گیربکس یا جعبه دنده یکی از مهم ترین قطعات خودرو به حساب می آید. در واقع خودروها برای انتقال نیرو از موتور به دیفرانسیل و چرخ ها به گیربکس نیاز دارند. به طوری که جایگاه آن را از نظر ارزش و مهم بودن می توان با موتور خودرو نیز مقایسه کرد. گیربکس میزان قدرت و سرعت را با توجه به شرایط جاده و درخواست راننده تنظیم می کند.

دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک برای خودروها وجود دارد که گیربکس اتومات نیز برای خود انواع گوناگونی دارد. رانندگی با خودرو دارای گیربکس اتوماتیک راحت تر است زیرا این خودروها احتیاج به تعویض دنده ندارند که این نکته بسیار مهمی است. در ادامه با نحوه کار گیربکس cvt آشنا می شویم. با گیربکس دشتی همراه باشید.  

گیربکس اتومات cvt

“نوعی گیربکس اتومات”

گیربکس اتوماتیک

گیربکس از نوع اتومات، همانطور که از اسمش پیداست، عملکرد خودکار دارد. در خودروها با گیربکس اتومات، پدال کلاچ وجود ندارد که این خود تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی می باشد. به طور کلی سیستم های انتقال قدرت نقش مهمی در بهبود کارایی و افزایش راندمان وسایل نقلیه دارند. برای کاهش مصرف سوخت و افزایش طول عمر موتور از گیربکس اتوماتیک استفاده می کنند. در این نوع گیربکس تغییر ناگهانی دور موتور و پیچیدگی وجود ندارد و البته هزینه ی نصب گیربکس اتوماتیک با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله دستمزد تعمیرکار، قیمت خرید گیربکس، نصب تجهیزات و … بستگی دارد.

 

موتور ماشین، ابتدا نیرویی را تولید می کند و برای حرکت دادن به خودرو این نیرو باید به چرخ ها منتقل شود. وظیفه اصلی گیربکس انتقال درست این نیرو می باشد به نحوی که در مواقعی مانند شروع حرکت یا سربالایی ها این نیرو را چند برابر کند. همچنین در لحظاتی مانند سرپایینی ها نیروی کمتری را انتقال دهد. اما گیربکس های اتوماتیک در رابطه با تعویض دنده چگونه کار میکنند؟ واقعیت این است که خودرو هایی که گیربکس اتوماتیک دارند به تعویض دنده نیاز ندارند.

میرسیم به انواع گیربکس اتوماتیک که می توان گیربکس سیاره ای AT، AMT، CVT و گیربکس های دو کلاچه DCT را نام برد. نحوه کار این نوع گیربکس به این صورت می باشد که از موتور خودرو نیرو دریافت می کند و آن را به صورت افزایش قدرت (دنده یک) و یا افزایش سرعت (دنده 5) به دیفرانسیل و چرخ ها انتقال می دهد.

گیربکس های اتوماتیک معمولا ظاهر یکسان و مشابهی دارند. همچنین وظیفه یکسانی دارند. اما نحوه عملکرد آنها متفاوت می باشد. مبدل گشتاور(توربین، روغن گیربکس و …)، کامپیوتر مرکزی (ECU)، شیرهای برقی، کلاچ و چرخ دنده از اجزای اصلی گیربکس اتوماتیک به شمار می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =