ماشین جک S5، یکی از ماشین های خوش ساخت ساخت چین است که در بازار ایران نیز طرفداران و خریداران زیادی دارد. این ماشین کم سن و سال و زیبا، مدتی است که چشم بسیاری از دوست داران خودرو ها را به خود جلب کرده است. در مقاله امروز، درباره گیربکس جک s5 صحبت خواهیم کرد. با گیربکس دشتی همراه باشید. (گیربکس جک S5)

تعمیرگیربکس جک s5

تعمیرگیربکس جک s5

“جک اس فایو”

گیربکس جک s5

گیربکس قطعه ای است که نیروی تولید شده توسط موتور را به چرخ های ماشین انتقال می دهد و از این طریق باعث حرکت آن می گردد. این قطعه، رابط بین موتور و چرخ های ماشین است. گیربکس جک، یکی از گیربکس های استفاده شده در ماشین های جک است. 

  • وظایف گیربکس جک

وظیفه گیربکس جک، مثل باقی گیربکس ها ، تنظیم، کنترل و انتقال قدرت از موتور به قسمت های دیگر است. ضمن اینکه به تنظیم جهت خودرو کمک می کند. از دیگر وظایف گیربکس جک می توان به پیشگیری از سرعت های ناخواسته و امکان درجا کار کردن خودرو اشاره کرد.

انواع گیربکس موجود در بازار ایران

تعداد زیادی از خودرو های مختلف جک در ایران هستند. به طوری که علاوه بر گیربکس جک s5، گیربکس های دیگر انواع خودرو های جک نیز در ایران به وفور یافت میشوند. 

  • انواع خودروها و گیربکس های جک بازار ایران

از انواع گیربکس های جک بازار ایران میتوان به: خودرو جک S5، جک J5، J3، S3، J4، جک T8(KMC T8)، جک توجوی سدان، S5 اتوماتیک، KMC K7 و S5 فیس لیفت اشاره کرد.

در مورد گیربکس جک s5

خدمات گیربکس جک S5 در تعمیرگاه گیربکس دشتی چگونه است؟

خدمات مختلفی توسط کارشناسان و متخصصین مرکز تعمیرات گیربکس دشتی دارندگان خودروی جک ارائه می شود. افراد می توانند برای تعمیر خودروی جک اس 5، جی 5، جی 4 ، جی 3، اس 3 و … به این تعمیرگاه مراجعه نمایند.
استفاده از خدمات این مرکز، باعث بازدهی خوب و عملکرد ایده آل خودرو می شود. متخصصین تعمیرگاه گیربکس دشتی به مشتریان خود توصیه می کنند تا در زمان بندی مشخص شده اقدام به تعویض روغن گیربکس نمایند. همچنین از آنها می خواهند تا خطاهای گیربکس را جدی بگیرند و با گیربکس معیوب رانندگی نکنند.
متخصصین تعمیرگاه گیربکس جک در اولین قدم خطای موجود در سیستم خودرو را شناسایی کرده و سپس در جهت رفع آن اقدام می کنند. مشتریان پس از تعمیر خودرو خود، می توانند از خدمات پشتیبانی و گارانتی مجموعه ما استفاده نمایند.

فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه تعمیر یا تعویض گیربکس تاثیرگذارند. تخصص و مهارت تعمیرکار، هزینه خرید گیربکس، قیمت روغن، هزینه قطعات موردنیاز و … بر قیمت تعمیر گیربکس Jac موثرهستند.

تیم گیربکس دشتی، با در اختیار داشتن کادری مجرب و ابزاری مدرن و پیشرفته، پاسخگوی شما مشتریان عزیز است. گیربکس خودروی شما، با بالاترین سرعت، کیفیت و ضمانت در مرکز تعمیرات دشتی تعمیر خواهند شد.

گیربکس اتوماتیک

گیربکس از نوع اتومات، همانطور که از اسمش پیداست، عملکرد خودکار دارد. در خودروها با گیربکس اتومات، پدال کلاچ وجود ندارد که این خود تفاوت گیربکس اتوماتیک و دستی می باشد. به طور کلی سیستم های انتقال قدرت نقش مهمی در بهبود کارایی و افزایش راندمان وسایل نقلیه دارند. برای کاهش مصرف سوخت و افزایش طول عمر موتور از گیربکس اتوماتیک استفاده می کنند. در این نوع گیربکس تغییر ناگهانی دور موتور و پیچیدگی وجود ندارد و البته هزینه ی نصب گیربکس اتوماتیک با توجه به فاکتورهای مختلفی از جمله دستمزد تعمیرکار، قیمت خرید گیربکس، نصب تجهیزات و … بستگی دارد.

 

موتور ماشین، ابتدا نیرویی را تولید می کند و برای حرکت دادن به خودرو این نیرو باید به چرخ ها منتقل شود. وظیفه اصلی گیربکس انتقال درست این نیرو می باشد به نحوی که در مواقعی مانند شروع حرکت یا سربالایی ها این نیرو را چند برابر کند. همچنین در لحظاتی مانند سرپایینی ها نیروی کمتری را انتقال دهد. اما گیربکس های اتوماتیک در رابطه با تعویض دنده چگونه کار میکنند؟ واقعیت این است که خودرو هایی که گیربکس اتوماتیک دارند به تعویض دنده نیاز ندارند.

میرسیم به انواع گیربکس اتوماتیک که می توان گیربکس سیاره ای AT، AMT، CVT و گیربکس های دو کلاچه DCT را نام بردنحوه کار این نوع گیربکس به این صورت می باشد که از موتور خودرو نیرو دریافت می کند و آن را به صورت افزایش قدرت (دنده یک) و یا افزایش سرعت (دنده 5) به دیفرانسیل و چرخ ها انتقال می دهد.

گیربکس های اتوماتیک معمولا ظاهر یکسان و مشابهی دارند. همچنین وظیفه یکسانی دارند. اما نحوه عملکرد آنها متفاوت می باشد. مبدل گشتاور(توربین، روغن گیربکس و …)، کامپیوتر مرکزی (ECU)، شیرهای برقی، کلاچ و چرخ دنده از اجزای اصلی گیربکس اتوماتیک به شمار می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.