نشانه‌های خرابی گیربکس اتومات

تعمیر گیربکس

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نشانه‌های خرابی گیربکس اتومات در خودرو‌های مختلف متفاوت هستند، نشانه‌های کلی خرابی گیربکس اتومات به شما به عنوان مالک خودرو کمک میکند تا بتوانید خرابی‌های گیربکس اتوماتیک را در همان مراحل اولیه شناسایی کنید و برای تعمیر به مراکز تخصصی تعمیر گیربکس اتوماتیک منتقل کنید.

 

هزینه تعمیر نشتی روغن گیربکس اتوماتیک

برخی از نشتی‌های روغن گیربکس اتوماتیک می‌توانند کوچک و نسبتاً آسان برای تعمیر باشند، و برخی ممکن است نیاز به حذف قطعات اصلی موتور یا گیربکس برای اصلاح داشته باشند. بسته به ماهیت تعمیر، هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک کاملا متغیر و متفاوت است. مشاهده یک گودال روغن در زیر وسیله نقلیه شما اصلا برای خودرو نیست و معمولاً نشانه‌ای است که ممکن است نیاز به تعمیرات اساسی در گیربکس اتوماتیک خودروی شما وجود داشته باشد.

 

علائم نشتی روغن گیربکس اتوماتیک

 • نشتی روغن زیر وسیله نقلیه
 • بوی سوختگی روغن در حین رانندگی
 • عملکرد غیرعادی گیربکس یا فرمان برقی
 • سیستم ترمز که به تلاش بیشتر پدال نیاز دارد، یا احساس اسفنجی پدال
سرویس روغن گیربکس
سرویس روغن گیربکس

شناسایی روغن گیربکس

روغن  هایمهم زیادی  در گیربکس وجود دارند که باعث می‌شوند وسیله نقلیه شما همانطور که باید کار کند. بسیاری از این روغن رنگ‌های متفاوتی دارند، بنابراین شناسایی چیزی که نشت می‌کند می‌تواند فرآیند ساده‌ای باشد. در زیر نشت‌های رایج روغن و رنگ روغن ذکر شده است: اگر از سیستم تهویه مطبوع استفاده کرده‌اید، ظاهر شدن یک گودال روغن شفاف در زیر وسیله نقلیه شما طبیعی است.

این تراکم است که از سیستم تهویه مطبوع خارج شده است و کاملا طبیعی است. همچنین می‌تواند روغن شوینده شیشه جلو باشد، که می‌تواند از یک بطری ترک خورده نشت کند، یا شیلنگ شستشوی شکافنده.

سبز یا آبی

این نشان می‌دهد که سیستم خنک کننده خودرو شما نشتی دارد. علائم دیگر ممکن است شامل بوی سوختگی و گرم شدن بیش از حد وسیله نقلیه شما در هنگام رانندگی باشد.

رنگ برخی از روغن ‌های ترمز سبز یا آبی است که ممکن است نشان دهنده نشتی سیستم ترمز شما باشد و علائم ممکن است شامل افزایش فاصله توقف یا احساس اسفنجی بودن پدال ترمز باشد.

قهوه‌ای روشن یا تیره

روغن قهوه‌ای روشن یا تیره روی زمین معمولاً به این معنی است که موتور شما روغن نشت می‌کند .این می‌تواند ناشی از خرابی واشر، شلنگ نشتی یا قطعه آسیب دیده موتور باشد.رنگ برخی از روغن‌های ترمز نیز قهوه‌ای است، به خصوص اگر به طور منظم شستشو نشده باشد.

صورتی یا قرمز

در خودروهای جدیدتر، نشت روغن صورتی یا قرمز می‌تواند نشان دهنده مشکل در سیستم خنک‌کننده یا نشتی فرمان برقی یا گیربکس اتوماتیک باشد .علائم شامل بوی سوزش هنگام رانندگی، گرم شدن بیش از حد وسیله نقلیه، سنگین شدن فرمان یا عملکرد ضعیف گیربکس است.

 

بررسی نشتی روغن گیربکس اتوماتیک

مکانیک ما وسیله نقلیه شما را بازرسی می‌کند، نوع و منبع نشتی را پیدا می‌کند و گزارش مفصلی از علت نشتی و نقل قول برای تعمیرات لازم به شما ارائه می‌کند.

تعمیر نشتی روغن گیربکس

مکانیک‌های در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی ما کارهای لازم را برای رفع نشتی انجام خواهند داد و خودرو را در جاده آزمایش می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که تعمیر با موفقیت انجام شده است.

بررسی نشتی روغن گیربکس اتوماتیک چقدر مهم است؟

کارکردن وسیله نقلیه خود در حالی که روغن یا روغن نشت می‌کند، می‌تواند باعث آسیب گران قیمت موتور شود و همچنین رانندگی آن را ناامن کند.خرابی سیستم ترمز یا گرم شدن بیش از حد موتور ممکن است شما و خانواده‌تان را در موقعیت خطرناکی قرار دهد.بررسی و تعمیر نشتی به محض مشاهده ممکن است شما را در تعمیرات گران قیمت و پیشگیرانه در مسیر صرفه جویی کند.

 

مزایا و معایب گیربکس دوکلاچه

یک گیربکس دوکلاچه بر اساس اصل مشابه گیربکس دستی خودکار کار می‌کند اما این گیربکس به جای یک کلاچ از دو کلاچ استفاده می‌کند. آنها برای مجموعه دنده‌های زوج و فرد استفاده می‌شوند که باعث می‌شود گیربکس کارآمدتر در یک محفظه قرار گیرد. اجازه دهید بینشی عمیق نسبت به مزایا و معایب ارائه شده توسط گیربکس دوکلاچه داشته باشیم.

مزایای گیربکس دوکلاچه:

 • با جلوگیری از تغییر در گشتاور یا تعویض دنده، شتاب نرمی را فراهم کنید.
 • مصرف سوخت تا 10 درصد بهبود یافته است. می‌تواند نیازهای گشتاور بالای خودروهای با عملکرد بالا را برطرف کند.
 • دنده‌ها را خیلی سریعتر از بقیه عوض کنید.
 • رانندگان می‌توانند با استفاده از پدال یا تعویض دنده حتی با درگیر شدن و جدا شدن کلاچ خودکار به رایانه‌ها بگویند چه زمانی باید اقدام کنند.

 معایب گیربکس دوکلاچه:

 • راندمان سوخت کمتر است.
 • به اندازه ساییدگی و پارگی در این نوع گیربکس قابل اعتماد نیست.
 • پیچیدگی بیشتر است.

 

مزایا و معایب گیربکس متغیر پیوسته

گیربکس متغیر پیوسته با گیربکس دستی خودکار متفاوت است، که می‌تواند به طور یکپارچه از طریق تعداد بی‌نهایت نسبت دنده موثر بین مقادیر حداکثر و حداقل تغییر کند. این یک گیربکس بدون کلاچ است اما در برخی از کاربردها، یک کلاچ گریز از مرکز برای سهولت در حالت خنثی اضافه می‌شود. این شامل یک تسمه است که با شتاب دادن به وسیله نقلیه بین دو درام مخروطی می‌چرخد ​​و می‌لغزد. این نسبت درایو به گشتاور رانده شده را تعیین می‌کند که سرعت خودرو را بیشتر تغییر می‌دهد. این یک شتاب ثابت از توقف کامل تا سرعت کروز را با توانایی تنظیم نقطه کار ارائه می‌دهد، موتوری که می‌تواند برای ارائه حداکثر بازده سوخت کار کند.

مزایای گیربکس متغیر پیوسته:

 • وزن خودرو کاهش می‌یابد.
 • برای ارائه عملکرد روان.
 • بازده موتور افزایش می‌یابد زیرا هیچ درگیری و قطع مکرر نیرو از موتور وجود ندارد.
 • برای ارائه شتاب سریع.

معایب گیربکس متغیر پیوسته:

 • این گیربکس ممکن است بر عملکرد و عمر تسمه تأثیر بگذارد زیرا لغزش اولیه در تسمه گیربکس ایجاد می‌شود.
 • محدودیت سرعت وجود خواهد داشت.
 • هزینه CVT در مقایسه با AMT بالا است و دلیل آن عدم استفاده خودروسازان از هاچ بک‌های سطح پایه و خودروهای کوچک است.
 • هزینه تسمه گیربکس اتوماتیک بالاست.

دستگاه مبدل گشتاور، که از چرخ فلایویل روغن تکامل یافته است، در جلوی محفظه جعبه دنده اتوماتیک قرار دارد و با روغن گیربکس پر شده است. این روغن در حین پرتاب خودرو، گشتاور موتور را به گیربکس منتقل می‌کند. به لطف معماری خود، مبدل گشتاور کلید گیربکس تمام اتوماتیک است و مزایای منحصربفردی مانند افزایش گشتاور موتور و کاهش ضربه و فشار در کل خط محرکه را ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، گیربکس‌های اتوماتیک مدرن یک کلاچ قفلی در این ماژول تعبیه می‌کنند که در صورت نیاز، اتصال مکانیکی مستقیم از موتور به گیربکس را فراهم می‌کند تا همیشه مصرف سوخت را به حداکثر برساند.

این مبدل گشتاور است که بسیاری از تمایز‌ها را  در انواع گیربکس اتوماتیک فراهم می‌کند، گشتاور تفاوت عملکرد را بین یک گیربکس تمام اتوماتیک و یک AMT ایجاد می‌کند. با AMT، هر بار که یک تعویض اتفاق می‌افتد، کلاچ موتور را از گیربکس جدا می‌کند. بنابراین در هر جابجایی، قدرت، تکانه و سرعت از دست می‌رود. با این حال، با یک دستگاه کاملا اتوماتیک، موتور و گیربکس همیشه به هم متصل هستند، که منجر به استفاده کارآمدتر از قدرت و سوخت موتور می‌شود، بنابراین شتاب سریع‌تر و بهره‌وری بهتر را فراهم می‌کند.در گیربکس‌های اتوماتیک همچنین برای استفاده از آنچه “مبدل گشتاور” نامیده می‌شود برای افزایش تولید گشتاور از دور آرام خودرو طراحی شده‌اند.

گرمای بیش از حد اغلب یک مشکل تابستانی در گیربکس اتوماتیک در نظر گرفته می‌شود.وقتی گرمای هوا  در بیرون افزایش می‌یابد و دمای هوا برای مردم تقریبا غیرقابل تحمل می‌شود، به راحتی می‌توان فکر کرد که ماشین شما بیشتر مستعد گرم شدن بیش از حد است.سیستم خنک کننده موتور دمای موتور را کاملاً مؤثر تنظیم می‌کند – اگر به درستی کار کند.

 1. بلافاصله موتور را خاموش کنید

به مکانی امن در کنار جاده بروید و موتور را خاموش کنید. اگر موتور در حالی که بیش از حد گرم می‌شود به رانندگی ادامه دهید، ممکن است آسیب ببیند.فن‌های موتور ممکن است حتی با موتور خاموش هم کار کنند، بنابراین فقط کمی صبر کنید تا سنج به منطقه عادی بازگردد.

 1. هرگز درب رادیاتور را هنگامی که موتور داغ است باز نکنید

دماسنج دمای روغن خنک کننده را اندازه گیری می‌کند. اگر بیش از حد گرم شود، به این معنی است که روغن خنک کننده موتور بسیار داغ است.

همچنین تحت فشار است و هنگام باز کردن درپوش می‌تواند روغن خنک کننده فوق العاده داغ را روی شما بپاشد. فقط زمانی درپوش را باز کنید که موتور کاملاً خنک شده باشد.

 1. مشکلات مکانیکی را بررسی کنید

اگر نشتی روغن خنک کننده از زیر خودرو، خواه از رادیاتور، شلنگ یا قسمتی از موتور باشد، می‌دانید که به تعمیرات فوری نیاز دارید .هنگامی که موتور خنک شد، می‌توانید روغن خنک کننده را به رادیاتور اضافه کنید که ممکن است شما را با خیال راحت به مقصد برساند.اگر تسمه محرک موتور شکسته یا به شدت فرسوده شده باشد، تعمیر احتمالاً ساده و در عین حال بسیار فوری است.توصیه نمی‌شود بدون تسمه درایو رانندگی کنید – زیرا دینام خودرو ممکن است باتری را شارژ نکند و پمپ آب ممکن است کار نکند.

4. لوازم جانبی غیر ضروری را خاموش کنید

اگر تصمیم دارید پس از خنک شدن موتور به روشن شدن ادامه دهید، برای کاهش فشار موتور، تهویه مطبوع خود را خاموش کنید.اگر دما دوباره نزدیک به ناحیه قرمز شروع به بالا رفتن کرد، سعی کنید گرما را به طور کامل روشن کنید، که ممکن است دمای موتور شما را کمی خنک‌تر نگه دارد.

 1. خودروی خود را بازرسی کنید

مهم است که وسیله نقلیه خود را در اسرع وقت بازرسی کنید، زیرا ادامه کار خودروی خود در حالی که گرمای بیش از حد آن باعث آسیب جدی به موتور می‌شود و ممکن است مجبور شوید کل موتور را تعویض کنید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک
تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

نشانه‌های خرابی گیربکس اتوماتیک توسط کارشناسان ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی در ابتدای ورود گیربکس خودروی شما به تعمیرگاه ما بررسی می‌شوند، با مشخص شدن علل خرابی گیربکس براساس نشانه‌های خرابی، روش‌های مناسب برای تعمیر گیربکس اتوماتیک اتخاذ شده و به کار گرفته می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *