تعمیر گیربکس h30 کراس در کرج

گیربکس h30 cross

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیرگاه گیربکس H30 کراس

گیربکس h30 کراس از نوع اتوماتیک است، گیربکس‌های اتوماتیک مادام‌العمر نیستند و به تعمیر و سرویس دقیق کامل در زمان‌های مشخص‌شده نیاز دارند تا عملکردی کامل و متناسب داشته باشند، با توجه به این امر تعداد مراکزی محدودی در کرج برای تعمیر گیربکس h30 کراس ایجادشده‌اند، در این مراکز محدود نیروهای متخصص برای ارائه خدمات تخصصی گیربکس اتوماتیک به شما حاضر هستند.

 

روشن شدن چراغ هشدار روغن گیربکس h30 کراس

بهترین راه برای جلوگیری از روشن شدن چراغ روغن گیربکس این است که به‌طور مرتب سطح روغن خود را بررسی کنید، در صورت نیاز آن را تعویض کنید و در بالای تعویض فیلتر خود باقی بمانید. این ممکن است ابتدایی به نظر برسد، اما بهترین راه برای سالم نگه‌داشتن موتور شما است.

هنگام کار با ماشین خود نیز باید مراقب باشید. اگر به‌طور تصادفی سیمی شل شد، آن را بررسی کنید و قبل از رانندگی مجدد آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت، ممکن است خودرو شروع به نشان دادن خطاهایی کند که خودتان نمی‌توانید آن‌ها را برطرف کنید. همچنین توصیه می‌کنیم ماشین خود را برای معاینه منظم نزد مکانیک ببرید. آن‌ها می‌توانند هر مشکلی را زود تشخیص دهند و از بدتر شدن آن‌ها جلوگیری کنند. یک متخصص همچنین احتمال بیشتری دارد که مشکلی را پیدا کند که شما ازدست‌داده‌اید.

 

اهمیت تعمیر و نگهداری منظم و کامل گیربکس

باوجوداینکه شما با نیازهای اولیه خودرو خود هماهنگ هستید، بازرسی کامل گیربکس مزایایی دارد. یکی از مزایای اصلی این است که مکانیک شما قبل از اینکه به تعمیر اساسی تبدیل شود، چیزی را که ممکن است مشکل داشته باشد، بگیرد.

این به شما این امکان را می‌دهد که زودتر آن را تعمیر کنید و در هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

مزیت کلی این است که تعمیر و نگهداری کامل گیربکس باعث صرفه‌جویی در هزینه تعمیرات گران‌قیمت بعداً می‌شود. کارشناسانی که سطح روغن گیربکس، باتری، روغن، پالایه‌ها، و سایر اجزای اصلی را بررسی می‌کنند و مطمئن می‌شوند که همه تازه و در حد مناسب هستند از بروز خرابی در گیربکس شما جلوگیری می‌کنند.

همچنین عملکرد ماشین شمارا بهبود می‌بخشد.

 

تعویض روغن گیربکس h30 کراس

خودروهای مدرن به فهرست بلندبالایی از روغن‌های مختلف، به‌ویژه برای سیستم گیربکس خود متکی هستند. بااین‌حال، انواع مختلفی از روغن گیربکس اتوماتیک (ATF) وجود دارد و شما باید بدانید که ماشین شما به کدام‌یک نیاز دارد.

در مرحله اول، ATF چند خودرویی وجود دارد که برای استفاده در اکثر وسایل نقلیه طراحی‌شده است. بااین‌حال، خودروهای دارای گیربکس CVT به یک روغن CVT با فرمول خاص نیاز دارند. در همین حال، برخی از برند های خودرو به روغن  های ساخته‌شده توسط سازندگان خود نیاز دارند، مانند Dexron IV (توسط GM)، Mercon V (توسط فورد)، و ATF+4 (برای کرایسلر). مدل‌های قدیمی فورد به یک ATF قدیمی به نام Type-F نیاز دارند.

استفاده از نوع صحیح روغن گیربکس اتوماتیک در خودروی شما بسیار مهم است، بنابراین این مقاله انواع مختلفی را که وجود دارد به شما آموزش می‌دهد. همچنین متوجه خواهید شد که در صورت استفاده از نوع اشتباه چه اتفاقی می‌افتد و برای رفع آن مشکل چه‌کاری می‌توانید انجام دهید.

 

چرا انواع مختلفی از روغن گیربکس اتوماتیک وجود دارد؟

روغن گیربکس اتوماتیک انواع مختلفی دارند و استفاده از نوع نادرست عواقب منفی در پی خواهد داشت. دلیل آن این است که خودروسازان بسیاری از سیستم‌های گیربکس مختلف را تولید می‌کنند که هرکدام نیازهای پیچیده خود رادارند

 

تفاوت بین سیستم‌های گیربکس به این معنی است که هر یک به روغنی با ویژگی‌های اصطکاک منحصربه‌فرد نیاز دارند. سازندگان با تولید روغن‌های مختلف گیربکس اتوماتیک، این الزامات را برآورده می‌کنند، که هرکدام دارای مواد و افزودنی‌های خاصی برای رفع نیازهای آن گیربکس‌های مختلف است.

علیرغم تفاوت‌های آن‌ها، تمام روغن‌های گیربکس اتوماتیک درنهایت عملکردهای اصلی یکسانی را انجام می‌دهند که عبارت‌اند از:

  • دنده‌های گیربکس را روغن‌کاری کنید
  • از تجمع‌هایی که در داخل گیربکس ایجاد می‌شوند جلوگیری یا حذف کنید
  • برای جلوگیری از گرم شدن بیش‌ازحد گرمای اضافی را جذب کنید

به‌طور مشابه، تمام انواع مختلف روغن گیربکس اتوماتیک نیز باید تمیز و مرتباً تعویض شوند تا اطمینان حاصل شود که سیستم می‌تواند به‌خوبی کار کند. هیچ‌یک از این نوع روغن‌های در برابر کثیف شدن با استفاده طولانی‌مدت مصون نیستند.

در پایان، بهترین و ساده‌ترین راه برای اینکه بدانید خودروی شما به کدام روغن گیربکس اتوماتیک نیاز دارد مراجعه به توصیه سازنده است. انجام این کار از آسیب دیدن گیربکس شما جلوگیری می‌کند و درعین‌حال عملکرد بهینه آن را تضمین می‌کند.

شما می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای مالک خودرو یا تماس با خط تلفن خدمات مشتری، توصیه سازنده را برای استفاده از روغن گیربکس اتوماتیک پیدا کنید.

 

عیب‌یابی گیربکس h30 کراس

اولین قدم برای عیب‌یابی مشکلات گیربکس h30 کراس این است که در وهله اول بدانید که مشکلی وجود دارد.

متأسفانه سیستم گیربکس و اجزای آن از دید خارج‌شده و در زیر کاپوت و در سراسر بدنه خودرو پنهان‌شده است. درنتیجه، شما نمی‌توانید ازنظر بصری مشکل گیربکس را متوجه شوید.

خوشبختانه، دو راه دیگر وجود دارد که می‌توانید متوجه شوید که h30 کراس شما با مشکل گیربکس مواجه می‌شود:

  1. استفاده از عیب‌یابی آن بورد: اولین و مستقیم‌ترین راه برای شناسایی مشکلات گیربکس h30 کراس آکورد استفاده از سیستم عیب‌یابی آنبورد است. این روزها، خودروها دارای سیستم‌هایی هستند که مشکلات گیربکس را تشخیص می‌دهند و کدهای خطا را راه‌اندازی می‌کنند و دقیقاً به شما می‌گویند که چیست. بااین‌حال، برای اینکه بدانید آن کدهای خطا چیست، به یک اسکنر یا خواننده کد نیاز دارید.
  2. با جستجوی علائم: همه صاحب یک اسکنر یا خواننده کد نیستند، و این خوب است. حتی اگر این کار را انجام می‌دادید، احتمالاً آن را روزانه برای خطاهای گیربکس فعال بررسی نمی‌کنید. به همین دلیل است که اکثر مردم با توجه به علائم آن مشکلات را شناسایی می‌کنند. این‌ها شامل صداها، بوها و مسائل مربوط به عملکرد است.

 

نشت روغن گیربکس h30 کراس

علائم: سیستم h30 کراس شما تنها در صورتی می‌تواند به‌درستی کار کند که روغن h30 کراس تمیز کافی داشته باشد. همان‌طور که در زیر خواهید دید، بسیاری از مشکلات گیربکس h30 کراس ناشی از کمبود روغن گیربکس است.

به‌این‌ترتیب، اولین علامت مشکل گیربکس نشت روغن گیربکس زیر خودروی شما روی زمینی که در طول شب پارک شده است.

روغن گیربکس نشتی به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای است. بنابراین، اگر متوجه شدید که در زیر وسیله نقلیه خود، این نشانه این است که سیستم گیربکس شما نشتی دارد و در معرض خطر مشکلات جدی‌تری قرار دارد.

چرا این اتفاق می‌افتد: روغن گیربکس به دلیل ترک یا شکستگی در خطوط روغن نشت می‌کند. علاوه بر این، مهروموم‌هایی که به‌طور طبیعی در طول زمان فرسوده می‌شوند، باعث نشت روغن می‌شوند، حتی زمانی که ماشین پارک شده است.

درنهایت، زباله‌های جاده نیز می‌توانند به پانل روغن گیربکس h30 کراس آسیب برسانند. به‌عنوان‌مثال، برخورد یک سنگ می‌تواند سوراخی را در تشت ایجاد کند که از طریق آن دستگاه گیربکس نشت می‌کند.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی و تعمیرات h30 کراس در کرج

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی، سرویس کامل گیربکس h30 کراس به این معنی است که تمام موارد اساسی گیربکس h30 کراس شما بررسی می‌شود تا کارشناسان ما مطمئن شوند که تمام بخش‌های گیربکس به‌خوبی کار می‌کنند، این موارد عبارت‌اند از: تعویض روغن، فیلتر هوا و سوخت، بررسی سنسورهای گیربکس، شیر برقی و اتصالات گیربکس h30 کراس با سایر قسمت‌های خودرو.

تمامی این خدمات برای گیربکس h30 کراس و سایر گیربکس‌ها با ضمانت کتبی یک‌ساله ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *