تعمیر گیربکس هیوندای

گیربکس هیوندای

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

دو جزء مهم که وسیله نقلیه شما را تشکیل می‌دهند موتور و گیربکس هستند. درحالی‌که مردم‌دوست دارند در مورد موتور صحبت کنند، گیربکس‌ها کم‌اهمیت دیده می‌شوند. گیربکس و موتور دو بخش‌های حیاتی وسیله نقلیه شما هستند و اگر مشکلی شروع شد، باید فوراً به آن رسیدگی کنید.

اگر مشکل گیربکس هیوندای شما در ابتدا شناسایی و رفع شود، صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های تعمیر گیربکس هیوندای خودخواهید داشت. تعمیر گیربکس هیوندای با توجه به ساختار اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک گیربکس به‌کاررفته در خودرو با گیربکس‌های رایج متفاوت است.

 

گیربکس هیوندای

یک گیربکس وظیفه انتقال نیرو از موتور به چرخ‌های محرک را بر عهده دارد و به موتور کمک می‌کند تا طیف وسیعی از سرعت‌ها را در خود جای دهد. یک گیربکس اتوماتیک نیرو را از موتور به چرخ‌های محرک هدایت می‌کند درحالی‌که بین دنده‌ها به‌طور خودکار تعویض می‌شود تا بتوانید روی تنظیم قدرت و سرعت تمرکز کنید.

گیربکس‌های اتوماتیک شامل اجزای اصلی زیر هستند: یک واحد دنده سیاره‌ای، یک پمپ هیدرولیک و یک مبدل گشتاور. تفاوت اصلی بین گیربکس اتوماتیک و گیربکس نیمه اتوماتیک مبدل گشتاور است که مشابه کلاچ عمل می‌کند. مبدل گشتاور به‌طور خودکار با سرعت موتور تنظیم می‌شود و نیروی چرخ‌های خودرو را تأمین می‌کند. مبدل‌های گشتاور برای کمک به روان کاری دنده‌ها و اجزای داخلی به مایع گیربکس متکی هستند.

اگرچه سیال انتقال نیز به نیرو و فشار موردنیاز برای تعویض دنده کمک می‌کند. در طول عمر گیربکس اتوماتیک، خدمات تعمیر و نگهداری مختلف می‌تواند به جلوگیری از تعمیرات اساسی و خرابی‌های غیرمنتظره کمک کند و درعین‌حال عمر گیربکس شما را افزایش دهد.

 

نشانه‌های خرابی گیربکس هیوندای

علائم اصلی یک گیربکس اتوماتیک خراب عبارت‌اند از:

 • صداهای عجیب هنگام تعویض دنده
 • جابجایی خشن
 • نشت مایعات
 • بوی سوختگی
 • مشکل در ورود و خروج از دنده
 • چراغ موتور را بررسی کنید
 • چرخ‌دنده‌های لغزنده
 • بی‌پاسخ – از دست دادن عملکرد

در اینجا لیست دقیق‌تری از علائم خرابی یا خرابی گیربکس اتوماتیک وجود دارد که باید به دنبال آن‌ها در زمان کاهش عملکرد گیربکس هیوندای خود باشید:

 

صداهای غیرمعمول در زمان تعویض دنده خودرو

این شایع‌ترین علامت گیربکس هیوندا فرسوده است. با جابجایی دنده‌ها، صدای کوبیدن و کوبیدن زیادی را می‌شنوید که می‌دانید طبیعی نیست. شما آن علائم را می‌شنوید زیرا برخی چیزها در داخل گیربکس اتوماتیک هیوندای شما حرکت می‌کنند که نباید باشد.

همچنین می‌تواند مشکلی در زمان انتقال شما باشد، اما درهرصورت مشکل است. می‌توانید یک مایه کمک کننده را امتحان کنید، اما گیربکس شما احتمالاً قبل از استفاده از مایع تقویتی اضافه کامل نیاز به تغییر روغن اصلی گیربکس  یا بازسازی دارد.

نشت روغن گیربکس

اگر به زیر وسیله نقلیه خود نگاه کنید و مایع قرمزرنگی را ببینید که شروع به ریزش می‌کند، به‌احتمال‌زیاد دچار نشتی گیربکس شده‌اید. درحالی‌که بسیار بعید است که نیاز به تعویض کل گیربکس خود داشته باشید، باید در اسرع وقت آن را تعمیر کنید. در غیر این صورت، آسیب قابل‌توجهی می‌تواند ایجاد شود.

بوی سوختگی

هر زمان که بوی سوختگی را حس کردید، باید سریعاً برای رفع آن اقدام کنید، این نشانه بدی در خودروی شما است. اگر بوی سوختگی از گیربکس شما می‌آید، خطر بالاتر است. هنگامی‌که فرایندی شبیه به سوختن در داخل گیربکس شما رخ می‌دهد، چیزی  در داخل گیربکس شما در حال  سوختن است. ممکن است بتوانید با یک تعمیر ساده گیربکس مشکل را برطرف کنید، اما اگر مشکل همچنان ادامه داشت، به بازسازی یا گیربکس اتوماتیک جدید نیاز خواهید داشت.

مشکل در ورود و خروج از دنده

این وظیفه گیربکس شماست که شما را از دنده مناسب داخل و خارج کند. بنابراین، اگر می‌توانید احساس کنید که گیربکس شما برای سوارشدن و خارج شدن از دنده مشکل‌دار، این نشانه مشکل اساسی است که باید به آن رسیدگی کنید.

چراغ موتور را بررسی کنید

اکثر وسایل نقلیه دارای کارکرد بیش از دو برابر هستند. یکی از مؤلفه‌های اضافی که معمولاً آن‌ها را سالم نگه می‌دارد، گیربکس اتوماتیک است. اگر کد را بررسی کنید و چیزی دریافت کنید که شما را به سمت گیربکس راهنمایی می‌کند، باید خودروی هیوندای خود را برای بررسی به مرکز تخصصی انتقال دهید.

چرخ‌دنده‌های لغزنده

لغزش گیربکس یکی از دلایل بسیار رایج گیربکس هیوندای خراب است. اگر متوجه شدید که گیربکس شما قبل از اینکه دوباره به چرخ‌دنده درست بپرید، در دنده اشتباه می‌لغزد، این نشانه یک مشکل اساسی است.

از دست دادن عملکرد

هنگامی‌که گیربکس شما آن‌طور که باید کار نمی‌کند، غیرعادی نیست که به عملکردهای اصلی‌تر بازگردد یا دنده‌ها را به‌طور کامل از دست بدهد. اگر این اتفاق بیفتد، عملکرد درنتیجه آسیب خواهد دید.

بنابراین، اگر متوجه شدید که وسیله نقلیه شما آن‌طور که باید شتاب نمی‌گیرد، یا اگر به نظر می‌رسد شتاب آن تغییر نمی‌کند و در شتاب خاصی قرار دارد، ممکن است لازم باشد به گیربکس خود نگاهی بیندازید.

 

تعمیر تخصصی گیربکس هیوندای

سرویس گیربکس اتوماتیک هیوندای برای جلوگیری از خرابی غیرمنتظره و حفظ عملکرد بهینه گیربکس طراحی‌شده است. چند مورد که می‌تواند منجر به سرویس گیربکس اتوماتیک شود عبارت‌اند از بکسل کردن بارهای سنگین و سطح ناکافی مایع گیربکس.

بررسی سطح مایع گیربکس برای تمیز و روغن‌کاری نگه‌داشتن تمام دنده‌ها و قطعات داخلی مهم است. صداهای سنگ‌زنی و نشت به شما در مورد مشکلات احتمالی زودهنگام هشدار می‌دهد.

اگر متوجه بوی سوختگی شدید که از جعبه‌دنده خودروی خود متصاعد می‌شود، ممکن است مشکلی در توانایی گیربکس شما در حفظ مایعات وجود داشته باشد.

فقدان تعمیر و نگهداری معمولی می‌تواند به مشکل گیربکس اتوماتیک کمک کند. تعویض گیربکس می‌تواند گران باشد، بنابراین مراقبت از تعمیرات گیربکس اتوماتیک و نگهداری اولیه برای به حداکثر رساندن عمر گیربکس شما مهم است.

به‌عنوان صاحب خودرو هیوندای، شما مسئول نگهداری گیربکس وسیله نقلیه خود هستید. چه با یک اتوماتیک رانندگی کنید یا یک چوب، یک گیربکس برای نگهداری دارید.

وقتی صحبت از گیربکس می‌شود، سرویس منظم برای عملکرد خودروی شما حیاتی است. بسیاری از مردم فراموش می‌کنند که روغن‌موتور خود را یک یا دو بار در سال تعویض کنند، اما متأسفانه، گیربکس‌ها نادیده گرفته می‌شوند.

برای تعمیرات گیربکس با تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی تماس بگیرید. تکنسین‌های متخصص ما می‌توانند هر نوع ایراد در گیربکس هیوندای شما را شناسایی و رفع کنند.

 

تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک هیوندای

بسیاری از رانندگان به‌اشتباه فکر می‌کنند که فقط وسایل نقلیه با گیربکس دستی نیاز به سرویس گیربکس دارند، اما این‌طور نیست – حتی گیربکس‌های اتوماتیک نیز برای جلوگیری از تعمیر نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. خودروهای دارای گیربکس دستی باید هر 30000 تا 60000 هزار کیلومتر مایع را شسته و تعویض کنند. خودکار باید این سرویس را هر 60000 تا 100000 هزار مایل انجام دهد.

می‌توانید توصیه‌های خاصی را برای خودروی خود در کتابچه راهنمای مالک خود بیابید یا از یکی از مشاوران خدمات دوستانه ما بخواهید که آن را برای شما جستجو کند!

سرویس گیربکس ضروری است زیرا مایع روغن به‌مرورزمان خراب می‌شود. اگر در ترافیک توقف و حرکت زیاد رانندگی می‌کنید، بارهای سنگین را حمل می‌کنید یا تریلر را یدک‌کش می‌کنید، ممکن است نیاز داشته باشید که گیربکس خود را مرتباً تعمیر کنید.

این شرایط رانندگی دمای کارکرد گیربکس را افزایش می‌دهد که باعث شکسته شدن سریع‌تر مایع گیربکس می‌شود. گیربکس‌های دستی و اتوماتیک نیز درنهایت نیاز به تعویض کلاچ خواهند داشت. اکثر کلاچ‌ها برای دوام حدود 60000 کیلومتر طراحی‌شده‌اند، اما بسته به سبک رانندگی شما می‌تواند متفاوت باشد.

 

برخی از خدمات تخصصی تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی عبارت‌اند از:

برخی از خدماتی که ما ارائه می‌دهیم عبارت‌اند از:

سرویس و تعمیر ترمز

عیب‌یابی چراغ موتور را بررسی کنید

تعمیر، بازسازی و تعویض موتور

تست آلایندگی و تعمیر

تعویض روغن و فیلتر

تعمیر رادیاتور

نگهداری برنامه‌ریزی‌شده

تعمیر و سرویس تهویه مطبوع خودرو

تعمیر سیستم تعلیق

تنظیم

ما علاوه بر کلیه خدمات استاندارد نگهداری و تعمیرات، خدمات تخصصی نیز ارائه می‌دهیم، مانند:

تنظیم عملکرد

تغییرات عملکرد

چه نیاز به تعمیر و نگهداری دررفت و آمد روزانه خود داشته باشید و چه بخواهید آ فرود خود را به سطح بعدی ارتقا دهید، می‌توانید به گروه ماهر ما تکیه کنید.

تعمیر گیربکس هیوندای تخصص ماست. نصب و تعمیر گیربکس برای تمامی خودروهای خارجی و داخلی. ما بازرسی چندنقطه‌ای خود را همراه با بررسی مایعات و عیب‌یابی کامپیوتری برای هر وسیله نقلیه‌ای که می‌بینیم انجام می‌دهیم. انجام خدماتی که به آن‌ها نیاز ندارید و هزینه خدماتی که نمی‌خواهید از شما دریافت نمی‌شوند.

 

تعمیرات روزانه خودرو

تعمیر گیربکس هیوندای همه کار ما نیست. ما همچنین یک مرکز مراقبت از خودرو با خدمات کامل هستیم که روی همه‌چیز از تعویض روغن و ترمز گرفته تا ضربه‌گیر و پایه‌ها کار می‌کنیم. ما می‌خواهیم شما را به یکی از مشتریان وفادار خود تبدیل کنیم، خدمات مشتری در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی برای ما بسیار مهم است، بنابراین می‌خواهیم ببینید کیفیتی ارائه می‌دهیم که می‌توانید با خیال راحت به آن تکیه کنید، کلیه خدمات با ما ضمانت یک‌ساله ارائه می‌شود.

بازسازی گیربکس، همان‌طور که از نامش پیداست، یک تعمیر اساسی است که در گیربکس یک وسیله نقلیه انجام می‌شود تا آن را به حالت کار خوب بازگرداند. این شامل تعویض یا تعمیر برخی از قسمت‌های گیربکس، مانند واشر، باند، کلاچ، کار الکتریکی و مهروموم – در صورت نیاز است. همچنین شامل تمیز کردن گیربکس برای حذف تجمعات می‌شود. اساساً این روش برای تعویض قطعات فرسوده یک گیربکس انجام می‌شود تا بتواند عملکرد مطلوبی داشته باشد.

 

آیا بازسازی گیربکس همان تعمیر است؟

نه، آن‌ها دو سرویس جداگانه هستند.

بیشتر مردم ترجیح می دهند  این دو را باهم اشتباه بگیرند زیرابه نظر می‌رسند که یکسان هستند. بازسازی جایی بین تعمیر و تعویض قرار می‌گیرد.

تعمیر گیربکس  شامل رفع مشکلات جزئی مانند شیر برقی معیوب، تنظیم کابل دریچه گاز، تعویض مایعات، و تخلیه لجن و کثیفی است.

تعویض گیربکس  به این معنی است که گیربکس موجود با یک گیربکس بازسازی‌شده جایگزین می‌شود. بااین‌حال، تعویض گیربکس بسیار گران‌تر است، و به همین دلیل است که زمانی که گیربکس شما دچار مشکل می‌شود، بازسازی مجدد توصیه می‌شود.

 

بازسازی گیربکس چه چیزی را شامل می‌شود؟

بازسازی گیربکس اتوماتیک هیوندای با بازرسی سیستم برای تعیین قطعات خاصی که نیاز به تعمیر دارند آغاز می‌شود. درصورتی‌که بتوان به قسمت مشکل‌دار دسترسی داشت، این روش را می‌توان بدون برداشتن گیربکس از بدنه خودرو انجام داد. اما اگر قطعه در دسترس نیست، گیربکس باید حذف شود تا مشکل برطرف شود.

در صورت نیاز به بازسازی کامل، گیربکس به‌طور کامل برچیده می‌شود و هر قسمت فرسوده نیاز به تعویض دارد. تمام قطعات قبل از مونتاژ مجدد به‌طور کامل تمیز می‌شوند. قبل از اینکه همه‌چیز را دوباره کنار هم قرار دهید، تکنسین باید همه اجزا را بررسی کند تا مطمئن شود که همه‌چیز در شرایط خوبی کار می‌کند. این روش همچنین ممکن است شامل تغییر گیربکس هیوندای با ارتقاء برای بهبود عملکرد باشد. بازسازی گیربکس باید توسط یک تکنسین ماهر انجام شود تا بهترین نتایج را تضمین کند.

 

اهمیت بازسازی گیربکس چیست؟

بازسازی گیربکس برای افرادی توصیه می‌شود که می‌خواهند مبلغ کمتری را برای بازگرداندن گیربکس خود به وضعیت خوب هزینه کنند. گیربکس‌های جدید بسیار گران هستند. ازاین‌رو ممکن است برای افرادی که بودجه کمی دارند گزینه ایده آلی نباشند. یکی دیگر از مزایای بازسازی گیربکس این است که به‌صرفه جویی در زمان کمک می‌کند. برخلاف تعویض گیربکس که ممکن است یک هفته یا بیشتر طول بکشد، بازسازی حداکثر سه روز طول می‌کشد.

 

چگونه بفهمیم گیربکس هیوندای به بازسازی نیاز دارد یا تعویض کامل؟

این امر میسر نیست مگر اینکه نکات و اجزای گیربکس هیوندای  و اجزای آن را بدانید، باید به دانش تخصصی یک مکانیک محلی که می‌توانید به آن اعتماد کنید تکیه کنید. زمانی که گیربکس سایش قابل‌توجهی داشته باشد و درجایی که برای بازسازی به‌جای تعویض مناسب باشد، بازسازی توصیه می‌شود.

این‌ها نشانه‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند بفهمید نیاز به بازسازی گیربکس اتوماتیک وجود دارد:

 • بوهای عجیب
 • صداهای عجیب‌وغریب از گیربکس هیوندای  مانند صدای ساییدن یا جیغ
 • تعویض نامنظم و تأخیری یا لیز خوردن دنده
 • چراغ موتور روشن می‌شود – این نشان‌دهنده مشکل گیربکس هیوندای است
 • مشکلات مربوط به مایع گیربکس مانند نشتی
 • مشکل در تعویض دنده

به‌طورکلی، بازسازی گیربکس می‌تواند گیربکس شما را به بهترین حالت کار خود بازگرداند و به شما امکان می‌دهد تا صدها مایل بدون هیچ مشکلی وسیله نقلیه خود را رانندگی کنید. اگر به فکر بازسازی گیربکس هستید، بهتر است با یک تعمیرگاه خودرو معتبر کارکنید.

تعمیر گیربکس هیوندای در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی بر اساس تمامی این موارد و علائم خرابی گیربکس توسط استادکاران متخصص به کمک دستگاه‌ها و ابزارهای روز دنیا انجام می‌شود، تعویض روغن در مرکز ما به صورت اتوماتیک و به کمک دستگاه انجام می‌شود. تا هیچ مشکلی پی از تعویض روغن در گیربکس شما ایجاد نشود.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *