تعمیر گیربکس رنو

گیربکس رنو

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

تعمیر گیربکس رنو اگر توسط افراد متخصص انجام شود نه‌تنها زمان‌بر و پرهزینه نیست بلکه می‌تواند سبب افزایش عمر خودروی شما شود. تعمیر گیربکس رنو براساس نوع خودرو رنو شما و گیربکس به‌کاررفته در خودرو انجام می‌شود. تعمیرات مرتبط با گیربکس رنو باید در مراکز تخصصی تعمیر گیربکس خودکار که دارای ابزار مکانیزه برای تعمیر و سرویس گیربکس هستند انجام شود.

 

گیربکس رنو

گیربکس وسیله نقلیه شما یکی از مهم‌ترین قطعات خودروی رنو شما است. هنگامی‌که گیربکس شما به‌درستی کار می‌کند، از موتور شما محافظت می‌کند و سیستم دنده داخلی را برای کمک به کنترل انتقال نیرو و سرعت مدیریت می‌کند. گیربکس شما همچنین برای کاهش مصرف سوخت و کارآمدتر کردن وسیله نقلیه شما حیاتی است. متأسفانه، گیربکس‌ها نشکن نیستند و نیاز به تعمیر و نگهداری گاه‌به‌گاه دارند

تعمیر یک گیربکس خودکار رنو چقدر طول می‌کشد؟

حقیقت این است که پیش‌بینی اینکه چه مدت طول می‌کشد تا یک گیربکس اتوماتیک رنو تعمیر شود، می‌تواند سخت باشد. متغیرهای زیادی و انواع مختلفی از مشکلات وجود دارد که نیاز به رفع متفاوت دارند. برخی از آن‌ها بیشتر از بقیه وقت‌گیر هستند.

اما، اگر گیربکس خود را به‌جای تعمیر و نگهداری معمولی، برای تعمیر وارد می‌کنید، احتمالاً زمان بیشتری طول خواهد کشید. اگر از خود می‌پرسید که تعمیر گیربکس اتوماتیک رنو چقدر طول می‌کشد، احتمالاً ایده خوبی است که برای ۳ تا ۴ روز برنامه‌ریزی کنید.

نشانه‌هایی که ممکن است گیربکس اتوماتیک رنو شما نیاز به کار داشته باشد

اولین قدم برای فهمیدن اینکه چه مدت طول می‌کشد تا یک گیربکس اتوماتیک رنو را تعمیر کنید، یادگیری نحوه شناسایی مشکلات گیربکس اتوماتیک رنو و رفع زودهنگام آن‌ها است.

مانند اکثر قطعات متحرک در خودرو، هرچه زودتر مشکل گیربکس را برطرف کنید، احتمال آسیب کمتری وجود دارد.

دنده در گیربکس رنو شما عوض نمی‌شود

مشکل در تعویض دنده یکی از رایج‌ترین نشانه‌های گیربکس آسیب‌دیده یا خراب است. اگر احساس می‌کنید تعویض دنده‌ها سخت‌تر می‌شود یا می‌شنوید که وسیله نقلیه خودکارتان هنگام رانندگی برای تعویض دنده مشکل دارد، وقت آن است که به مکانیک بروید.

گیربکس شما دنده اشتباهی را انتخاب می‌کند

که به آن لغزش گیربکس نیز می‌گویند، اگر گیربکس شما هنگام تعویض دنده به دنده مناسب نمی‌رود، وقت آن است که به مکانیک مراجعه کنید.

روغن گیربکس اتوماتیک رنو نشت می‌کند

هرگونه نشت روغن در وسیله نقلیه شما می‌تواند نشانه‌ای از مشکل باشد، اما نشت روغن گیربکس به‌ویژه مشکل‌ساز است. روغن گیربکس شما برای روان کاری و جلوگیری از آسیب شدید ناشی از رانندگی منظم بسیار مهم است. اگر متوجه نشتی شدید، مهم است که خودروی خود را در اسرع وقت بررسی کنید.

مهم نیست که چه مشکلاتی باعث مشکلات گیربکس اتوماتیک رنو شده است، مهم است که آن‌ها را در اسرع وقت شناسایی کنید. گیربکس‌ها تحت‌فشار زیادی هستند و ابزار دقیقی هستند. حتی خطاهای نسبتاً کوچک می‌توانند مشکلات جدی ایجاد کنند اگر به‌سرعت و به‌خوبی رفع نشوند.

هرچه زودتر متوجه شوید که گیربکس شما مشکل دارد و برای تعمیر مراجعه کنید. راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر از تعمیر است.

سایر علائم کمتر رایج مانند بوی سوزش نیز ممکن است در برخی موارد به مشکل گیربکس اشاره کنند. اگر گیربکس شما مشکل داشته باشد، چراغ چک موتور شما نیز ممکن است روشن شود. حتی مشکلات نسبتاً جزئی، مانند لرزش ماشین شما کمی بیشتر از حد معمول، می‌تواند نشانه مشکلات جدی در لاستیک‌ها، چرخ‌ها، گیربکس یا سایر قطعات باشد. به‌محض اینکه متوجه چیزی عجیب‌وغریب در وسیله نقلیه خود شدید، مهم است که آن را نزدیک مکانیک ببرید تا مطمئن شوید که مشکل جدی با گیربکس یا سایر قطعات ندارید.

 

تعمیر حس‌گر گیربکس رنو

ماشین شما دارای تعداد زیادی حس‌گر روی آن است که اطلاعات را به واحد کنترل اصلی منتقل می‌کند. سانسورها وضعیت ابزارها را ثبت می‌کنند و همچنین نشانه‌هایی را برای تغییر سیستم خودرو ارائه می‌دهند.

یکی از سنسور های مهم حس‌گر برد گیربکس اتوماتیک رنو است. این حس‌گر بخش بسیار مهمی از مجموعه تعویض دنده شما است و ممکن است درنهایت نیاز به تعویض داشته باشد.
حس‌گر برد گیربکس جزء سیستم کنترل کامپیوتر ماشین شما است که موقعیت شیرتر دنده را تعیین می‌کند.

سنسور برد داده‌ها را به ماژول کنترل پیشرانه می‌دهد و سپس تصمیم می‌گیرد که کدام دنده را غیرفعال یا فعال کند. به‌عبارت‌دیگر، سنسور برد تضمین می‌کند که ماشین شما همیشه می‌داند در کدام دنده قرار دارد.

دو نوع اصلی از سنسورهای برد وجود دارد: سنسور هال و سنسور القایی. سنسورهای هال میدان‌های مغناطیسی را برای اندازه‌گیری موقعیت سوئیچ دنده تشخیص می‌دهند. حسگرهای القایی در عوض از میدان‌های الکتریکی برای تشخیص موقعیت و حرکت استفاده می‌کنند.

اکثر خودروهای مدرن از حسگرهای هال استفاده می‌کنند زیرا می‌توانند میدان‌های مغناطیسی ساکن را تشخیص دهند، نه‌فقط تغییرات میدان الکتریکی را. بااین‌حال، تعویض سنسورهای گیربکس اتوماتیک رنو القایی معمولاً هزینه کمتری دارد زیرا مدار پیچیدگی کمتری دارد. می‌کنند که گران‌تر از سنسورهای القایی هستند.

همان‌طور که می‌دانید، قیمت سنسورهای محدوده گیربکس اتوماتیک رنو می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی متفاوت باشد. همان‌طور که ممکن است انتظار داشته باشید، تعمیر برندهای لوکس و وسایل نقلیه با کارایی بالا گران‌تر خواهد بود.
نوع سنسور مورداستفاده در خودروهای رنو

خودروهای مدرن از دو نوع سنسور موقعیت استفاده می‌کنند: سنسور هال و سنسورهای القایی. به‌طورکلی، سنسورهای هال گران‌تر هستند زیرا از میدان‌های مغناطیسی پیچیده‌تری استفاده می‌کنند. هر چه خودروی شما جدیدتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که دارای سنسور هال باشد.

ساخت مدل

برند و مدل خودروی شما نیز بر هزینه‌های تعویض تأثیر می‌گذارد.

برخی از مدل‌ها مانند خودروهای خارجی گران‌تر خواهند بود زیرا تعمیر آن‌ها به قطعات و نیروی کار تخصصی نیاز دارد.

سن ماشین

سن ماشین شما نیز بر هزینه‌ها تأثیر می‌گذارد. اگر خودروی شما بیش از ده سال سن دارد، احتمالاً باید علاوه بر سنسور برد گیربکس، قطعات دیگری را نیز تعویض کنید. اگر ماشین قدیمی دارید، پیدا کردن قطعات سازگار نیز ممکن است دشوارتر باشد.

محل سنسور

اکثر خودروها دارای سنسور هستند که در قسمت بیرونی جعبه گیربکس در داخل قرار دارد.

تعویض سنسورهای بیرونی جعبه بسیار آسان‌تر است، زیرا برای رسیدن به آن‌ها نیازی به جدا کردن گیربکس نیست.

نشانه‌های بد بودن سنسور برد گیربکس رنو

در اینجا رایج‌ترین نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد سنسور برد گیربکس اتوماتیک رنو شما روی فری‌تر قرار دارد.

سوئیچ دنده نادرست است

رایج‌ترین علامت خرابی سنسور این است که ورودی انتخاب دنده شما با اهرم شما متفاوت باشد.

به‌عنوان‌مثال، اگر خودرو می‌گوید که شما در دنده سه هستید اما درواقع در دنده چهارم هستید، احتمالاً مشکل از سنسور برد گیربکس شما است. این می‌تواند منجر به مشکل در تعویض دنده و عملکرد ناامن خودرو شود.

حالت لیمپ

برخی از خودروها دارای ویژگی ایمنی هستند که در صورت خاموش شدن سنسور، تعویض دنده را در جای خود قفل می‌کند. این حالت لنگی نامیده می‌شود و شما نمی‌توانید دنده‌ها را عوض کنید.

حالت لیمپ را می‌توان به حالت سوم، چهارم، پنجم یا معکوس قفل کرد. شما می‌توانید ماشین خود را برانید، اما نمی‌توانید دنده را تغییر دهید.

ماشین روشن نمی‌شود

اگر سنسور شما خراب باشد و ماژول کنترل نتواند حس کند که تعویض دنده در حالت خنثی قرار دارد یا در حالت پارک قرار دارد، خودرو شما نمی‌تواند موتور خود را روشن کند.

حتی اگر ماشین شما می‌تواند روشن شود، ممکن است نتوانید آن را رانندگی کنید زیرا ماژول نمی‌تواند ورودی دنده صحیح را حس کند.

چراغ موتور روشن است

همچنین، اکثر خودروهای مدرن دارای چراغ نشانگر اضطراری هستند که مخصوص سنسور برد هستند. روی داشبورد نزدیک سایر چراغ‌های نشانگر قرار دارد. اگر مدل قدیمی‌تری دارید، داشبورد ممکن است فقط یک چراغ چک موتور عمومی را روشن کند.

 

تعمیر گیربکس رنو در کرج

تعمیر گیربکس رنو در کرج با توجه به کم بودن مراکز ارائه‌دهنده خدمات تخصصی تعمیر و سرویس گیربکس اتوماتیک رنو به یکی از مشکلات اصلی برای ماکان خودروهای این برند تبدیل‌شده است، خودروهای برند رنو در مدل‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شود که با توجه به نوع فعالیت و ساختار خودرو از گیربکس‌های مختلفی در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود.

بر همین اساس است که باید در انتخاب تعمیرگاه گیربکس رنو در کرج دقت زیادی داشته باشید، مرکزی که برای تعمیر گیربکس رنو در کرج انتخاب می‌کنید باید دارای شرایط زیر باشد:

دارا بودن کادری حرفه‌ای، باتجربه، متخصص و کازآزموده در امر تعمیر، بازرسی، عیب یابی و تعویض و سروس گیربکس اتوماتیک رنو

دارا بودن ابزار، دستگاه، تجهیزات  کلیه مواردی که برای تعمیر و سرویس گیربکس رنو موردنیاز هستند

بهره‌مندی از ابزار و قطعات اصل و باکیفیت مانند روغن گیربکس متناسب با نوع خودرو شما

دارا بدون فضایی مناسب و استاندارد برای سرویس و بررسی گیربکس

ارائه خدمات با ضمانت‌نامه کتبی

 

تعمیر و نگهداری گیربکس چقدر طول می‌کشد؟

اکثر سازندگان خودرو، تعمیر و نگهداری منظم برای گیربکس شما، معمولاً هر 30000 تا 60000 مایل برنامه‌ریزی می‌کنند. هرچه وسیله نقلیه شما سنگین‌تر باشد، گیربکس شما بیشتر به تعمیر و نگهداری نیاز دارد. وسایل نقلیه‌ای که به‌طور مداوم بارهای سنگین را حمل می‌کنند نیز بیشتر از وسایل نقلیه رفت‌وآمد به تعمیر و نگهداری گیربکس نیاز دارند.

فلاش و پرکنید

رایج‌ترین نوع تعمیر و نگهداری که گیربکس شما نیاز دارد، شستشو و پر کردن است. خدمات شستشو و پر کردن تمام روغن گیربکس قدیمی شمارا حذف می‌کند و از مکش استفاده می‌کند تا هرگونه شن و کثیفی که ممکن است در داخل جعبه‌دنده ایجادشده باشد را نیز پاک کند. این مهم است زیرا هرگونه زباله در گیربکس می‌تواند به سایش و پارگی دنده کمک کند و عمر گیربکس شمارا کوتاه کند.

گرفتن یک گیربکس فلاش و پر معمولاً حدود 3-4 ساعت طول می‌کشد.

 

تعمیرات گیربکس

اگر گیربکس شما نشانه‌هایی از مشکلات را نشان می‌دهد اما نیازی به بازسازی کامل ندارد، احتمالاً به دنبال تعمیر متوسط ​​هستید. شستشو و پر کردن احتمالاً برای رفع مشکل کافی نخواهد بود، اما یک مکانیک ماهر باید بتواند کمی سریع‌تر از بازسازی قطعه مشکل را برطرف کند.

مجموعه‌ای از تعمیرات احتمالی وجود دارد که گیربکس شما ممکن است به آن نیاز داشته باشد. این بدان معناست که مدت‌زمان لازم بستگی زیادی به تعمیرات لازم و تجربه مکانیک شما دارد.

ایده خوبی است که برای تعمیر گیربکس خودروی خود به مدت 1 تا 2 روز در فروشگاه برنامه‌ریزی کنید. زمان همیشه موردنیاز نیست. حتی ممکن است مکانیک شما بتواند خودروی تعمیر شده شمارا در عرض چند ساعت بازگرداند. اما بهتر است برای زمان بیشتری با وسیله نقلیه خود در تعمیرگاه تخصصی گیربکس رنو برنامه‌ریزی کنید تا اینکه برای زمان کمتری برنامه‌ریزی کنید.

 

بازسازی گیربکس اتوماتیک رنو

بازسازی گیربکس با تعویض آن متفاوت است، اما اگر گیربکس جدید گران‌تر است، گیربکس خودروی شما نادر است، یا اگر مکانیک شما فکر می‌کند که بازسازی گیربکس فعلی شما ممکن است نتایج بهتری نسبت به تعویض آن به شما بدهد، ممکن است گزینه خوبی باشد. بااین‌حال، بازسازی یک گیربکس تعمیری زمان‌بر است. بازسازی گیربکس معمولاً 3-4 روز در یک فروشگاه حرفه‌ای طول می‌کشد.

تعویض گیربکس

گاهی اوقات گزینه‌ای برای تعمیر وجود ندارد و بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید تعویض کامل گیربکس است. تعویض گیربکس تعمیری است که معمولاً نسبت به بازسازی گیربکس شما زمان کمتری می‌برد، اما می‌تواند گران‌تر باشد. ایده خوبی است که 1 تا 2 روز برای تعویض گیربکس برنامه‌ریزی کنید، اگرچه برخی از مکانیک‌ها می‌توانند قطعه را دریافت کنند و کار راکمی سریع‌تر به پایان برسانند.

 

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی

علائمی که نشان‌دهنده مشکل در گیربکس اتوماتیک رنو شما هستند

آیا وسیله نقلیه شما صدای غیرعادی یا سوت می‌دهد، به‌خصوص هنگام تعویض دنده؟ آیا در هنگام رانندگی بوی سوختگی به مشام می‌رسد؟ گیربکس ماشین شما ممکن است آسیب‌دیده باشد.

برای تعمیر آن به تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی مراجعه کنید! دانش فنی ما به ما این امکان را می‌دهد که گیربکس شمارا تعمیر کنیم، خواه اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک، نیمه دائمی، دائمی یا درگیر.

خدمات بی‌عیب و نقص

ما می‌توانیم سیستم تعلیق و همچنین گیربکس ماشین شمارا تعمیر کنیم. ما این آخرین عنصر را با استفاده از ابزارهای پیشرفته تعمیر می‌کنیم. از تشخیص الکترونیکی گرفته تا آزمودن فنی، ما خدمات بی‌عیب و نقص را تضمین می‌کنیم. ما همچنین به شما توصیه‌های عملی می‌دهیم که به شما امکان می‌دهد خرابی‌ها را پیش‌بینی کنید.

تمامی خدمات ما در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی با ضمانت‌نامه کتبی مهرشده تضمین می‌شوند، تمامی خدمات توسط کارشناسان حرفه‌ای ما انجام می‌شوند، تمامی افراد مشغول به کار در مجموعه‌ام ا مدارک روز دنیا در حوزه تعمیر و سرویس گیربکس رنو دارا می‌باشند، در تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک دشتی دانش در کنار مهارت حرف اول در استخدام نیرو را می‌زند و تجربه به‌تنهایی ملاک نیست به همین دلیل است که افراد مشاغل به کار در مجموعه ما بهترین افراد در این حوزه هستند.

امتیاز 5 از 5

برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس های دوره ای و یا هماهنگی جهت ارسال خودروبر رایگان در تمامی نقاط کرج، با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با تعمیرگاه گیربکس دشتی

موبایل (دشتی): ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

اینستاگرام: gearbox_dashti@

کانال آپارات تعمیرگاه گیربکس دشتی

کانال یوتوب تعمیرگاه گیربکس دشتی

—————————————————————————–

در تعمیرگاه تخصصی گیربکس دشتی، صرفا تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک انجام می‌شود. 

لطفا در مورد گیربکس‌های دستی سوال نفرمایید.

نمونه کار تعمیرگاه گیربکس دشتی

تعمیر گیربکس اتوماتیک انواع خودروهای لوکس در این مرکز با ضمانت ۱۲ ماهه انجام میشود و کیفیت قطعات استفاده شده برای تعمیر گیربکس خودرو شما تماما درجه یک میباشند.

تعمیرگاه گیربکس دشتی بصورت تخصصی فقط در زمینه تعمیرگیربکس فعالیت میکند و در صورت نیاز قطعات مورد نیاز برای همکاران در اقصی نقاط ایران ارسال میشود.

برای استعلام موجود بودن قطعه مورد نظر تماس بگیرید تا در اولین فرصت با پست به آدرس شما در هر نقطه ای از ایران ارسال شود.

دشتی: ۰۹۱۲۴۰۵۳۱۱۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *