکن است صدای خراش را بشنوید .

 

اگر کلاچ در حال لیز خوردن باشد، احتمالاً به‌زودی باید تعویض شود. یک مکانیک باید در اسرع وقت مشکل را بررسی کند زیرا اگر فوراً به‌درستی رسیدگی نشود می‌تواند منجر به مشکلات دیگری شود.

 

تعمیر گیربکس 207 در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیرات تخصصی گیربکس 207 خود را از ما بخواهید، تیم حرفه‌ای و متخصص ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی در کنار شما هستند تا هر نوع لغزش کم شدن سطح روغن و سایر خرابی‌ها در گیربکس اتوماتیک 207 شمارا شناسایی و رفع کنند، ما می‌دانیم سلامت و افزایش طول عمر خودرو برای شما اهمیت زیادی دارد و برای تحقق این امر تلاش می‌کنیم.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *