تعمیر گیربکس لیفان با ضمانت 12 ماهه | تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک لیفان

گیربکس لیفان

چرخ‌دنده‌ها به‌طور مشخص مکانیسم‌های قابل‌اعتمادی هستند. بااین‌حال، متأسفانه، مانند همه چیزهای مکانیکی، گیربکس ها درنهایت فرسوده می‌شوند و به‌طور ناگهانی به همان اندازه که طراحی‌شده بودند، کارایی لازم را انجام نمی‌دهند. نکات زیر برخی از رایج‌ترین نشانگرها و علائم هشداردهنده هستند که نشان می‌دهد گیربکس لیفان شما با مشکل مواجه شده است یا درخطر قریب‌الوقوع ازکارافتادن است.

 

مشکلات رایج گیربکس لیفان

سروصدا

نویز اولین علامت هشداردهنده مشکل انتقال است.

هرچه زودتر مشکل پیدا و تعمیر شود، بهتر است: قطعات کمتری تحت تأثیر قرار می‌گیرند و هرگونه تعمیر هزینه کمتری خواهد داشت.

سایش یاتاقان، دنده و شفت شایع‌ترین دلایل ایجاد صدا هستند. همان‌طور که دندانه‌های چرخ‌دنده و نژادهای بلبرینگ می‌پوشند، بیشه‌ها و گودال‌های کوچک ایجاد می‌کنند. درحالی‌که این‌ها در ابتدا کوچک هستند، به‌تدریج بزرگ‌تر می‌شوند و با رشد آن‌ها، این نواقص باعث ایجاد صدای بیشتر می‌شود.

تا زمانی که آن را تجربه نکرده باشید، درک میزان صدایی که یک یاتاقان یا چرخ‌دنده ازکارافتاده می‌تواند بسیار دشوار باشد. روشی که یک فرد یک‌صدا را می‌شنود با نحوه شنیدن همان صدا بسیار متفاوت است و واقعاً هیچ جایگزینی برای یک گوش باتجربه وجود ندارد.

اگر در رابطه با صدایی که گیربکس شما ایجاد می‌کند نگرانی دارید، بلافاصله با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید.

ناله و زوزه کشیدن

ناله‌ای که نسبتاً ناگهانی ظاهر می‌شود و در مدت‌زمان کوتاهی بسیار بلند می‌شود می‌تواند نشان‌دهنده آسیب به دندانه‌های چرخ‌دنده یا یاتاقان‌های دنده باشد.

محتمل‌ترین منبع این آسیب کمبود روغن‌کاری است. اگر لایه روغن روی دندانه‌های چرخ‌دنده بیش‌ازحد نازک شود، دندان‌ها روی‌هم پاک می‌شوند و متعاقباً سطح صاف روی هر دندان را از بین می‌برند و باعث می‌شوند که آن‌ها به‌شدت مشبک شوند. حتی اگر روغن برای کمک به روان کاری تعویض یا دوباره پر شود، چرخ‌دنده‌های آسیب‌دیده هرگز بهبود نمی‌یابند.

سایر منابع رایج آسیب دندان دنده شامل خوردگی و سایش است. آب موجود در روغن گیربکس می‌تواند به سطح فولادی هر چرخ‌دنده حمله کند که درنهایت می‌تواند منجر به سوراخ شدن و سایش غیرعادی شود.

تعویض مکرر روغن یک روش اثبات‌شده برای جلوگیری از خوردگی است. ساییدگی دندانه‌های دنده چیزی است که هم اجتناب‌ناپذیر و هم اجتناب‌ناپذیر است. بااین‌حال، اطمینان از اینکه چرخ‌دنده‌ها دارای مقدار زیادی روغن روان کننده تمیز و مناسب هستند، می‌تواند میزان سایش سطح را تا حد زیادی کاهش دهد.

صدای ناله

صدای ناله یا خروش کم هنگام موتور در حال کار معمولاً نشانه خرابی قطعه غلتشی (که به‌عنوان توپ یا غلتک نیز شناخته می‌شود) است.

آن‌ها به قطعات کوچک فلز یا کثیفی در لایه روان کننده بین عناصر یاتاقان بسیار حساس هستند و باعث می‌شوند که غلتک‌ها در سراسر سطح مسابقه کشیده شوند. هر چه مواد خارجی در روغن بیشتر باشد، یاتاقان سریع‌تر سایش می‌کند.

غرغر یک بلبرینگ گیربکس بد، مانند صدای ناله یک‌دنده بد، در حین فرسودگی به‌طور فزاینده‌ای پرسروصدا می‌شود، تا زمانی که بلبرینگ مسدود شود یا از بین برود و نتایج فاجعه‌باری به همراه داشته باشد.

یکی از وظایف اساسی یاتاقان‌ها در گیربکس حفظ فاصله صحیح بین جفت دنده است. اگر یاتاقان‌ها شروع به سایش و شل شدن کنند، چرخ‌دنده‌ها ممکن است شروع به مشبک شدن نامناسب کنند و در اثر تماس دندانه کج آسیب ببینند. اگر یاتاقان از هم جدا شود، نتایج به همان اندازه بد است. قطعات کوچک فولاد از یاتاقان شکسته از طریق گیربکس عبور می‌کنند و می‌توانند بین دندانه‌های چرخ‌دنده گیر کنند. درنهایت، این می‌تواند دندان‌های دنده را شکسته و به چرخ‌دنده‌ها آسیب برساند. اگر یکی از یاتاقان‌ها مسدود شود، به‌احتمال‌زیاد، جعبه انتقال را نیز با خود خواهد برد.

وزوز و خش‌خش

اگر شیفتر دنده یا دنده در حین حرکت خودرو صدای وزوز ایجاد می‌کند، به‌ویژه هنگامی‌که خودرو در حال حرکت است، شل شدن پیچ یا جداکننده لاستیکی فرسوده در اتصال دنده شایع‌ترین علت است.

بیشتر بخوانید:  فروش گیربکس اتوماتیک | فروش گیربکس اتوماتیک استوک | قطعات گیربکس اتوماتیک

دلایل دیگر این صداهای با فرکانس بالا عبارت‌اند از خم شدن چنگال تعویض دنده، میله دنده، یا قفل شدن، یا حتی حرکت بیش‌ازحد در آستین‌های همگام ساز.

در همه این موارد، علت نویز تماس دوشاخه‌های شیفت با شیارهای آستین است. این باعث ایجاد صدای خش‌خش می‌شود که از طریق اتصال دنده به اهرم دنده حرکت می‌کند.

صدای کوبیدن و تقه

صدای کوبیدن در اهرم تعویض دنده و شنیده شدن در زیر خودرو معمولاً نشان‌دهنده شکستگی یا شل بودن پایه موتور است.

معمولاً هنگام بیرون آمدن کلاچ هنگام برخاستن از ایستگاه، صدا بیشتر است. از طرف دیگر، اگر گیربکس عقب در یک خودروی دیفرانسیل عقب خراب باشد، صدا در هنگام بیرون آمدن کلاچ در جهت معکوس ایجاد می‌شود، زیرا محور دم گیربکس بالا می‌آید و به پایین بازمی‌گردد.

پایه‌های شکسته نیز ممکن است هنگام تاب‌گیری و کاهش سرعت به‌آرامی منجر به ایجاد صدای کوبیدن شود.

یکی دیگر از نشانه‌های مکرر خرابی پایه موتور، صدای کلاچ است. برخلاف تصور رایج، صدای کلاچ تقریباً هرگز توسط دیسک کلاچ یا فلایویل ایجاد نمی‌شود. این معمولاً نتیجه پایه‌های موتور بیش‌ازحد انعطاف‌پذیر است که ممکن است به دلیل طراحی یا فرسودگی باشد.

مشکل سنگ‌زنی و جابجایی

شایع‌ترین شکایت در تعویض دنده، ساییدن یا “خرد کردن” هنگام تعویض دنده است که معمولاً به همان اندازه که شنیده می‌شود احساس می‌شود.

خود سروصدا به دلیل کوبیدن انتهای اسپین های داخلی سنکرونایزر به طناب‌های دندان‌های خارجی ایجاد می‌شود زیرا چرخ‌دنده و آستین با سرعت‌های مختلف می‌چرخند. این به‌عنوان یک نتیجه مستقیم از شکست چیزی در فرآیند همگام‌سازی رخ می‌دهد. عملکرد ناکارآمد همگام‌سازی می‌تواند ناشی از مشکل در گیربکس یا مشکل کلاچ جداگانه باشد.

درحالی‌که همگام‌سازی مخروطی مانند ساده و قابل‌اعتماد هستند، اما برای عملکرد به اصطکاک متکی هستند و به‌این‌ترتیب، حلقه‌های مسدودکننده باگذشت زمان تخریب می‌شوند. آن‌ها همچنین به‌راحتی با “تغییر سرعت” بدون استفاده از کلاچ که به‌طور کامل آزاد نمی‌شود و روان کننده‌های ناسازگار آسیب می‌بینند.

حلقه‌های مسدودکننده همگام‌سازی زمانی که کلاچ کاملاً باز نمی‌شود به‌شدت فرسوده می‌شوند، زیرا مجبورند در برابر اختلاف سرعت بالاتر ازآنچه برای آن طراحی‌شده‌اند عمل کنند.

ساییدن همچنین انتهای تیز خطوط آستین همگام ساز و دندانه‌های سگ دنده را کدر می‌کند و سایش در اینجا به عملکرد بد همگام ساز و تعویض سخت کمک می‌کند.

بیرون رفتن از دنده ممکن است نتیجه هر تعداد از مشکلات داخلی و خارجی باشد. مشکلات پایان بازی یا پیش بارگیری با چرخ‌دنده‌های تکی روی میل اصلی دو مورد از رایج‌ترین آن‌ها هستند، اگرچه مشکلات اتصال، یاتاقان‌های فرسوده و همگام سازهای فرسوده نیز می‌توانند در شرایط خاص باعث خارج شدن از دنده شوند.

 

نحوه نصب گیربکس لیفان جدید

گیربکس یک بخش حیاتی در تمام موتورهای خودرو است. این به راننده اجازه می‌دهد تا نسبت اعمال نیرو به محور محرک خودرو را در ساده‌ترین شکل آن تغییر دهد. باگذشت زمان، چرخ‌دنده‌ها و قطار دنده‌ها ممکن است در اثر استرس و اصطکاک مکرر فرسوده شوند و باعث خرابی جعبه و ایجاد مشکل در هنگام انتخاب دنده شود. تعویض گیربکس یکی از کارهای پیچیده‌تری است که باید در تعمیرگاه‌های مخصوص تعمیرات گیربکس انجام شود، باکمی آماده‌سازی و برنامه‌ریزی می‌توان آن را در حدود یک روز کاری هشت‌ساعته انجام داد.

آماده‌سازی

مانند تمام‌کارهای مکانیکی روی ماشین، تعویض گیربکس خود را فقط باید روی سطح صاف و در محیط خشک انجام شود. باتری ماشین باید جدا شود و مطمئن شوید که نور کافی برای دیدن اطراف و زیر خودرو دارید. در کارهای بزرگ‌تر مانند تعویض گیربکس، توصیه می‌شود که از یکی از دوستان خود بخواهید که به شما کمک کند و در صورت بروز مشکل کمک کند.

قطع ارتباط

ابتدا قسمت بالای گیربکس چرخانده و جدا می‌شود. اگر ماشین شما دارای صفحه‌تریم شیفتر یا کنسول است، باید آن را نیز حذف کنید. سیم‌های برقی که به گیربکس می‌رود را جدا کرده و پیچ‌های میل محرک را پیدا کنید. توصیه می‌شود که روی میل محرک علامت بزنید تا به شما امکان دهد گیربکس جدید را در جای مناسب بچسبانید و برای کمک به اتصال مجدد، روی تمام سیم‌ها با تکه‌های نوارچسب برچسب بزنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس ام جی با ضمانت 12 ماهه | تعمیرگاه گیربکس ام جی

سیال گیربکس و اسپیدو

مرحله بعدی برداشتن پیچ و مهره‌های شفت خروجی است. برای این کار باید یک ظرف زیر محفظه اکستنشن قرار دهید تا مایع انتقال که در طول این فرآیند به بیرون نشت می‌کند جمع‌آوری شود. کابل اسپیدو را با هر قسمت دیگری که هنوز به گیربکس متصل است جدا کنید و اکنون تقریباً برای جدا کردن کامل آماده هستید.

گیربکس را بردارید

هر گیربکس یک کالای سنگین و قابل‌توجه خواهد بود که باید هنگام برداشتن آن از ماشین خود پشتیبانی شود. یک جک ماشین را زیر گیربکس قرار دهید که بتواند وزن را تحمل کند، سپس پیچ‌هایی را که آن را به موتور و عضو متقاطع متصل می‌کند بازکنید. بعدازاینکه گیربکس را جدا کردید، می‌توانید به‌سادگی از جک برای بیرون آوردن گیربکس لیفان قدیمی استفاده می‌شود.

نصب و راه‌اندازی

اگر دستورالعمل‌های بالا را به‌درستی دنبال کرده‌اید، اکنون باید آماده نصب گیربکس جایگزین باشید. وقتی گیربکس قدیمی را برداشتید، آن را روی جک قرار دهید و بااحتیاط آن را زیر خودروی خود بکشید تا در محل مناسب برای اتصال مجدد به موتور قرار گیرد. پیچ‌های نگهدارندِ گیربکس را مجدداً به موتور و عضو متقاطع وصل کنید تا اطمینان حاصل کنید که تا حد ممکن محکم هستند.

اتصال مجدد

این‌جایی است که برچسب زدن شما نتیجه خواهد داد. به‌سادگی هر یک از سیم‌ها را به محل صحیح گیربکس وصل کنید و مطمئن شوید که میل درایو در جای مناسب ثابت‌شده است. اگر به هر سیم یک برچسب واضح و دقیق داده باشید، این باید یک فرآیند سریع و آسان باشد. مایع گیربکس را که هنگام برداشتن محفظه اکستنشن ازدست‌داده‌اید پرکنید و از زیر خودرو خارج کنید.

تست درایو

درنهایت، هنگامی‌که تمام مراحل را به پایان رساندید، ماشین خود را برای تست رانندگی ببرید. اگر گیربکس یک قطعه کاملاً جدید است، در ابتدا انتظار کمی سفتی در تعویض داشته باشید. مطمئن شوید که فقط در زمان‌های غیر اوج بار در جاده‌های کم استفاده‌شده رانندگی می‌کنید تا مطمئن شوید که اگر مشکلی با گیربکس دارید در ترافیک گرفتار نشوید یا بدتر از آن باعث تصادف شوید.

تعویض روغن دنده گیربکس لیفان

روغن دنده شما دائماً در تلاش است تا تنش‌های واردشده به گیربکس شمارا کاهش دهد و آن را در اوج کار خود نگه دارد. اما مانند بسیاری از روان کارها، ممکن است درنهایت نیاز به تعویض داشته باشد، در غیر این صورت تجمع آهسته رسوبات می‌تواند منجر به مسدود شدن پالایه گیربکس روغن شما شود و به‌طور بالقوه به اجزای آن آسیب برساند و درنتیجه تعمیرات هزینه‌بر باشد. در این راهنما، دستورالعمل‌های ساده و گام‌به‌گام در مورد زمان و نحوه بررسی و تعویض روغن و پالایه دنده خود را مشاهده کنید تا مطمئن شوید گیربکس شما به بهترین شکل کار می‌کند.

 

چه زمانی باید روغن و پالایه گیربکس خود را تعویض کنم؟

اگر وسیله نقلیه شما دارای سیستم نظارت بر عمر روغن نیست که به‌طور خودکار در صورت نیاز به تعویض روغن دنده به شما هشدار می‌دهد، دانستن زمان تعویض روغن دنده و پالایه می‌تواند علم ناقصی باشد، اما راهنماهایی برای انواع مختلف خودرو وجود دارد:

  • گیربکس‌های نبمه اتوماتیک معمولاً هر 30000 تا 50000 مایل (48000 تا 80000 کیلومتر) نیاز به تعویض روغن گیربکس دارند.
  • گیربکس‌های اتوماتیک معمولاً فواصل تعویض روغن دنده بین 60000 تا 100000 مایل (96000 تا 160000 کیلومتر) دارند.
  • بهتر است پالایه روغن گیربکس خود را همزمان با روغن تعویض کنید.
  • اگر نشتی گیربکس تعمیر شده است، پس از تعمیر همیشه روغن خود را تعویض کنید تا مطمئن شوید که به‌طور کامل پرشده است.

 

نحوه بررسی سطح روغن گیربکس

ازآنجایی‌که این محدوده‌ها بسیار زیاد هستند، یک‌راه خوب برای سنجش سلامت روغن، بررسی رنگ آن است. روغن‌های جدید رنگ‌های روشن (معمولاً قرمز) و نیمه شفاف هستند، اما با تحلیل رفتن یا تجمع رسوب، رنگ تیره‌تری پیدا می‌کنند، شفافیت خود را از دست می‌دهند و در اثر اکسید شدن بوی سوختگی می‌دهند.

 

بررسی روغن گیربکس:

  1. کاپوت را بازکنید و میله گیربکس را بیابید (محل آن باید در دفترچه راهنمای مالک نشان داده شود). اگر مدل شما یکی ندارد، احتمالاً مجبور خواهید بود اتومبیل خود را با استفاده از جک یا بالابر بالا بیاورید، سپس درپوش پرکننده گیربکس را که روی مجموعه گیربکس قرار دارد را به‌دقت بردارید.
  2. میله اندازه‌گیری را از لوله پرکننده بیرون بکشید. اگر ماشین خود را بالا آورده‌اید، یک خط کش، پیچ‌گوشتی یا ابزار دیگر را برای نمونه‌گیری روغن در سیستم قرار دهید.
  3. رنگ‌روغن را بررسی کنید.
بیشتر بخوانید:  تعمیر گیربکس amt با ضمانت 12 ماهه | تعمیرگاه گیربکس amt در کرج

 

نحوه تعویض روغن دنده در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

اگر تجربه زیادی در تعمیر و نگهداری خودرو یا ماشین‌آلات ندارید، بهتر است از یک متخصص برای تعویض روغن دنده خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید، این مراحل را دنبال کنید:

 

اگر وسیله نقلیه یا ماشین‌آلات شما سوراخ تخلیه دارد، آن را پیداکرده و زیر آن‌یک ظرف گیر قرار دهید. در غیر این صورت، یک ظرف گیر در زیر کل مجموعه گیربکس قرار دهید.

پیچ تخلیه را بازکنید یا تشت گیربکس را بردارید، سپس اجازه دهید تمام مایع داخل ظرف گیر تخلیه شود.

واشر و پالایه قدیمی را با اجزای جایگزین در دست بگیرید.

تشت گیربکس را بررسی کنید، آهنربا را از تکه‌های کوچک فلزی تمیز کنید. در صورت وجود قطعات بزرگ، ممکن است چرخ‌دنده‌های شما بسیار فرسوده شده و نیاز به تعویض داشته باشند.

واشر و پالایه جدید را نصب کنید، سپس ظرف را دوباره به ماشین یا وسیله نقلیه بچسبانید.

مقدار مایع موردنیاز گیربکس را در دفترچه راهنمای مالک خود بررسی کنید.

مقدار صحیح مایع را با استفاده از پمپ روغن داخل گیربکس خود بریزید یا پس از اندازه‌گیری مقدار صحیح آن را بریزید.

اجازه دهید روغن برای چند دقیقه ته‌نشین شود، سپس موتور را روشن کرده و خودرو را برای مدت کوتاهی روشن کنید.

سطح روغن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست است

مسلم است که انجام دقیق و درست این مراحل کار هر فردی نیست و باید صرفاً توسط افراد متخصص و خبره در این حوزه انجام شود تا نتیجه کار قابل‌قبول و اثربخش باشد.

 

هزینه تعمیر گیربکس لیفان

با توجه به اینکه قزعات گیربکس لیفان ار خارج کشور وارد می شوند، و نوسانات موجود در بازار و همچنین تفاوت در قطعات موردنیاز برای تعمیر و حتی سرویس گیربکس خودروی شما نمی توان هزینه کلی برای تعمیر گیربکس لیفان شما اعلام کرد. علاوه بر این موارد نوع و میزان خرابی نیز بر قیمت موردنیاز برای تعمیر گیربکس اثرگذار است.

 

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک دشتی

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی براساس نیاز خودروهای روز دنیا به سرویس و تعمیر اصولی و دقیق گیربکس اتوماتیک ایجاد و تأسیس‌شده است، متخصصان ما با توجه به میزان مهارت در تعمیر، عیب‌یابی و سرویس گیربکس‌های مختلف شناسایی و انتخاب‌شده‌اند، تعمیر گیربکس لیفان مانند سایر خودروها در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی توسط کارشناسان خبره ما انجام می‌شود.

زمانی که شما برای تعمیر گیربکس لیفان خود به مجموعه‌ی ما مراجعه می‌کنید، کارشناسان ما پس از بررسی گیربکس لیفان شما هزینه موردنیاز برای تعمیر کلی را به شما اعلام می‌کنند، نیازی نیست از بابت هزینه‌های نامتعارف نگرانی داشته باشید. ما بهترین خدمات را با هزینه‌ای کاملاً مقرون‌به‌صرفه و استاندارد به شما ارائه خواهیم کرد.

تا زمانی که گیربکس شما قابل تعمیر باشد، کارشناسان ما اقدام به تعویض کامل گیربکس خودرو نمی‌کنند چراکه این عامل سبب بروز هزینه بالایی در حوزه تعمیر گیربکس برای شما می‌شود.

خدمات زیر برای تعمیر اصولی گیربکس لیفان شما در تعمیرگاه دشتی ارائه می‌شوند:

بررسی دقیق گیربکس خودرو

شناسایی علت خرابی

مشخص کردن میزان هزینه‌بری تعمیر و روش مناسب تعمیر گیربکس

استفاده از ابزار و دستگاه‌های روز دنیا برای انجام و شروع تعمیر گیربکس

انجام فرایند تعمیر گیربکس

بررسی گیربکس و مشخص سلامت و کیفیت کامل گیربکس لیفان شما

ارائه خودرو همراه با ضمنت نامه کتبی به مالک

تمامی خدمات با ضمانت‌نامه کتبی مهرشده توسط تعمیرگاه ارائه می‌شوند و این شامل تمامی خودروهای می‌شود.

امتیاز 5 از 5
برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *