روغن موتور در گیربکس جک s5 وظایف مهمی را بر عهده دارد که روان سازی قسمت‌های متحرک موتور، به حداقل رساندن اصطکاک و فرسایش، کمک به کاهش حرارت و جذب ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق از مهمترین آنها است. روغن موتور یکی از اجزای اصلی در خودرو است که توجه به نوع آن و انتخاب صحیح روغن موتور می‌تواند عمر خودرو را افزایش دهد.روغن موتورها انواع مختلفی دارند که باید آن‌ها را متناسب با نوع خودرو انتخاب کنیم تا بهترین عملکرد را برای موتور داشته باشد. در واقع، بسیاری از اتفاقات و فرایند هایی که روی خودرو شما تاثیر گذارند، از روغن خودرو گیربکس جک s5 ریشه میگیرند. برای مثال، بسیاری از خرابی ها و حتی پوعن های مثبت یک خودرو به خودرو شما بستگی دارد. در مقاله امروز میخواهیم به انواع روغن ها سینتتیک، نیمه سینتتیک، و استفاده آنها در گیربکس جک s5 صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

روغن گیربکس جک s5

در مقاله امروز، می‌خواهیم به انواع این روغن‌ها و استفاده هر یک، در گیربکس جک s5 نگاهی داشته باشیم. با گیربکس دشتی همراه باشید.

انواع روغن ها گیربکس جک s5

در دنیای امروز خودرو ها، انواع مختلفی از روغن وجود دارد. انواع روغن های مورد استفاده وسیع را میتوان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

این نوع روغن، که پر استفاده ترین نوع روغن نیز میباشد، از نفت خام تشکیل شده است.

این نوع روغن، فناوری جدیدی در روغن موتور خودرو میباشد که ساختار و کارکرد متمایزی با روغن های ارگانیک دارد.

در ادامه، میخواهیم به انواع این روغن ها و نحوه کارکرد هر یک در خودرو های مختلف، بپردازیم.

روغن معمولی یا ارگانیک

روغن معمولی یا ارگانیک، روغنی است که سال‌هاست در خودروها به کار می‌رود و همه ما با آن آشنایی داریم. این روغن برپایه نفت خام ساخته می‌شود. از معمول ترین گزینه های هر راننده برای خودرو خود، روغن ارگانیک میباشد. اکثر مکانیکی ها برند های با کیفیت و مورد استفاده داخلی و خارجی از این روغن را تهیه کرده، به فروش میبرسانند .که خود نشان دهنده این نکته است که این روغن از مقبولیت و محبوبیت زیادی مابین راننده ها برخوردار است.

روغن سینتتیک و نیمه سینتتیک

این نوع از روغن‌ها نیاز به تصفیه نفت خام ندارد، بلکه از ترکیبات شیمیایی تولید می‌شود که به صورت مصنوعی است. روغن‌های سنتتیک انواع مختلف با مواد تشکیل دهنده متفاوت دارند که این موضوع آنها را از لحاظ کیفیت و نوع مصرف نیز با یکدیگر متمایز می‌کند. تمام این عوامل بر روی گیربکس جک s5 تاثیر میگذارند.

روغن مصنوعی یا همان سینتتیک برای اولین بار، در سال 1929 اختراع و مورد استفاده واقع شد. درواقع به دلیل قابلیت خوب، در همه چیز از وسایل نقلیه روزمره و با کارایی بالا گرفته تا جت استفاده میشد. در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که نیروهای متفقین دسترسی نفت به آلمان نازی را محدود کردند، آلمان نازی برای تامین سوخت مورد نیاز ارتش خود، به روغن سینتتیک و استفاده از این نفت مصنوعی و حیاتی متکی بود.

در واقع، در طول جنگ جهانی دوم (1939-1945)، آلمان از تولید نفت مصنوعی (به آلمانی: Kohleverflüssigung) برای تولید فرآورده های نفتی جایگزین (Ersatz) استفاده میکرد. و با استفاده از فرآیند Bergius (از زغال سنگ)، فرآیند Fischer-Tropsch (گاز آب) و روش های دیگر (Zeitz از فرآیندهای TTH و MTH )نیز به دستیابی های بزرگی رسیده بود. این نکته به خوبی نشان میدهد که این نوع روغن از گذشته تا به امروز استفاده گسترده ای داشته است. در حال حاضر، گیربکس جک s5 استفاده زیادی از این روغن دارد.

روغن نیمه سینتتیک

این روغن ترکیبی از روغن سنتتیک و ارگانیک است. در واقع، در فرایند تولید و استخراج آن، مراحلی وجود دارد که ساختار این روغن را از لحاظ شیمیایی، تغییر میدهد. و هیدروکربن های به کار رفته در آن به نفت خام و روغن ارگانیک شباهت خواهند یافت. اما معمولا، این روغن در دسته بندیه روغن های سینتتیک قرار میگیرد؛ چرا که ویژگی های متمایز کننده ای نسبت به روغن ارگانیک دارد. برای همین، در گیربکس جک s5 نیز استفاده میگردد

برای روغن های موتور نیمه سنتتیک یا نیمه مصنوعی (این اصطلاحات عمدتاً به جای یکدیگر استفاده می شوند) ترکیب روغن پایه ترکیبی از روغن های پایه مصنوعی و معمولی است. هیچ تعریفی در مورد اینکه چه مقدار ماده مصنوعی باید در یک روغن موتور نیمه مصنوعی یا جزئی گنجانده شود وجود ندارد. مقدار ترکیب شدگی روغن ارگانیک در این محلول، وابسته به تولید کننده روغن میباشد.

شرکت صنعتی موتول، برای اولین بار روغن موتور نیمه سنتتیک را در سال 1966 معرفی کرد و در بازار فرانسه عرضه کرد. بعد ها این روغن به دلیل محبوبیت و مقرون به صرفه بودن، به فروش گسترده ای در سطح بازار جهانی رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.