هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک | تعمیر ارزان گیربکس اتوماتیک | تعمیر تضمینی گیربکس

تعمیر گیربکس اتوماتیک
هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک به فاکتور های زیادی وابسته است، یکی از مواردی که در تعین هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک نقش اصلی را دارد میزان خرابی گیربکس است. عواملی مانند نوع گیربکس، نوع خودرو و نحوه تعمیر نیز بر هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک اثرگذار هستند. تعمیر گیربکس اتوماتیک هزینه ثابتی در بازار ندارد و معمولاً رنج قیمت برای تعمیر این گیربکس در نظر گرفته می‌شود. 

نحوه تشخیص گیربکس اتوماتیک معیوب

حتی اگر سلیقه شخصی (اتوماتیک یا تعویض دنده) هنوز در مورد تجربه رانندگی متفاوت باشد. ازنظر فنی، موضوع واضح است: گیربکس‌های اتوماتیک امروزی شاهکار مهندسی مدرن محسوب می‌شوند و سطح بسیار بالایی از راحتی رانندگی را تضمین می‌کنند. متأسفانه، سازه‌های بسیار فنی گاهی اوقات بسیار مستعد خطا هستند و بنابراین باید تحت تعمیر و نگهداری مداوم قرار گیرند. نشانه‌های معمول گیربکس معیوب عبارت‌اند از:

تکان خوردن در هنگام تعویض دنده

تعویض دنده دشوار یا غیرممکن است

خودرو قدرت خود را از دست می‌دهد و شتاب نمی‌گیرد

صداهای غیرعادی از ناحیه انتقال

علاوه بر این، روغن هیدرولیک سیاه و بوی سوخته و برنامه اضطراری فعال‌شده می‌تواند نشان‌دهنده گیربکس آسیب‌دیده باشد.

بنابراین می‌توانید هنگام تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

اگر یک یا چند نشانگر ذکرشده در ابتدا نشان می‌دهد که گیربکس اتوماتیک نیاز به تعمیر دارد، فوراً بدترین را تصور نکنید. تعویض کل گیربکس تنها آخرین مرحله است.

ابتدا باید به دنبال یک مرکز مناسب بگردید، که به‌طور ایده آل درزمینهٔ تعمیر گیربکس تخصص دارد. تعمیرگاه‌های تخصصی اغلب دارای تجهیزات تشخیصی مناسب و کارکنان مجرب هستند تا به‌سرعت عیب را پیدا کنند. گاهی اوقات کارگاه فقط اجزای جداگانه گیربکس را جایگزین می‌کند. البته هزینه‌ها به نوع و میزان آسیب و قطعاتی که باید تعویض شوند بستگی دارد. بنابراین تعیین هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک به‌طورکلی دشوار است. به دلیل پیچیدگی، هزینه‌ها به‌سرعت می‌تواند افزایش پیدا کند.

اگر گیربکس در صورت آسیب تعمیر و تعویض نشد، توصیه می‌شود گیربکس را به‌عنوان بخشی از تعمیر اساسی کنید. به‌این‌ترتیب از نقص‌های بعدی جلوگیری می‌کنید و در هزینه‌های بعدی صرفه‌جویی می‌کنید. اگر گیربکس اتوماتیک قابل تعمیر نباشد، کارگاه‌های تخصصی ممکن است گیربکس‌های جایگزین نیز داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  قیمت گیربکس اتوماتیک | فروش گیربکس اتوماتیک | گیربکس های اصلی و استوک
تعمیر گیربکس amt
تعمیر گیربکس amt

 تعویض یا تعمیر – چه چیزی منطقی‌تر است؟

در مقایسه با تعویض کل گیربکس، اغلب جایگزین ارزان‌تری برای تعمیر گیربکس اتوماتیک است. بااین‌حال، اگر سایش بیش‌ازحد وجود داشته باشد، مانند چرخ‌دنده‌های فرسوده یا ترک‌خورده، دیگر تعمیرات توصیه نمی‌شود. بااین‌حال، اگر مشکل را بتوان با مهروموم‌های جدید، نوارهای ترمز یا صفحات کلاچ برطرف کرد، تعمیر همیشه ارزشمند است. حتی باوجود خطاهایی که می‌توان آن‌ها را به واحد کنترل یا مبدل گشتاور ردیابی کرد، تعمیرات اساسی یا تعویض مبدل کافی است.

باید در نظر داشته باشید که گیربکس اتوماتیک یک قطعه مهم و حیاتی در خودرو است که به‌آرامی اما به‌طور پیوسته فرسوده می‌شود. اما به‌محض اینکه مشکوک به وجود نقص شدید، باید اقدام کنید، در غیر این صورت آسیب بیشتری به دنبال خواهد داشت. اگر هر یک از این علائم را در وسیله نقلیه خود مشاهده کردید، باید به کارگاه مورد اعتماد خود مراجعه کنید:

  • هنگام تعویض دنده متوجه می‌شوید که گیربکس اتوماتیک در حال لیز خوردن است.
  • متوجه می‌شوید که گیربکس اتوماتیک شما دیگر هیچ نیروی محرکه‌ای ندارد.
  • اگر بخواهید دور شوید، متوجه تأخیر خواهید شد.
  • هنگام بررسی روغن هیدرولیک متوجه می‌شوید که سیاه است و بوی سوختگی به مشام می‌رسد.
  • هنگام رانندگی ممکن است متوجه شوید که صداهایی در محفظه موتور وجود دارد

 

نکاتی در مورد مراقبت از گیربکس اتوماتیک

مشابه موتور، توصیه می‌کنیم روغن گیربکس اتوماتیک را هر از چند گاهی تعویض کنید. حتی اگر سازندگان تبلیغ کنند که روغن دنده تمام عمر خودرو را دوام می‌آورد، در طول سال‌ها کیفیت آن را از دست می‌دهد، به‌طوری‌که دیگر روغن‌کاری بهینه داده نمی‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود روغن را بعد از 60000-80000 کیلومتر تعویض کنید. آیا روغن گیربکس اتوماتیک در یک کارگاه ردوبدل می‌شود، این نیز باید به‌اصطلاح فلاشینگ روغن را انجام دهد. تمام باقی‌مانده‌ها از خطوط و خنک‌کننده روغن حذف می‌شوند. هزینه تعویض روغن با شستشوی روغن بین 200 تا 400 یورو است. ازجمله اینکه قیمت بر اساس میزان آلودگی گیربکس است.

 

چگونه می‌توان آسیب گیربکس اتوماتیک را تشخیص داد؟

آسیب گیربکس در گیربکس دستی سریع‌تر از گیربکس اتوماتیک قابل‌شناسایی است. این بیشتر با پرش از دنده‌های خاص قابل‌توجه است – اغلب دنده سوم یا چهارم. راننده همیشه بلافاصله متوجه این موضوع نمی‌شود. یکی دیگر از علائم نقص، بیکار بودن باوجود درگیر شدن موقعیت D (برای رانندگی به جلو) است. اولین علائم اولیه آسیب گیربکس اتوماتیک عبارت‌اند از:

تعویض دنده سخت

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس جیلی با ضمانت نامه 12 ماهه | تعمیرگاه گیربکس جیلی

لرزش خفیف

شروع با تأخیر

سرعت‌بالا بدون نیروی محرکه

تعویض با تأخیر

صداهای غیرمعمول

 

تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

تعویض منظم روغن گیربکس خطر آسیب گیربکس را در اتوماتیک به‌شدت کاهش می‌دهد. روغن پیر می‌شود و می‌تواند رسوبات گیربکس را جذب کند. بسته به سبک رانندگی، ویسکوزیته خود را کم‌وبیش سریع از دست می‌دهد. اگر روغن به‌اندازه کافی تعویض نشود، می‌تواند عمر خودکار را کاهش دهد. این تعویض حداکثر پس از 100000 کیلومتر توصیه می‌شود، پس از 80000 کیلومتر بهتر است. بسته به عملکرد روغن و کارگاه، این هزینه متغیر است. برخی از کارگاه‌ها علاوه بر تعویض روغن، فلاش گیربکس را نیز ارائه می‌دهند در این صورت هزینه تعمیر افزایش پیدا می‌کند.

سرویس گیربکس
سرویس گیربکس

در طی شستشو گیربکس اتوماتیک، روغن مصرف‌شده کاملاً تخلیه می‌شود و جعبه‌دنده کاملاً با روغن پر می‌شود و سپس حداقل تا حدی دوباره تخلیه می‌شود و باقی‌مانده‌های گیربکس را با خود می‌گیرد. شستشو با چهارتا 12 لیتر روغن (بسته به مدل) تحت‌فشار ثابت انجام می‌شود. این کار نیز فقط باید توسط کارگاهی انجام شود که دارای تخصص مناسب باشد. فشار بیش‌ازحد می‌تواند به گیربکس آسیب برساند.

 

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

قیمت تعمیر گیربکس اتوماتیک

خبر خوب: اگر رانندگان بلافاصله برای تعمیر گیربکس به متخصص اتو مات مراجعه کنند، هنگام عیب‌یابی می‌توانند در هزینه‌های زیادی صرفه‌جویی کنند. به لطف دستگاه‌های تشخیصی خاص و البته سال‌ها تجربه در این موضوع، تشخیص سریع و کم‌هزینه عیب برای کارشناسان آسان است.

همان‌طور که انتظار می‌رود، جایگزینی گران‌ترین گزینه است – حداقل زمانی که یک گیربکس کاملاً جدید نصب‌شده است. هزینه‌ها در محدوده چهاررقمی بالا قانون اینجاست. بااین‌حال، بسیاری از کارگاه‌های تخصصی، انواع صرافی‌های رایج تعمیرات اساسی را در انباردارند. و این‌ها جایگزین بسیار ارزان‌تری هستند. بااین‌حال، اگر گیربکس دیگر قابل تعمیر نباشد، ممکن است این تنها گزینه باشد.

شاید تعویض هم ضروری نباشد و یک تعمیر ساده کافی باشد. سپس صورتحساب تعمیر گیربکس به میزان قابل‌توجهی کمتر است – به شرطی که با تعمیر ساده و تعویض قطعات جداگانه گیربکس اتوماتیک نیز بتوان نقص را برطرف کرد. در بهترین حالت، باید از این فرصت استفاده کنید و گیربکس اتوماتیک خود را به‌طورکلی تعمیر کنید و آن را به‌روز کنید. این می‌تواند از نقص‌های بعدی جلوگیری کند و درنتیجه یک یا دو یورو برای بازدید از کارگاه پرهزینه صرفه‌جویی کند.

تعمیر گیربکس اتوماتیک اساساً امکان‌پذیر است، اما راننده باید به تعمیرگاه مناسب مراجعه کند. این امر ارزش تحقیق در این مورد را دارد زیرا هزینه‌های تعمیر گیربکس اتوماتیک به‌طور قابل‌توجهی کمتر از گیربکس جدید است که توسط بسیاری از کارگاه‌ها به‌اشتباه توصیه می‌شود. در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک دشتی تمامی موارد مربوط به تعمیر گیربکس اتوماتیک توسط افراد متخصص انجام می‌شود. کلیه فرایندهای تعمیر بر اساس هزینه‌های مصوب انجام می‌شوند و پیش از انجام کار هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس شیفت ترونیک | تعمیرگاه گیربکس شیفت ترونیک با ضمانت 12 ماهه

اینکه گیربکس نیاز به تعویض دارد یا تعمیر کافی است به عوامل مختلفی بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال، اگر فقط قطعات فرسوده مانند مهروموم، نوارهای ترمز یا صفحات کلاچ باید تعویض شوند، یا اگر خطا در واحد کنترل یا مبدل گشتاور باشد، تعمیر ساده گیربکس یا تعویض مبدل معمولاً کافی است..

تجربه نشان داده است که محصولات تولیدکنندگان خاص بیشتر در معرض نقص هستند، به‌طوری‌که بروز مشکلات و علائم معمولی پس از یک مسافت پیموده شده بیشتر و بیشتر می‌شود. اما در اصل موارد زیر اعمال می‌شود: هر چه زودتر نقص یا بی‌نظمی در گیربکس اتوماتیک تشخیص داده شود و در کارگاه رفع شود، بهتر است.

در مورد روغن نیز باید مراقب باشید. همانند موتور، روغن‌کاری گیربکس اتوماتیک عمر مفید آن را تعیین می‌کند. اگر از تعویض معمولی روغن گیربکس اتوماتیک غفلت کنید، خطر داغ شدن بیش‌ازحد، فرسودگی شدید و درنتیجه آسیب‌های جبران‌ناپذیری به گیربکس، به‌عنوان‌مثال دنده‌های به‌شدت فرسوده یا شکسته، در انتظار شماست. اگر دیگر امکان تعمیر گیربکس وجود ندارد یا هزینه‌های تعمیر دیگر ازنظر اقتصادی مناسب نیست، تعویض توسط کارگاه معقول‌ترین گزینه است.

حتی اگر تولیدکنندگان اغلب از ” ضمانت‌نامه مادام‌العمر” صحبت می‌کنند، این – اگر اصلاً باشد – فقط نیمی از حقیقت است. یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که در اینجا موردتوجه قرار نمی‌گیرد: کیفیت روغن گیربکس و درنتیجه روغن‌کاری کافی گیربکس اتوماتیک به‌مرورزمان کاهش می‌یابد. اگر واقعاً می‌خواهید گیربکس اتوماتیک شما به‌اندازه یک ماشین دوام بیاورد، می‌توانید با تعویض روغن گیربکس عمر گیربکس خودرو را افزایش دهید.

تعویض روغن گیربکس نیز به‌عنوان یکی از خدمات تخصصی بر اساس نوع گیربکس خودرو در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک دشتی ارائه می‌شود، تعویض روغن گیربکس معمولاً زمان زیادی نیاز ندارد، به شرطی که مشکلی در داخل گیربکس وجود نداشته باشد.

دشتی
دشتی

تعویض روغن گیربکس در تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک دشتی با دستگاه انجام می‌شود این امر کمک می‌کند تا روغن قدیمی به‌صورت کامل از گیربکس خارج‌شده و روغن جدید جایگزین شود مخلوط شدن روغن قدیمی و جدید در گیربکس سبب می‌شود تا روغن گیربکس زودتر از موعد دچار فساد و خرابی شود که این امر سبب افزایش هزینه‌های موردنیاز برای تعمیر گیربکس می‌شود.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *