تعمیر گیربکس سوناتا

تعمیر گیربکس سوناتا

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس سوناتا باید براساس ساختار گیربکس سوناتا و مراحل تعمیر و سرویس گیربکس به‌صورت تخصصی انجام شود. گیربکس سوناتا از نوع اتوماتیک است و مراحل تعمیر آن توسط تکنسین‌های گیربکس اتوماتیک به‌صورت تخصصی انجام می‌شود.

 

تفاوت بین بازسازی گیربکس و تعمیرات اساسی گیربکس

مکانیک‌ها اغلب از این دو عبارت به‌جای یکدیگر استفاده می‌کنند، اگرچه ممکن است در مورد گیربکس‌های تولید مجدد یا تنظیم مجدد نیز بشنوید. درمجموع، آن‌ها به یک‌چیز اشاره می‌کنند: بازسازی گیربکس. پس دقیقاً چیست؟ اساساً به جدا کردن یک گیربکس و ساخت مجدد آن از پایه، جایگزینی اکثر قطعات به‌منظور بازگرداندن آن به حالت کار اشاره دارد.

ماشین شما به عملکرد مناسب قطعات مختلف بستگی دارد. بااین‌حال، تقریباً هیچ بخشی از خودرو برای ادامه عملکرد وسیله نقلیه شما حیاتی‌تر از گیربکس شما نیست. هنگامی‌که گیربکس شما خراب می‌شود، اتومبیل شما می‌تواند چندین مشکل جدی را تجربه کند، ازجمله کاهش قدرت، کاهش بهره‌وری سوخت و صداها یابوهای عجیب از زیر کاپوت.

ازآنجایی‌که گیربکس شما بخش مهمی از وسیله نقلیه شما است، ایده خوبی است که در مورد برخی از کارهای تعمیر و نگهداری مختلف که ممکن است نیاز داشته باشید برای این بخش از قطار رانندگی خود برنامه‌ریزی کنید، بیاموزید. در مورد وظایف متداول تعمیر و نگهداری گیربکس بخوانید و دریابید که چرا باید همیشه تعمیرات را از یک فروشگاه گیربکس باتجربه برنامه‌ریزی کنید.

تشخیص مشکل شما

هنگامی‌که گیربکس شما با مشکل مواجه می‌شود، تشخیص سریع مشکل بسیار مهم است، به همین دلیل است که باید به یک مکانیک آگاه مراجعه کنید. متخصص تعمیر گیربکس شما می‌تواند یک تست عیب‌یابی کامپیوتری انجام دهد تا ببیند آیا گیربکس شما به دلیل مشکلی در سیستم کنترل کار نمی‌کند یا خیر. اگر سیستم کنترل شما مشکلی نداشته باشد، مکانیک شما قطعه الکتریکی گیربکس شما را بررسی می‌کند. هر مشکلی که گیربکس شما با آن مواجه است، مکانیک باید بتواند به‌سرعت آن را تشخیص دهد تا بتوانید به جاده برگردید.

 

شستشوی گیربکس سوناتا

اگرچه ممکن است گیربکس شما به دلیل آسیب جدی به‌درستی کار نکند، ممکن است بتوانید خودروی خود را با یک فلاش ساده گیربکس ترمیم کنید. اگرچه فلاش گیربکس می‌تواند تا حدودی وقت‌گیر باشد، اما راه بسیار خوبی برای رفع بسیاری از مشکلات انتقال است.

هنگامی‌که گیربکس خود را شستشو می‌دهید، برای حذف لجن و کثیفی که ممکن است در عملکرد صحیح گیربکس شما اختلال ایجاد کند، کار می‌کنید. اولین مرحله از فرآیند شستشو، حذف روغن قدیمی است. در مرحله بعد، روغن تازه و محلول تمیزکننده از طریق گیربکس عبور داده می‌شود تا کثیفی‌ها و زباله‌ها را خارج کند. درنهایت روغن جدیدی به گیربکس شما اضافه خواهد شد.

 

تغییر مایعات

بیشتر مردم تا زمانی که یک مشکل جدی وجود نداشته باشد به انتقال آن‌ها فکر نمی‌کنند. بااین‌حال، اگر می‌خواهید وسیله نقلیه خود را به همان شکلی که نیاز دارید کار کند، برنامه‌ریزی منظم برای تعمیر و نگهداری گیربکس، ازجمله تعویض مایعات، بسیار مهم است.

به‌طورکلی، سازنده خودروی شما توصیه‌هایی برای تعویض منظم مایعات و تعویض فیلتر برای گیربکس شما ارائه می‌دهد. تعمیرگاه گیربکس شما به این راهنما اشاره می‌کند تا مطمئن شود که مایع شما به روش صحیح تعویض شده است. درحالی‌که تعویض مایع گیربکس یک روش نسبتاً ساده است، همیشه باید توسط یک متخصص انجام شود، زیرا ممکن است یک اشتباه مستلزم بازسازی گیربکس شما باشد.

 

تعمیر و نگهداری و سرویس گیربکس سوناتا

مهم‌ترین مرحله در حفظ گیربکس شما شامل شستشوی مایعات و تعویض آن است، زیرا این ناحیه با لجن ناشی از گرما و اصطکاک بیش‌ازحد مسدود می‌شود. متأسفانه، این مایع را نمی‌توان به‌طور کامل تخلیه کرد (مانند روغن‌موتور)، و یک سرویس انتقال استاندارد فقط بخشی از روان کننده را حذف می‌کند.

 

برای تمیز نگه‌داشتن مایع گیربکس سوناتا، باید یک شستشوی کامل مایع انجام دهید. این فرآیند رسوبات مایع و لجن آلوده را حذف می‌کند، خطوط، گشتاور و بدنه سوپاپ را تمیز می‌کند تا از انتقال با عملکرد بالا اطمینان حاصل شود.

 

بازسازی گیربکس سوناتا

هنگام بازسازی یک گیربکس، این فرآیند شامل جداسازی آن می‌شود. در این فرآیند، هر قسمت برای یافتن آسیب یا سایش بیش‌ازحد بررسی می‌شود.

اگر قطعاتی در شرایط خوب وجود داشته باشند، پاک‌سازی خوبی برای استفاده در گیربکس مونتاژ شده دریافت می‌کنند. این مرحله همچنین از قطعاتی که برای تعویض نیاز دارند مراقبت می‌کند.

به یاد داشته باشید، واشر، مهروموم، کلاچ و سایر موارد را می‌توان در این فرآیند تعویض کرد.

 

چگونه یک گیربکس سوناتا را بازسازی کنیم؟

امکانات تعمیر مجهز به ابزار بازسازی گیربکس است. با کمک تجهیزات مناسب، مکانیک کار بازسازی گیربکس را به‌راحتی انجام می‌دهد.

فروشگاه‌های بازسازی گیربکس دارای سخت‌افزار قدرتمندی برای انجام پروژه‌های مختلف، ازجمله انجام مجدد انتقال، از دسته‌های چرخ فلایویل گرفته تا ابزارهای تخلیه تحت‌فشار هستند.

اگر در مورد این فرآیند کنجکاو هستید، بدانید که علت مشکل را مشخص می‌کند و به شما امکان می‌دهد تصمیم بگیرید که آیا باید به بازسازی انتقال ادامه دهید یا نه.

کل فرآیند شامل:

  • جدا کردن گیربکس از ماشین خود و جدا کردن قطعات آن.
  • آن را از طریق واشر قطعه عبور دهید تا ازنظر شیمیایی آن را تمیز کنید.
  • قطعات انتقال، مانند واشر یا مهروموم، با قطعات جدید جایگزین می‌شوند.
  • در صورت نیاز تعمیرات برق انجام می‌شود.
  • اگر پیشرفت‌های شما در قطعات گیربکس شما از زمان خرید انجام‌شده است، ممکن است این قطعات برای بهبود عملکرد گیربکس شما و افزایش طول عمر آن به‌روز شوند.
  • گیربکس بازسازی‌شده خود را دوباره نصب کنید.

 

پس از بازسازی گیربکس چه انتظاری داریم؟

بازسازی گیربکس می‌تواند سال‌ها به طول عمر خودروی شما اضافه کند. بااین‌حال، هنگام بررسی گزینه‌های خود پس از خرابی گیربکس، منطقی است که یک گیربکس کارکرده بخرید تا از هزینه گیربکس جدید جلوگیری کنید.

بدون شک می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید، اما سرمایه‌گذاری روی یک گیربکس دست‌دوم دردسرساز است و می‌تواند زمان‌بر باشد.

علاوه بر این، هیچ تضمینی وجود ندارد که گیربکس مورداستفاده شما برای مدت طولانی دوام بیاورد. این احتمال وجود دارد که گیربکس مورداستفاده شما نیز گارانتی مناسبی نداشته باشد.

به همین دلیل است که بازسازی گیربکس شما به‌عنوان یک گزینه قابل‌اعتماد در نظر گرفته می‌شود. همچنین قطعات فرسوده را جایگزین می‌کند و گیربکس شما را به‌طور کامل اصلاح می‌کند.

از سوی دیگر، هنگامی‌که تصمیم به معامله وسیله نقلیه خود می‌گیرید، اگر گیربکس شما در شرایط عالی باشد، به‌احتمال‌زیاد قیمت بیشتری دریافت خواهید کرد.

 

هزینه بازسازی گیربکس سوناتا

تعمیر گیربکس سوناتا شما شامل چندین چیز است. از تعویض یک قطعه تا مجموعه‌ای از اجزای مختلف متغیر است. علاوه بر این، قطعاتی مانند شیر برقی و شفت ورودی وجود دارند که جایگزینی آن‌ها آسان‌تر است. بهترین بخش این است که می‌توانید در زمان و هزینه خود در بازسازی کامل گیربکس صرفه‌جویی کنید.

اگر مایع گیربکس شما نشت می‌کند، ممکن است نیاز به تعویض مهروموم و واشر داشته باشید. در مواردی مانند این، به‌احتمال‌زیاد گارانتی سازنده شما ممکن است بخش خاصی را پوشش دهد.

بااین‌حال، اگر این کار را نکرد یا مکانیک شما قطعات بیشتری را برای تعمیر پیدا کرد، ممکن است نیاز به بازسازی کامل گیربکس داشته باشید.

این نقطه‌ای است که ممکن است فرآیند گران شود. مکانیک‌های عمومی همیشه کارهای گسترده انتقال را انجام نمی‌دهند، به این معنی که باید به یک متخصص گیربکس مراجعه کنید.

 

بازسازی گیربکس سوناتا در مقابل تعویض گیربکس سوناتا

شما گزینه‌هایی برای بازسازی یا جایگزینی گیربکس خود دارید.

تعویض گیربکس سوناتا

تعویض گیربکس شما گران است. اغلب از آن به‌عنوان “تجدید ساخته‌شده” یاد می‌شود. این بدان معنی است که سازنده قطعات فرسوده را با قطعات اصلاح‌شده جایگزین می‌کند.

اگر گیربکس خیلی آسیب‌دیده باشد، می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید. علاوه بر این، در این گزینه، انتقال در تنظیمات کارخانه دوباره انجام می‌شود.

نکته مثبت در مورد انتخاب جایگزینی گیربکس این است که افرادی که روی آن کار می‌کنند در مقابله با آن انتقال خاص ماهر خواهند بود.

انتقالی که با آن تعویض می‌کنید به مشخصات کارخانه از پیش ساخته‌شده به‌روز می‌شود. این بخش همچنین بسته به هدف کلی شما و میزان شکست وحشتناک انتقال شما می‌تواند مفید باشد.

بازسازی گیربکس سوناتا

در بیشتر موارد، بازسازی گیربکس یک گزینه عالی است. این فرآیند شامل تعویض قطعات خراب است. مشابه با تعویض، قطعات خاصی را تعمیر می‌کند، اما نه در تنظیمات کارخانه.

به‌علاوه، برای انجام یک کار بی‌عیب و نقص، باید از یک متخصص راهنمایی بخواهید. انتخاب بازسازی به‌جای جایگزینی می‌تواند هزینه کمتری داشته باشد زیرا در سطح کارخانه انجام نمی‌شود.

علاوه بر این، کارشناسان قطعاتی مانند واشر، باند، کلاچ، مهروموم، واشر و غیره را در بازسازی گیربکس قرار خواهند داد.

این قطعات اغلب زمانی که گیربکس خارج می‌شود، فرسوده می‌شوند. مکانیک شما قطعات را به‌عنوان اولین مرحله از فرآیند جدا کرده و تمیز می‌کند.

مبدل گشتاور جدید استفاده‌شده است و شیر برقی جایگزین خواهد شد. هنگامی‌که مکانیک این مراحل را انجام داد، گیربکس مجدداً مونتاژ شده و به خودروی شما بازگردانده می‌شود.

به همین دلیل است که انتخاب یک متخصص که بداند در هر مرحله از فرآیند بازسازی انتقال چه می‌کند، ضروری است.

 

تفاوت بین بازسازی و تعمیر گیربکس

هیچ تفاوتی بین این دو اصطلاح وجود ندارد. بااین‌حال، مردم در طول زمان شروع به استفاده از آن‌ها به‌جای یکدیگر کرده‌اند.

اما هنگام بازسازی گیربکس، مطمئن شوید که متخصص تعمیر شما خدماتی را که مایل به دریافت آن هستید درک کرده و اجازه نمی‌دهد این شرایط شما را گیج کند.

چرخ دنده‌ها

دنده‌ها برای کاهش سرعت خروجی موتور و افزایش گشتاور در نظر گرفته‌شده‌اند. در اکثر گیربکس‌های مدرن، می‌توانید تعداد دنده‌ها رابین پنج‌تا ده مشاهده کنید.

کلاچ

کلاچ برای درگیر شدن یا جدا کردن پیشرانه از چرخش محور محرک داده می‌شود. راننده را قادر می‌سازد قبل از اینکه کلاچ را جدا کند تا به حرکت روبه‌جلو ادامه دهد، دنده‌ها را تعویض کند.

در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تعمیر گیربکس سوناتا با توجه به ساختار این گیربکس و موارد مهمی که باید در تعمیر آن مدنظر قرار گیرد انجام می‌شود کلیه خدمات با گارانت اصالت و کیفیت ارائه می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *