تفاوت گیربکس اتوماتیک cvtوat

گیربکس AMT چیست؟

گیربکس AMT یکی از انواع جعبه‌ دنده‌های خودکار می باشد. که بیشتر در خودروهای اقتصادی مورد استفاه قرار می ‌گیرد. . این گیربکس یک سیستم اتوماتیک است.

گیربکس amt  بر اساس میزان سرعت راننده، دنده را به صورت خودکار عوض می کند. در واقع،  از وارد شدن فشار های احتمالی به موتور جلوگیری می کند. 

خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک تنها دارای دو کلاچ گاز و ترمز هستند. در این خودروها دیگر اثری از پدال کلاچ دیده نمی ‌شود. زیرا در این خودروها نیازی به کلاچ‌ گیری توسط راننده وجود ندارد.

مکانیزم انتخاب ضریب دنده به صورت خودکار توسط سامانه‌ های الکترونیک انجام می‌ شود. اجزای درونی جعبه ‌دنده نیز با استفاده از روغن و برحسب دستورات الکترونیکی ، ضریب دنده را انتخاب می‌ کنند.

ما در مقاله ای مفصل، به انواع گیربکس اتوماتیک پرداختیم. پیشنهاد میکنیم این مقاله رو حتما مطالعه کنید

گیربکس اتوماتیک چگونه کار میکند؟

تفاوت گیربکس اتوماتیک cvtوat

تفاوت گیربکس اتوماتیک cvtوat
تعمیر گیربکس

تفاوت گیربکس CVT و AT |

تعمیر گیربکس اتوماتیک

جعبه دنده دستی رانندگی شما را جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند. تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در حالی که انتقال خودکار به شما آرامش در ترافیک می بخشد. در جهان شاهد افزایش فروش خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک هستیم. در این مقاله می خواهیم به تفاوت گیربکس اتوماتیک و cvt بپردازیم.
گیربکس قدرت تولید شده توسط موتور را برای به حرکت درآوردن چرخ ها انتقال می دهد. در حال حاضر برای انجام این کار انواع مختلفی از گیربکس وجود دارد. در حالی که روند مکانیکی تعویض دنده ها یکسان هستند ، مراحل تغییر آنها در انواع مختلف انتقال متفاوت است.جعبه دنده دستی رانندگی شما را جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند. در حالی که انتقال خودکار به شما حسی آرامش بخش به ارمغان می آورد. امروزه نیز در جهان شاهد افزایش فروش خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک هستیم. در این مقاله می خواهیم به تفاوت گیربکس  AT و CVT بپردازیم. با گیربکس دشتی همراه باشید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک گیربکس CVT و AT

  • گیربکس های AT و CVT به خودی خود، هردو کارایی متنوع و استفاده بسیار گسترده اعی در صنعت امروزی دارند. این واقعیت زمانی نمود پیدا میکند که بدانیم بسیاری از مواقع، زاننده نمیداند که خودرو خود از نوع گیربکس CVT استفاده میکند یا AT. در یک تعریف کلی میتوان گفت:
  1. گیربکس CVT:
  •  دارای ساختار متفاوت از گیربکس های عادی
  • راحتی و آرامش در رانندگی
  • نرمی و حس لغزندگی بیشتر
  1. گیربکس AT:
  • مکانیکی تر بودن نسبت به باقی گیربکس ها
  • القای حس هیجان و لذت در تغییر دنده
  • استفاده وسیع تر در بازار ایران.

برای مقایسه دقیق بین این دو گیربکس، اول باید تعریف درستی از هردو آنها داشته باشیم. حال بیایید درباره هر دو این گیربکس ها به صورت جدا صحبت کنیم تا تعریفی جزئی تر از هر دو آنها داشته باشیم.

 

خودرو های جدید امروزه معمولا از جعبه دنده های cvt استفاده می کنند که نتیجه اش یک رانندگی آسان تری خواهد بود cvtنسبت دنده های نامحدود را تولید می کند پس تغییر دنده بسیار نامحسوس برای راننده می شود قطعات اصلی cvtدو پولی مخروطی شکل و یک تسمه استیل یک گیربکس cvtابتدایی را تشکیل می دهند همان طور که میدانید چرخ پولی ورودی باعث چرخ پولی خروجی می شود فاصله بین مخروطی ها قطر موثر پولی ها را تعیین می کند در اینجا سرعت خروجی از سرعت ورودی کمتر است زمانی که فاصله مخروطی کم می شود قطر پولی افزایش پیدا می کند این مکانیزم ساده شده نمایانگر نحویه کار cvtبه حساب می آید زمانی که سمت راست پولی ورودی به سمت راست و سمت چپ پولی خروجی به سمت راست حرکت می کند چه اتفاقی برای مکانیزم می افتد خواهید دید که فاصله مخروطی ها دقیقا عکس حالت قبلی شده اند یعنی قطر موثر پولی ها هم به عکس تغییر کرده اند که در این حالت به وضعیت اور داریو می رسیم این مکانیزم ساده نسبت دنده ها بی شماری را ایجاد می کند با توجه به حالت رانندگی واحد کنترلی جعبه دنده فاصله بین مخروطی ها را تعیین می کند و در نتیجه بر عکس تمامی انواع جعبه دنده ها تغییر دنده بسیار نرم و غیر قابل لمس خواهد بود حالا این سوال پیش میاد دنده عقب چطور و در این مکانیزم عمل می کند در واقع برای ایجاد نسبت دنده های مختلف در حالت جلو و عقب یک مجموعه چرخ دنده های سیاره ای در cvt استفاده شده ابتدا بیاید این مکانیزم چرخ دنده ها بپردازیم و بعد به سراغ دنده عقب می‌رویم شفت ورودی به چرخ دنده خورشیدی متصل شده و حامل چرخ دنده های سیاره ای به پولی ورودی متصل است یعنی خروجی این سیستم سیاره ای از حامل سیاره ها عبور داده می شود همچنین دو ردیف از چرخ دنده های سیاره ای در حامل دو سیاره قرار دارد حال اگر دنده رینگی همگام شفت ورودی به چرخش در بیاید حامل سیاره ها هم با همون سرعت خواهد چرخید این کار تنها از طریق اتصال دنده خورشیدی با دنده رینگی انجام پذیر است پس از یک مجموعه صفحات کلاچ استفاده می شود که دنده خورشیدی به دنده رینگی قفل بشود در این حالت دنده های جلو امکان پذیر می شوند در اینجا کل مجموعه به صورت یک پارچه عمل می کند حال بیاید توسط یک مجموعه کلاچ دیگر دنده رینگی را ثابت کنیم نتیجه در اینجا کاملا متفاوت هست رینگی ثابت شده باعث می شود تا حامل سیاره ها به همراه پولی ورودی در جهت معکوس به چرخش در بیاید پس برای دنده عقب کلاچ اول را رها کرده و کلاچ دوم درگیر می شود جالب بدونید که بر خلاف انواع دیگر جعبه دنده ها cvtنسبت دنده های بیشماری راحتی برا دنده عقب دارد با این حال برای این کار پروگرام نشده با وجود تمامی این امتیازات cvtنقص های دارد تسمه ضعیف ترین بخش این مکانیزم هست که باعث محدودیت cvt از لحاظ ظرفیت گشتاوری می شود با اینکه تکنولوژی ساخت تسمه ها همچنان در حال پیشرفت هست

تفاوت گیربکس اتوماتیک cvtوat
شیر برقی ام وی ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.