گیربکس cvt چیست

گیربکس cvt چیست

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک گیربکس CVT و AT
• گیربکس های AT و CVT به خودی خود، هردو کارایی متنوع و استفاده بسیار گسترده اعی در صنعت امروزی دارند. این واقعیت زمانی نمود پیدا میکند که بدانیم بسیاری از مواقع، زاننده نمیداند که خودرو خود از نوع گیربکس CVT استفاده میکند یا AT. در یک تعریف کلی میتوان گفت:
1. گیربکس CVT:
• دارای ساختار متفاوت از گیربکس های عادی
• راحتی و آرامش در رانندگی
• نرمی و حس لغزندگی بیشتر
2. گیربکس AT:
• مکانیکی تر بودن نسبت به باقی گیربکس ها
• القای حس هیجان و لذت در تغییر دنده
• استفاده وسیع تر در بازار ایران.
برای مقایسه دقیق بین این دو گیربکس، اول باید تعریف درستی از هردو آنها داشته باشیم. حال بیایید درباره هر دو این گیربکس ها به صورت جدا صحبت کنیم تا تعریفی جزئی تر از هر دو آنها داشته باشیم.

گیربکس هایcvt تشکیل شده از دو عدد فولی فولی اولیه و فولی ثانوی یا همان فولی ورودی و خروجی و یک زنجیر که به وسیله همین زنجیر یا تسمه cvt انتقال قدرت انجام میشود زمانی که ماشین استارت میخورد و حرکت میکند فولی ورودی نیرو انتقالی از موتور رو میگیرد و به وسیله زنجیر انتقال میده به فولی خروجی و تعوض دنده انجام میشود و حالت تعوض دنده به صورت نوسانی و با دور موتور هستش که هر چقدر دور موتور بیشتر شود تعوض دنده انجام میشود

جعبه دنده دستی رانندگی شما را جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند. تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک در حالی که انتقال خودکار به شما آرامش در ترافیک می بخشد. در جهان شاهد افزایش فروش خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک هستیم. در این مقاله می خواهیم به تفاوت گیربکس اتوماتیک و cvt بپردازیم.
گیربکس قدرت تولید شده توسط موتور را برای به حرکت درآوردن چرخ ها انتقال می دهد. در حال حاضر برای انجام این کار انواع مختلفی از گیربکس وجود دارد. در حالی که روند مکانیکی تعویض دنده ها یکسان هستند ، مراحل تغییر آنها در انواع مختلف انتقال متفاوت است.جعبه دنده دستی رانندگی شما را جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند. در حالی که انتقال خودکار به شما حسی آرامش بخش به ارمغان می آورد. امروزه نیز در جهان شاهد افزایش فروش خودروهای دارای گیربکس اتوماتیک هستیم. در این مقاله می خواهیم به تفاوت گیربکس AT و CVT بپردازیم. با گیربکس دشتی همراه باشید.

خرید گیربکس اتوماتیک
تعمیر گیربکس اتوماتیک

امروزه، کاربرد گیربکس های AMT بسیار گسترده شده است. مشتریان تمایل زیادی دارند که حتما از خودروهای مجهز به جعبه ‌دنده خودکار استفاده کنند. تا راحتی آنها حین رانندگی بیشتر شود.
همچنین دیگر نیاز به کلاچ‌ گیری یا تعویض دنده به صورت دستی وجود نداشته باشد. در مقاله امروز به نقد و برسی این نوع از گیربکس میپردازیم. با گیربکس دشتی همراه باشید.

گیربکس AMT چیست؟

گیربکس AMT یکی از انواع جعبه‌ دنده‌های خودکار می باشد. که بیشتر در خودروهای اقتصادی مورد استفاه قرار می ‌گیرد. . این گیربکس یک سیستم اتوماتیک است.
گیربکس amt بر اساس میزان سرعت راننده، دنده را به صورت خودکار عوض می کند. در واقع، از وارد شدن فشار های احتمالی به موتور جلوگیری می کند.
خودروهای مجهز به گیربکس اتوماتیک تنها دارای دو کلاچ گاز و ترمز هستند. در این خودروها دیگر اثری از پدال کلاچ دیده نمی ‌شود. زیرا در این خودروها نیازی به کلاچ‌ گیری توسط راننده وجود ندارد.
مکانیزم انتخاب ضریب دنده به صورت خودکار توسط سامانه‌ های الکترونیک انجام می‌ شود. اجزای درونی جعبه ‌دنده نیز با استفاده از روغن و برحسب دستورات الکترونیکی ، ضریب دنده را انتخاب می‌ کنند.
ما در مقاله ای مفصل، به انواع گیربکس اتوماتیک پرداختیم. پیشنهاد میکنیم این مقاله رو حتما مطالعه کنید.

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک گیربکس CVT و AT 

تعمیرگیربکس اتوماتیک در کرج  

تعمیر گیربکس اتوماتیک در کرج

تعمیر گیربکس 

تعمیرگیربکس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.