امروزه انواع مختلفی از خودرو لیفان در کشور وجود دارد. با توجه به قیمت بالای لوازم خودرو، نگهداری و مراقبت از خودرو امری اجتناب ناپذیر است. یکی از مهم ترین قطعات خودرو گیربکس آن است که نقش مهمی در افزایش طول عمر خودرو دارد. (گیربکس لیفان)

گیربکس لیفان

گیربکس، در لغت نامه زبان فارسی به معنای جعبه دنده می باشد. در واقع، به جعبه ای در خودرو گفته می شود که دنده ها در آن قرار دارند و قدرت حرکت موتور به این جعبه منتقل می شود. سپس به کمک این دنده، به قسمت های دیگر انتقال می یابد.

خودرو لیفان

این خودرو توسط یک شرکت چینی تولید می شود و اولین محصولات این شرکت در سال 2005 در بازار عرضه شد. شرکت لیفان در ابتدا اقدام به تولید سدان و ون های کوچک نمود. در کنار آن خودروهای هاچ بک را به بازار عرضه کرد.

در ایران مدل های لیفان 620 ، لیفان 520 ، لیفان ایکس 60 ، و …. وجود داشته و به فروش می رسد.

گیربکس لیفان

گیربکس لیفان به دو صورت دستی و اتوماتیک وجود دارد. مدل گیربکس دستی در خودروی لیفان x50 به عنوان یکی از کم خرج ترین مدل خودروهای موجود در بازار شناخته می شود.

گیربکس خودروی لیفان اتوماتیک از نوع CVT می باشد که شماره فنی آن RDC15-FB است. به عقیده برخی از افراد، این گیربکس یک نوع کپی بی کیفیت از گیربکس اتوماتیک نیسان جوک می باشد.

در گیربکس های cvt ، دو عدد پولی وجود دارد که به وسیله زنجیر انتقال نیرو به هم متصل شده اند. در واقع، فرق اصلی گیربکس های اتوماتیک و گیربکس های متنوع دیگر، در وجود همین پولی ها است.

این پولی ها، قدرت و گشتاور نیرو را در اجزای اصلی گیربکس افزایش میدهند. به همین دلیل، در مصرف بنزین، زمان و در مواردی در الکتریسته ماشین های برقی، صرفه جویی های زیادی رخ میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.