گیربکس اتوماتیک cvt، از انواع مختلف گیربکس های اتوماتیک می باشد . همانطور که می دانید گیربکس یکی از  اجزای مهم خودرو ها است. گشتاور و انتقال نیرو تولید شده در موتور به چرخ ها، از وظایف اصلی گیربکس ها در یک خودرو میباشد که در مقالات قبلی به نحوه کارکرد آنها پرداختیم. اما گیربکس ها نیز به مانند باقی قطعات صنعتی، طی سال ها دستخوش تغییرات گسترده شده اند. امروز، درباره گیربکس اتوماتیک cvt صحبت خواهیم کرد. با گیربکس دشتی همراه باشید.

“نمونه یک گیربکس اتوماتیک CVT”

نحوه کارکرد گیربکس اتوماتیک CVT

در یک گیربکس اتوماتیک معمولی، هدف از هر انتقال نیرو اتصال موتور به چرخ ها و در واقع کمک به موتور در قدرت خودرو است. دنده های پایین برای سرعت کم و تپه های شیب دار با ارتفاع زیاد مناسب هستند در حالی که دنده های بالاتر برای سرعت های بالاتر و جاده های صاف و اتوبان ها و آزاد راه ها مناسب هستند. گیربکس اتوماتیک معمولی از تعدادی مجموعه ی محدود دنده ی پایین ، متوسط و بالا برای ارسال نیروی موتور به چرخ ها استفاده می کند.

اما گیربکس متغیر پیوسته (CVT) یک نوع گیربکس اتوماتیک است که می تواند به طور یکپارچه در محدوده نسبت دنده پیوسته تغییر کند. با این حال گیربکس اتوماتیک cvt برخلاف گیربکس های دیگر است که تعداد محدودی دنده را در مراحل ثابت ارائه می دهند. انعطاف پذیری یک گیربکس اتوماتیک cvt به درستی کنترل شده ممکن است به موتور اجازه دهد در حالی که وسیله نقلیه با سرعت های مختلف حرکت می کند، با RPM ثابت کار کند که این خود یکی از ویژگی های مهم و بارز این نوع گیربکس هاست.

در واقع، گیربکس اتوماتیک cvt به هیچ وجه دنده ای ندارد. این نوع گیربکس از دو قرقره با عرض متغیر که توسط یک کمربند (تسمه فولادی یا پلاستیکی) انعطاف پذیر متصل شده اند، استفاده می کند که کاملا با گیربکس های عادی فرق می کند. یک قرقره نیز به موتور وصل می شود و قرقره دیگری به چرخ ها وصل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − هفت =